ADVERTENTIEBLAD VOOR MIDDELBURG EN DE DORPEN OP WALCHEREN, SNOEP Co. No. 21. Woensdag 23 Februari 1927. Een en Dertigste Jaargang. Een Verjaardag. BEVONDEN VOORWERPEN. PRIJS 18 CENT PER LITERFLESCH. Verschijnt 's Woensdagsmiddags Advertentiën kunnen tot uiter lijk 12 uur aangenomen worden aan het Bureau Spanjaardstraat Uitgever» i LITTOÖIJ ÜLTHOFF Postrekening 42280 Telefoon 238= Voor de Jeugd. Burgerlijke Stand van Middelburg SPECIAAL ADRES VOOR Foster's Rugpijn Nierplllen MaagpUtam bij PAUL VAM slums Co., Vlasmarkt K 57, Middelburg. ise Cs DedaL Advertentiën. Tl h. van 't westende, Vraagt uw winkelier onze HUISHOUD AZIJN (qeen Essence). De kwaliteit is prima, de smaak zacht en geurig. AZIJNFABRIKANTEN. Prijs der Advertentiëa Van 13 regels 45 et., iedere regel meer 15 et. 3 maal plaatsing wordt slechts 2 maal berekend. B(j abon nement voordeelige voorwaarden. „Nog vele jaren, m'n beste kind zei Suze, terwijl zij naar haar eigen gelaat keek in den spiegel op haar toilettafel. Suze had niet de gewoonte tegen zich zelf te praten, maar zij vond, dat haar vcrjaardig toch wel eenige aan dacht verdiende. En daar zij alleen op een zit-slaapkamer woonde, was er nie mand anders pm er notitie van te ne men. De weerberichtendienst had blijkbaar in 't geheel geen bijzondere maatrege len getroffen. Het was koud, mistig en druilerig net als altijd. Niet in het minst ideaal weer voor een verjaardag. Maar Suze had ook niet verwacht, dat het een speciale dag zou worden. Zij veronderstelde, dat liet een dag zou zijn, zooals alle andere. Zij had theewater opgezet en bakte een ei op het gasstel, toen zij haar kost- jutfrouw hoorde roepen „Juffrouw Helders, juffrouw Hel ders „Ja, juffrouw riep Suze, terwijl ze de gang opging. „Dc postbode is geweest." De condities van de kostjuffrouw slo ten geen bediening in, dus als haar huurders brieven kregen, dan moesten zij die zelf maar beneden komen ha len. Toen ze haar brieven en pakjes boven gebracht had, wijdde Suze haar aandacht weder aan haar ei, brood en thee en eindelijk aan haar correspon- •dentie. Een paar handschoenen en een lange brief van een oude schoolvriendin. Een wollen shawl van tante Mathilde. Een half dozijn zakdoekjes van nicht Marie. Nog meer zakdoekjes van Truus. Na tuurlijk, het was erg aardig van alle maal om aan haar verjaardag te den ken maar waarom stuurden ze alle nu al zulke degelijke cadeautjes Waar om niet eens iets luxueus voor een verandering Een doos bonbons, bij voorbeeld, of honderd sigaretten, of „Juffrouw Helders riep de kostjuf frouw van onder aan de trap. „Ja juffrouw riep- Suze en rende naar de deur. „Hier is nog iets voor u". Dat „nog iets" was een groot bouquet van enkel roode rozen. „Oh", fluisterde Suze, terwijl zij haar gelaat in de bloemen begroef, „zijn ze niet prachtig De juffrouw- snoof verachtelijk. „Verschrikkelijke geldverspilling, dat noem ik 't," antwoordde zij. „Rozen in Februari Daar heb ik nog nooit van gehoord Die moeten een massa geld gekost hebben Eenige oogenblikken lang dronk Suze den heerlijken geur der bloemen in. Het was haar, alsof zij plotseling over geplaast was in een droomland, waar het altijd Juni was. Wie had die rozen gezonden Maar er was geen kaartje bij. „Was er heelemaal niets bij, geen briefje ook vroeg Suze. De juffrouw schudde het hoofd. „Een jongen van den besteldienst bracht ze en zei, dat ze voor u waren. Dat was alles." Met de bloemen in haar armen ge kneld ging Suze weder naar haar ka mer. Wie kon die rozen gestuurd heb ben Iemand, die wist, dat zij jarig was. Iemand, die wist, dat roode rozen haar lievelingsbloemen waren, iemand, die het zich kon permitteeren in Februari rozen te koopen, die ze speciaal aan haar wenschte te zenden en die ano niem wilde blijven. Hoe meer Suze nadacht over het prikkelende probleem, des te meer ver wonderde het geval haar. Er was nie mand die maar in de verste verte er voor in aanmerking kwam, haar rozen te sturen. Om de een of andere reden bleef zij maar denken aan mijnheer Oerbrandt. Den jongsten van de beide compagnons. Maar dat was, zeide zij tot zichzelf, be lachelijk. Suze besloot de rozen mede naar kan toor te nemen. Het zou zoo jammer zijn ze hier alleen te laten staan in haar ziDslaapkamertje. Dc andere meisjes op kantoor waren erover in verrukking. „Rozen in Februari riep Jeanne uit. „Hij moet minstens millionnair zijn zei Vera. „Wanneer ga je trouwen, Suze? vroeg Line. Maar Suze moest bekennen, dat zij niet wist van wien de bloemen geko men waren. Daarna werd het probleem van de mentiteit var. Suze's onbekenden be wonderaar het eenige, dat belangstel ling eischte. Aan het werk werd heel weinig aandacht besteed. Alle meisjes hadden een eigen opinie, maar Suze was er van overtuigd, dat niemand den spijker op den kop sloeg. Line dacht, dat het iemand was, die iederen morgen met dezelfde tram naar een kantoor in de buurt ging Jeanne was ervan overtuigd, dat het een der klanten van de firma was. Maar hoe zouden dergelijke menschen te weten kunnen komen, dat het vandaag Suze's verjaardag was en dat roode rozen haar lievelingsbloemen waren. En hoe moei lijker oplosbaar het probleem werd, des te meer werd het werk der H.H. Grain ger, Graham en Co., verwaarloosd. Natuurlijk was Suze wel zoo verstan dig om haar eigen meening, dat de heer Graham, de jongste compagnon, haar de bloemen gestuurd kon hebben, niet te uiten. Het was ook zoo'n be lachelijk idee. Zij kon maar niet begrij pen hoe het in haar hoofd was opge komen en zij kon er heelemaal niet bij hoe het toch kwam, dat deze gedachte steeds maar weer terug kwam. De discussie ging met onverflauwde animo voort tot even vóór elven, toen de heer Graham de kamer binnenkwam en er Vera opmerkzaam op maakte, dat zij in één brief drie fouten gemaakt had. Hij hield er een aardige en zeer doelmatige methode op na om een „delinquent" op de vingers te tikken. Hij zeide eenvoudig en rustig wat hij te zeggen had en dat was alles. Hij stormde -en raasde niet, zooals de heer1 Grainger, de oudste der compagnons, j Nadat hij Vera gezegd had, dat drie fouten in één brief wel een beetje over dreven was, bleef de heer Graham voor de vaas met rozen staan. „Wel, wel," zeide hij. „Februari ro zen Zij zien ar keurig uit Van wie zijn die „Ze zijn van mij, mijnheer," zeide Suze. „Hebt u ze gekocht „O, neen Ze zijn een verjaardags cadeau." „O, juist. Dan moet ik u wel geluk- wenschen, juffrouw Helders en nog vele jaren." En hiermede ging hij de kamer uit. Neen, besloot Suze, het kon mijnheer Graham niet geweest zijn, die de ro zen gezonden had. Het was krankzinnig, om te denken, dat hij zooveel notitie zou nemen van zoo'n onbeteekend per soontje als zij. Buitendien En toch hé, zij wenschte wel, dat het Jack Graham geweest was. Hij scheen zoo anders als anderen. De vraag, wie de rozen gestuurd had intrigeerde de meisjes meer en meer. Iemand moest het toch gedaan hebben iemand, die verliefd was op Suze en die het zich kon permitteeren rozen te zenden in Februari. Het was Jeanne, die op het 'lumineuze idee kwam om de kolom „Persoonlijk" na te slaan in de courant, om te zien of er iemand, die onderteekende „Zwij gende aanbidder" iets te zeggen had aan „Roode Rozen." En dat was de reden dat de heer Grainger, toen hij eens kwam kijken waarom er niemand antwoord gaf, toen hij gebeld had, zijn geheele dames per soneel achter de krant vond in plaats van hun plicht te doen. Eenige oogenblikken lang bleef de oudste compagnon op den drempel staan en keek verbaasd de kamer rond. Zijn gelaat werd rooder en rooder. „Er staat niets in debegon Je anne. Toen hield zij plotseling op, daar zij den heer Grainger in dc deuropening zag staan. „Oh hijgde zij. „De bel is kapot, mijnheer Grainger," probeerde Line. „Dat is geen reden, waarom jullie al lemaal de krant zouden zitten lezen bulderde hij. „Nooit heb ik zooiets ge zien Verschrikkelijk. Ik wensch dat nietIk wil het niet hebben Jullie zijn ontslagen Allemaal Ontslagen „Ik ben bang, dat het mijn schuld is mijnheer Grainger," zeide Suze. „Uw schuld Wat bedoelt u „Het is vandaag mijn verjaardag" legde Suze uit, „en iemand heeft mij rozen gezonden en en ik weet niet wie het is." Mijnheer Grainger keek naar de ro zen. „Waarvoor was "net noödig, dat u die leelijke dingen 'hier bracht vroeg hij. „Denkt u, dat ik mijn kantoor lokalen veranderd wil zien in een bloe menwinkel Smijt Waarschijnlijk zou hij de rozen op den grond geworpen hebben, als de heer Graham niet in de kamer gekomen was. „Kunt u juffrouw Helders een oogen blikje missen, mijnheer vroeg hij. „Er is een zeer belangrijk contrad: De toespeling op het belangrijke con tract had een gunstige uitwerking op den oudsten compagnon. „He Oh Ah Ja zeker „Wilt u even in mijn kamer komen, juffrouw Helders Jack Graham scheen het heele be langrijke contract te hebben vergeten. Maar hij scheen erg veel belang te stel len in Suze. „Ik vrees," zeide hij, „dat ik aanspra kelijk ben voor deze onaangenaamhe den." „Maar „Ik heb u de rozen gestuurd," be kende hij. Suze wist niet wat ze zeggen moest. Zij kon slechts naar hem kijken en blo zen. „Het is heel moeilijk, wanneer de jongste patroon verliefd wordt op een van zijn ondergeschikten," zeide hij, „en dat is nu met mij gebeurd. Ik hield al wanhopig veel van u, toen u nog pas een week hier in dienst waart. Ik heb maanden 'lang geprobeerd u buiten liet kantoor te spreken te krijgen, maar ik had er geen geluk mee. En toen dacht ik eraan, dat het vandaag uw ver jaardag is en dat uw geliefde bloemen roode rozen waren u had dat van den zomer eens toevallig gezegd j en dus stuurde ik u de rozen. Ik dacht, j dat u het misschien misschien wel vermoeden zoudt." Er was een stilte. „Hadt u er een vermoeden van vroeg hij zachtjes. Zij knikte. „Maar ik durfde het niet te geloo- ven," fluisterde zij. „Het scheen te mooi om waar te zijn." En toenNu, het was maar ge lukkig, dat de heer Grainger op dat oogenblik de kamer van den jongsten compagnon niet binnentrad een koksjongen „Hoeveel verdient gij „Precies zooveel als de koning," was het antwoord van den oolijken knaap. „Hoeveel verdient de koning dan werd nu gevraagd. En de koksjongen zeide heel wijs „zooveel als hij noo- dig heeft." Wie voorzien kan in hetgeen hij noodig heeft, heeft genoeg. Een kleine vergissing. Ook een redacteur van een vragenrubriek kan zich vergissen. Luister maar Twee abonné's zonden vragen in de een, hoe zijn tweelingen door den tijd van tan den krijgen te helpen, en de ander, wat hij doen moest om zijn boomgaard te bevrijden van mieren. De redacteur beantwoordde getrouw beide vragen, maar verwisselde bij ongeluk de adres sen, zoodat de teeder liefhebbende va der tot zijne ontzetting in het blad de volgende raadgeving ontving „Zoo gij ongelukkig genoeg zijt, zulke kleine monsters te hebben, kunt gij niet beter doen dan ze met stroo te beleggen en dat in brand te steken." De man, die onder zijn mierenplaag zuchtte, hield de redacteur voor krank zinnig, toen hij las „De beste wijze van behandelen is, elk hunner tweemaal per dag een warm bad te geven en hun tandvleesch met cauotchouc te wrijven. 't Zou ook moeilijk gaan. Mama „Bop, waarom huilt zus Bop „Mama, zus heeft een kuil in het zand gegraven en nu wil ze hem meenemen, en juf zegt, dat het niet No. 30. Arabië is mijn vaderland, In Neêrland wordt ik bruin gebrand, Dan in een molen fijn gemalen, Daarna voel 'k heete watersralen, En voegt men nog melk er bij, Komt, beste vrienden, kent gij mij No. 31. Mijn eerste is een letter, die 'n klein kind gemakkelijk uitspreekt mijn tweede is een deel van schip mijn derde deel is de naam van een klein roofzuchtig dier en mijn geheel is een berg, die tot haven heeft gediend voor een zeer bijzonder schip. No. 32. Welk eiland drijft als je er een k voor zet No. 33. Verborgen jongens namen. 1. Ik kan niet om zoo'n kleinigheid zooveel drukte maken. 2. Ik, niet hij schold het eerst. 3. Ik heb in den trein Ieren, Schotten en Engelschen ontmoet. Antwoorden Nos. 2029. No. 20. Bij het uitspreken van spek gaat de mond open en bij het uit spreken van ham dicht. No. 21. Het neusje van den zalm. No. 22. Op zwart zaad. No. 23. Een na-tuur. No. 24. Om een veeg uit de pan te geven. No. 25. De scheepskapitein Wiltem Ysbrands Bontekoe. No. 26. Bokken dat zijn fouten. No. 27. Te Biervliet. No. 28. Pijn-akker. No. 29. Tc Waspik, daar is alles van was en pik (pek). Een korte preek. Toen Czaar Peter de Groote Zaandam bezocht, wilde hij alle merkwaardigheden zien en ging hij ook een bezoek brengen aan de Monistekerk. De leeraar Noome geleidde hem, maar ontstelde eenigs- zins toen Peter zeide „klim op1 de preekstoel en preek eens voor mij. Noome redde zich uit zijne verlegen heid, door op den kansel te klimmen en te zeggen „Denk goed, spreek goed, doe goed, Amen." Peter was verrukthij klopte Noome op zijn schouders en dankte hem voor zulk een korte, maar goede preek. T evredenheid. Koning Bode wijk XI van Frankrijk vroeg eens aan mag Als zoodanig zijn aan 't bureau van politie gedeponeerd de navolgende voor werpen a. Kinderhandschoen, Tabakspijp, zwarte Tasch, 2 Boekjes, Damestasch. Handtasch, Schooletui, zilv. gulden, por- temonnaie, Handschoen, Handschoentje, Huissleutel. b. Bij ingezetenen Kinderschort, J. Winkelen, Noordsingel S 58 Moer van een autöwiel, J. M. v. d. Berg, Jasmijn straat W 127 Combinatiesleutel, C. Pat- tenier, Hofplein E 223 Reflector, W J. Petiet, Penninghoek L 55 Belasting- merk '27, Bode Krijger, Souburg Me daillon met foto, Vreke, Rozenstraat W 254 Portem. met inh., J. Hanegraaf, Damp. singel T 219 Koperen gewicht, P. van Keulen, Vlasmarkt L 13 witte Zakdoek, D. de Ruiter, Dam F 6 Kin derportemonnaie, H. Reinders, Londen- sche Kaai H 49 Wollen Muts, C. Luister, Rozenstraat W 210 zwarte pa- rapluie, Passenier, Domburg E 5 zwar te Muts, J. Vreeke, Wagenplein Q 121 Zilveren Boeren Sierspeld, A. Stroo, (Schuitvlotstraat N 208; 1 bol Touw, L. v. d. Driest, Nieuwstraat H 42 Schooletui, J. Fiegen, Café Blauwe Dijk; Horlogeketting, A. Jobse, Jasmijnstraat W 124 Schelklinkende Bel, A. de Rui ter, Reigerstraat A 117Portem. met inh., Peek, L. Burg 90Huissleutel, N. Moes, Seisweg R 151b Bijbeltje, Izendoorn, "Zuidsingel E 37 Blauwe Kindermuts, Wisse, Korte Gcere K335; Zilveren Armband, Bostelaar, L. Gist- straatportem. met inh., Keulemans, Seisdam Q 21 zijde foudraal van Tom- pouze, Vader, Nederstraat O 195a gou den Armband, H. Drost, Jacob Cats- sttaat S 117Huissleutel, C. Hondsmerk, Kapoenstraat A 14 Staalboek van be hangselpapier, M. G. Berger, St. Jan straat H 193 Fietspomp, F. Nortier, Nederstraat O 204 Zilveren Armbandje, L. Poppe, Dampoort T 186 Dames handschoen, S. Fisser, Lange Geere I< 248 Kinderhandschoen, J. Sanderse, L. Breestraat O 148. Inlichtingen aan het bureau van po litie, alleen des Zaterdags tusschen 7-8 uur. Van 14—22 Februari. ONDERTROUWD L. J. Bol, 29 i. en E. Smit, 23 j. GETROUWD H. S. M. Mathlener, 23 j. en Th. F. de Kok, 26 j. BEVALLEN C. R. A. Vermeulen Scheele, z. R. F. Zandstrade Vrieze, d. H. J. Le DueBreel, z. C. Schot— Gemier, z. E. M. BackEetezonn, d. I. D. Lagaaij, geb. Van Ranst, z. S. G. van der Hoek, geb. Groenenberg, d. OVERLEDEN A. P. Wiltenburg, 38 j., geh. met M. J. A. Sinck P. J. Schou, geh. met S. M. de la Vienne, 58 j. ZORG VOOR EEN GENOTVOLLEN OUDEN DAG Ouderdom is niet enkel een kwestie van jaren. Velen voelen zich jonger op 70-jarigen leeftijd dan anderen van 60 of zelfs 50 jaar. Dit is een ontegenzeg gelijk feit, en men kan er verschillende oorzaken voor aangeven. Gewoonlijk hebben ouden van dagen met een jong gemoed behoorlijk zorg gedragen voor hun nieren. Een oude spreekwijze zegt: „Als gij uw nieren gezond houdt, hou den deze u gezond." En ouden van dagen kan zooveel leed bespaard worden, want veel rugpijn, urinestoornissen, ischias, spit, rheuma- tische pijnen en graveel worden dik wijls noodeloos geleden. Den nieren ontbreekt het vaak aan hulp. Zij behoe ven de bijzondere versterkende hulp van Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Door de opwekkende kracht van dit niermiddel wordt de werkzaamheid dei- nieren hersteld het versterkt de nieren en helpt deze om het bloed te filtreeren, terwijl de afmattende ziekteverschijnse len der nieraandoening verdwijnen. Waarom zouden ouden van dagen nog langer lijden, als zij de benoodigde hulp onder hun bereik hebben Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten a f 1.75 per flacon. Voorradig bij de maat de beste kwa- liteit Eau de Cologne en velschillende soorten Odeurs, ook per flacon, vraagt de Imperiale Eau de Cologne, de aller beste, weder ontvangen de beroemde Karnemelkzeep No. 340, groot stak, scherp concurreerende prijs, alsmede de Toiletzeep, zeer fijn 363, nog eenige i doozen met Zeep voorradig. Aanbevelend, v.h. M. J. TIMMERMANS. Piottenmarkt.

de Faam | 1927 | | pagina 1