Laatste week van den Buitengewonen Uitverkoop DONDERDAG, VRIJDAG en ZATERDAG de groote Uitverkoopsdagen van COUPONS en RESTANTEN. gUP*" Extra verlaagde prijzen, ADVERTENTIEBLAD VOOR MIDDELBURG EN DE DORPEN OP WALCHEREN. bij de Firma H. L. HENDRIKSE, Gravenstraat, Middelburg. No. 43. Woensdag 27 Juli 1927. Een en Dertigste Jaargang. Dus deze week nog koopen tegen uiterst verlaagde prijzen. VERZUIMT HET NIET. O.m. een groote partij Coupons, Wollen en Zijden Stoffen en Mouselines, Waschstoffen, Witte goederen, Lingeries, Dames- en Kinderkousen, Vitrages, Dekens, Bedstellen, Karpetten, Matten, Tafelgoederen enz. Voor Moeders. BEVONDEN VOORWERPEN. Verschijnt 's Woensdagsmiddags Advertentiën kunnen tot uiter lijk 12 uur aangenomen worden aan het Bureau Spanjaardstraat Prijs der Advertentiën Uitgevers i LITTO0IJ ©LTHOFF. Postrekening 42280. Telefoon 238. Voor de deugd. Uit de kleeren groeien Vrouwenberoepen Burgerlijke Stand van Middelburg WAARSCHUWINGSSIGNALEN. Speciaal adres voor FOSTER'S RUGPIJN NIERPILLEN MAAOPILLEN ZALF bij PAUL VAN SLUIJS Bi Go., Vlasmarkt K 57, Middelburg. En Grot. En Detail DE FAAM Van 13 regels 45 ct., iedere regel meer 15 ct. 8 maal plaatsing wordt slechts 2 maal berekend. Bjj abon nement voordeeliga voorwaarden. ANTWOORDEN Nos. 100-103. No. 100. Luistervinken. No. 101. Regen neger. No. 102. De maand Mei. No. 103. Een kooltje vuur. RAADSELS. No. 1Ö4. Een molenaar kwam in zijn moten, die vier hoeken had in iederen hoek zag hij drie zakken staan, op iederen zak zaten drie oude katten en iedere oude kat had drie jongen bij zich. Hoeveel voeten waren er nu in den molen No. 105. in de lente verkwik ik u. In den zomer verkoel ik u. In den herfst voed1 ik u. In den winter verwarm ik u. No. 106. Hoe kan men water in een zeef doen, zonder dat het er uitloopt No. 107. Welk paard kan van ach teren even goed zien als van voren i 't Is 'n waar, maar lastig feit, dat meisjes in haar groeiperiode maar zel den haar kleeren opdragen meestal groeien ze er uit. Als we dan zoo in jhet voorjaar de voorjaars- en zomerklee- ren van 't tpeiske voor den dag gaan halen en naaien en aanpassen wat nog mee kan, dan zullen we misschien met een treurig gezicht 'n paar aardige jur ken bekijken, die nog heelemaal goed zijn, maar de armsgaten zijn te inauw geworden, de mouwtjes te kort en het rokje schijnt op onverklaarbare wijze gekrompen te zijn, zoodat het ikind1 er in uitziet als 'n kip op hooge 'beenen. Daarom is 't altijd verstandig de ;kleeren 'n beetje op den groei te maken {of te koopen, met 'n flinke zoom in den rok en 'n maaksel met rimpeltjes .en plooien, dat ons later ten goede komt als we de jurk 'n beetje verwijden wil- ilen. Soms kunnen wc van een te korte lurk nog 'n aardig japonnetje maken door als tuniek te laten dragen over 'n nieuw rokje van dezelfde kleur. Zijn de armsgaten te nauw dan knippen we 'de mouwen aï, snijden de halsopening ijiets verder uit en gebruiken de jurk -als overgooiertje, waaronder blousjes gedragen kunnen worden. Is de jurk ";«>g heelemaal goed, maar van boven iveel te nauw, dan is 't een goed idee net geheele bovenstuk er af te knip pen. We koopen aardig, breed feston, dat goed bij het jurkje past of maken -•'elf 'n borduurseltje op breed band in jde kleur van de jurk. Hiermede wer- ijken we de afgeknipte jurk van boven jaf en maken er verder twee schouder banden van, die we aan beide zijden flian den voor- en achterkant van de :urk vasthechten. Daardoor zakt deze een heel end naar beneden en is zeker sjdet meer te kort. Onder dit hanger tje worden natuurlijk blousjes gedra gen. i Gebreide jurken en jumpers kunnen dikwijls vergroot worden door er van dezelfde of afstekende kleur wol een stuk aan te breien. Ook kunnen we dikwijls van twee jurken één maken 't zou natuurlijk zeer practisch zijn, hoewel misschien i niet naar den zin van dochterlief, om haar altijd twee jurken van dezelfde kleur, liefst nog van dezelfde stof te geven, die later prachtig tot één ver werkt kunnen worden. Als we deze jur ken van zeer verschillend model ma ken en met andere garneering zal 'tniet eens opvallen, dat de stof hetzelfde is. Maar ook twee jurken van verschil lende kleur en stof kunnen goed tot één aardig jurkje verwerkt worden b.v. voor- en achteraan van 'n ruitje en de zijbanen van effen stof, terwijl mouwop slagen en kraag weer van de ruitjes stof zijn vervaardigd. We kunnen ook een jurk langer ma ken door er b.v. een breeden band flu weel van dezelfde kleur aan te zetten en te korte en te nauwe mouwtjes te vermaken tot halve of driekwart-mou wen. En zoo zijn er nog heel wat mo gelijkheden meer voor de zuinige moe der, die 't anders met leede oogen moet aanzien, hoe allerlei goede en onop- gebruikte kleertjes afgedankt moeten worden. Maar, is 't niet noodig, dat we zoo zuinig zijn, laten we dan toch alsje blieft niet al die moeite doen, om ons zelf 'n beetje geld uit te sparen laten we er dan vlug een arme of min der bedeelde huismoeder gelukkig mee maken, voor wie 't in deze dure tijden toch al zoo moeilijk is om rond te ko men. Kapster. Sinds de mode der korte haren is ingevoerd, is de kapper een veelbetee- kenend man geworden, schrijft „Op gang", en hij is er wel bij gevaren. Men heeft geconstateerd, dat menige kapper z'n zaak heeft uitgebreid of met meer personeel werkt. De vrouw vormt dan ook een veel betere clientèle dan do man. Nog daargelaten, dat tegenwoor dig de heeren, door de handige scheer- apparaatjes, hun kapper hoe langer hoe meer ontrouw worden, zoodat 't goed is, dat deze bijtijds voor een vervan ging heeft gezorgd. En deze ruil is niet kwaad geweest. Vrouwen zijn veel ijdeler dan mannen, een vrouw is veel meer gesteld op een gesoigneerd uiter lijk. Ze is een trouwe bezoekster ge worden van haar coiffeurvelen zijn zelfs een vaste klant voor een of twee maal in de week. Zocht de kapper vroeger z'n perso neel hoofdzakelijk onder de mannen, tegenwoordig is vrouwelijk personeel zeer in trek. Over 't algemeen is de vrouw veel beter geschikt voor dit be roep dan de man. Ze heeft van nature meer geduld, meer smaak en is handi ger. Waar nog bij komt, dat een vrouw meestal meer kijk heeft op wat een vrouw goed' staat dan een man en dus dikwijls practischen raad kan geven op dit gebied. Men klaagt er wel eens over, dat 't een manneiijken kapper aan ideeën ont breekt. Hij kent uitstekend het laatste modekapsel en past dit radicaal toe op elke cliënte, of 't haar staat of niet. Wil men flatteus gekapt zijn, met die kleine wijziging welke juist zoo goed staat, zoo moet men hem duizend en een aanwij zing geven. Uit zichzelf komt hij er nooit toe. De kapper let niet op de ge zichtuitdrukking, hij heeft geen oog voor het bepaalde type vrouw dat hij onder bewerking heeft, voor haar spe ciale eigenaardigheden, die een kleine verandering in het kapsel vragen hij kent alleen maar de wetten van het kapsel dat hij maken moet en houdt er streng de hand aan. Welke vrouw heeft zich nooit aan haar kapper geërgerd en, thuis gekomen met kam en borstel vlug de gewenschte en voor haar ge zicht zoo fiafteuse verandering aange bracht Nu wil daar natuurlijk niet mee gezegd zijn, dat alle mannelijke kap pers als automaten handelen en alle vrouwelijke, voorbeelden zijn van goe den smaak maar over 't algemeen is de klacht niet ongegrond. Er is dikwijls maar zoo'n kleinigheid noodig, een „petit rien" om de haren aardig fe doen vallen, om juist een minder fraaie trek in 't gezicht te ver bergen of een mooie lijn beter tot z'n recht te doen komen, 't Is alleen maar de kunst deze kleinigheid te vinden. En juist deze „vinding" is het best toever trouwd aan de vrouwelijke kapster die uit haar veelvuldige praktijk en per soonlijke ervaring over 't algemeen een veel betere verzorgster van dames-clien- tèle is dan de man. Nog daargelaten, dat ze dikwijls beter doorwerkt, terwijl haar mannelijke collega zich door een aardig cliëntje dat hij onder handen heeft, wel eens tot wat grapjes laat ver leiden, waarbij hij natuurlijk heel geen haast heeft om zoo vlug mogelijk klaar te komen o— RECEPTEN. Maize napudding. 1 L. melk, 100 gram maizena, 75 gram suiker, een half stokje vanille. De melk met de vanille aan de kook brengen. De maizena met de suiker en een weinig achtergehouden koude melk glad roeren, roerende bij de kokende melk voegen en de pudding 5 minuten laten doorkoken, daarna in een steenen puddingvorm laten bekoelen. Men dient er bessensapsaus bij. Koude rijstpudding. Vier-en-een-halve d.L. rijst, 1 L. wa ter, een halve d.L. citroensap, 100 gram suiker, twee-en-een-halve d.L. slagroom, 10 gram gelatine. De rijst gaar koken in het water ver mengd met het citroensap en de suiker. Vervolgens den room stijfslaan, de ge weekte gelatine in een weinig water oplossen. Alle ingrediënten bij elkaar voegen en de massa na voldoend afkoe len in den puddingvorm, welke eeni- gen tijd met koud water gevuld is ge weest, overdoen. Warme gemberpudding. 250 gr. oud wittebrood, 150 gr. natte gember, 2 a 3 eieren, 4 a 5 d.L. melk, 40 gr. boter, 80 gr. suiker, 1 geraspte citroenschil, een paar lepels gember- stroop, 1 lepel boter, 1 lepel paneer meel. *<r ;fi Het brood even opkoken in de melk en goed fijnwrijven, daarbij de boter voegen, de suiker, de geklopte eierdooi ers, de geraspte citroenschil, de in nette stukjes gesneden gember en ook een paar lepels van de gemberstroop. Het eiwit zeer stijf kloppen en luchtig door de massa roeren. Daarna alles in een blikken puddingvorm doen, die vooraf met boter is ingewreven en met paneer meel bestrooid is en den pudding an derhalf uur in kokend water laten ko ken. Men kan bij dezen pudding een vanillesaus presenteeren of een sausje, gemaakt van het nat van de gember, wat water en citroensap en gebonden door een weinig aangemengde citroen sap. NUTTIGE WENKEN. Mot ver w ij deren uit meu belen, g o r d ij n e n of tap ij- t e n. Meubelen, gordijnen of tapijten met mot erin, kan men rustig met veel pe troleum overgieten. De mot wordt hier door gedood en de petroleum laat, na dat ze verdampt is, (dit duurt wel vrij 'ang)> geen spoor achter. Alle moge lijke gordijn-, tapijt- en meubelstoffen, evenals biezen matten zijn hier tegen bestand. Krasjes in zilver. Zilveren eetgerei of andere zilveren voorwerpen vertoonen niet zelden een massa krasjes, hetgeen ontstaat, doordat het poetsmiddel, dat doorgaans ge bruikt wordt, niet fijn genoeg is, of niet zorgvuldig gezeefd. Om deze krasjes te verwijderen, moet men het zilver nog eens napoetsen met een pastei van pijpaarde en zoete olie, welke men met de vingers krachtig op de voorwerpen moet wrijven. Als zoodanig zijn aan 't bureau van politie gedeponeerd de navolgende voor werpen a. Diverse Sleutels, Bruine Kinder- portem., Boterkorf en witte doek, Be- lastingmerk 1927, een Overjas. b. Bij ingezetenen Manchetknoop, Wondergem, Korte Delft 0 15; Broche, L. Bolier, Spuistraat F 106 Wit Kleed je, Wed. Daniëlse, Overveldslaan; Hor logeketting (doublé), J. Rieinens, Span jaardstraat F 9-10 Schooletui met inh., A. Leduck, Lange Geere K 371 een stukje Kantstof, P. Vermaas, Wal B 38Schooltasch, D. Rientjes, Seisdam Q 28 Jongensfiets, Albert Hein, Lange Delftbos met Sleutels, M. v. d. Broe- ke, Achter het Hofplein E 229 Gou den Broche, C. Simonse, Zach. Jansen- straat S 91 Kettingbroche, P. Dinge- manse, Domb. Scbuitvlot Q 209 Kiu- derportem., Mej. Klittenberg, Verwerij- straat N 138 Bruine Heeren Pantoffel, O. de Valk, Dampoortstraat O 205 Teekenmeter (iiniaal), Akkermans, Veer- sche Weg T 241 Kinderschortje, J. v. Amerongen, Penninghoeksingel L 65 Rose Kindermuts, F. Posthumus, Lange Delft H 21b Nikkel Vulpotlood en con tact sleutel, gemerkt (Wilka), Gemeente Veldwachter Speijer, Koudekerke; Num merplaat M. R. (K 2913), Pieterse, Schut- tersnofstraat K 90e Kinderhandtaschje met inh., J. Marijs, Schuitvlotstraat O 183 Kinderportem. met inh., Louwer- se, Markt L 4 Heerenrijwiel, Hubrecht- se, Vleeschhai, MarktPaar grijze Da meshandschoenen, W. Roos, Verwerij- straat N 120 Bruine Portem. met inh., J. C. v. Noppen, Lambrechtstraat L 95 Sigarenaansteker, J. Simpelaar, Big- gekerke Zwarte Herdershond, Koole, Nadorst B 117 Rozenkrans, v. d. Koor de, Lange Gortstraat I 334 Belasting- merk in etui, P. Allewijnse, Breeweg D 145 Zakmesje en Handschoen, J. A. v. d. Horst, Zusterstraat I 206a Ma trozenmuts, P. A. Adam, Teerpakhuizen- straat P 34Zilveren Broche, A. de Visser, Winterstraat jQ 108 Manchet knoop, Wagenaar, Volderijstraat M113. Inlichtingen aan het bureau van po litie, alleen des Zaterdags tusschen 7-8 uur. Van 1826 Juli. ONDERTROUWD F. Sandijck, 25 j. en J. P. Verburg, 21 j. A. J. C. P. Gillissen, 22 j. en J. Bruggeman, 24 j- GETROUWD J. Smit, 21 j. en C. J. Montenarie, 19 j. J. M. Harthoorn, 25 j. en P. S. Boone, 26 j. J. Schille- mans, 21 j. en C. J. P. Sloover, 18 j. R. W. van Diffelen, 24 j. en M. W. van Nederveen, 24 j. BEVALLEN L. van Sabben, geb. Kloosterman, d. A. K. de Bruijlne, geb. Willcmsen, d. M. V. J. Stoopman, geb. Schlüter, d. M. Janse, geb. Louwerse, X. I j OVERLEDEN D. Bakker, geh. met K. A. Peene, 64 j. D. van Eeuwijk, 64 j., geh. met J. H. v. d. Linden. Als uw organisme zelf u door pijn en kwalen, een duizelig gevoel, oorsui zingen en andere stoornissen waar schuwt, dat de nieren het urinezuur en andere vergiftige stoffen niet behoorlijk uit het bloed filtreeren, dient gij u in acht te nemen. Gij kunt het spoedig ge noeg zelf uitmaken. Let er op of gij last hebt van rug pijn, rheumatische pijnen, ischias of spit, een prikkelbaar, zenuwachtig, af gemat gevoel, een gevoel of uw ooren suizen of gonzen, te vaak of te weinig aandrang tot urineeren, troebel, te don ker of te licht gekleurd water. Bran dend en pijnlijk bij de loozing. Zan derig, gruisachtig of draderig bezinksel. Elk dezer verschijnselen kan beteeke- nen, 'dat uw nieren hulp behoeven. Ge bruik dan onmiddellijk Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Zij worden aanbevolen als het middel, dat de verzwakte nieren opwekt, de urineloozing regelt en u bevrijdt van rugpijn, rheumatiek en die andere ellendige verschijnselen van nier aandoening. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let huer vooral op) bij apotheken en drogisten k f 1.75 per flacon. jjg

de Faam | 1927 | | pagina 1