advertentieblad voor middelburg en de dorpen op VIER bons bij elkaar heeft Vlissinqschestraat 58, Middelburg II WALCHEREN. Gooi dus uw bons niet weg maar bewaar ze goed en spaar door! No. 29. Woensdag 20 April 1927. Een en Dertigste Jaargang. BEVONDEN VOORWERPEN. leder die aan de ZEELANDIA PRIJSVRAAG deelneemt weet toch dat men door mee te doen nu reeds dus 2 van de doos Zeep, 1 van Zeeppoeder en 1 van Zeelandia Soda. U weet toch dat die bons GROOTE WAAROE HEBBEN en dat U b.v. VOOR 10 BONS AL EEN MOOI CADEAU KUNT KRIJGEN! Vraagt uwen winkelier een cadeaulijst en let vooral op de MOOIE BLAUW ZWIEBEL SERVIEZEN waarvan U de onderdeelen steeds stuk voor stuk op de boos kunt halen. Dus eerst voor 10 bons een Blauw Zwiebel Kop en Schotel en dan een bordje Blauw enz. enz. Zoo krijgt U gemakkelijk een HEEL SERVIES bij elkaar daar U de Bons allemaal samen moogt inleveren, dus ZEEPPOEDER, ZEEP, SOOA, KOEK, ABDIJ enz. alles bij elkaar. U hebt nu toch ook kennis gemaakt met de prima kwaliteit der ZEELANDIA ARTIKELEN en weet dat de Cadeaux niet ten koste van de kwaliteit gaan. Vraagt ze dus uwen winkelier! Voor H.H. Winkeliers bij: Verschijnt 's Woensdagsmiddags Advertentiën kunnen tot uiter lijk 12 uur aangenomen worden aan het Bureau Spanjaardstraat EJltgevers 1 LITT00IJ 0LTHOFF, Postrekening 42280. Telefoon 238 Burgerlijke Stand van Middelburg Voor de Jeugd. Prijs der Advertentiën Van 13 regels 45 ct., iedere regel meer 15 ct. 3 maal plaatsing wordt slechts 2 maal berekend. Bjj abon nement voordeelige voorwaarden. Als zoodanig zijn aan 't bureau van politie gedeponeerd de navolgende voor werpen a. Zakkammetje, Bril, Kinderarmband en een cent, Riem, Kinderportem., Ko peren Gewicht, Huissleutels, Snoer Ko ralen, Dop van een Auto, Broche. b. Bij ingezetenen Springtouw, Mul ders, Spanjaardstraat F 86 Kinder schortje, Bernard, Korte Delft G 2 Angora Kat (wit), J. de Rijke, Juliana- straat W 5 Stok van ragebol, Mr. Dumon Tak, Molenwater 267; School- etui, P. Florisse, Schuitvlotstraat N 166; Vulpen, C. Kandel, Jasmijnstraat W 182 Paardenzweep, M. de Leeuw, Jo- dengang R 214Schaartje, Jac. Seij- moer, Wal B 7 Kist Boter, Vleeschhal Markt of Hubrechtse, Domburgsch Schuitvlot Q 215 Damesportem. met inh., A. Volders, Steenschendijk, komt Donderdags op de Markt als koop vrouw Houten Pijp, Boel, Goessche Korenmarkt P 56 Zakmes, T. van Eg- dom, Dam F 152Zilver Broche, D. Rientjes, Seisdam Q 28 Portemonnaie, S. Brouwer, Lambrechtstraat L 89 Bankbiljet (groote waarde), L. Antheu- nisse, Jacob Catsstraat S 92aPakje (inh. schoenen), Stof koper, Stationstr.; Kindermuts, Pieterse, Garage, Seisweg Handschoen, Plantsoen, Baanstraat Q 227 Portem. met inh., de Rijke, Brak straat O 257 Hondenriem, Bodbijl, Jo- dengang R 227 Bril, B. Bakker, Seis- straatJekker, Boel, Goessche Koren markt P ,56aDamestasch met inh., Tavenier, Lambrechtstraat L 93 Sier speld, L. Pieterse, Schuttershofstraat K 90aDameshorloge (nikkel), C. v. d. Weel, Bree E .205 boven Dameshorloge (gouden), W. van Hemert, Baanstraat Q 243 Pakje (broedeieren), v. Bazel, Dam Z.Z. G 38 Bel. merk '27, H. P. Munters, Dam G 76Portemonnaie, C. Stam, Giststraat T 162; Tennis schoen, J. Sevaal, Noordweg S 220 Portemonnaie m. inh., Belastingplaatje en eenig geld, Frekenhorst, Wijngaard straat L 161. Inlichtingen aan het bureau van po litie, alleen des Zaterdags tusschen 7-8 uur. Van 11—19 April. ONDERTROUWD A. F. Gabriëlse, 27y j. en A. v. d. Houte, 25 j. W. Koole, 24 j. en L. J. van Sluijs, 23 j. J. A. v. Tuil, 25 j. en C. F. Meliefste, 24 j. BEVALLEN J. W. Leijnse, geb. Dijke, z. B. W. Kraaijeveld, geb. van Wijngaarden, d. N. Andriesse, geb. van Hemert, z. OVERLEDEN K. Meertens, 66 j. ongeh. zoon W. Poppe, 75 j., weduwe K. Melis D. Verburg, 82 j., weduwe H. Batus. ANTWOORDEN No. 55 en 56. No. 55. Het jaar 1936 (is 44 x 44). No. 56. Begeer geen al te groote dingen, Poog nooit iets met geweld te dwingen, Hoop veel en steeds maar met geduld, Zoo gij gelukkig wezen zult. BEETS. RAADSELS. No. 57. Rebus uauuoSsg pSipumaQ No. 58. Berijmd Raadsel. Met blij gerucht, In sombre klacht, Hoog uit de lucht Bij dag en bij nacht Laat ik mijn stemme hooren. Wat 't menschdom wacht, Wat 't menschdom ducht, Met blij gejuich of droef gezucht Ik meld het van mijn toren. No. 59. Begin ik met G, zoo prijzen mij d' armen Begin ik met W, dan kan u verwarmen 't Geen u mijn hand kunstvaardig be reidt. Neem mij met K, en 'k kan vliegen en loopen Neem mij met L, dan kunt gij mij koopen, Schoon ge reeds lang mijn eigenaar zijt. No. 60. Zoek een hoofdstad in ons land. 1. Een roofvogel. 2. komt uit een schoorsteen. 3. een klein lichaamsdeel. 4. een lichaamsdeel van 4 letters. 5. wordt op kantoren veel gebruikt. 6. een ontkenning. 7. een Zeeuwsche stad van 4 letters. 8. den naam van ons aller moeder. 9. een wreed keizer. De beginletters vormen bovenbedoel de stad. De eerste klok ter wereld werd geplaatst in den toren van de St. Eus- torgio-kerk te Milaan in 1309. Van mij len in den omtrek kwamen massa's menschen naar dit wonderding kijken. In 1344 werd in Padua een klok geïn stalleerd dit wonder van mechanisme duidde niet alleen het uur aan, maar ook de omwentelingen der planeten, de verschillende kwartieren der maan, de maanden en de jaarlijksche feestdagen. De eerste wekker-klok verscheen in 1420 en zijn bezitter woonde ook weer in Milaan. Deze klok liet op een vastge steld uur een bel weerklinken en tege lijkertijd werd een waskaars aangesto ken. o „Kunt u mij niet zeggen, dokter, wat mijn vrouw eigenlijk scheelt „Zeker wel, zij komt niet genoeg in de buitenlucht." „Ja, dat is zoo ongelukkig, ze schijnt heelemaal geen plezier te hebben in wandelen." „Toch is dat het eenige wat haar weer opknappen kan." „En wat zou U me dan aanraden te doen dokter „Koop haar een nieuwen hoed, dan gaat ze wel uit o Niet goed begrepen! Heer „Is hier ook een brief voor mij aangekomen uit Den Haag Ik heet fortuin". Beambte „Poste restant Heer „Nee, katholiek o 'n Voordeel. Gast „Kellner, de biefstuk is nog al taai Kellner „Ja, meneer, dat is zoo, maar heusch u zult er lang genoeg aan heb ben." o Dat was ook waar. „Het moet toch vreeselijk zijn als een zangeres merkt, dat ze haar stem ver loren heeft." „Zeker, maar nog verschrikkelijker is het, als ze het niet merkt." o Zóó dacht hij er over. De heer van het kasteel wandelt zijn stallen eens rond en ontmoet het zoon tje van zijn koetsier. „Zoo ventje", zegt hij, „weet jewel, wie ik ben „Jawel", antwoordt het kind, „u bent de man, die altijd in vaders rijtuig zit o De dikte van een enkele haar is heel moeilijk te meten, en toch lijkt een menschenhaar, vergeleken bij som mige dingen ongelooflijk dik. De werke lijke gemiddelde dikte van een haar is ongeveer 1-1500 c.M. De dunne veer van een horloge is slechts de helft hiervan ongeveer. Men zou het niet denken, doch deze veer is niet rond, doch een plat bandje en gewoonlijk is de dikte hiervan 1-3000 c.M., al doet de breedte van het bandje het ook dikker lijken. Een stuk zuiver goud kan tot zóó'n dun plaatje geslagen worden, dat er hiervan 120.000 op el kaar noodig zijn om samen 1 c.M. te Wezen Als men er een draad van maakte, zou een ons goud wel 'n vijftig mijl langen draad opleveren. En 36 pond goud zou een draad kunnen vormen, lang genoeg om de aarde te omspannen. De grootste bestaanbare dunheid ech ter kan iedereen makkelijk zien en ma ken, namelijk in 'n zeepbel. De dunste gedeelten hiervan zijn geschat een dikte (of dunheid) van één 7.500.000ste c.M. te hebben, moeilijk na te meten o De rijkste straat der wereld. De rijkste straat in de wereld is vol gens de statistiek, Parkavenue te New- York, waar een groot aantal million- nairs woont. Bewoners van de straat die minder dan 50.000 dollar inkomen per jaar hebben, beschouwen zichzelf als arme menschen. Er is in de straat een rij heerenhuizen, waarin vijftig tot zestig millionnairs wonen, die jaarlijks uitgeven voor theaterbezoek vijf mil- lioen dollar, voor restaurants tien mil- lioen, auto's tien millioen, bont vijftien millioen, voeding thuis twintig millioen dollars. De totale jaarlijksche uitgaven van alle bewoners der straat worden geschat op 280 millioen dollar. o Het eerste draaiorgel. Het eerste draaiorgel werd in 't be gin van de regeering van Lodewijk XIV naar Parijs gebracht. De man, die de Parijzenaars met dat instrument verbaasde, verdiende er veel geld mee. De groote winst, die hij behaalde, bracht den eigenaar van het orgel er toe, een tweede orgel te doen vervaardigen, dat viermaal zoo groot was als het eerste. Door aanplakbiljetten liet hij bekend maken, dat het nieuwe orgel alle stuk jes zou spelen, die het publiek zou ver langen. Inderdaad speelde het orgel dan ook allerlei liedjes en marsehen, die het volk wilde hooren. Dit baarde natuurlijk groot opzien ook Lodewijk XIV hoorde er van en liet den kunstenaar ontbie den. Het orgel overtrof zijn stoutste verwachtingen. Daarom wilde hij het ook van binnen zien doch de eige naar weigerde dit, tot de koning be val het instrument te openen. Daarin bevond zichde zoon van den or geldraaier. Ondanks dit bedrog, dat na- hiurlijk spoedig in geheel Parijs bekend was, verdiende de man ongeveer 90000 Francs met zijn orgel. Thuis kregen ze andere melk. Van dé boerin hadden de jongens elk een glas heerlijke versche melk ge kregen. „Wel jongens, smaakte het vroeg zij. „Nou en of. We wilden, dat onze melkboer óók koeien had. o— 'n Brutaal mensch..,. Een jongen, die werk zocht, zag voor 'n winkelraam een bordje hangen met de woorden „Jongen gevraagd." Hij nam het bordje weg en trad den winkel binnen. De winkelier kwam naar hem toe en vroeg „Waarom breng je dat bordje binnen „Omdat het er niet meer hoeft te hangen," antwoordde de jongen Jeuk. „Ik neem de betrekking aan o Anders bedoeld. Vriendelijke oude heer „Dag juf frouw, hoe maakt u het en hóe gaat het met de kleine meid Juffrouw „Dank u, goed gelukkig. Vindt u ook, dat m'n dochtertje zooveel op mij lijkt Gisteren zei m'n zuster nog„Maria, zei ze de kleine Pietje heeft precies 'jouw1 neus Heer „Ja, maar daar is nog wel iets aan te doen." En Pietje met haar mop neusje aankijkend „Als u iederen dag een beetje masseert komt 't misschien nog heelemaal in orde." o Zeelandia Prijsvraag! MALJERS ZOON,

de Faam | 1927 | | pagina 1