SAMENSPRAAK zenuwachtig Soliede Pelswaren. HEBBEN BOOKERS! BEI PON BAAI. P. DÖKTSI ll Fa A.i. IEL. GéreiÉ Werkmaissokkeo 29 en 49 cent. m nieuwe Woning. Be link! „Oe ZeeuwseSie Boerin", Voor 25 cent overspannen slapeloos 'z^nAMur- tcu/vett&n Bontmantels, Bontvellen, Pelterijen, Alleen DOi eclame-Aan bieding Verkoophuis Gortstr. 1®, Ls. Baurtioux, Piano's en Orgels Idylle in 1940. BEVONDEN VOORWERPEN. „DE ZEEUWSCHE KWALITEIT" VERHUIZINGEN per Auto-Tapisèr™- OEBRs. BLANKER, Msibellundsl P. J. dOHBEPSER, Cursussen Opleiding Nij'verheïMnderwijsakte. Oudst en bekend adres voor Vraagt uwen Winkelier: Prima geurige roektabak ad 40 ets per half pond. Firma Gsferv Hiidernisss Geëtaleerd S. B. BUURLAND, Alle School-, Schrijf- en Teekenbehoeften £varstj®s lachen. Burgerlijke Sfaod van &idds!burg dasr gsfteeS Nederland. Ond@r v«s!S® garantie. Vraag? prijs. Breestraat, Middelburg. lluSuiMi; Magazijn I ZlALil Heeft d© Nouveautés ontvangen in Bij Inlevering van 20 bons ontvangt U gratis een PRIMA HOUTEN PIJP. Voor H.H, Winkeliers verkrijgbaar bij Éi iSiiMSIfeL, Boekhandel Snelle levering van Leer- en Studieboeken enz. voor alle Inrichtingen van Onderwij?. Voorhanden: Schoolagenda's in diverse uitgaven. Orooio sorteering Schoolbehseften. IA8E P R IJ Z E N. Zeer concurreerende prijs. Houaansch© Kaai. MIDDELBURG. voor do Inrichtingen van Onderwijs in ruimen voorraad voorhanden bij Schoolboekhandel, Lange Burg C 95 - Middelburg. Dagelijks versch gerookte Paling en dikke levende. Aangesloten bij het iederlandsch Spaarbank-Bureau. Eiken dag geopend van 10-1 sur, Donderdags van 10-12 uur en 1-2 uur, Waensdag- en Zaterdagavond van 7-0 uur. Rente 3 pCt. van één tot 10.680 gulden, per dag berekend. Sedert jaren gelegenheid tof betaling van belasting door tussehen- komst der Spaarbank, sinds 1 Januari 1926 dito van schoolgelden. Inllchffapn hieromtrent m omtrent Spaarhusjes, het ontvangen van traktementen en pensioen per giro Spaarbank Mg. §2218 morden parse verstrekt. f 5,-- en f 10,-- per maand. Korte Burg A 33, -EEN VISIOEN VAN SIROLF. (Nadruk verboden alle rechten voorbehouden.) Het was wel een heel buitennissige avond, dien zevenden Juli van het jaar 1940 Volgens oude kalenders uit ver vlogen jaren, moest het nu zomer zijn, een jaargetijde, dat zich volgens de overlevering van de andere onderscheid de, door zonneschijn en warmte. En het onbegrijpelijke was gebeurd het was oien gedenkwaardigen dag van het jaar 1940, voor het eerst sedert menschcn1- heugenis, warm geweest en men had aan den hemel een vurig, schitterend hemellichaam waargenomen, dat vol gens oude astrologen niets anders kon zijn, dan een verloren gewaand ster- renliehaam, dezon Maar dit was niet alles. Er waren meer zonderlinge, hoogst vreemdsoor tige en schier ongelooflijke dingen waar te nemen, dien dag. Aan het strand, waar dezelfde oude Noordzee het zand kuste, juist zooals honderden jaren geleden, zat een merk waardig wezen. Het 'wias een mcnsche- lijke gedaante. Wanneer men goed op de hoogte was met de oude geschiede nis van de ontwikkeling van het men- schelijk geslacht, zou men in die vreem de gedaante, eenvrouw herkend hebben. De vrouw Zag er hoogst zon derling uit, zij was namelijk zeer be koorlijk. Haar hals was niet uitgescho ren, noch behoefde zij haar gemillime terde haren met veel pomade in een jongenskuifje te plakken. Zij had vol, blond haar, dat ïn een wrong haar hoofd sierde als een gouden kroon. Zij rook te geen sigaretten of sigaren, noch pruimde zij. Haar rokken reikten niet "boven de knie. Slechts een fijn enkeltje van een nog fijner voetje,^was te zien. Zij droeg geen vierkante mannenjas, doch een vrouwelijke blousemet een frêle kantjeIn één woord-, dit wezen was hoogst eigenaardig en on wezenlijk. Zij was namelijk niet mis maakt, doch alleen maar bekoorlijk. Zij 'beschilderde zich de lippen niet met een stuk roode verf, zooals eeuwen gele den de woeste Indianen dieden, als zij op het oorlogspad gingen of als de vrouwen van het eerste kwart der twin tigste eeuw. Ook besmeurde zij zich de donzig-zachte wangen niet met kalk, zooals bakkers en stucadoors in over oude tijden plachten te doen. Heur wan gen waren heel onnatuurlijk door de zon verbrand, zacht bruin, met een ro zige ondergloed. En haar oogleden had zij niet met houtskool zwart gemaakt. Neen, zij was schoon en gewasschen. Inderdaad, een wel zeer uitmiddelpuntig wezen Zij staarde over de ruste laoze zee, met een blijde glans in haar lichtblauwe oogen, van zoet verwachten. In de verte werd een donker punt zichtbaar. Het leek een vogel. Al grooter en grooter werd dat punt. Nu kon men duidelijk zien, dat het een vliegmachine was. Nog enkele seconden, en daar kwam, gelijk een adelaar, een machtige vliegmachine uit de lucht aangeschoten, met een on gelooflijke vaart. Het merkwaardigste was, dat de duizendpaards-motor van dit vliegtuig geen oorverdoovend lawaai maakte, zooals tientallen jaren geleden de verouderde vliegtuigmotoren. De dui zend paardekrachten van dezen electri- schen ,motor maakten slechts een zacht gezoem, als van een tevreden bij. Bin nen enkele seconden zeeg de groote metalen vogel op liet strand neer. Een man sprong er uit en stapte op de vrouw toe. De vrouw gedroeg zich heel eigenaar dig. Zij gaf den man geen klap op den schouder en zei ook niet „Zoo, oude jongen, hoe maak je het, ga je mee een borrel drinken, want ik heb zoo'n dorst Ze reikte hem met een ouder- wetsch gracieus gebaar haar fijne hand je, dat de man kuste, alsof hij een ridder uit de duistere middeleeuwen was. Dan nam- hij naast haar plaats, op het strand „Wat ben je lang weggebleven, vent", zei ze vriendelijk, met iets zacht-ver- wijtends in haar stem, dat toch niet kwetste. „Lang?" zei de man, „Lang?" Ik ben net twee uur weg geweest, heen en terug naar New-York Me dunkt Nu ja, ik kwam boven de Canarische eilanden Pietertje, onze dienstbode te gen die je had uitgestuurd om pisangen te halen. Ze zei me, dat er geen pisang meer te vinden was op al de Canarische eilanden, omdat er net een boodschap- penvliegtuig van de Noordpool was ge weest, die de laatste had weggehaald voor een picnicpartijtjc dat een paar Ja vanen vlak bij de Behring See, op Baf- finland organiseerden. Toen heb ik even met haar gesproken, draadloos natuur lijk, en 'haar opgedragen, maar even door te gaan naar Mexico of Jamaica. Ze zal dadelijk wel terug zijn. Maar ver der ben ik regelrecht naar New-York geweest, om even dat potje Amerikaan- sche mosterdsaus te halen. Ik wist, dat je daar zoo- dol op bent De bekoorlijke, dus wel hoogst ouder- wetsche vrouw, sloeg een arm om den man, en zei Ach, natuurlijk, lieve jon gen, ik zei het maar voor de grapi, ik meende er niets van, hoor. Vertel me maar eens, was er nog iets nieuws in New-York Nieuws, lieverd Nee, niet bepaald. Dat is te zeggen, de vliegdienst naar de Maan wordt veranderd. Er komt nu elk uur een atvaart, in plaats van om' de twee uur. En naar Mars komt een halfuursdienst. Er was ook een histo rische tentoonstelling, waar ik nog even ben gaan kijken. Je weet wel, van die rare vliegdingetjes waar ze jaren ge leden, in ik weet-niet-hoeveel-uur, ik geloof 34 of 40 uren wel, over de oce aan door de lucht kropen. Belachelijke onbeholpen machinetjes waren dat. Die werden gestookt, met een nattig goedje, dat ze benzine noemden en waarvan ze een heele boel in een blikken trommel moesten meenemen, anders konden ze niet vliegen Is het heusch vroeg de vrouw en haar oogen schitterden van nieuwsgie righeid, „Och, toe, vertel me - van die gekke dingen nog iets „Nou, die Lindbergh, je weet wel, die nu directeur van den sneldienst op Mars is, die moet jaren geleden in zoo'n gevaarlijk ding over de haringvijver ge vlogen zijn. Hij was de eerste. Ze heb ben hem, toen hij' nota bene op een stoomboot terugkwam in Amerika, op een geweldige manier gehuldigd. Heele telefoonboeken je weet wel, dat wa ren van die papieren dingen, waarin de nummers stonden van die rare dingen, waar ze vroeger elkaar mee toespraken, door een horentje met een draadje er aan moeten ze stukgescheurd' heb ben en de snippers over zijn hoofd uit gestrooid. Was p.r nog meer nieuws Och nee, alleen hebben de arbeiders van de Ford vliegtuigenfabrieken weer om loonsverlaging gevraagd. Als ze niet minstens 10 pCt. minder loon krijgen, gaan ze staken. Ze hebben alles wat hun hart begeert, zeggen ze en ze bedanken ervoor, nog langer al dat geld dat ze oversparen, te moeten bewaren. Ze wil len niet langer brandkasten voor de kapitalisten zijn, is hun leuze Op voor lager loon 1 is hun devies. O, daar zeg je zoo wat, Pietertje kwam daar straks ook bij me en ze zei, dat ze beslist wegging, als ze niet min stens de helft minder loon kreeg en minstens drie Zondagen in de maand mocht thuisblijven. Ze bedankte ervoor om altijd én altijd weer in die idraadlooze bioscoop te zitten of taartjes te eten of met haar vrijer uit te gaan. Zc wilde ook wel eens werken Wat zullen we doen, man Och, geef haar in vredesnaam, maar haar zin. Neem je een andere meid, dan is het net zoo. Ze willen nu tegen woordig niet anders. Lekkere hapjes eten, of met hun vrijer uitgaan, of in de bioscoop zitten, of in een luie stoel liggen Ho, maar, dat willen ze niet meer. Nee, als ze niet iederen dag twin tig paar kousen mogen stoppen en de vuile wasch van zes weken doen, dan deugt het nietKom, zullen we maar opstappen, vrouwtje Goed, man. Die zonderlinge vrouw stapte in het vliegtuig en toen deed die man nog iets veel gekkers. Die was beleefd en hielp de bekoorlijke vrouw hoffelijk in het vliegtuig plaats te nemen. Daarna pas stapte hij zelf in. En in een oogwenk was het vliegtuig uit het gezicht ver dwenen. Nu, het was wel een zonderlinge dag, dien 7en Juli van het jaar 1940. Op jacht. Ie jager, die slecht schiet: Nu haasje je kan alvast je testament maken, daar ga je. Hij schiet, doch mist. 2e jager kijk 'm eens loopen dat gaat regelrecht naar den notaris. o— De kleine. Wij zullen een kindermeisje moeten nemen voor de kleine, zeide mevrouw. Onzin, antwoordde meneer, we kun nen beter een nachtwaker nemen. o Een vergeten. Zeg kellner, ik vind daar een lange haar in de soep. O, neem me niet kwalijk meneer, ik dacht dat ik ze er allemaal uit had ge- vischt vóór ik ze bracht. O Verschil. Ik houd heel veel van kinderen. Voor al huiten. Waarom vooral als u buiten bent Ik bedoel niet als ik buiten ben. maar als de kinderen buiten zijn. RECEPT. Hambroodjes. Heeft U ook zoo'n last met het verzinnen, wat er eiken dag op brood gegeten moet wor den Tracteer de huisgenooten dan eens op hambroodjes. Neem daartoe één ons magere ham, 1 en één vierde ons (125 gram) boter, een theelepeltje mosterd en 1 theelepeltje maggi-aroma. De ham hakt U fijn, waarna ze vermengt met de zalfachtige geroerde boter, de mag- gi's aroma en den mosterd. Met dit mengsel besmeert men een aantal zeer dunne sneedjes brood, die men daarna twee aan twee, op elkaar legt, met den besmeerden kant naar binnen. Als 'zoodanig zijn aan 't bureau van politie gedeponeerd de navolgende voor werpen a. Eenige Sleutels, Gummi Pop, Kin derhoedje, Handschoen, Dameshoed, Handschoen, Port. met inh., Loterijbrief jes, Heerenrijwiel, Kinderport. met inh. b. Bij ingezetenen Rekenboekje, A. Berkeveld, Segeerssingel V 72 Belas- tingmerk, Burgemeester Zoutelande Koperen Gewicht, Geervliet, Veersehe Weg T 236 Zwart Poesje, Loioiijteen, KI. Vlaanderen M 156 Knipmes, Jan sen, Branderijmolengang M 246 Klein Sleuteltje, H. te Roller, Gravenstraat I 2S1 Knipmes, I. Ingelse, Pottenbakker singel Q 53 Damestaschje met inh., J. v. d. Broeke, Grijpskerke A 5 Vul penhouder, Kingmans, Wal B 105 Pak je inh. papieren rokken, J. C. Bouwens, Wagenaarstraat D 36 Naaigarnituur, 1. de Wolff, St. Janstraat H 202 Be- lastingfrierk, de Klerk, Koepoortsingel S 155 Damestaschje, M. Snijders, Vlas- markt K 14 Rol Zink, Hospitaal Mid delburg Damestaschje met inh., Ma- thijsen, Achtersingel Jongensbretels, M. v. Ticl, Gravenstraat I 257 Kinder port. met inh., Kampman, Korendijk P 76 Horlogeketting, P. G. v. d. Stal, K. Geere K 360b Heerenrijwiel, Brug wachter, KanaalbrugBelastingmerk, W. Renierse, Noordsingel S 68 Gouden Ring, W. A. de Groot, Vlasmarkt L 18; Huissleutel, J. Boogaard, Oude Vliss. Weg E 190a Regenjas, D. de Hollan der, Jacob Catsstraat S 116 Kinder- taschje, J. A. Eraanje, Oostkerkplein O 8 Wollen Jumper, W. Verhage, Korte Delft G 21 Redicule inh. peren, Pen- teviele, Veersehe Singel S 31 Port. met inh., W. Jansen, Bogardstraat D 60 Autohand, J. Winch, Singel, Vlissin- gen. Kinder pet, Izendoorn, Zuidsingel E 34 Damestaschje, M. Annot, Oude Kerkstraat B 82 Spaarbriefje, S. Wat- tel, Oud Arn. Voetpad T 154 Belasting- merk, Roose, Achtersingel Q 137 Zil veren Broche, Rieman, Winkel Hacken- berg, L. BurgKistje Flikjes, Louwer- se, Markt, Café. Inlichtingen aan het bureau van po litie, alleen des Zaterdags tusschen 7-8 uur. Van 29 Augustus6 September. ONDERTROUWD P. I. Neuféglise, 31 j. en W. Aerts, 19 j. GETROUWD j. J v. d Weel, 62 j. en K. C. Maas, 48 j. BEVALLEN Z. de Keuning, geb. De Klerk, z. J. J. Bouman, geb. Alewijn- se, d. J. Mulder, geb. Sicrag, z. C. Hamelink, geb. Labruijere, z. C. Bou- cherie, geb. Eiff, d K. Franse, geb. v. Tatenhove, d. L. Kampman, geb. Gem ier, d. OVERLEDEN J. C. de Vos, ongeh. z., 26 j. J. de Dreu, z. 11 j. A. de Pré, wed. P. Adriaanse, 76 j. H. S. Be- suijen, gesch. 60 j. S. de Jonge, geh. met S. Janse, 63 j. S. Overwijk, d. 10 w. M. A. J. Ie Clercq, 87 j., ong. d. G. Musman, geh. met P. Nett, 46 j. L. Geldof, wed. J. Meijer, 87 j. OM JONG TE BLIJVEN. Het feit, dat uw gezondheid te wen- schen overlaat, is waarschijnlijk de eenige reden, dat gij u door lichte zor gen reeds zenuwachtig, versleten en oud gevoelt. Misschien zijt gij een dier noo- delooze slachtoffers van een nieraan doening. Laat deze te voorkomen nier zwakte u niet oud maken voor uw tijd. Zoek en verbeter de oorzaak van uw kwaal. Tracht weer flink en gezond te worden. Die pijn in de lendenen, die ellendige blaasstoornissen, hoofdpijn en duizeligheid, dat afgematte, zenuwach tige gevoel behoeven u niet langer te kwellen. Alle t esamen maken uw leven tot een last, die zoodra gij uw nieren verzorgd hebt, verdwijnt. Verzwakte nieren kunnen met Fos ter's Rugpijn Nieren Pillen versterkt worden, waardoor gij u in elk opzicht jonger voelt. Begin onmiddellijk met het gebruik. Zonder uitstel Wacht niet, tot gij last krijgt van rheumatiek, is chias, spit, blaasontsteking of water zucht. Ook tegen dergelijke ernstiger kwalen worden Foster's Pillen aanbevo len, doch voorkomen is altijd beter dan genezen. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten a f 1.75 per flacon. Speciaal adres voor FOSTER'S RUGPIJN N1ERP1LLEN MAAGPILLEN ZALF bij PAUL VAN SLUIJS Co., Vlasmarkt K 57, Middelburg. En Gros. En Detail. FIRMA H. H. VAN 'T WESTEUE, v.h. iVl. J. TIMMERMANS. Heeft steeds voorradig Eau de Co logne crj Odeurs bij de maat. Verschil lende soorten en kv, aliteit n flacons Eau de Cologne. Zoo pas ontvangen lir e fiesschen, groote en kleine. Tevens no 3 Huishoudzeep per pak 10 cent, de 3 pakken 27 cent. Vraagt steeds de aller beste KWALITEIT EAU DE COLOG- Nh IMPERIALE. Voorts nog Witte en Gekleurde feakdo ken. Dames Zakdoe ken met zoom 15 cent. Zwarte en Ge kleurde Dameskousen, -Zware Zijden Kousen f 1.50. Zwarte en Blauwe Werk kielen. Geel katoenen Manshemden. Eigen gebreide Manskousen, ijzer sterk. Ook hebben wij alle soorten Handwerk- artikclen als Haakgaren, Haakzijde, eene groote sorteer.ng, alles solide kwaliteit. Beleefd aanbevelend. U kunt op Uw vijf vingers uitrekenen dat het van onds bekend Merk de hoogst fijnste kwaliteit is. Vraagt Uw winkelier dit tnerk. Indien Uw winkelier ze niet heeft is Uw adres Korte Gortstraat. Telefoon 424. Mevrouw BETSYWaar haalt U die mooie FLANEL vandaan? Mevrouw SOPHIEDie is alleen verkrjjgbaarin Magazijn „D E VLIJT". Dit is de beroemde MASSAFLANEL, scheurt niet af, Verzwaart in het gebruik, geeft een normale warmte. Ze kost nu nog 40 cent per el. Ik koop altijd mijn goederen bjj de Firma MÉRK in de Langeviele, want daar is het niet duur. leveren wij U RECLAME-AANBIEDING l 4 Stoelen, 2 Fauteuils in leer, vanaf f 27,50 6 Stoelen met leer vanaf f 24, 6 Mahonie Stoelen met riet voor f 22. Massief Eiken Theekasten vanaf f 9,75 Veersehe Singel S 44, Middelburg. Gebruik hiertegen Buisje 75ct. Bij Apoth.en Drogisten De lessen vaugen weder aan 17 SEPTEMBER e.k. Inschrijving van nieuwe cursisten kan geschieden tot 11 SEPTEMBER. Ook is deelname in speciale vakken van de verschillende opleidingen mogeljk. De Leider, G. WAGENVOORDE, Bellinkstr. hoek Bierkaai, Middelburg. Mantelmagazijn JE DUF' prima Eiken „QU EEN ANNE" Huiskamer Ameublement, bekleed met prima vocht echte trijp. (extra zware kwaliteit) c TE KOOP OF TE HUUR Adres Seisplein Q 285. PALINGHANDEL BREE E 123 C. Ingelse. Zeeuwsche Plano- en Orgelhandel

de Faam | 1927 | | pagina 2