Fa M. W. 1. Ml, Medicinale Kolawijn OKKIHGA'S UIERZALF UëI-, Tuis- ei ADVERTENTIEBLAD VOOR MIDDELBURG EN DE DORPEN OP WALCHEREN. Fietstochten PUROL No. 45. Woensdag 10 Augustus 1927. Een en Dertigste Jaargang. Wijnhandel - Markt 0 2. fijne Dooier Advocaat Denevers Frères, VERKOOPHUIS J. J. DOZIJN, Verschijnt 's Woensdagsmiddags Advertentiën kannen tot uiter lijk 12 uar aangenomen worden aan het Bureau Spanjaardstraat Uitgevers i LITTOOIJ QkTHOFP. Postrekening 42280. Telefoon 238. Voor de Jeugd. De uitvinding van het page-haar. pon Panamahoed wasschen. Advortentiën. Baskhsuden, Steno, Machine- schrijven, Nederlandsch. Vraagt onze bekende slechts f 2,50 per fiesch. Prima Limonade-Siropen 90 cent. Troebele Sinaasappel f 1,00. Speciaal adres voor FOSTER'S RUGPIJN NIERPILLEN MAAGPILLEN ZALF bij PAUL VAN SLUIJS A Go., Vlasmarkt K 57, Middelburg. EaQroa. E a D e t a i 1. REUZEN KOOPJES In - DE FAAM Prijs der Advertentiën Van 13 regels 45 ct., iedere regel meer 15 ct. 3 maal plaatsing wordt slechts 2 maal berekend. Bjj abon nement voordeeligo voorwaarden. ANTWOORDEN Nos. 108-111. No. 108. Last, gast, bast, mast, kast. No. 109. Dom, oom, rood, droom. No. 110. Theod'oor. No. 111. Vecht, knecht, specht, recht. RAADSELS. No. 112. Mij;n geheel bestaat uit drie woorden met 22 letters en is een regel van een bekend lied. Wacht u voor wat 15, 7, 2, 13 is. Blijf bewaard voor 8, 19, 20, 21. Zoek wat 21, 10, 5, 8 is. Mijd 9, 22, 20, 14, 16, 11. Verfoei 1, 5, 10, 17. Leef in 4, .18, 2, 6, 16. No. 113. Welk Hollandsch spreek woord maakt ge uit Zoo zat liet ge waad der vrouw Stijna Linsrijs. No. 114. Welke vochten worden om gekeerd zwart No. 115. Hoe heet de bovenste steen van een huis Men gelooft algemeen, dat het page- kopje een uitvinding is van de 20ste eeuw en wil hoogstens toegeven, dat men het reeds in den tijd van de Pha- rao's heeft gekend, maar dat is al zoo lang geleden, dat men de wederinvoer ring van het korte haar als een nieuwe uitvinding zou kunnen beschouwen. Toch is dat een groote vergissing. On geveer 150 jaar geleden is het page- kopje al „uitgevonden" en wel door den beroemden Leonard, den kapper van Marie-Antoinette van Frankrijk. In 1780 stond de „vorst der kappers" zooals men hem noemde, op het toppunt van zijn roem. Hij is de man geweest, die de ontzag lijk omvangrijke kapsels heeft bedacht, welke naarmate zij langer werden ge dragen, voortdurend geweldiger toena men. En iedere nieuwe creatie leverde hem meer roem en meer geld op. Toen dreigde er een verschrikkelijke ramp. Leonard werd, toen hij ze zag naderen, ernstig ziek. Voor de ontzag lijk groote kapsels was per slot van rekening ook eigen haar noodig en op een morgen had hij tot zijn ontsteltenis bemerkt, dat het haar van zijn koninklij ke klant uitviel. Als dat zoo voort mocht blijven gaan, zou er weldra niet genoeg meer voor zijn geniale creaties overblij ven. En wat dan Slapelooze nachten bracht hij door. Maar hij was niet voor niets een genie en bovendien Gascog- ner. Hij piekerde en piekerde en ten slotte had hij den uitweg gevonden. Hij was op de schitterendste gedachte ge komen, die ooit in een kappersbrein was ontstaan. Hij wist er Marie-Antoinette van te overtuigen, dat hij thans een kap sel had uitgevonden, zóó mooi, als nooit tevoren, een kapsel, waardoor de 27- jarige koningin er hoogstens als 20 zou uitzien. Om zijn beweringen te bewij zen, liet hij de koningin een portret zien, dat hij speciaal voor dat doel had laten vervaardigen. Eerst zat de koningin ver steld. Zulk kort haar Maar spoedig was zij voor het idéé gewonnen. Den 20sten Juli 1780 viel Léonard, on barmhartig met zijn schaar de mooie, blonde lokken van de koningin aan, die algemeen beroemd waren. Eenige we ken later hadden alle dames van bet hof kort haar. Jonge en oude, allen waren a l'enfant gekapt. Het succes was ge- dig. Geen kapper waagde het, zich te verzetten. Tegen Léonard konden zij niet op hij was niet alleen kunstenaar, ook diplomaat. Dat was het. Napoleon I wi'dc iets van den wand nemen, doch kon er niet bij. Een hove ling zei Sire, mag ik het voor u doen, ik ben grooter dan gij. Grooter niet, zeide Napoleon, wel lan ger. o Ook een vervoermiddel. Een schoolopziener inspecteert een dorpsschool. De reisgelegenheden der streek wor den ter sprake gebracht. De gemeente ligt aan spoor en boot. „Als spoor en boot nu van avond weg zijn", vraagt de schoolopziener, „hoe kan ik dan nog wegkomen Joris weet het „Dan kun je wel op mijn vaders melkwagen meerijden." een dronken aap bij de hand deze neemt een tweeden, de tweede een derden bij de hand en z^p huppelt en danst de neger met tien, vijftien dron ken apen hand in hand naar het dorp. Zoo vangen ze in Afrika de apen. Al bijna op dezelfde manier vangen ze in Europa de mensehen. —o Trek in eten. Dokter (tot een zieken boer, die zich door liem laat onderzoeken) Heeft u trek in eten Boer (met een vergenoegd' gezicht) As de wa goeds hèt, warüm nic o— Uit de school. Onderwijzer Wie kan mij een ander woord noemen voor vriend (Allen zKvijigen). Nu, hoe heet iemand, die al les voor ons doet zonder daarvoor geld aan te nemen Een kam nu Kleine Jan (den vinger .opstekend) Een kameel, meester o H ij wist het. Boer was met zijn vrouw op reis. Aan een klein station hield de trein stil en de vrouw vroeg, hoe dat plaatsje heette. De boer, die het niet wist, stak z'n hoofd door 't portier en zag aan het station een reclame bord voor Ban- burg Cakes. „We zijn hier in Banburg Cakes, vrouw", lichtte hij z'n ega in. o Nogal d u i d e 1 ij k. Professor Zijn de vragen te moei lijk Student O heelemaal niet professor, maar 't zit 'm in de antwoorden. o Allemaal in het bad. Jan komt te Scheveningen en ziet een kleine stoomboot in zee. „O, kijk eens moeder," roept hij uit, „een lo comotief, die een bad neemt." —o Gemakzuchtig heer. Gast in het hotel „Ik wensch mor gen om 5 uur gewekt te worden." Kellner „Goed U behoeft dan maar op die knop te drukken." T e v r e d e n. Vader tot Janus, die examen gedaan heeft „Nou hoe is het gegaan Janus „Zeer zeker heel goed vader, want ze zeiden, dat' ik het 't volgend jaar nog «eens voor hen moest doen." o— Een gehoorzaam ei. Wat Een gehoorzaam ei Een „ei", dat doet wat je zegt Om U te dienen Jullie dachten na tuurlijk, dat gehoorzaamheid iets was, wat jullie alléén bezitten en, nu een ei ook al gehoorzaam Luister maar, hóe je het zóóver kunt brengen, dat een ei doet wat je zegt. Begin met het heel voorzichtig uit te blazen. Laat de leege schaal van binnen goed opdrogen. Vul het dan tot op een vierde met zeer droog zand en sluit de beide gaatjes met witte was. Nu iwacht je tot je een ei bij je brood krijgt, smokkel dan je zand-ei tusschen de anderen zonder dat iemand het merkt. Zitten allen aan tafel, dan ver kondig je dat je een ei van de schaal zult nemen, dat je gehoorzaam is. Je neemt natuurlijk je zand-ei en plaatst het in verschillende standen. Hoé je het neerzet, het blijtft staan. Op den rug van een mes. Op den rand van 'n glas, enz. Denk er om dat we het ei in de hand nemen in den stand, dien we het geven willen en dan even zachtjes schudden, zoodat het zand horizontaal komt te liggen. Zoo vangt de neger den aap. Aan den ingang van het bosch, waar zich de apen ophouden, zetten zij groo te vaten met palmwijn. De apen vallen gulzig op dien drank aan en drinken, totdat zij geen aap meer van een mensch kunnen onder scheiden. Dan nadert een neger, pakt I o- RECEPTEN. Javaanse he pudding. Eén vierde Liter slagroom, 2 eiwitten, 35 gram poedersuiker, 3 bladen gelati ne, 100 gram bitterkoekjes, 25 gram cacao, een beetje water. De opgeloste gelatine worat met de poedersuiker door de stijfgeklopte room geroerd en als de pudding stijf begint te worden, wordt zij in een met eiwit omgespoelden vorm gedaan, laag om laag met de bitterkoekjes. De bovenste en onderste laag moet uit room bestaan. Zoodra de pudding goed stijf is, wordt hij op een natgemaakten schotel gestort. Ondertusschen wordt 100 gram suiker met cacao en water tot een dikke stroop gekookt. De stroop moet zoo dik zijn, dat ze draden trekt. Deze stroop moet door het zeer stijf geklopte eiwit ge roerd en over de pudding gestreken. Gevulde bcsch uithollen. 12 kleine beschuitboLetjes (of 6 groo te), 1 rolletje amandelpers, één vierde Liter kookroom (of desnoods melk), 50 gram (3 afgestreken eetlepels) boter. Snijd de bolletjes met een scherp mes het bovenste kapje af hol ze daarna voorzichtig uit. Breng den room (of de melk) aan de kook, wrijf er het uitge holde broodkruim in fijn, roer er de suiker en de mandelpers door en vul met üat mengsel de bollen. Leg er het bovenkapje w;eer op, be smeer de bollen rondom met de gesmol ten boter en laat ze in den oven (op een bakblik of in een braadslee) knap pend worden (ongeveer een kwartier). In plaats van beschuitbollen kunnen ook andere slappe kleine broodjes dienst doen. Men schuiert den hoed eerst siof- schoon, na evenlueele garneering te hebben verwijderd. Dan wrijft men hem goed in, aan alle kanten, met een door gesneden citroen of met het uitgeper ste sap van deze vrucht, zoolang tot het stroo overal in aanraking met het citroensap is geweest. Den vochtigen lifted besmeert men nu met bloem van zjwavel, dat goed in het stroo wordt ge borsteld, waarna men den Panama i n den schaduw en zoo dat hij in zijn model blijft te drogen legt. Is de hoed volkomen droog dan wordt de bloem van zwavel er met een harden schuier uitgeborsteld en de hoed is weer als nieuw. o Zoo is het. Vraag: Wat kun je houden, pas als je het aan iemand gegeven hebt A n t w. Je woord. o— Zoo niet bedoeld. Een boer hoorde, dat een heer uit de stad dien hij zeer goed kende, plan had een varken te slachten. Daar de buitenman met de dalende prijzen graag van een zijner knorrende viervoeters af was, besloot hij den ste delijken liefhebber een briefkaart te schrijven. Ziehier hoe dat kunststuk er uit zag Geachte Meheer, Daar ik gehoord heb, dat UE. een vet varken wilt slachten, zoo wil a a n m ij denken. Aangenomen. Dokter: Gij moet meer beweging ne men, wat ben je Patiënt Metselaar. Dokter Zoo, dan heb je, dunkt me, beweging genoeg. Patiënt: Ja, dokter, dat ligt er aan of het aangenomen werk is, of dat ik op daggeld werk. NUTTIGE WENKEN. Hard geworden gummi is soms weer zacht en soepel te krijgen, door het langzaam en voorzichtig te verwarmen. Men kan dit doen door het voorwerp op een afstand van plm. an- derhalven meter van electrische of an dere kachel te leggen. Of, zoo daar de warmte nog te fel mocht zijn, het ach ter de kachel een plaatsje te geven. Het voorwerp of kleedingstuk mag, zoo lang het nog hard is, volstrekt niet uit de plooien worden gehaald, daar het anders af zou breken. Hiermede dient men te wachten, tot het de gewenschte soepelheid heeft teruggekregen. Vlekken in linoleum. Vlekken jn linoleum verwijdert men met terpentijn. Kringen die achterblijven na het wegmaken van vlekken, kan men het best verwijderen door Weer na te wrijven met een lapje bevochtigd met dezelfde vloeistof waar mee men werkte, maar schoon. Om inktvlekken uit weefsels te verwijderen ga men te werk als volgt Leg borax op de vlek en maakt dat nat met een paar druppels water. Druk het er dan flink op zonder wrijven. Laat het dan zoo een dag of nacht lig gen tot alles weer geheel droog is, en verwijder dan het boraxpoeder. Is de vlek dan nog niet gehéél weg, dan kan men nog eens precies hetzelfde herha len, desnoods daarna weer. Ónder de aldus behandelde plek legt men een schoteltje of bordje om door- druipend vocht tegen te houden. Deze bewerking past voor ziji, katoen, fluweel, enz. KUNSTJES EN SPELLETJES. Een getal raden. - „Neem eens een getal in je gedach ten klaar ,,'k Hoop dat je zoo veel eksteroogen zult krijgen Dat is nou 'n flauwe mop, hé. 'k Hoorde 'm yan 'n paar jongens die met dit spelletje bezig waren, maar je begrijpt wel wij doen zoo flauw niet. Je teekent een wijzerplaat van 'n klok en laat iemand een uur in z'n gedachten nemen. Van dat uur af moet hij in ge dachten tot 20 tellen en dan „stop" roe pen. Onderwijl wijs je met je potlood de uren aan en bij eiken tik mag je vriendje verder tellen. Eerst wijs je 7 willekeurige uren aan, maar met den achtsten tik begin je bij 12 en telt terug elf, tien, negen enz. tot je vrindje „stop" roept. Je zult zien, dat je juist het be doelde uur aanwijst. Voorbeeld 9 is in gedachten geno men. Je wijst dus 7 willekeurige uren aan, dit zijn 7 tellen, je vrindje is dus bij 9 plus 7 is 16. De achtste tik is 12, de negende 11, de tiende 10, de elfde 9. Je vrindje roept „stop", want die is bij1 20. Zie maar 9 en 7 ten, 4 is 20. Een kunstje met dominostcenen. Je begint met alle steenen neer te leggen met de oogen naar onderen. Nu laat je iemand er een willekeurige steen uitnemen, die je zelf niet zien mag. Laat het getal, dat op de eene helft van den steen staat vermenigvuldigen met 2 tel er vijf bij en vermenigvul dig de som met 5, tel hierbij de pogen van de andere helft van den steen. Nu vraagt ge wat (iet laatste getal is, trek hiervan 25 af en het getal dat je over houdt geeft de cijfers die op den steen staan. Voorbeeld De steen js 6 om 3. De rekening is dus als volgt. 2 maal 6 is 12 optellen 5 is 17 weer vermenigvul digen met 5 wordt 5 maal 17 is 85, hierbij de 3 oogen van de andere helft Wordt 88. Vijf en twintig hiervan afge trokken blijft 63. Dus 6 en 3 zijn de ge tallen die op den steen staan. Beginnen we met de 3. Dan krijgen we (2 maal 3 en 5) 5 en 6 is 61. Trekken we hiervan 25 af, dan blijft er 35 over, dus weer 3 en 6. Een zwemmende lucifer. Dat is wat waard als je zw'emmcn kunt. In ons waterlandje komt die kunst je nogal eens te pas. 't Is 'n heel eenvoudig kunstje. Je een lucifer kunt laten zwemmen, d.w.z., hoe je hem rechtop in 't water kunt laten staan, juist met den kop cr boven uit. 't si 'n heel eenvoudig kunstje. Je steekt voorzichtig een naald geheel in den lucifer, zonder dat het hout barst. Nu wferp je hem in een glas met water en je zult eens zien hoe prachtig recht op hij staat, de beste zwemmer doet het hem zoo niet na. „Allemaal zitten." Een leuk spelletje als je met 'n heele- boel jongens bij elkaar bent, want, hoe méér, hoe leuker. Je begint met allen in een kring te plaatsen, achter elkaar. Nu commandeer je „Allemaal zitten" en langzaam laat iedere jongen zich zak ken tot hij op de knieën van zijn achter buurman terecht komt. Opleiding voor praktijk-examens en acte L. O. Van mjjn 21 candidaten voor de voor jaarsexamens zijn 20 personen geslaagd, waarvan 17 reeds bij de eerste maal ucces hadden. I. SINKE, Bree E 137, Middelburg. Van Dishoeckstraat 39, Vlissingen. BEVRIjD UW LICHAAM VAN URINEZUUR Bij verzwakte nieren brengen urine zuur en andere vergiftige onzuiverhe den uw heele gestel in de war. Daarom is het zoo gevaarlijk om waarschuwen de verschijnselen te verwaarloozen zoo als rugpijn, urinestoornissen, blaaskwa- len, rheumatische pijnen, stijve en ge zwollen gewrichten, gruis of neerslag in de urine, ischias en spit, gerommel in de ooren, hoofdpijn, duizeligheid en zenuwachtigheid. Gij dient de behoorlijke werking uwer nieren te herstellen, waardoor zij de vergiften uit uw bloed filtreeren. Het is onverantwoordelijk om de kans te loo- pen, dat zich blaasontsteking, chronische rheumatiek, waterzucht, steenvorming in de nieren of blaas, en gevaarlijke chro nische nierziekten ontwikkelen. Duidelijk is, dat gij bijtijds uw nieren moet opwekken en versterken. Wacht niet langerGebruik Foster's Rugpijn Nieren Pillen, het specifiek niermiddel, in geheel Nederland om zijn succes be kend. Duizende dankbare mannen en vrouwen zeggen, dat Foster's Pillen hen geholpen hebben, en zij kunnen ook u gezond maken en houden. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten a f 1.75 per flacon. Het Doorzitten bjj Wielrijden, een door de zon verbrande Hnid, Schrijnen en Smetten verzacht en geneest men met ^Doos 30 en 60, Tube 80 ct.^ geïmporteerd uit Frankrijk, zeer geneeskrachtige Wijn. Aanbevolen door H.H. Doctoren voor zieken en her stellenden. Speciaal geschikt voor hart ziekten. Vervangt alle beste medicijnen. Per fiesch f 1,75. Alleen verkrijgbaar bjj dc Importeurs MIDDELBURG. Hoe gaver de uiers, hoe meer melk. Hebt daarom bij het melken altijd een busje bij de hand, om dit van ouds bekende middel bij het eerste teeken van harde of ontstoken uiers toe te passen. In busjes van f 0.50 en fl.« Bij Drogistenen Winkeliers. 2 B Te Middelburg bjj Paul van Slujjs en Firma Schulte Thieme. Van maat 22 tot 27 64 cent 28 34 7-5 35 ,41 90 42 46 f 1,00 Met partjjen reductie. Vlissingscheatraat K 56.

de Faam | 1927 | | pagina 1