Zeeuwsch Bruin Brood De gedroosde Soepgroenten J. R. GROOL, k. D. LITTJ10IJ kt in yDe Vooruit Grootste publiciteit hier ter stede3500 ex. worden wekelijks met zorg verspreid. Grootste publiciteit. Deze week geen INDISCHE PENKRAS ontvangen. RECLAMES. De geestdrift neemt steeds toe. A. R CAPPON. Vleescbwarenfabriek. Geen uitstoomen meer. MEGAFROS J. VAN PAGÉ. DE JONGE's a 14 Cent per ons gekocht, zal n zeker voldoen. J. GRUSON, Dombargsch schuitvlot. Qchtendvoer voor Pluimvee. Grossier in Suikerwerken, Koek en Biscuits. No. 20. Woensdag 21 Februari 1006. Tiende «Jaargang. Verschijnt eiken Woensdagavond wordt door de geheele stad gratis verspreid Spanjaardstraat. Vrij* der Ad/vert&nti&n van 1—3 regels 15 cent, iedere regel meer 5 cent, 3 maal plaatsing wordt slechts 2 maal berekend. BURGERLIJKE STAND VAN MIDDELBURG. Advertentiën. Handel in Tabak, Sigaretten en Thee. Heden ontvangen Hetzij per Kist of per 100 stuks. Ververy straat Jf 149. Snijboonen 10 en 12l/2 Ct„ Suiker' boonen 10, Zuurkool 5 Ct., alles per 5 ons. Voorts beste Blauwe, Witte en Roode Aardappelen, aan concnrree' rende prijzen. VERSTRAATE, LAHGEVIELE. Korte Breestraat 0 163. WINKELIERS RABAT. om HIDDELB0B6SCH ADVEEIEI1IIBLAD DE FAAM UITGEVER: Groote letters naar plaatsruimte. Bij abonnement van 1000 of 500 regels voordeelige voorwaarden RAADGEVINGEN. Springende handen. Indien gij last van sprin gende handen hebt, zoo wryf ze twee maal daags in metMenthol 1,5, Salol 2, Olijfolie 2 en Lanoline 50 deelen. Als er nog bloemkool in den tuin staat, moet men, om ze tegen de eerste vorsten te besehermen, de bladeren boven de bloem sa menbinden. Zoo kan men ze heel goed tot in December bewaren, als de vorst niet al te streng is. Plaats in vochtige kelders een mand met houtskool. Wat in den kelder staat zal dan niet licht bederven. Het dragen van wol is voor ons wisselend klimaat zeer aan te bevelen. Het komt echter bij velen voor dat flanel of Jager eene onaan gename wrijving op den huid geeft en daarom is het aan te raden dun tricot of wel linnen daaronder te dragen. Wie er tegen kan zich het dunst te kleeden heeft het minste last van kleine kwalen, wie echter de minimum-klee ding overdrijft loopt kans zwaar ziek te worden. Waterdichte schoenen. Al is hij jager, brievenbesteller, noch soldaat, er is toch geen voetganger, die in onzen nat ten, slijkerigen regenachtigen winter geen ondoordringbaar schoeisel wenscht, dat uiter aard zoo is of op kunstmatige wyze zoo ge maakt wordt. Ziehier wat deskundigen in dit opzicht aanraden Men kan vooreerst samen koken in 250 gram lijnolie, 60 gram schapenvet, 80 gram was en 5 gram hars en dit mengsel heet met een borstel op het schoeisel smeren, dan zullen de voeten tegen de vochtigheid beschermd zijn. Andere vaklui prijzen het volgende middel aanmen laat boven het vuur 25 gram zuivere caoutchouc oplossen in 200 gram le vertraan, dan voegt men er 225 gram reuzel bij men roert flink en als het mengsel klaar is, haalt men 't van het vuur en voegt er al roerende 50 gram terpentijnolie bij. Dan laat men 't koud worden. Bij het gebruiken van dit middel stelt men het schoeisel, met dit vet ingewreven, aan 't vuur bloot, opdat het goed in 't leer dringt. Wanneer de kelder niet waterdicht is ge bouwd, dan zal het droogmaken wel niet veel helpen. Het is echter te probeeren, of onge- bluschte kalk het water weg wil trekken, dat gij niet kunt opdweilen. Om dieren, die elkaar vreemd zijn, aan elkander te wennen, wascht men ze aan kop en hals met brandewijn. De dieren belekken elkander dan en zijn dadelijk goede vrienden. Mica is een mineraal dat bestand is tegen de scherpste reinigingsmiddelen die in een huishouden gebruikt worden, zoodat ge de plaatjes zonder bezwaar met soda kunt behan delen. Door het herhaaldelijk warm en koud worden schittert het echter en wordt dof en daartegen is niets te doen dan nieuwe plaatjes koopen. Mosterd wordt eenvoudig gemaakt door mosterdzaad zeer fijn te malen en met wat azijn aan te mengen. De gezochte mosterdsoorten hebben hun naam te danken aan de bymeng- selen die den geur verhoogen, maar wat men er bij doet, dat is natuurlijk het geheim van ieder die als fabrikant een goed recept heeft. Om paarden het bijten af te leeren, wordt aangeraden ze in vleesch te laten bijten. Het bijten daarin moet voor de paarden zoo on aangenaam zijn, dat ze nooit weer bijten. Zeer vet en gebraden schapenvleesch is 't best voor dit doel geschikt. Door den talkachtigen smaak en 't blijven hangen van 't vet aan de tanden wordt hun voor altijd de lust benomen om toe te happen. Winterhanden Volgend eenvoudig maar pijnlijk middel moet met uitstekend gevolg tegen winterhanden zijn aangewendde handen tweemaal 's daags ge durende eenige minuten in warm water houden zoo heet als men het maar eenigszins ver dragen kan. Als men den moed heeft het vol te houden, is men binnen weinig tijds van de lastige kwaal bevrijd. Tegen schraalheid in 't aangezicht Wrijf 's avonds voor het naar bed gaan het gelaat goed in met amandelmeel, dan blijft de huid lenig en zacht. Dat de Oleander vergiftig is, is eene vrij algemeen bekende zaak. Meermalen is er dan ook tegen gewaarschuwd om geen Oleander 's nachts in de slaapkamer te houden. In een vertrek waar een Oleander staat, sterven de muizen. De in kelders bewaarde aardappels geven in dezen tijd des jaars veelal lange, bleeke uitspruitsels, zij loopen uit, gelijk men dit noemt. In deze uitloopers komt een zeer ver giftige stof, n.l. „solanine" voor. Men zij daar mede voorzichtigvoor menschelijk en dierlijk voedsel zijn zy geheel ongeschikt- De tanden der kippen De steentjes, die de kippen oppikken, zijn hare tanden ze helpen in den krop het voeder fijn malen. Zonder die steentjes is de spijs vertering gestoord, ja, kan het dier zelfs sterven. We kunnen daarom er niet genoeg op letten dat de vogels, die we fokken, steeds kiezel of steengruis hebben, omdat dit voor hen een noodzakelijk middel voor de spijsver tering is. Vandaar dat een hoopje grof zand, waar de kippen bijkomen kunnen, aan de noo- dige behoeften voldoet. Ze pikken 't noodige er uit en reinigen zich er de vleugels tevens mede. Visch versch te houden Men moet ze schoon maken zegt althans de Vrouwenwereld en van de schubben ont doen, dan stukken houtskool in hun bek en andere openingen steken. Als de visch ver zonden moet worden, wikkele men ze afzon derlijk in linnen en doe ze in een kist met koolbladeren er op en er onder. Tien levensregelen. De tien levensregelen van den Amerikaan- schen president Jefferson luiden als volgt 1. Stel nooit tot morgen uit, wat gij heden doen kunt. 2. Bemoei nooit anderen met 't geen gij zelf kunt doen. 3. Geef nooit het geld uit, voor dat gij het hebt. 4. Koop nooit onnutte zaken, omdat zy goedkoop zijn. 5. Hoogmoed kost ons meer dan honger, dorst en koude. 6. Nooit berouwe het ons, dat wij te weinig genuttigd hebben. 7. Niets valt moeielijk, wanneer wij het ge willig doen. 8. Hoe dikwerf werd leed ons veroorzaakt door eventualiteiten, die niet voorvielen. 9. Wanneer gij vertoornd zijt, tel dan tot tien. 10. Zjjt gij echter zéér vertoornd, tel dan tot honderd. Om de hoogste voedingswaarde te behou den, moeten aardappelen niet voor het koken geschild worden. Als zy niettemin toch geschild zjjn, verliest men het minst door ze onmiddellijk in heet water te werpen en ze zoo snel mogelijk te koken. Het verlies blijft echter daarbij toch nog groot. Als aardappelen geschild en in koud water geweekt worden voor men ze kookt, is het verlies van voedende stoffen zéér groot, n.l. een vierde van het geheele eiwitgehalte. Bloemen van insekten bevrijd te houden. Men verdrijft deze door bestuiving met in- sektenpoeder of door wasschen met slap zeep water. Verwelkte bloemen weer te doen herleven. Men zet de bloemen in kokend heet water op zulk een wijze, dat het derde deel van den stengel in het water staat. De bloem zal, ter wijl het water, waarin zy staat, afkoelt, zich oprichten en haar vroeger frissche voorkomen hernemen. Nadat op die wijze de stengel af- gebroeid is, snijdt men dit uitgebroeide deel af en zet de bloem in friseh koud water. Tegen brandwonden. Ieder, die veel met vuur omgaat, kan het ondanks alle voorzichtigheid toch overkomen, dat hij zich niet alleen de vingers brandt, maar soms ernstige brandwonden oploopt. Een zeer werkdadig middel tegen dergelijke kwetsuren is een niet te zwakke oplossing van keukenzout in water, een middel, dat men bijna altijd en overal bij de hand heeft. Vingers, han den en armen worden in de oplossing gedoopt, bjj brandwonden in 't aangezicht of aan andere lichaam sdeelen worden zoutwateromslagen aan gewend. Is het niet wonderlijk hoe snel het nieuws zich alom verbreidt. Wy hooren er van in alle straten der stad. Een groot aantal gevallen komt dagelijks voor en elke week geven wij er zooveel als in ons vermogen is. Hieronder volgt er weder een Mejuffrouw SCHUNSELAAR, wonende Lange Zelke 144 te Vlissingen, meldt ons Sedert geruimen tyd werd ik gekweld door een onuitstaanbare pijn in den rug en in de len denen ook sukkelde ik veel met hoofdpijn en dikwijls schemerde mij alles voor de oogen en werd ik zoo duizelig, dat ik er by moest gaan zitten. Meermalen waren myn voeten dik opge zwollen en zelfs myn gezicht was pafferig; de eigenlijke oorzaak van myn ziekte was my niet bekend en ik wist niet wat ik moest gaan beginnen, toen men mij sprak van Uw FOS TER'S RUGPIJN NIEREN PILLEN. Na deze een paar dagen te hebben gebruikt, kon ik reeds een groote beterschap bespeuren en na verloop van drie weken kon ik verklaren, dat mijn ziekte geheel genezen was. Ik kan Uw uitstekend geneesmiddel niet genoeg roe men en zal dit steeds gaarne aan nierlijders aanbevelen. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. De kritieke periode. Dit tijdperk in het leven eener vrouw brengt immer onaangename en dikwyls gecompliceerde omstandigheden met zich mede. De natuurlijke krachten vermin dereu en de afscheiding geschiedt niet zoo goed als voorheen, daar een gedeelte der af te voe ren stoffen thans in het lichaam blijft. Het is dan dat FOSTER'S RUGPIJN NIEREN PIL LEN een bijzonder genezende waarde hebben en dat zy de natuur behulpzaam zyn om de doorgangen schoon te houden, terwyl zy het gestel verlichten van de onreinheden, welke zich daarin opgehoopt hebben. Verzeker U dat men U de échte FOSTER'S RUGPIJN NIEREN PILLEN geeft, dezelfde die Mejuffrouw Schunselaar gehad heeft. Zy zijn te Middelburg verkrijgbaar by den Heer JOH. DE ROOS, Vlasmarkt K 157. Toezen ding geschiedt franco na ontvangst van post wissel a f 1,75 voor één, f 10 voor zes doozen. Van 1819 Febr. ONDERTROUWD: A. F. H Kraak, jm. 23 j. met 0. Bastiaanse, jd. 23 j. M. Luteyn, jm. 22 j. met E. W. Kareis, jd. 22 j. C. de Nood, jm. 22 j met F. Brouwer, jd. 21 j. BEVALLENS. M. Barto, geb. Pluymers, d. P. Dronkers, geb. Sanderse, z. M. Franchi- mont, geb. Moens, z. A. Buys, geb. Ingelse, d. A. A. Bosdyk, geb. Adriaansen d. A. Kambier, geb. Izeboud, z. (levenl.) P. Goeman, geb. Gies, z. M. Bouwense, geb. Strijd, z. OVERLEDENG. H. Dupont, z. 57 j. M. F. Sturm, wed. van A. J. van de Ransou, 81 j. H. Barto, wedr. van E. van Iren, 67 j. P. G. de Vey Mestdagh, man van A. Sitter, 73 j. S. B: 't Hart, z. 50 j. F. J. A, Villeé, on<?eh. z. 24 j. F. J. Witte, d. 6. j. L. Kleinepier, vrouw van J. van Sparrentak, 55 j. D. Smits, wed, van J. Betrens, 86 j. Ondergeteekende het SIGAREN-MAGAZIJN „De Moriaan" in de Lange Noordstraat C23, van den Heer J. A. Bliek overgenomen heb bende, beveelt zich beleefd in ieders gunst aan. Achtend, (Opgericht 1840.) R. ten Cate, Firma T. van Zadelhoff Zn. Zutfen MEVROUW! Onze GELDERSCHE ROOKWORST wordt gemaakt van uitsluitend puik en ryp, niet te vet Varkensvleesch, en bereid met gewoon zout, en eigen gemalen peper. Voortdurende contróle door het Scheikundig Laboratorium van Dr. Oudenampsen te Zutfen. Franco huis in kistjes netto 31/2 kilo a f3.90. Agent: JOH. M. VAN HEUSDEN J.Mzn. (Grossier in Sigaren), p/a St. Pieterstraat A 67/68. Prijscouranten worden gaarne verstrekt. voor het wasschen van teedere Stoffen, Zijden Blouses, Sjaals, Lampenkappen, Kant en Bor duursels, ook Stroohoeden, Bronzen en Ver gulden voorwerpen. scheikundig onderzocht, bevat de hoogste voedingswaarde. LANGEVIELE- 9 9 zeer geschikt voor Wederverkoopers. Vraagt prijsopgaaf. Het door ons in den handel gebrachte „Och- tendvoer voor Pluimvee" overtreft alle be staande merken. Het bevordert de eierproductie en spaart veel geld door den concurreerenden prys. H«t wordt by elke hoeveelheid verkocht ït 11 cent per Kilogram.

de Faam | 1906 | | pagina 1