Groote Opruiming DAMES-CONFECTIE ADVERTENTIEBLAD VOOR MIDDELBURG EN DE DORPEN OP WALCHEREN. No. 10. Woensdag 7 December 1927. Twee en Dertigste Jaargang. Het zonderlinge Avontuur. j EVENTJES LACHEN, j BEVONDEN VOORWERPEN. van alle nog voorradige tegen véél verminderde prijzen. Verschijnt 's Woensdagsmiddags Advertentiên kunnen tot uiter lijk 12 uur aangenomen worden aan het Bureau Spanjaardstraat Uitgevers i LITTO0IJ ft ©LTHOFP. Postrekening 42280. Telefoon 288. Vrouwenkroniek. Voor de Jeugd. X X X X X X X X X X i «Uieel het,9 Kef»- KOOPMANS'"1"""™ BAKMEEL Burgerlijke Stand van Middelburg LANGE DELFT H 14. |9* Vanaf 6 December tot Maart zal onze zaak des avonds na 6 uur gesloten zijn. DE FAAM Prijs der Advertentiên G Van 13 regels 45 et., iedere regel meer 15 ct. 8 maal plaatsing wordt slechts maal berekend. Bjj abon nement voordeelige voorwaarden. Over drie aardige mantels Er zijn natuurlijk altijd zuinige vrouw tjes laat deze regelen niet onder de oogen van Uw heer gemaal of papa komen, anders zou hij misschien geloo- ven, dat er ook vrouwtjes zijn, die niet zuinig zijn ik herhaal dus, er zijn altijd zuinige vrouwtjes, die de eerste maanden van het koude seizoen nog even imiet een wintermantel van het vorig seizoen loopen, om eerst de kat uit den boom' te kijken, voordat ze tot (de keuze van1 een nieuwen winter mantel overgaan. Aan hen is deze keer dit praatje en het plaatje gewijd, ter wijl ook zij, die wèl reeds hun keus deden, of wel, die een oudere mantel willen mloderniseeren, er zeker nog wel even jmiet genoegen naar zullen kijken. Wat die drie mantels op de teekening dan in de eerste plaats kenmierkt, is de groote eenvoud van snit. En ver der, de nieuwste wijze van bontgarnee- ring, waarover wij vroeger al eens iets schreven. Bekijken we de modellen van links naar rechts, dan krijgen we eerst een mantel van velours de laine, met een aardige coupe gropte chale-kraag en (manchetten van bont, echt otter bont, dan wel bont van een otter, die voor hij het tijdelijke trriiet het eeuwige verwisselde ,als haas of dakhaas bekend stond zulks naar gelang van de dikte van JUwe beurs. Voor dezen mantel is 3 Meter stof van 1.40 M. breed noo'dig. Nummer twee is een mantel van groene drapella met een breede strook „mur- miel"-bont (of hoe men poes voor dit geval wil doopen) die de kraag vormt en van voren langs den revers tot bene den toe doorloopt. Hiervoor heeft tóten aan 2.50 M. stof van 1.40 M. breed genoeg. En nu'mimer drie is è'öh aardige eenvoudige mantel, kruiselings geslo ten, pret drie knoopen. Als stof wordt een of andere warmte grijze wollen stof aanbevolen, waarbij dan een chales- kraag en manchetten van grijs astra kan behooren. Bovendien heeft deze mantel een paar practische steekzakken. Drie ymeter Stof van 1.40 M. breed zal hiervóór wel toereikend zijn. Wel, kunt U nu Uw1 keus doen MADELEINE. Oorspronkelijk verhaal door SI ROLF. (Nadruk verboden alle rechten voorbehouden.) De volgende geschiedenis is waar gebeurd, hoe zonderling het ook m'oge schijnen. Daarom zal men het mij: niet kwalijk nemen, dat ik de juiste plaats en pérsoonnamien verzwijg en vervan gen heb door gefingeerde. Het was op een kouden winterdag, in eind November, dat ik in. den trein stap te van 'Haaghout naar Herlaam. Dit zijd twee groote provinciale hoofdste den. Het viel mij' op, dat er zoo buiten- ge-woon weinig passagiers schenen te zijn. Nu was het waar, het was een vroege avondtrein en het was bar koud'. Zoodat iemand die niet beslist er uit hoefde, zeker thuis zou blijven. Ik stap te in een ledige coupé en trok het por tier achter mlij dicht. Daarna bleef ik nog een oogenblik voor het portier venster staan kijken, maar het perron, dat niet zoo heel goewldoor electrische lampjes verlicht was. Een enkele sta tionskruier liep langs den trein, 'miet een pak bagage. De trein bad nog één mi nuut, voordat hij moest vertrekken. Ik 'meende reeds, dat er niemand meer zou instappen, toen ik eensklaps in de vrij helder verlichte gang, die naar be neden, aaar den uitgang leidde, iemand: zag komlen aansnellen. Op het punt, het perron te betreden, keek die persoon nog even snel achterom, de trap af, als Om te zien, of zij soms gevolgd werd. Want het was een jonge vrouw, een jongmeisje, meende ik. Eén oogen blik zag ik haar heel duidelijk, olml- dat ze vlak onder een booglampje bleef staan. Mijn vrijgezellenhart begon wat luider te kloppen, toen ik het wat blee- ke, ik zou haast zeggen gejaagde, bekoorlijke gezichtje ontdekte. Want ik was nóg steeds op zoek naar het ideale meisje, dat eens mlijin vrouw zou moeten worden. Mijn hart begon onstuimig te kloppen, toen ze haar schreden naar den trein richtte en op mijn coupé toe liep. Reeds hoopte ik vurig op een ge lukkige ontmoeting, dat ik het buiten kansje zou kunnen hebben haar tot reis gezelschap te krijgen, toen al mijn hoop tot rook vervloog. Want na mij even strak te hebben aangekeken, en voor miijn coupédeur geaarzeld te hebben, liep ze snel door, om1 verderop een cou pé te zoeken. Ik kon haar niet verdjer met den blik volgen, dan eenige me ters. Een oogenblik later hoordé ik, een heel eind weg, een deur dichtslaan. Dan klonk er een fluitej, de locomotief begon te sissen, de wagens schokten even en dan zette de trein zich zwaar zuchtend in beweging. Mistroostig liet ik müi jn mijn hoekje zakken, en in 'miijn kraag weggedoken!, keek ik luste loos naar buiten, naar als sombere spookgestalten voorbij'schietende tele graafpalen in den aanduisterend winter avond. Boven mijn hoofd gloeide laag het treinliehtje, dat mijn coupé in een zacht-schemerig licht hulde. Het was de sneltrein van 5.07 van Haaghout naar Herlaam. Onderweg zou dus nergens gestopt worden. DaaroPn bemerkte ik met verbazing, dat na on geveer een half uur misschien, de trein plotseling vaart minderde. Daarbij deed zich iets. zeer vreemds voor. De trein ratelde niet mieer over de rails, maar het leek, of we gleden, als in een reu- zenslede. Al langzamer en langzamer ging het, tot we eindelijk, zonder den minsten schok, geluidloos bijna, stil stonden. Ik had een plaatsnaambord van een stationnetje zien voorbijschuiven, miaar den naam niet kunnen lezen. We Waren aan een kleine halteplaats ge stopt. Ik zag ergens een eenzaam' lampje gloeien. Verder niets. Geen conducteur, geen halte-chef, geen kruier, niemand. Het kleine perrontje lag absoluut ver laten. Maar opeens schrok ik op. Zon der dat ik wist waar ze vandaan kwa men, zag ik opeens voor het andera coupéraam' brie bleeke, sombere man- niengeziehten die mij strak aankeken. Geen van drieën droeg snor of baard en op hun Tioofdten zag ik sombere, donkere hoeden. Ik meende, dat hun oogen mie schenen te wenken, dat ik uit moest stappen. Maar ik dacht er niet aan. Dan zag ik eensklaps, dat de kruk van de coupédeur bewoog. De deur we ra voorzichtig geopend. Een lijskoude 'wind joeg door mijn coupé en de dwaze gedachte kwam1 bij! mij op, dat dat de adem dier drie sombere, bleeke mannen was. Schoorvoetend k'wami ik naar het geopende portier, eti wilde hun vragen, wat dat betceken- de. Maar nu ontdekte ik dat elk der drie mannen, de rechterhand in den zak hield en dat in dien zak iets zat, waarvan ik duidelijk de vormten kon waarnemeneen revolver. Met eenigszins trillende knieën stapte ik, hui verend van de kou. Eén der mannen, ging voor mij loopen, de andere twee ieder aan een kant van mij. Ze richt ten hun schreden naar een klein houten 'wisselwachtershuisje, dat op het per ronnetje stond. Geen van drieën sprak een woord. Bij het huisje gekójm'en, wierp de voorste 'man de deur open, en duwden de andere twee 'mij naar bin nen. De deur werd miet een klap ge sloten en de drie mannen vatten naast elkaar voor de deur post. De eerste gewaarwording die ik kreeg, was er een van weldadige warmte. Het was heer- l(ijlk warm1 in het huisje. En een hoogst Zonderling tafereel trof mijn oog. In een hoek van het vertrekje stond een groote potkachel, roodgloeiend. Op een tafeltje daarnaast stond een olielampje, dat een zacht licht verspreidde. En bij de roodgloeiende kachel zat, op een laag houten krukje.... het meisje,dat in Haaghout was ingestapt. Ze zat, mét gebogen hoofd in het vuur te staren, dat onder in het open potkacheltje zicht baar was. Ze had heur hoed afgezet en het olielampje zette het zacht-gol- venöe, donkerblonde haar in gouden glanzen. Langzaam wendde ze het ge laat naar mij' toe en knikte. De drie mannen verlieten dad'elijik het huisje en sloten de deur achter zich. Maar, of schoon ik ze niet kon zien, wist ik, dat ze elk achter een ruit van het huis je stonden en naar binnen keken, en ibij geen oogenblik uit het oog verlo ren* ren. Daarna begon zij; te spreken, mét een heel zachte, droomerige stem en zei „Zoo, dus daar ben je nu. Ik wist wiel, dat je kamen zou. Ik had' het ge zien, in je oogen, je flinke oogen, daar straks in Haaghout. Nee, ik kon 'toen niet in je coupé komen. Het hof Be grijp je Je weet het natuurlijk wel. Een geboren prinses van Asturië, niet waar En jij1, een onbekende, gewone, burgerlijke jongen, zooals er hondëbdi- duizenlden zijn. O, voor mij doet het er natuurlijk niet toe. Maar het hof, begrijp je Ja, natuurlijk begrijp je het. Je ziet er zoo knap uit. Weet je wel, dat ik veel van je houd O, al zoo lang. Maar het is mb ei lijk, voor het hof, zie je Kijk, nu mloet je je proef doen. Dan kan ik je in den adel stand verheffen. Een moedige daad dus, begrijp je Er zijn getuigen. Die kun nen net zien. En dan maak ik je tot ridder en staat er niets meer aan ons geluk in den weg. Kan het hof er niets 'meer tegen hebben. Zie, nu moet je dit doen. Neem. zoo'n wit-gloeiend kool tje in je hand, daar uit den kachel van daan en breng dat naar den locomotief. Maar je 'mag niets zeggen, niet schreeu wen van pij'n, of zoo. Toe, doet het nu Verwilderd keek ik haar aan. Moest ik een gloeiende kool in mijn hand ne'mlen Mijn hand verbranden laten, zonder een kik te geven „Nee, nee schreeuwde ik op eens heesch uit. „Dat kan ik niet, dat is on zin, ik ben niet gek Plotseling werd de deur van het huis je weer opengeworpen. De drie som bere mannen traden binnen. „Pak hem zei het meisje op een bedroefden, droomerigen toon. „Pak hem1, hij is een lafaard. Het kan niet, het kan nietStraf hem1, leg hem op de rails, bin|d hem., de sneltrein uit Herlaam1 komt daidejijk. Vlug." „Genade, genade riep ik woest, maar mijn stem w'erd niet gehoord, want mïj'n keel was als dichtgesnoerd. De 'mannen pakte me beet, met ij!zeren vuis ten. „Nee, nee gilde ik. „Laat me los Ik wil het nietIk wil het niet Maar de vuisten bleven rrhij' vastgrij pen, hoe ik ook rukte. „Alles uitstappen, méneer de trein gaat niet verder, we zijn in Herlaam riep een stem1 aan mijn oor. Met een schok werd ik wakker en ik keek in het grinnikende gezicht van den trein conducteur, die mij bij den arm schudde. „Nou", zei hij, „U was ook vast in slaap hoor 1" Huiverend stonld ik uit mijn hoekje op en stapte uit, op het groote perron van Herlaam;. Vlak voor mij zag ik op eenshet meisje, dé „geboren prinses van Asturië". Een heer kwam haar tegemoet en even later omhels den ze elkaar, dlat het klapte. Diep in mSj-n kraag gedoken, met een landerig gevoel over mé, liep 'ik het station uit en spoedde mij naar mijn eenzame vrijgezellemvbning. Dat was het prozaïsche einde van dit zonderlinge avontuur. ANTWOORDEN Nos. 163-166. No. 163. 1. Ellie 2. Riek 3. Olga 4. Ina. No. 164. Vecht, Specht, Knecht, Recht. No. 165. Waal, zaal, staal, paal. No. 166. Romein, domein. RAADSELS. No. 167. Welke rnUnten zijn niet van metaal No. 168. Verborgen meisjesnamen. 1. Wat is het land dor alles snakt naar regen 2. Afgesproken wij1 gaan naar Apel doorn fietsen. No. 169. Een ladderraadsel. De 1ste sport een meubelstuk De een stad in Engeland De 3e ees stad in Zuid-Holland De 4e sport een insect een academiestad in ons land een bepaald soort riviermond De 7e sport bouwmateriaal De 8e sport een jongensnaam De 9e sport een zitplaats De 10e sport een boomsoort m. lt_\ Allen smullen uan de Nn?: Oannekoeken - ^-w\e gebakken uan fAÖRIRAMTE;MVKOOPMANS' MtU.FABRIE.HEN - LtEUWARDCH Elk woord telt 5 létters, de middel ste vormen van boven naar beneden, den naam1 van iets dat in elk dagblad Voorkomt. No. 170. Welke koning heeft geen onderdanen. a Gemoedelijk. Zeg eens, Jan Nu wacht ik al een vol half uur op die biefstuk m'et aardlap- pelen Al een half uur, mieneer Ja, 't is waar Waar blijft de tijd*, zeg ik dik wijls tegen de heeren. V e r o n g e 1 i j' k t. Moeder (tot haar beide kinderen) Wat heb jullie nu weer te haspelen Hendrik „De hond heeft ml'n boter ham opgegeten". Moeder Je boterham' En je bent bezig ze zelf op te eten. Hendrik Ja 'maar, dat is de m'ijine niet, dat is die van Marie. o Die vloog er niet in. 'n Schoolopziener wildé bij' zijn be zoek aan de school de jongens op de proef stellen, om te zien, of ze ook oplettend waren. Hij- vroeg een getal op te geven van 3 cijfers. Jan gaf 345 en dé schoolopziener schreef op het bord' 543. Jan zag het niet. Klaas gaf op 681 en de schoolopzie ner schreef op 186. Ook Klaas zag dé fout niet. Toen moest Wim een getal opgeven. De oolijkerd had best gezien, wat de schoolopziener deed en daarom' zeide hiji„Mij zal je niet te pakken krijgen meneer", en hij noemde het getal 666. Als zoodanig zijd aan 't bureau van politie gedeponeerd de navolgende voor werpen a. Handschoen, Muziektol, Kinder- imuts, Schooletui, Bruine Mantelband, Zakje inh. brood. Kinderhandschoentje, Handschoen, Huissleutel, Portemlonnaie mét inh., Mantelband. b. Bij ingezetenen Bruine Hand schoen, Van Eenennaam, Armeniaansch Schuitvlot ,Q 259 Wollen Doek, G. Melse, Rouaansche Kaai G 159 Gou den Medaillon, P. Adriaanse, Zuster straat I 210Schroevendraaier, van IJezeren, Jodengang R 230Hand schoen', Manie, Oude Vliss. Weg V 27 Belastingmterk, J. v. Boven, Vischmarkt H 163 Port. 'miet inh., ZuidWeg, Brak straat Port. met inh., J. v. IJezeren, Jodengang R 230 Rijwiellantaarn, J. de Roij'e, Segeersweg V 100Belas tingmerk, F. Lampert, Penninghoek L 48 MeisjesmUts, J. Wondergem, Jas mijnstraat W 129 Eenige RijWielsleu- tels en Pakje miet inh., C. J. Hubregtse, Oud Arn. Voetpad T 159 Kip, J. Nijs- se, Zach. Jansenstraat W 194Port. met inh., P. Verbeek, Brigdamme B 72 Belastingmerk, .Freekenhorst, Beenhou werssingel K 69cBril in etui, L. C. Villee, Lamibrechtstraat L 94 Belasting- merk, 't Hart, Molenwater M 259 Belastingmerk, A. v. d. Welle, Lange Geere K 240 Pantoffel, Geense, Lange- viele K 200 Zilv. Manchetknoop, C. v. Sluijs, Eigenhaardstraat P 236 Be lastingmerk, j. Wondergem', Beenhou werssingel K 69e Metalen Potreirei gers, Kinderhandschoen, Oorbel, Tasch- je 'met inh., De Lelie, Korte Delft G23. Inlichtingen aan het bureau van po litie, alleen des Zaterdags tusschen 7-8 uur. Van 25 November—6 December. GETROUWD J. Vermeulen, 26 j. en J. de Lange, 25 j. A. de Klerk, 24 j. en A. v. Kleven, 21 j. M. van Wit te ree, 27 j. en C. van Schouwen, 22 j. BEVALLEN L. Ludikhiuize, geb. Do- mSnicus, d. W. M. Oldeman, geb. Kop- imels, cl OVERLEDEN p. J. Nijland, geh. met «H. J. Frederiks, 78 j.E. van' dier Paardt, ongeh. d„ 75 j. M. F. J. Kal lemei n, d., 15 j. C. J. Labruyère, 83 j., wede. M. Marinissen. OM JONG TE BLIJVEN. Het feit, dat uw gezondheid te wen- schen overlaat, is waarschijnlijk de eenige reden, dat gij u door lichte zor gen reeds zenuwachtig, versleten en oud gevoelt. Misschien zijt gij een dier noo- delooze slachtoffers van een nieraan doening. Laat deze te voorkomen nier zwakte u niet oud maken voor uw tijd. Zoek en verbeter de oorzaak van uw kwaal. Tracht weer flink en gezond te worden. Die pijn in de lendenen, die ellendige blaasstoornissen, hoofdpijn en duizeligheid, dat afgematte, zenuwach tige gevoel behoeven u niet langer te kwellen. Alle tesamen maken uw leven tot een last, die zoodra gij uw nieren verzorgd hebt, verdwijnt. Verzwakte nieren kunnen met Fos ter's Rugpijn Nieren Pillen versterkt worden, waardoor gij u in elk opzicht jonger voelt. Begin onmiddellijk met het gebruik. Zonder uitstelWacht niet, tot gij last krijgt van rheumatiek, is chias, spit, blaasontsteking of water zucht. Ook tegen dergelijke ernstiger kwalen worden Foster's Pillen aanbevo len, doch voorkomen is altijd beter dan genezen. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten k f 1.75 per flacon. Speciaal adres voor FOSTER'S RUGPIJN NIERPILLEN MAAGPILLEN ZALF bij PAUL VAN SLUIJS 81 Go., Vlasmarkt K 57, Middelburg. En Gros. En Detail. G. ROBIJN Co.

de Faam | 1927 | | pagina 1