indeeling in loonklassen. Hoe meer gestort wordt hoe hooger zal later de uitkeering zijn Let dus vooral op „Geldig totop de voorzijde der rentekaart. van 21 jaar en ouder van 18 tot 21 jaar van 14 tot 18 jaar MANNELIJKE ARBEIDERS: in de 5e loonklasse de 4e id. in in de 3e id. VROUWELIJKE ARBEIDERS van 21 jaar en ouder in de 4e loonklasse van 18 tot 21 jaar in de 3e loonklasse van 14 tot 18 jaar in de 3e loonklasse He id 3d id Ille id 4Ö id IVe id 3d id Ve id 60 id &<0 In afwijking van het bovenstaandebehoort de arbeiderdie uitsluitend recht heeft op een vast loon in geldt onafhankelijk van zijn leeftijd of geslachttot de loonklassewaarin hij naar dat vaste loon valtwanneer de dienstbetrekking geacht moet worden de arbeidskracht van dien arbeider geheel of zoo goed als geheel in beslag te nemenVoor de toepassing van deze bepaling wordt het over gedeelten van een jaar overeengekomen vast loon in geld tot jaarloon herleidIndien de overeenkomst U gesloten voor een of meer wekenwordt een jaar berekend op 50 weken Tot de eerste loonklasse behoortonaf hanke lijk. van leeftijd of geslachtde arbeider wiens loon GEHEEL bestaat in verstrekking in natura Loonklasse voor de arbeider, die uitsluitend vast loon in geld verdient: Ie Loonklasse beneden f 240,- weekloon tot f 4,80. lie id van f 240,» tot f 400,- weekloon tot f 8,-. Ille id van f 400,- tot f 600,- id tot f 13,-. IVe id van f 6ÖO,- tot f 900-, id tot f 18,-. id f 900,- of hooger id boven f 18,-, •'\i- Ie Op de binnenzijde der rentekaart zijn 52 vakjes, waarop de rentezegels moeten worden geplakt; 2e De werkgever is verplicht voor of gelijktijdig met de loonsbetaaling eert 2segel te plakken over eenkomstig de loonklasse, waarin de arbeider is gerangschikt; 3e De volle weekpremie is verschuldigd, ook indien slechts een deel der week (hoe kort ook) is gewerkt; over de week waarin 3 December valt is dus een Yolle premie verschuldigd 4e Geen premie is verschuldigd over een kalenderweek, indien over die week reeds een premie is betaald in de voor den arbeider geldende of in een hoogere loonklasseis betaling geschied in een lagere klasse, dan betaalt de werkgever een tweede premie over die week overeenkomstig de loonklasse, waarin alsdan loon wordt betaald 5e De zegels zijn te verkrijgen bij de post- en hulppostkantoren, bij den Raad van Arbeid te Middelburg en bij den heer De Meg, Droogdok te Vlissingen; 6e De arbeider die geen werkgever heeft, doch uit andere bronnen toch geld verdient, moet zelf zegel plakken gedurende den tijd, dat hij geen werkgever heeftde arbeidsters is hiervan uitgezonderd 7e Op verzoek van den arbeider moet de werkgever in een hoogere loonklasse betalen; de meer te betalen premie moet dan de arbeider betalen; 8e 10e 11e 9e Op de rentekaart mag niets geschreven noch gesteld wordenalleen is dateering van zegels met den datum van plakken verplichtend (mag niet met potlood geschieden)zegels geplakt over weken die reeds verstreken zijn moeten bovendien de dagteekening van den laatsten dag der week, waarvoor de zegel wordt geplakt, dragen Werkgevers die in den regel meer dan 25 arbeiders in dienst hebben, kunnen op hun verzoek door den Rijksverzekeringsbank van dateering worden onthevendan moeten echter de eerste 6 zegels en bij teruggeven der kaart de laatste zegel worden gedagteekend De werkgever is niet verplicht loon uit te betalen wanneer de arbeider geen rentekaart overlegt. Geef uw rentekaart tegen bewijs In bewaring aan den werkgever 12e De premiën bedragen: Ie lOOflklaSSe 33 Cent per Week 13e In de week, waarin de geldigheidsduur der rentekaart verstrijkt moet deze met het renteboekje bij den Raad van Arbeid worden ingeleverd; omslagen zijn daarvoor te verkrijgen op het postkantoor 14e Ieder die arbeider wordt is verplicht zich binnen 14 dagen nadat hij arbeider is geworden aan te melden bij den Raad van Arbeid. Onafhankelijk van den aard van het werk en de plaats waar zij werken: UITZONDERING: arbeiders'in apotheken; goud- en zilversmederjenbelast met leiding van of toezicht op personeelmet administratie! of technisch bureauwerkonderwijzend en verplegend personeel in de Be loonklasse arbeiders belast met vervaardigen van caout- choucwarenvan kunstgebitten; lederwaren en in zadelmakerijen; pleisterbeelden; steenen en pannen en tegels; schoenen en het herstellen van schoenen; slijpen, verzilveren, etsen, schilderen of graveeren van glas en het zetten van glas in lood lm do 3o loomklSSSS/ UITZONDERINGarbeiders in apotheken binden en linieeren van boekenvervaardigen van cartonnagesvan papier en cellulose, papierwaren en papierenzakkenin goud- en zilversmederjen in handel en bj verkeerswezen in hotels en koffiehuizen in kappers winkels; het sorteeren van lompen en anderen afval; telefoon- en telegraafdienst en brie venposter jenverplegend personeel; de zeevaart; personeel belast leiding van of toezicht op personeeladministratief of technisch bureauwerk en onderwjzend personeel In de 40 loonklasse UITZONDERINGarbeiders belast met vervaardigen van bezems, boenders, borstels, borstelhout, kwasten of penseelen, caoutchouewaren, electrische gloeilampen, hoepels van horloges en andere uurwerken (en herstellen) kunstgebitten, voorwerpen van kurk, balein, been, hoorn, kunstbaleine of parelmoer, lederwaren en in zadelmaker jen, leesten, manden, mattenj stroohaksel, weverskammen of rieten, stroohulzea, stoelen, steenen, pannen en tegels, schoenen (en herstellen)matten van stoelen vlechten van strooarbeiders in courant-, boek-, metaal- en steendrukker jencachetsnjden en graveeren sljpen, verzilveren, etsen, schilderen of graveeren van glas en zetten van glas in lood hakken; zagen; schaven; kloven; schillen van hout en het teenschillenin juwelierswerkplaatsen land-, tuin- en boschbouw; in measen- inakerjen schilderen van meubelsbeschilderen van porcelein, aardewerk, fluweel, hout en andere stoffenvoivaardigen, bekleeden en schilderen van rjtuigen en wagens; schillen en vlechten van rotting; baggeren van turf en vervaardigen van veenbagger; veehouderj ia veenderjen het vergulden; arbeiders werkende in inrichtingen van wetenschap of kunst, van publieke vermakeljkheden, in schouwburgen, concertzalen en dergeljke in de 2e loonklasse, Indien een arbeider ingevolge deze indeeling zou behooren tot meer dan een groep van arbeiders, dan wordt hij tot de hoogste loonklasse gerekend te behooren. Uitvoering Invaliditeitswet. (arbeiders bij de zeevaart behalve huishoudelijk en bedienead personeel de 5e loonklasse) (arbeiders bij de zeevaart behalve huishoudelijk en bedienend personeel in de 5e en arbeiders bij zee-, rivier- en binnenwater visseherjfbehalve oester- en mosselvisscherij In de 4o loonklasso)

de Faam | 1919 | | pagina 4