Studie-Piano El KipenM met Loos HEDEN D. C. BOUWENSE, „Old England". ADVERTENTIEBLAD VOOR MIDDELBURG EN -DE DORPEN OP De wel 6D 09 PlSPlMi WALCHEREN. Immk Piano- en BrptaÉI, Reclame Colbert Costuums. C. JOZIASSE Wzn. If Groote Jaarlijksche J| No. 17. Woensdag 26 Januari 1927. Een en Dertigste Jaargang. Uitgever»! LÏTTOOIJ OLTHOFF. Postrekening 42280 Telefoon 238, BEVONDEN VOORWERPEN. Influenza en Griep. Sanapirin- H. RABBERS Co., Lange Delft. Mans zolen en hakken f 2,20 Vrouwen zolen en hakken f 1,45 Kinderwerk naar grootte. begint de Sterk verlaagde prijzen van alle artikelen. 1H UT ZIET DE ETALAQE'S g 1 ook in het FILIAAL, hij Groote Zeeuwsche Wandelbazar, Korte Delft G 3 en F 25. Zaterdag a.s. speciale aanbieding Verschijnt 's Woensdagsmiddags Advertentiën kunnen tot uiter lijk 12 uur aangenomen worden aan het Bureau Spanjaardstraat SPECIAAL ADRES VOOR Foster's Rugpijn Nlerplllen Maagpiiien Zalf b!j PAUL VAN SLUMS Co., Vl&smarkt K 57, Middelburg. En ©ros.. En Detail. Burgerlijke Stand van Middelburg Advertentiën. Te Koop een ELECTRO-LUX Stofzuiger T© koop ©en Wieg met nieuwe Kinderdoek. voor lagen prijs te koop. Korte Burg, Middelburg. tabletten Koop nu uw Costuum DAMPOORTSTRAAT 205. PRIMA LEER. VLUGGE BEDIENING. LANGE DELFT H 4. MIDDELBURG. i „Als wij slagen, wat zal dan de we reld wel zeggen vroeg kapitein Ber ry, opgetogen, toen Nelson, vóór den slag bij Aboukir, zijn goed beraamd plan had ontvouwd. „Er is hier geen sprake van als," antwoordde Nelson. „Dat wij zullen sla gen is zeker. Wie het beleven mag er verslag van te geven, dat is een geheel andere vraag." En toen zijn kapiteins na gehouden scheepsraad opstonden om zich naar hunne respectieve schepen te begeven, voegde hij er bij „Morgen voor dezen tijd zal ik pair van Enge land zijn of mijn lichaam naar West minster Abdij worden gevoerd". Zijn scherp oog en stoute geest zagen de mogelijkheid eener overwinning, waar anderen een bijna zekere nederlaag zagen. „Is het mogelijk er over heen te komen vroeg Napoleon aan de in genieurs, die hij had uitgezonden om den gevTeesden St. Bernardpas te on derzoeken. „Misschien," was het aar zelend antwoord „het behoort tot de mogelijkheden." „Voorwaarts, dan," zeide de kleine korporaal, geen acht slaande op de moeilijkheden, die zij aanvoerden .en die blijkbaar onoverko melijk waren. Engeland en Oostenrijk lachten om het ongerijmde denkbeeld, een leger van zestig duizend man, met ontilbaar geschut, kisten kanonkogels en bagage en alle zware ammunitie te willen voeren over de Alpen, waar „nog nooit een wiel had gewenteld, of met mogelijkheid kon wentelen." Maar Massena, die in Genua belegerd werd, stierf den hongerdood binnen de muren en de overwinnende Oostenrij kers beukten op de poorten van Nizza. Napoleon was er de man niet naar, zijn makker in den steek te laten in de ure des gevaars. De soldaten en hun geheele uitrus ting werden uiterst streng geïnspec teerd. Een versleten schoen, een ge scheurde jas of een beschadigd geweer werd dadelijk hersteld of door een an der vervangen, en 3e kolonnes rukten voort, bezield met den geest van hun bevelhebber. De arend vloog schreeu wend beneden hun voet. De berggeit, door het ongewone schouwspel ver schrikt, maakte zich met snelle spron gen weg, en hoog op de rots, scherp afgeteekend tegen de lucht, staarde zij naar dat ordelijk optrekkend leger, dat zoo plotseling de eenzaamheid was ko men bevolken. Wanneer het een plek naderde, die bijzondere moeilijkheden opleverde, dan werd er tot den aanval geblazen en het trompetgeschal weer klonk indrukwekkend van den eenen rots- en ijstop tot den anderen. Alles was ioo zorgvuldig geregeld, dat geen enkel soldaat de gelederen verliet. Wel ke moeilijkheden er zich op den weg voordeden, ze moesten overwonnen worden, het kostte wat het wilde, op dat onder de lange rij soldaten, die zich voortbewogen over een lengte van ongeveer twintig mijlen, geen verwar ring mocht beginnen te heerschen. In vier dagen marcheerde het leger over de vlakten van Italië. Toen deze „onmogelijke" daad was ten uitvoer gebracht, zagen anderen in, dat ze reeds veel vroeger had kunnen geschieden. Menig bevelhebber was in 't bezit geweest van de noodige mid delen, werktuigen en geharde soldaten maar miste den moed en de vastbera denheid van Napoleon. Anderen ver ontschuldigen zich door te zeggen, dat zij zulke reusachtige moeielijkheden niet mochten onder de oogen zien, omdat zij onoverkomelijk waren. Hij deinsde niet terug voor louter moeielijkheden, hoe groot ook, maar juist den nood, waarin hij verkeerde, verschafte hem de gelegenheid, en hij greep ze aan. „De gelegenheid heeft van voren haar," zegt een Latijnsch schrijver, van achteren is zij kaal als ge haar bij de voorlok grijpt, kunt ge haar vasthou den maar laat ge haar ontsnappen, dan kan zelfs Jupiter haar niet meer vangen." Maar wat beteekent de beste gele genheid voor hem, die ze niet kan of wil gebruiken Zulke menschen zijn altijd of te vroeg, of te laat in hetgeen zij beproeven. Als jongens kwamen zij te laat op school en waren niet op tijd met hun huis werk gereed. Op die wijze maakt men zich de gewoonte eigen en thans, nu de verantwoordelijkheid de hand op hen legt, denken zij, dat zij de betrekking zouden gekregen hebben, als zij gis teren maar gegaan waren, of dat zij er waarschijnlijk morgen een zullen krijgen. Zij herinneren zich gelegenhe den genoeg om geld te maken, of we ten een middel om het te maken op eiken anderen tijd dan het tegenwoor dig oogenblik zij zien in de toekomst een middel, dat hunzelven of andere ten bate zal komen, maar zien geen gelegenheid in het tegenwoordige. Joe Stoker, remmer op een locaal- trein, stond gunstig bekend bij alle spoorwegambtenaren. De passagiers mochten hem ook gaarne want hij be wees hun graag een dienst en was steeds bereid, hen te woord te staan. Maar hij had geen begrip van de zware verantwoordelijkheid zijner betrekking. Hij nam de zaken licht op en dronk van tijd tot tijd, dan speelde een hel dere lach om zijn lippen en antwoordde hij op zoo'n goedaardigen toon „Dank u, mij mankeert niets maak u niet bezorgd," dat de vriend het gevaar meende overschat te hebben. Op zekeren avond woedde er een hevige sneeuwstorm en zijn trein was te laat. Joe klaagde over extra werk, tengevolge van den' storm, en nam zoo nu en dan, zonder dat iemand het zag, een teug uit een plat fleschje. Spoedig werd hij vroolijk maar de conducteur en de machinist van den trein hielden beiden een wakend oog. Tusschen twee stations kwam de trein plotseling tot stilstand. Het cy- linderdeksel was gesprongen en binnen vijf minuten zou een sneltrein op de zelfde lijn komen aanzetten. De con ducteur ijlde naar den achtersten wagen en beval Joe met een rood licht langs de lijn te gaan. De remmer lachtte en zeide „Er is geen haast bij. Ik moet eerst mijn overjas halen." Ernstig en nadrukkelijk ontwoordde de conducteur „Wacht geen oogenblik, Joe. De sneltrein is op komst. „Heel goed," zei Joe, lachend. Toen ijlde de conducteur naar voren naar de loco motief. Maar de remmer ging niet dadelijk. Hij trok eerst zijn overjas aan. Toen nam hij nog een teug uit het platte fleschje tegen de kou. Daarna nam hij langzaam zijn lantaarn op en ging, dood op zijn gemak, fluitend de rails langs. Nog geen tien schreden had hij ge daan, of hij hoorde reeds het zuchten van den sneltrein. Toen liep hij ijlings naar den bocht, maar het was te laat. In een enkel, vreeselijk oogenblik had de locomotief van den sneltrein de wagens van den stilstaanden trein als een telescoop in elkaar geschoven, en de kreten der verminkte passagiers ver mengden zich met het blazen van den ontsnappenden stoom. Toen later naar Joe gevraagd werd, was hij verdwenen den volgenden dag echter vond men hem in een schuur, krankzinnig, terwijl hij een ledige lan taarn zwaaide voor een denkbeeldigen trein en uitriep „O, had ik 't maar gedaan Hij werd naar huis gebracht en later naar een gesticht, want deze geschie denis berust op waarheid, en in dat sombere gebouw klinkt geen kreet zoo droevig als het onophoudelijke „O had ik 't maar gedaan van den on- gelukkigen remmer, wiens* misdadige gewoonte zooveel levens verwoestte. „O, had ik het maar gedaan of „had ik het maar niet gedaan-!" de on derdrukte kreet van menigeen, die zelfs zijn leven zou willen geven om de ge legenheid te hebben, terug te gaan en een vroeger gemaakte fout te herstellen. Als zoodanig zijn aan 't bureau van politie gedeponeerd de navolgende voor werpen a. Pakje werkkleeding Kinderporte- mónnaie Beursje verschillende Hand schoenen en Sleutels (met en zonder ring). b. Bij ingezetenen pakje inh. bor duurlap, Goedbloed, Kortedelft G 23 Oranje Poes, M. Vaane, Rotterdamsche Kaai O 248 Rijwielbel. plaatje '27 in etui, P, de Buck, Veersche weg T 225 Kokertje Gereedschappen, K. v. Belzen, St. Laurens 54 50 K.G. Bertelkoekjes, A. Moens, N. en St. Joosland A 79 Geldstukjes, P. v. d. Ouden, Julianastr. W 20 Rijwielbel. plaatje '27, J. de Troye, Segeersweg V lOOgDames- port. met inh., de Hullu, L. Gortstraat I 331 Rood Kindermutsje, J. Hane- graaf, Rozenstraat W 237 verm. gou den broche, Mabesoone, Blindenhoek D 62 koperen gewicht, v. d. Ketterij, Ar- nemuiden (bode)huissleutel, W. Roose, Noordweg R 48 Mantelband, G. v. d. Wende, KL Werfstraat T 89 1 klomp, Tinbergen, Bagij'nhof E 204Kinder- portemonnaie, v. d. Berge, K. Breestr. O 175 Autoslinger, G. v. Wezel, Bed- dewijkstraat K 142Rijwielbel. plaatje '27 Labruijère, Arnem. pad T 86 zil veren boerinnenbroche, R. Kampman, St. Pieterstraat A 74Koperen Melk- kraan, J. Geelhoed, Veersche weg T 252 Portemonnaie, L. Bolier, Spuistraat F 106 1 zw. Handschoen, G. Krijger, Klein Vlaanderen M 192Motorhand- schoen, S. Poortvliet, SeisWeg R 146 Geschiedenisboekje, H. Deuster, Ro zenstraat W 210 1 beenkap, I. Boone, Breeweg (Zand) D 136 zwarte porte monnaie, J. Grootjans, Arnemuidsche pad T 93Kinderportemonnaie met inh., C. de Nood, Noordweg R 10 Hoedenknijper en lederen lucifersetui, Labruyère, Gerechtsgebouw Band van een jurk, M. Willemsen, Segeerssingel V 51. Inlichtingen aan het bureau van po litie, alleen des Zaterdags tusschen 7-8 uur. STOP DIE RHEUMATIEK Verwaarloos nimmer de geringste aanval van rheumatiek. Die kan u maandenlang pijn en ongemak kosten. Ofschoon weinig menschen bij vochtig of koud weer geheel van rheumatiek bevrijd blijven, behoeft deze kwaal niet die kwelling te zijn als het geval is. De oorzaak is gewoonlijk urinezuur, en zooals bekend, is het de taak der nieren om dit urinezuur en andere schadelijke bestanddeelen uit het bloed te filtreeren. Men kan derhalve in het algemeen zeg gen, dat men bevrijd kan blijven van rheumatiek, als de nieren gezond en geregeld werken. Bij slecht weer en nu een gevatte koude, of als ongewone inspanning de nieren verzwakt heeft, is derhalve de eenige veilige weg om de werking de zer allerbelangrijkste organen te ver sterken. Daarvoor wordt geen middel sterker aanbevolen dan Forster's Rug pijn Nieren Pillen, want tenzij de nie ren gezond zijn en goed werken, hebt gij kans niet van rheumatiek verschoond te blijven. Verzuim geen kostbare tijd. Neem Foster's Pillen zoodra gij de minste rheumatische pijn voelt; wek de trage nieren op en versterk ze, en be vrijd u zoodoende van nierverschijnselen als rugpijn, spit, ischias, rheumatiek en die ellendige urinestoornissen. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten a f 1.75 per flacon. Van 1724 Januari. ONDERTROUWD W. G. F. Dun nes, 29 j. en H. Griep, 22 j. F. A. Clarisse, 23 j. en W. Roelse, 21 j. BEVALLEN P. Kok, geb. Mulder, z.; E. W. Rijkse, geb. Schuijt, d. Z. Bos, geb. de Groot, z. .E. J. f lcuseveldt, geb. Hummelman, z. N. Lenselink, geb. van de Guchte, d. OVERLEDEN W. S. Dormaar, on- geh., d., 51 j. C. Bimmel, wed. J. Vader, 82 j. S. Rozemond, man van C. Rijke, 63 j. A. J. Vogelenzang, 3 w., d. met slangen, zoo goed als nieuw, voor f 80,—. Adres Lange Geere K 250. Adres Rozenstraat W 209. Prijs der Advertentiën Van 1—3 regels 45 et., iedere regel meer 15 ct. 3 maal plaatsing wordt slechts 2 maal berekend. Bjj abon nement voordeelige voorwaarden. Koortswerend en genezend zjjn Bjj Apoth.euDrog.OILi. Glazenbuisje75,40, TE KOOP.' Adres Hendrikstraat W 66. BIJZONDER GOEDKOOP. ZIE DE ETALAGE. AANBEVELEND, Balans-Opruiming. i Restanten

de Faam | 1927 | | pagina 1