Groote Verkooping Klndermantels, uii- ii siiff-iiims, Sf III- EI SEHRTEL- Werkvrouw gevraagd Flinke Dienstbode Bezoekt Stand No. 62 Stand 12 Dienstbode gevraagd Nette Mmm ornaat Denkt U er om Heeren-, Jongeheeren- en Kinderkleeding Colbert Costuums: FIRMA H. L. HENDRIK SE, J. GERRITZEN. Magazijn De Zwaluw Loopjongen. MEISJES. Koninklijke Pianofahriek ANTOINE M Muziekinstrumenten. Piano's Orgels - en Kunstspel-piano's Heden ontvangen FmlirUn [aDloorbehoeilen - Drukwerken. fipitmrtn - lanloort Tentoonstelling - Middelburg finest nitoMe «ting. Levering; spoedigst. Niet te Mi J. J. v. d. PEIJL, Yerseke. Magazijn De Zwaluw. IT No. 2 van Lijst No. 5. Mo Dieustdode Hf Noofltoli, Magazijn OE ZWALUW. Meisje gevraagd, per ons 15 cent. Mevrouw R. WEIJL-Snuijf. Korte Delft 23, Hoek Bellinkstraat, Middelburg. Jongeheeren-Costume vanaf 5 Gulden. In alle kwaliteiten liet Best© voor den Lag jasten prijs GRAVENSTRAAT MIDDELBURG. Ziet onze etalage, vergelijkt de prijzen en U koopt bij ons. Wil U prima waar voer billijken prijs Doet dan Uw inkoopen in het VROOM DREESMANN - Middelburg. Etiketteeren en Inpakken van Busjes. GOEDEWAGEN'S Pijpen- en Aardewerkfabrieken. FIRMA J. M. VAN HEUSDEN. Flikjes in 6 verschillende soorten per ons 15 cent Fijne Bruidsuikers per ons 15, 18, 20 cent Nieuw! Sun Maid Chocolade, overheerlijk van smaak, per stukje 6 cent Verschillende soorten nieuwe Koekjes vanaf 14 ct. per ons Gouda Vooruit, overheerlijke Koek, per stuk 22 cent Wie een geneeskundige in den Raad wil hebben, brenge zijn stem uit op: FEUILLETON. HET GOUDEN KALF. Winkelprijsf 20. f 25, f 30, f 35. f 45, f 55, Thansf 7,50, f 10, f 12,50, f 17,50, f 20, f 25. Winkelprijsf 65, f 75, f 90, f 110, f150, f170. Thansf 30, f 35, f 45, f 50, f 55, f 60, 3 50, 4.90, 5 90 en honger. 9 50, 12 50, 13.75, 14 50, 18 50, 20.- en hooper. LilL u 19 50, 25 -, 27 50, 35 - en hooper. 15 70, 18.25, 19 50, 21.- en hooger. Rondo Bruine Boonon Mieuwo Capuoijners Groene Erwten Witte Boonen Stukjes Appelen Schijfjes Appelen Abrikozen Peren Pruimen Pruimedanten par pond IS cent per pond 12 cent per pond 15 cent per pond 15 cent per pond 50 cent per pond 45 cent per pond 1I0-90 cent per pond 70 cent per pond 15-10-20-25 cent per pond 40 cent MELKFABRIEK, Loskade. een Werkster en een Huisnaaister. even een kijkje te nemen in de van in het pand Alle artikelen nog voor geen derde der werkelijke waarde, een ieder bezichtige de uitstalkasten.' De Directie, r* ft "2 Gevraagd een nette CLICHE l ÓCH A/A BEL, "f81 De glorie van iedere Hollandsche huisvrouw vormen haar gordijnen. Met welk een toewijding, met hoe groote zorgvuldigheid worden zij jaarlijksch gewasschen en hoe fees telijk-gestemd gevoelt geheel het huishouden zich, wanneer zij, na de groote schoonmaak, weer smetteloos „hangen". Als Gij nieuwe gordijnen noodig hebt, komt dan in onze magazijnen eens een keuze doen. Wij zijn er zeker van, dat wij U geheel naar Uw genoegen kunnen bedienen. In vitrage hebben wij een sorteering, die op dit gebied nog niet werd geëvenaard. Ook andere huishoudelijke artikelen, waarvan de schoon maak vernieuwing eischte, vindt U bij ons te kust en te keur: Karpetten, China- en Cocosmatten, Tafelzeilen, Linoleum, Kapok bedden, Matrassen, kortom alles wat Gij maar noodig hebt. N.V. v h, C. A. Schulte Co, Lange- delft H 2. 8 Eenige MEISJES gevraagd voor het Gevraagd voor den Vrijdag of Zaterdag Adres bureau van dit blad. voor des Maandags en des Vrijdags bij W. Joziasse, Dampoortstraat. gevraagd. Adres Markt K 6. voor halve dagen. Adres bureau van dit blad. BEZOEKT STAND 71 Verkooper en vertegenwoordiger op de Tentoonstelling in het Schuttershof van 712 Mei is de ZIE ETALAGE SIGARENMAGAZIJN LANGE DELFT I 20. Alle soorten Goudsche Pijpen en Aardewerk. Ook aan H.H. Winkeliers wordt geleverd. Mezrouw SchoonKeg Westzijde 9, Gevraagd een net Zaandam vraagt met Juni of Juli een mmm 2 -sa» 2 _!i_ goed kunnende koken en werken. Adres H. Meijer, Lange Delft. Inlichtingen bij Mevrouw EversKeg Londensche Kade 53, Middelburg. Terstond een nette Adres I. J. Leijcse, Noordweg R 44. WegenB huwelijk der tegenwoordige een gevraagd. Adres W. L. Baart, Korte Delft 4 en 5. ii. „Ik riep ik geheel verbaasd, „wat d°nkt gij wel! Ik zou wel gek zijn, als ik daaraan dacht „Gek? volstrekt niet!" hernam de bezorgde man. „Ik verzeker u ten stelligste, dat gij uw geld niet beter besteden kunt. Over twee jaren en als het huis eenige reparaties heeft ondergaan, is het eens zooveel waard Geloof mij vrij, zulk eene gelegenheid komt niet dikwijls voor. Och, help mij tochwat moet er anders van mij worden. Sla den koop slechts toe en de zaak heeft haar beslag. „Maar ik kan zelf op dit oogenblik over geen twee honderd franken disponeeren hernam ik. „Dat komt er niet op aan Gij geeft mij maar de noodige wissels, die gij naar uw zin kunt inrichten. Ik houd u bij uw woord". „Nu dan, als gij het zoo wilt antwoordde ik onwillekeurig, en de man sprong op van blijdschap en was spoedig de deur uit. Een paar uren daarna kwam mijn heer Fe'ix in mijn kamertje en scheen niet bijzonder in zijn humeur te zijn. „Gij hebt mij inderdaad een vlieg afgevangen", zoo ving hij aan. „Dat huis, dat gij gekocht hebt moet ik noodzakelijk hebben. Ik rekende er stellig op, en dacht niet dat het mij ontgaan kon. Ik heb er maar vijftig duizend francs voor geboden, omdat de eigenaar in verlegenheid zit en het toch tegen eiken prijs verkoopen moet, zoodat hij het mij eindelijk voor vijftig duizend francs wel zou afgestaan hebben. Maar, met u mijnheer! zijn de zaken anders gesteld. U kom ik dus vragen, of gij mij uw huis voor vijf-en zeventig duizend francs wilt afstaan Ik dacht dat het een droombeeld was, vijftien duizend francs die mij maar zonder eenige moeite, in mijn schoot vielenmij armen duivel, die met moeite tot hiertoe acht honderd francs jaarlijks verdiend had. Ik kon haast mijn oogen niet gelooven. Even wel ik liet niets van dit alles merken en antwoordde „Ik kan op uw verzoek niet zoo dadelijk antwoord geven mijnheer Felixik moet de zaak eerst goed overleggen. Als gij morgen avond om vijf uur, de goedheid zoudt willen hebben, om mij met een bezoek te vereeren, dan zal ik u een bepaald antwoord geven Den anderen dag, precies kwartier voor zessen kwam mijnheer Felix terug. In den beginne hield ik mij besluiteloos; hij bad mij hoe langer hoe dringerder. Eindelijk sla ik toe, en zei hem ronduit„In den beginne had ik geen lust om het huis te koo pen, maar de eigenaar dwong mij er toe. Nu moet gij, gelijk gij zegt, het huis hebben, en ik kan het met een ander wel doen, zoodat ik uw aanbod aanneem. „Ik zal u dadelijk een wissel op Parijs, betaalbaar binnen veertien da gen, voor het bedrag doen toekomen", riep mijnheer Felix zeer verheugd uit. Dadelijk na een diepe buiging, vertrok hij, en scheen inderdaad in zijn schik met den gedanen koop. Een wissel op Parijs deze woor den klonken op den duur in mijne ooren, en ik kon nauwelijks het oogen blik afwachten, dat hij in mijn bezit zou zijn. Dit bezit was mij zoo vreemd, dat ik geloofde den wissel ter incas- seering naar Parijs te moeten'zenden. Ik schreef dus aan de heeren Flan ges en Bergeret, de eenige Parijsche firma, die mij daar bekend was. Ik ontving namelijk door dat huis van tijd tot tijd den interest van een klein kapitaal, dat ik van een overleden oom geërfd had. Ik berichtte hun, dat ik over eenige fondsen kon beschik ken en nu wenschte ik hun raad in te winnen op wat voor wijze en zoo zeker mogelijk ik mijne gelden kon beleggen. Het noemen van fondsen heeft een zeer verschillende beteekenis en hangt grootendeels af van den stand of den naam van hem; die ze bezit. Het gerucht van mijne erfenis was ook reeds in Parijs bekend ge worden, zoodat men zeer belangrijke sommen er onder verstond, als ik van fondsen" sprak. Dit blijkt het duidelijkst uit het vol gend schrijven, dat ik ten antwodrd op mijn brief ontving Mijnheer „Wij ontvingen juist uw geëerd schrijven van den zeventienden dezer, toen de nieuwe door de Corte3 toe gestane leening gesloten was, waaraan ons huis ook deelgenomen heeft, daar wij niet twijfelen, of onze geéerde correspondenten zullen gaarne deel nemen in eene onderneming, die zulk eene goede uitslag belooft, hebben wij de vrijheid genomen, twintig duizend piasters daarvan voor uw rekening te nemen. Indien gij dit bedrag te hoog vindt, dan zijt gij toch altijd, door het voortdurend rijzen van dit degelijk effect, in de gelegenheid, uw aandeel met voordeel te verkoopen". Wij verblijven met hoogachting, Uw toegenegen dienaren, Flanges Co. De chef van dit huis had nog eigenhandig onder aan den brief ge schreven „Wij hebben met genoegen verno men het zeldzame geluk, dat onzen ouden vriend en correspondent on langs is te beurt gevallen, en zijn dus zoo vrij, u bij gelegenheid onze dien sten allerbeleefst aan te bieden". Twintig duizend piasters! ik liet van schrik en verbazing den brief vallen. Hoe groot zou mijne verbazing geweest zijn, als ik meer kennis van koopmanszaken gehad en geweten had, wat zoo'n aandeel beteekende en dan de overtuiging had bekomen, dat wat ik nu voor kapitaal had gehouden, slechts het bedrag van den jaarlijk- schen interest was Ik wilde geen tijd verliezenik antwoordde per ommegaande aan mijn correspondent,dat die som mij te groot was. „Ik heb nog geen geld uit Mar tinique ontvangen" schreef ik, „en ik zal dus onmogelijk aan mijne verbin tenissen kunnen voldoen". Per ommegaande ontving ik ten antwoord, dat overeenkomstig mijn verlangen, de helft der voor mij be stemde effecten verkocht was, dat voor mij een zuivere winst van tachtig duizend francs had opgeleverd. Verder berichtte men mij, dat men vijftig aandeelen in eene onderneming, die ergens in Duitschland was op touw gezet, voor mijne rekening had ge nomen, waarop men mijn antwoord nader te gemoet zag. Tachtig duizend francsdat klonk mij nu geheel raadselachtig. De schrij ver van dien brief had zeker een fout in de nulletjes gemaakt. Mijn toestand werd hoe langer hoe zonderlinger. Van alle kanten bestormde men mij met gelukwenschen, en vooral nadat ik mijn rouwpak had aangedaan. Het Journal des Gobemoches hield het voor noodzakelijk eene levensbeschrij ving van mijn overleden oom in het licht te zenden, en de Redacteur van dat blad verzocht schriftelijk, om eenige nadere inlichtingen. Dames, die met alle mogelijke vereenigingen in verbinding stonden verzochten mij, mijnen naam op hare inteekenlijsten te zetten, en aan brievenport kostte het mij spoedig ook een heelen duit. Om aan al deze beslommeringen te ontkomen reisde ik spoedig naar Parijs. Onmiddellijk na mijne aan komst maakte ik mijn bankier mijne opwachting en werd door hem zoo volkomen ontvangen, als men jonge menschen die een aanzienlijk vermo gen hebben geërfd, gewoon is te ontvangen. „Het doet mij leed," ving de heer Bergeret eindelijk aan, „dat gij in de Spaansche effecten zoo weinig ver trouwen stelt. Zij zijn onlangs zeer in de hoogte gegaan, wij hebben evenwel slechts de helft van uw aan deel verkocht". „Zoudt ge wel zoogoed willen zijn mij te zeggen, hoeveel de andere helft tegenwoordig wel waard zou zijn vroeg ik. „Heel gaarnetienduizend piasters rente tegen zeventig, (daar de piasters tegenwoordig vijf francs en vijf en dertig centimen geld) bedragen met de reeds betaalde som incluis als gij ze heden verkoopt dan kunt gij met inbegrip van den laatsten verkoop tweemaal honderd tien a tweemaal honderd twintig duizend francs reali- seeren. „Best zoo, als ik mij niet vergis, schreeft gij mij onlangs over een Duitschen bank „Om u te dienen", antwoordde mijnheer Bergeret. De regeering maakte in den beginne eenige be zwaren om de statuten er van goed te keurenmaar alle moeilijkheden zijn thans voorbij, en de acties züf nu verbazend in waarde gestegen. (Wordt vervolgd)- voor twee halve dagen Woensdag- en Vrijdagmiddag. Adres bureau v. d blad.

de Faam | 1923 | | pagina 4