BRIEVEN UIT AMERIKA. J. van Eijzeren, Een net Bovenhuis A. D. LITTOOIJ iz GEVONDEN VOORWERPEN. Indien ik geweten had VAN DE POEL, Zuivere Giftvrij Geëmailleerde Artikelen en prachtige 1, 2, 3 en 4-vlams Petroleumstellen, geheel geëmailleerd. 1. Goedkoope Kofferwinkel Prima Komune Kaas 12, 14, 18 en 25 cent per pond. Prima Witte Kaas 25, 30,35 en 40 cent per pond. Prima Alcoholvrije Likeuren 30 cent per flesch. Mag. „De Zwaluw". TE KOOP: Doerinnenkrullen, Strikken en Bloedkoralen. Gratis 250 Hangklokken van 4'p gulden uit het Schwarzwald. II, EEN HEELE R00DB0L EEN HALVE GOLDEN. Gegoten, Geslagen en Gebloemde FORNUIZEN. Srostste publiciteit bier ter stede I 3750 ei. word er wekelijks met zorg verspreid. Grootste piblldtelt. Dertiende Verschijnt eiken Woensdagavond, wordt door de geheels stad gratis verspreid. Hpanjaar\dstraa t. Prijs der Advertentl&n ▼an 13 regels 15 eent, iedere regel meer 5 cent. 3 maal plaatsing wordt slechts 2 maal berekend. b. By ingezetenen: fantasie hoedenspeld, J. E. Diesch, Burgtoer koralen met gouden slot, N. Koppejan, Pypstraat N 224bronzen dienst- medaille, P. Wolf, Karelsgang T 47 jongens jas en een potlood, O. v. d. Ende, Brandery- molengangzilveren oorbelletje, Izeboud, Baan- straat Q 239bronzen medaille, A. Buysse, Dampoort T 188 rolletje betengel, C. Mervel, Spanjaardstraat F 78; gouden medaillon, v. Sehaik, Branderymolengangzilveren armband, Jongepier, Veersche singel S 43. Handwagens en andere voorwerpen Tan af 95 cent. Smederij en Kachelmakerij. No Woensdag 16 Juni 1969. MIDDELBURGSCH ADVERTENTIEBLAD DE FAAM UITGEVER: Groote letters naar plaatsruimte By abonnement van 1000 of 500 regels voordeelige voorwaarden. Aan het Bureau van Politie alhier zijn op werkdagen des namiddags van 79 uur de volgende voorwerpen te bekomen a. zilver armbandjetoer koralen. Mej. Deliana de Leeuw, wonende te Nieuw- Lekkerland B 64, en wier portret wy hierbij geven, schreef ons dezer dagen het volgende „Ik heb het genoegen u te berichten dat de behandeling met de Pink Pillen zeer gunstig voor mij is geweest. Als ik denk dat die goede pillen mij zoo spoedig genezen hebben en dat ik gedurende drie jaren nutteloos geleden heb, betreur ik het bitter ze niet eerder te hebben genomen en zeg ik tot myzelve „Indien ik geweten had Mej. D. de Leeuw Cl. de Raad, Rotterdam. Sedert drie jaren toch leed ik veel aan erge hoofdpijn en pijnen in de maag en in de len den. Ik had geheel myn eetlust verloren en kwijnde weg. Daar men veel over de Pink Pillen spreekt en er veel goeds van zegt en ik vele geneesmiddelen had beproefd die niets uitwerkten, heb ik die pillen ook willen ge bruiken, eD ik heb er geen berouw van gehad Zjj hebben my volkomen genezen en ik zend u mijn compliment en myn dankbetuiging". Indien ik geweten haddie woorden vin den wy in heel wat brieven van personen die gedurende jaren nutteloos geleden hebben en die eindelijk door de Pink Pillen genezen zyn. Opdat iedereen de krachtdadige werking der Pink Pillen kenne, publieeeren wy de getui genissen der genezen personen en opdat er niemand meer zal behoeven te zeggen„indien ik geweten had De Pink Pillen worden verkocht op de aan beveling van hen die zy genezen hebben. Zij zyn onovertroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, algemeene zwakte, maagpijnen, schele hoofdpijn, zenuwpijnen, verschietende pijnen, neurasthenie, zenuwuitputting. Prijs f 1,75 de doos, f 9,per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, hoofd-depothouder voor Nederland, 7, Groote markt te Rotterdam voor Middelburg en omstreken by de firma Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157S. A. Luit- wieler en A. C. Beniest, Lepelstr. Vlissingen Gebr. Mulder, Goes en verder bij verschillende Apothekers en goede drogisten. De inauguratie van Mr. Taft als President der grootste en machtigste republiek ter we reld behoort weer tot het verleden. Ze had plaats onder het woeden der elementen. Een snerpende noordenwind teisterde de oostelijke staten met sneeuw en ijs en koudede tele graaf kon geen berichten zenden, de telephoon was onbruikbaar, de treinen konden slechts langzaam vooruitkomen. De duizenden bezoe kers, die gestroomd waren naar de hoofdstad hebben niets anders dan teleurstelling onder vonden. De parade viel in 't water (letterlijk in de sneeuw) en alle andere buitenlucht-fes tiviteiten moesten uitgesteld worden tot later orde. Taft begint zyn administratie onder een onaangename, weersgesteldheid. Algemeen wordt gehoopt dat deze niet een voorspelling zal zijn van de vier jaren die hij voor de boeg heeft. Mr. Taft is niet zeer bygeloovig en hecht geen waarde aan voorspellingen der toekomst uit toevalligheden als weersgesteldheid. Het volk verwacht veel van den nieuwen leider en deze is overtuigd dat by het schip van staat zal kunnen afhouden van verborgen klippen. Hy is inderdaad een man die vertrou wen inboezemt door zyn kalm en bezadigd op treden zyn speeches missen dat hartstochte lijke dat sensationeele van die van zyn voor ganger. Taft denkt eerst en handelt daarna; hy is een veiliger president dan Theodore was. Theodore Roosevelt is nu particulier burger, In den huilenden storm heeft hy Washington verlaten en heeft zyn intrek genomen in zyn residentie te Oyster Bay. Daar denkt hij niet het leven te slyten van een rustig burger. Het zou geheel tegen zyn natuur zyn hy móet werken, moet groote dingen doen 't Is koste lijk, dat er zulke mannen zyn, die willen werken, zelfs al zouden zy in staat zijn een rustig leven te leiden wat hunne financiën aan gaat. Roosevelt is zulk een man. Hy heeft het hoogste bereikt, waarover een Amerikaansche schooljongen droomen kan hij is president geweest. Het moet gezegdhij heeft al zyn gaven en krachten besteed in den dienst van zyn land; heeft Amerika, zoo mogelijk,hooger opgeheven in de schating der mogendheden, heeft de moraliteit der natie trachten te ver- hoogen op zyne wijze; heeft geijverd voor waarheid en recht, voor handhaving der wet ten. Hy is niet de grootste president die de staten gekend hebben, op verre na nietdoch zyn naam zal in eere blijven by alle vaderlands lievende burgers, zoolang er een Unie bestaan zal. Roosevelt gevoelt zich nog jong zyne kracht is niet verteerd door de beslommeringen van het presidentschap. Hy wil nieuwe lauweren toevoegen aan die hy reeds gewonnen heeft. We kunnen er verzekerd van zyn dat hy ook op het nieuwe gebied zyn doel zal bereiken. Want hy heeft een ijzeren wil, die niet gebo gen kan worden door zwarigheden of moeiten. Eiken dag doet de ex-president nu een lange wandeling door de bosschen en velden van Oyster Bay om zich te trainen voor de Afri- kaansche reis. Weldra gaat hy zyn jachtuitstapje aanvaar den. Natuurlijk gaat hy niet enkel voor genoe gen. Hy gaat als de leider eener wetenschap pelijke expeditie om meer gegevens te verza melen omtrent de natuur in Afrika. Zyn zoon zal hem vergezellen als photograafdrie natu ralisten moeten Roosevelt bijstaan. Toestellen en apparaten voor het opzetten van dieren en den photograaf worden dagelyks gecompleteerd de plannen worden nauwkeurig in elkaar gezet, Als de expeditie te Mombassa de tocht in Af rika zal beginnen, heeft ze een stelselmatig plan voor zich waarnaar gewerkt zal worden Roosevelt verdient succesde meesten onzer zouden na een achtjarig presidentschap een welverdiende vacantie verkiezen boven een ver moeiende reis door het donkere werelddeel. Roosevelt echter moet werken. Hy is in dezen het type van den Amerikaan die geen rust kent vóór zyn krachten hem zyn ontzonken. De echte Amerikaan vindt het Europeesche idee om te rentenieren gewoonweg bespottelijk. Hy moet werken zoolang het dag is. Dit be- teekent niet dat Roosevelt niet tevreden is over zyn reeds verkregen succes, doch dat hy nog meer doen kan voor de menschheidvandaar zyn Afrikaansche reis. Amerika, met zyn onuitputtelijke natuurlijke hulpbronnen, met zyn millionairs en billionairs. Amerika kan niet rondkomen. Voor een aan merkelijk bedrag op de begrooting zyn geen inkomsten beschikbaar. Er moet voor de Fe derale schatkist een nieuwe bron van inkom sten geschapen worden, die ongeveer 125 mil lioen moet opbrengen. Vooral nu 'n nieuwe tariefwet in de maak is die de inkomsten zal doen dalen, heeft men zich her- en derwaarts gewend om iets op te sporen waaruit de schat kist een goede som zou kunnen halen. Een belasting op koffie en thee, of een verhoogde aecyns op bier is aan de hand gedaan, doch even spoedig verworpen, waar deze in de eerste plaats de groote massa zou treffen. En het tarief wordt juist verlaagd om enkele der aller eerste levensbenoodigdheden goedkooper te maken. Onze nieuwe president is aan het denken over een andere belasting, die voorzien zou in het dreigende tekort n.l. een nationale gegra dueerde successiebelasting. Het is een idee dat op warme voorstanders kan rekenen, als het belichaamd wordt in een wetsvoorstel. Ook in Amerika worden de lasten te on evenredig gedragen dit is sinds lang gevoeld en het schijnt dat er iets zal gedaan worden om een betere verhouding te scheppen. In ver schillende staten der Unie gaat men denzelfden weg bewandelen en trachten om de lasten der armen eenigszins te verlichten door iets meer op de schouders der rijken dezer aarde te leggen. In de Wetgevende Vergadering van den staat New-York is door een der leden een wetsvoorstel ingediend betrekking hebbende op nalatenschappen die niet gaan naar vader, moeder, echtgenoot, vrouw kind, broeder of zuster des overledenen. De indiener heeft o.m. de volgende argumenten aangevoerd ten gunste van zyn voorstel „Vijftig jaar geleden waren er slechts wei nige millionairs in ons land. De rijkdom des lands was gelijkmatig verdeeld over de geheele bevolking, die een welvarend en tevreden volk vormde. In de laatste jaren heeft de massa van ons volk geleden door den buitengewonen rijkdom der weinigen. In plaats dat enkele individuen eenige weinige millioenen bezitten, tellen velen hunne millioènen by tien- en honderdtallen Dit moet de verarming der meerderheid en een gevoel van onrust en ontevredenheid meebren- gen. Er is slechts één schrede tusschen dit ge vaarlijke gevoel en een toestand van anarchie, als de groote massa der bevolking zou kunnen opstaan in haar kracht en zich zeiven helpen aan datgene waarvan de weinigen zooveel heb ben saamvergaderd. Het is daarom noodzakelijk dat maatregelen getroffen worden die kunser hydragen om het land voor zulke verschrikkelijke toestanden te bewaren. Deze belasting zal dienen om een be langrijk deel der regeeringsuitgaven te bestrij den en tegelijkertijd om de belastingen der armen te verminderen. Door deze wet te aan vaarden wordt een begin gemaakt met de op lossing van een der grootste hedendaagsche sociale vraagstukken. Tegelijkertijd met het bericht, dat de Gatun Dam (de dam die een groote rol speelt in de constructie van het Panama-kanaal) allesbehalve vertrouwbaar was, en sporen van inzakking begon te vertoonen, werden er door een paar dagbladen onthullingen gedaan in verband met de overname der eigendommen der Fransche maatschappij door de Amerikaansche regeering. Deze zou de Panama-onderneming hebben overgenomen voor 40 millioen dollars van een syndicaat waarvan Roosevelt, Taft en nog eenige der hooge waardigheidsbekleeders leden warenterwijl dit syndikaat slechts 10 millioen aan de Fransche maatschappij zou hebben behaald, en een zoet winstje van 30 millioen zou gemaakt hebben. Natuurlijk brachten deze onthullingen de gewenschte sensatie teweeg. De betrokken personen hebben dadelijk de zaak in handen van den rechter gegeven, zoodat men nu weldra zal kunnen genieten van een getuigenverhoor over een zaak, waarby twee groote dagbladen en eenige der voornaamste burgers en ambtenaren de partijen zyu. De laatsten beweren dat het den bladen enkel te doen was om invloed uit te oefenen op de presidentsverkiezing, en daarom verschillende Republikeinsche leiders zwart trachten te ma ken by het volk. De bladen voeren aan, dat Roosevelt er een rechtszaak van maakte om zich te kunnen wreken op de democratische bladen. We vertrouwen dat de bladen het wel mis zullen hebbenhet is te wenschen voor den goeden naam van Roosevelt en Taft, twee man nen, die voortaan op de lyst der Amerikaansche presidenten zullen voorkomen. Er zyn natuurlijk velen, die geen oogenblik twijfelen aan de waarheid en betrouwbaarheid der onthullingen. De gevallen dat overheids personen gaan strijken met belangrijke bedra gen verkregen op min-eerlyke wijze zyn legio. Zoo nu en dan wordt er hier of daar iemand door den rechter als een waarschuwing gesteld, doch omkooping heeft steeds op groote schaal plaats, en de onbezoldigde regeeringsbaantjes schijnen vaak lang niet de onvoordeeligste te zy ff. In Pittsburg was een bank, welker president gaarne wilde, dat alle stadsfondsen in zyn bank gedeponeerd werden. Hy gaf aan een lid van den Raad een som van 17.500 dollars, die op zich nam zyn mederaadsleden zoodanig te be werken, dat deze een ordinantie zouden goed keuren, waarbij de bedoelde bank de houder der fondsen zou worden. Gelukkig lekte er iets van uit en de zaak kwam in de hand des rech ters, die den bankpresident en het raadslid schuldig bevond. Juist vóór het geding een aanvang nam, werden tien mannen in hech tenis genomen, die trachtten de zestig mannen, waaruit de jury gekozen zou worden, om te koopen. De heeren omkoopers konden beschikken over een tonne gouds, in de meeste gevallen ruim voldoende om het recht te doen ver krachten. Gelukkig dat alles nu aan 't licht kwam. Zooiets helpt om de oogen van het volk te openen voor den zwarten kant van het jurystelsel. Paterson. H. J. B. Van belang voor Middelburg. Foster's Rugpijn Nieren Pillen genezen een pijnlijken rug, rheumatiek, zwelling der lede maten, onzuiver bloed, duizeligheid, slapeloos heid, onregelmatigen hartslag en werken den schadelijken invloed tegen van thee, bier en spiritualiën. Mejuffrouw N. Nachtegaal, Colvenierstraat 65 te Vlissingen, meldt ons: Ruim twee jaren geleden openbaarden zich by my de eerste kenteekenen van nierziekte. Ik had veel last van een aanhoudenden py'n in den rug en len denen en werd veel gekweld door duizelingen, gepaard met hoofdpijn. Doorloopend gevoelde ik my vermoeid en myn werk verrichtte ik niet dan met de grootste inspanning. Myn pol sen en enkels waren dikwijls opgezwollen en ik had hierdoor zoo'n pijn in de beenen, dat het loopen my vaak onmogelijk was. De urine was meestal troebel en donkergekleurd en be vatte veel bezinksel. Alles wat in myn vermo gen was, had ik reeds aan deze ziekte ten koste gelegd, doch ik kon geen gunstig resultaat verkrijgen. Paar mij zulke uitstekende berich ten van Foster's Rugpijn Nieren Pillen ter oore kwamen, wilde ik hiermee eens een proef wagen. Zy hebben my ook werkelijk zeer veel goed gedaan. Hoewel ik na het gebruik van drie doozen niet volkomen genezen ben, voel ik toch thans by'na geen pijn meer, en ik be merk hoegenaamd niets meer van de opgezwol len enkels eu polsen, de urine is weer normaal en ik vertrouw met nog een doosje volkomen te zyn hersteld. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig u het publiek te maken op elke wyze die u goeddunkt. Waarschuwing. De lezers van dit blad/wor den in hun eigen belang ernstig gewaarschuwd, wanneer zy Foster's Rugpijn Nieren Pillen koopen, om slechts die te verlangen en geen andere. Zy zyn te Middelburg verkrijgbaar by den heer Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157. Toe zending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor één- of f 10, voor zes doozen. Nieuwe blanke ZOUTEVISCH 18 en 221/2 cent per pond. Zonder graat - 27^2 Steeds voorhanden de bekende prima kwaliteit VLAARDINGSOHE ZOUTEVISCH. Vette SCHARREN van af 15 en 25 cent per bos van 20 stuks. Nieuwe groote KOOKSCHOL. Nieuwe blanke KOOKVISCH 20 en 25 ct. per pond. Gravenstraat I 266/67. Bergplaats te huur Voor in een Pakhuis. By J. KRAAK, Beestenmarkt K 298. Een flacon Azyn-Essence om zelf Azyn te maken 80 sterkte voor 20 cent flacon vullen 15 cent. TIMMERMANS, Noordstraat. WEDEROM ONTVANGEN BURGERLIJKE STAND VAN MIDDELBURG. Van 814 Juni. ONDERTROUWD: W. J. Mantz, jm. 27j. met J. A. J. Mantz, jd. 24 j. J. Verhage, jm. 24 j. met P. J. C. van Hejjl, jd. 24 j. A. J. de Bree, jm. 29 j. met M. Klap, jd. 19 j. C. J. van Akkeren, jm. 23 j. m6t L. P. J. Witte, jd. 25 j. D. A. Knegt, jm. 21 j. met M. Gejjp, jd. 19 j. L. J. Kuys, jm. 30 j. met C. Geertse, jd. 30 j. A. Kole, jm. 25 j. met A. H. B. Geldmaker, jd. 22 j. M. J. de Rijke, jm. 25 j. met J. Hosselaar, jd. 27 j. A. A. Cremers, jm. 22 j. met J F. T. R. Sorel, jd. 33 j. J. H. Callenfels, jm. 32 j. met H. C. G. Hildebrandt, jd. 21 j GETROUWD: C. J. van den Broek, jm.30 j. met P. M. H. Seybel, jd. 31 j. A. Vermeu len, jm. 27 j. met N. A. Gabrielse, jd. 22 j. B. Meyer, jm. 29 j. met W. van den Hoek, jd. 34 j. J. Vereeke, jm. 24 j. met H. Kalle- myn, jd. 25 j. BEVALLEND. Munniksma, gab. Van der Lee, z. J. P. M. Jellema, geb. Kesteloo, z. W. A. G. Boucherie, geb. Meeuwse, d. M. Lorier, geb. Moerland, z. A. E. de Jonge, geb. Kerk- hove, d H. P. Wigard, geb. Bosschaart, d. A. Zwigtman, geb. Huibregtse, z. OVERLEDENJ. Janse, d. 22 m. L. Jonasse, vrouw van M. J. de Rjjk, 30 j. J. J. van Aart- sen, wedr van P. E. Nederhand, 71 j. P. A. Wondergem, wednr van E. Tazelaar, 71 j. G. C. HubrechseD, d. 9 j. C. B. van Loo, vrouw van C. van den Berge, 73 j. Adverteutlëii. Gravenstraat 247. Aanbevelend, Adres Tramsingel, Overveldslaan C 138. Voor reclame te maken met onze Scliwarz- walderhangklok van f 4.50, met beenen wijzer en cijfers, compleet met gewicht, zynde een sieraad voor de huiskamer, zullen wy de eerste 250 aanvragers en lezers van dit blad een uitreiken. Ieder, welke in aanmerking wenscht te komen, zende omgaand zyn juist adres. Wy antwoorden spoedig aan de 250 eerste aanvragers. VERZENDHUIS MERCURIUS MAAS JUNIOR. RUIM GESORTEERD IN: ALLES IN RUIL. met aparten opgang, terstond te huur. Prys billijk. Adres Langedelft H 22. REUZEN PEPERKOEK, Zachtblyvende 11 Cent. TIMMERMANS, Noordstraat.

de Faam | 1909 | | pagina 1