Nat Kostliuis gevraagd Kinkhoest „Pertolan" De Blindeninrichting Matten van Mn. Loopjongen gevraagd Nieuwe Zondagsbede. netto Waschvrouv Dienstbode geer^gd. tweede Meisje. Ben net Meisje DIENSTBODE Een ster in het Oosten. Electrische Drukkerij Littooij Olthoff, Handstempels Horlogestempels Sportzakdoosstempels Nikkelen Zakdoosstempels Handteekeningstempels Automaatstempels Alfabeth en cijfers Datumstempels Lakstempels 18 eent per 27? ons een Keukenmeisje Meisje gevraagd LITTOOIJ OLTHOFF. Werkvrouw gevraagd Een Dagdienstbode DlÊlsMli, T. 111 Een eet Loopmeisje een net Meisje ten Maisj Voordeelen van het adverteeren in dit Blad: SPANJAARDSTRAAT, zr=======r MIDDLBURG. Achterkamer te huur. AMERIKAANSCHE ROOMBOTER Prima MARGARINE Firma J. M. VAN HEUSDEN. R. R. AUGUSTIJN, Hervormd Weekblad voor de Zuidelijke Provinciën. De Nederlandsche Bank. 1ste een jongste Bediende 2de een gehuwde Concierge nsttB Dienstbods gevraagd. Dagmeisje gevraagd, een tweede Boekhoudster. FEUILLETON. Te koep: zes Gaatjes Stoelen, zee Bespikkelde Matstoelen. b8veelt zich beleefd aan tot het mat vrije slaapkamer, huiselijk verkeer. Brieven met opgaaf van prijs onder letter A bureau van dit blad. TE KOOP Eikenhouten Salontafel, 4 Eiken Stoelen Leerdoek, Mahonie Linnenkast, Mahonie ronde Tafel, Eiken Kapstok, 1 Mangel Te bevragen van 94 uur Tavenier, Breestraat. TE KOOP zeldzaam mooie Mahonie linnenkast met kroon en een gesohilderde Linnenkast, twee groote Begulateurklokken uitstekend loopend) en nog een als nieuwe Driehoekkachel en dito klein Keukenfornuis VAN L O O, 2e hands Meubelmagazijn, Y lissingechestraat W Met 1 Februari VERPLAATSING naar Spanjaardstraat E 85. Een eenvoudfg gemeubileerde Aan hetzelfde adres een SI voor 2 kinderen te koop. Adres bureau van dit blad. Zenuw, kramp- en slijmhoest, bron chitis, asthma en andere hoest-, keel en luchtpijpaandoeningen geneest men met van Jacobs Maria Wortelboer, van Oude-Pekela. Te bekomen it f 2. per flacon bij de verkoopers van Wortelboer's Artikelen. 90 cent per 5 ons. Delfiavet 65, Bukvet 60 cent per 5 ons. Reclame Margarine 65 cent per 5 ons cadeau op een pond een fraaien Kop en Schotel, bij een kilo een paar klompen of een prima Bezem Vitello en Sana (Plantenboter) per pond 65 cent met oadeaux een Puzzle, een Jaar kalender, of een Potlood met Houder Zie etalage Langedelft I 17 ZWAARDEMAAG 11 cent CORNED BEAF 12 PRIMA HAM 25 en 35 METWORST (met loodje) 20 BLOCKWORST 20 Aanbevelend, POTTENMARKT. Adres Kinderdijk P 90. GEVRAAGD die geed kan koken met Februari of Mei Mevr. Dr. SCHOUTE, Seissïngel. Adres De Regt, Molstraat 84. Mevr. Vermeulenv. d. Garde, Loskade 266, vraagt tegen Februari voor halve dagen. Adres bureau van dit blad. Onder redactie van de Heeren Ds. J. DE VISSER, Middelburg, Ds. J. H. C. KAMSTEEG, 's Heer- Hendrikskinderen en B. C. SLIGGERS, Kloetinge. Verder vaste medewerkers uit Zeeland en Noord-Brabant. Abonnementsprijs slechts f 1.25 per half jaar. VRAAGT PROEFNUMMERS. De Drukkers Uitgevers, Mevrouw J. H KooleDekker, Korte Dalft G 5, vraagt een zeer voor de waich van 4 personen, gestreken thuis. Een nette zindelijke voor 3 middagen per week. Adres bureau van dit blad. Ten behoeve van het Agentschap Mid delburg worden gevraagd, om met ingang van 1 April 1923 in dienst te treden (leeftijd tusachen 21 en 30 jaar) en (beneden de 35 jaar). Gegadigden gelieven zich vóór 13 Januari 1923 schriftelij k aan te melden, adres Agent Nederlandsche Bank te Middelburg, onder mededeeling van alles wat voor hunne sollicitatie van belang kan zijn. Tegen 1 Mei een nette Adres Heijboer, Spanjaardstraat F 82a Mejuffrouw Struve, Molstraat 23,- vraagt met Mei een Terstond gevraagd voor de morgenuren. Adres bureau van dit blad. Mevrouw Degens, vraagt een Zich aanmelden tusschen 7 en 9 uur Lange Singelstaat 175. Tegen 1 Februari een Wasch buitenshuis. Adres A. van Coevorden, Korte Delft F 24, bovenhuis. Mevrouw Knappert, Dam 96, vraagt voor halve dagen. Terstond een flink niet beneden de 16 jaar. Adres St. Janstraat I 100. gevraagd. Adres bureau van dit blad. GEVRAAGD. Adres Firma van MiertHenning. Het Bestuur van het Rusthuis voor Ouden van dagen te Middelburg, uitgaande van de Gereformeerde Kerk aldaar, vraagt voor spoedige indiensttreding een flinke nette DIENSTBODE, tegen nader overeen te komen voorwaarden. Aanmelding des avonds na 7 uur bij Mevr. YERTREGT, Noordstraat alhier. D. de Jager Jr.'s Ijzerhandel vraagt wegens huwelijk der tegenwoordige Zich schriftelijk aan te melden met I referentiën. Het VER MEERDERT door doel treffende reclame Uwe relatifin. Het VER- MIHOERT de mogeiykheid dat andere flrma'a U verdringen. X Het VERMENIG VULDIGT Uwen omzet. M Het V VERDEELT de kaaien 1 Uwar con- ourrenten. Ik kan niets meer voor hem doen, zeide hij. Het kan niet lang meer du ren. Laat dit voor hem klaarmaken en geef hem van tijd tot tijd een weinig bouillon. Hij gaf haar een gevouwen papiertje en een halven kroon. U bent wel heel goed, zeide de vrouw dankbaar; wij kunnen u niet terugbetalen. Dit behoeft ook niet zeide de jonge nhan eenigszins scherp. Pas hem op mteer eisch ik niet, en hij vertrok. JNaar huis gaande, hoorde hij voort dfürend de begeerte van het zieke jon getje om de ster te zien en alvorens /uien avond naar bed te gaan, nam hij /den kleinen bijbel ter hand, die zijn moeder hem had medegegeven toen hij naar de Hoogeschool ging, maar dien hij sinds dien tijd had wegge borgen in zijn lessenaar. Uit dien bij bel nu las hij nog eens de geschiede nis van de ster in het Oosten. Toen den volgenden avond de duis ternis inviel en reeds lang voor dat zijn werk was afgeloopen, zag hij op naar de wolken. De avond was hel der en de sterren waren zichtbaar. Arm kind dacht hij Zou hij tevre den zijn als hij zijn ster zag Wat een wonderlijke begeerte. Spoedig ging hij naar Whitechapel. Hij ontmoette op de trap de vrouw, die hij den vorigen avond gesproken had Met tranen in de oogen zeide zij Hij is stervende, Mijnheer. Mijn kleine Mina is bij hem en ik zelf zou bij hem zijn als mijn baby niet zoo lastig was door het tanden krijgen. Nu zou den wij hem maar hinderen. De jonge man trad de kamer binnen. Het zieke jongetje zat overeind in bed snakkende naar adem en zuchtende. Sinds den vorigen avond was hij veel verminderd. Mientje zat op het bed, hem in de armen houdende. Dag Mijnheer, sprak hij op matten toon. Mientje zegt dat de ster er is, maar ik kan niet opstaan om haar te zien. Daar staat ze, Mijnheer, aan den hoek van de straat, verduidelijkte Mientje. De jonge man ging naar het raam en keek naar buiten. Tusschen twee hooge huizen door glinsterde Sirius, groot en helder zooals die te zien is bij vriezend weder; de enkele andere sterren waren flauw zichtbaar in ver gelijking met deze. Och ik zou zoo graag de ster zien, zuchtte Tom die den dokter met ver langenden blik volgde. Ik zal je opnemen, zei de jonge man en het kind in de sjaal wikkelende, nam hij Tom mede naar het raam. Nu kan ik haar zien. Toms stem klonk tamelijk luid. Wat schittert ze en zij ziet op ons neer. Staat zij heel ver van hier af? Welk huis? vroeg de dokter. Waar Jezus is, het kleine Kindeke. Het is daar geboren zoo als u wel weet. Denkt u dat het heel ver is? O ja, heel ver. Ik weet wel dat ik niet gaan kan omdat ik zoo moe ben, maar zou het te ver zijn voor Mientje? Zeker veel te ver. Het is veel ver der dan gij denken zoudt. Dat spijt me, sprak het kind met een zucht en uitgeput viel hij tegen den dokter Deze zat bij het raam met Tom op zijn knie. Als dit geloof aan de ster het stervende kind genoegen deed dan wilde hij dat niet verstoren. Nu vouwde Tom de handjes en zeide zachtjes, terwijl hij naar de ster opzag Heer Jezus, ik zou zoo graag bij U komen en U zien, maar het is zoo ver en ik ben moe. Óch, wil de Engelen zenden om bij U te brengen, want och, ik ben zoo erg moe. De ademhaling werd moeilijker. Zing van de Engelen, Mientje, zeide hij. Maar Mientje schreide. Kunt u zingen, Mijnheer? vroeg Tom zich tot den dokter wendende. De jonge man had een goede stem en nooit had die liefelijker geklonken dan nu hij in deze sombere kamer het stervende jongske zachtjes voorzong LuisterDe herauten der Engelen zingen, ter eere van den jonggeboren Koning. Het gezang werd in de voorkamer gehoord, waar de schreeuwende baby eindelijk in slaap was geraakt en de moeder aan de deur stond te luisteren. Ga voort, verzocht Mientje, toen hij ophield; nu nog iets anders. Nu liet hij een ander Kerstlied hoo- ren, een lied dat zijn moeder zoo graag zong. God in den hemel heeft verhoord. Laat zorg en verdriet ophouden. Hier hield hij stil. Hij keek naar het kind dat in zijn armen lag en zweeg. Het was niet meer om verder te zin gen. God in den hemel had verhoord. Hij stond op en legde het doode lichaampje op het bed de buurvrouw trad nader om hem te helpen de tra nen rolde langs hare wangen. Lief schaapje, zeide zij, dit is het beste. U zijt lief voor hem geweest, zeide de dokter tot haar en zijn stem beefde. Gij waart lief voor hem, zeide de vrouw, voor uw eigen broertje zoudt u niet meer hebben kunnen doen. En Tom was niemands broertje. Toch, was daar niet een ander die sprakVoor zoover gij dit aan den minste Mijner broederen gedaan hebt, hebt gij het aan Mij gedaan Ik deed niets zeide de jonge man hij liet iets in de hand der vrouw glij den en ging de trap af. Hij was niet rijk, maar bij het schijnsel der lamp glinsterde het geldstuk als goud. Buiten gekomen zag hij opwaarts. Het scheen wel, alsof de ster grooter en helderder geworden was en zij haar lichtglans op hem vallen liet. Hij liep door met vriendelijke gedachten over het gestorven kind en diens geloof dat de ster elk jaar terugkomt op Kerst mis. Zij is gekomen, deze woorden verlieten hem niet. Den laatsten tijd dacht hij aan zulke dingen niet; hij was teleurgesteld geweest, omdat hij op Kerstmis niet naar zijn huis kon gaan, echter alleen omdat dit de tijd was voorde familie samenVomst. Om over Kerstmis te denken als een tijd, zich te verblijden over hoogere dingen, och, hieraan had hij nooit gedacht. Enthans met dit stervende kind, had hjj iets van die blijdschap gevoeld. Hij is ge komen en de woorden, die hij vroe ger meermalen gehoord had, drongen zich weer aan hem op Ziet ik verkondig u groote blijd schap, die al den volke wezen zal namelijk dat u heden geboren is de Zaligmaker,welke is Ghristus.de Heere in de stad Davids. Ik had daaraan meer moeten den ken, zeide de jonge man in zichzelf. Onverwachts een kerkgebouw voor bijgaande, hoorde hij zangstemmen daarbinnen. Komt dat wij Hem aanbidden, Komt dat wij Hem aanbidden, O komt dat wij Hem aanbidden, Christus de Heere aldus werd gezongen toen hij binnen trad, en de jonge man zong dit mede met zijn gansche hart, want het was hem, alsof ook hij zijn ster in het Oosten gezien had en gekomen was om Hem te aanbidden. Einde.

de Faam | 1923 | | pagina 3