De Stoomdrukkerij van A. D. LITTOOIJ Az., Spanjaardstraat E 11,levert tegen voordeelige prijzen alle soorten HANDELS-DRUKWERK. Plaatsing van Advertentiën in alle Bladen. Levering van net en solied Bindwerk. VREDESVOORWAARDE. 2 WONINGEN lG W erkmans vereeniging. m PAKTOUW EN BINDGAREN LIJDERS aan RHEUMATIEK. J, A. PIETERS, iotheet voor Jong ea Dit bet graf verrezen. J. HEUKÏÏR Gebruikt geen ander J. Folkertsma, Drnkkerij Dragten. (fr). Hotel Spoorzicht. Kanaal P 42. BOVENWONING, Geregelde aanvoer of O» dan dat van C. A. 8GHÜLTE Go. Boekbinderij en Papierhandel DEN HERCULES, Burg. Molstraat F 89. Kosteloos Boeken ter lezing Rheumatiek-Pillen. Frambozen, Citroen, Lemonsquash, Grenadine, Groseille, Sinaasappel enz. Dit de hand te koop Bruiloften, Uitvoeringen, Vergaderingen, Verkoopingen, enz. Wei C. J. van der HARST-v. d. Harst. HET BESTUUR. MIDDELBURG. DË TEEKENBENOODIGDHEDEN, Burgeravondschool. Aanbevelend, 6. M. FEU. Firma Davidse Co. "ÏÖÜWERSE-SNOUCK h/d Watertoren. te bekomen Woensdag en Zaterdag van 12*2 uur voor jongens en meisjes van 12*18 jaar, Zaterdag van 6lI^Tlt uitsluitend voor volwassenen. Wie nog boeken in buis heeft, wordt dringend verzocht deze terug te be* zorgen. Wie uit bovenstaand woord de meeste Holl. woorden maakt van niet meer dan 5 letters, b. v. vaderdaarde enz. en deze voor Dins dag, 36 Sept. aan ons adres inzendt met 25 cents per postwissel of aan postzegels, ont vangt een Eerste klas Rijwiel met eclite Dumop banden, 3 volgende elk een gewaar borgd gouden horloge en de 20 volgende elk een nikkel theepot. De eerste 100 inzenders van minstens 40 Holl. woorden ontvangen ieder een kistje van 50 sigaren. De hoogste van deze 100 inzenders krijgt bovendien een prijs van 10 gulden. Den uitslag krygt ieder inzender Zaterdag 7 October fr. aan huis. Witte Suiker ff Lichte n Geele ff ff Prachtige grove Rust Nieuwe Krenten Blanke grove Gort Groene of Gele Zeep ff Glycerine TIMMERMANS. per Kilo 48 cent. 5 ons 25 Kilo 48 5 ons 25 Kilo 46 5 ons 24 5 ons 6 5 ons 10 10 7 13 9 Kop Kilo 5 ons Aanbevelend, Noordstraat. m^et lucht, gelegen aan den Nieuwen Vlissing- sehen weg, bij het wissel, gemeente Souburg. Adres bureau van dit blad. Stelt zy'n groote zaal gratis beschikbaar voor Consumptie zeer billijk. (Geen vergunning.) Aanbevelend. Voor een klein gezin wordt gevraagd een niet te groote voorzien van leiding en afvoer, en de huur prijs niet te bovengaande van 11,50 a f 1,75 p. w. Brieven letter W, Boekh. R. M. SMITS. Korte Noordstraat L 86/87. HET BESTUUR DER W E^R RMANSVERE EN IG IN G geeft hierbij kennis, dat er aan het lidmaatschap dier vereeniging verbonden is bij ziekte a. 3 maanden vrij dokter en apotheker met gedurende 6 weken f 3 ondersteuning per jaar b. een geheel jaar vrij dokter en apotheker zonder ondersteuning c. gedurende 6 weken per jaar f 4,50 ondersteuning zonder geneeskundige behandeling en d. by overlijden eene uitkeering van f 30. Alles tegen eene contributie van 13 cent per week. Ook kunnen vrouwen en kinderen opgenomen worden in het Vrouwen- en Kinderziekenfonds, tegen wekelyksche contributie van 10 cent voor de vrouw en 2^2 cent voor ieder kind beneden de 18 jaar. Voor meer dan 5 kinderen beneden de 18 jaar wordt niet betaald. Hiervoor geniet men een heel jaar vrij dokter en apotheker. Als lid vanQaatstgenoemd fonds kunnen worden aangenomen lo. Vrouwen en kinderen van leden der Werkmansvereeniging 2o. inwonenden by leden van het Ziekenfonds of van de W. V. 3o. weduwen met- of zonder kinderen van leden der W. V.; 4o. ongehuwde vrouwen met- of zonder kinderen 5o. weduwen van niet-leden met- of zonder kinderen, alles onder in het reglement nader om schreven voorwaarden. Als doktoren zyn aan'Jbovengenoemde Vereenigingen verbonden Artsen A. W. VERHE1JDEN en J. C. GIEBEN. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door Gebruikt Dr. ALLAN's Specifiek middel tegen Zenuwhoofdpyn, Podagra, Ischias, Spit- of Lendenpijn. Prijs per doos f 1,50. Verkrijgbaar voor Middelburg en Omstre ken bij Verkrijgbaar PORTEFEUILLES, omdat deze door mijzelf vervaardigd worden 75 Cent. Dubbel lin. en breed lint. Vraagt onze prima Limonade-Siroop als a f.0,60 per heele en f 0,30 per halve flesch. Ruime sorteering Damesblouses, Rokken, Onderlijfjes, Corsetten, Reform- en Fantasie- Schorten, Witte en Bonte voor Diensthoden, Jongensbroekjes, Blouses, Truien, Barets, Meisjesmatrozenjurken en Blouses, Capes, Heerendassen, Fronts, Boorden, Manchetten, Over- en Sporthemden, Kanten Kragen, Cein tuurs, Tafelloopers en Kleeden, Antimacassers, Wagenkleedjes, Boldoots Eau de Cologne, Odeur en Zeepen. Laagste prijzen. Eene Antwerpsche overlevering. (Naar het Fransch van Felix Bogaerts.) 2.) Terwijl Marten hierop by den beambte aan hield, zag deze zich genoodzaakt, zijn gelaat af te wenden, om de tranen, welke zijne oogen bevochtigden, te verbergen want, ondanks de onwedersprekelijke bewijzen van schuld, die hij in handen had, kon de waardige schout niet gelooven, dat een tot nu toe onberispelijk man, die de achting en het vertrouwen zyner medeburgers genooten wiens vrouw en doch ter met recht als voorbeelden van deugd wer den aangemerkt, een eerloos vervcdscher van ge schriften zou wezen. Hij had de kracht niet om den rampzaligen vader te antwoorden, en gaf dus slechts een teeken aan zijne volgelingen, die nu dadelijk den ODgelukkigen Marten om ringden. „Mijn geweten verwijt m\j geene misdaad", zeide deze. „Laat ons gaan, mijne heeren Laat ons gaan! De hemel, op wien ik vertrouw, zal mij niet verlaten Eene tallooze menigte verbeidde hem aan de huisdeur. Duizend smartvolle aandoeningen bestormden zijne ziel; maar zijn gelaat behield, te midden van het op elkander dringend en woelend volk, eene uitdrukking van waardig heid, die het der ondeugd onmogelijk i3 ooit zoo geheel te veinzen. Eenige oogenblikken daarna had hy den drempel van het Steen betreden, de zware deuren werden achter hem gesloten, en eene sombere woning, waar dagelijks het jamjnerlyk geschrei gehoord werd van hen, die men op de pijnbank tot bekentenis wilde brengen, diende hem voortaan tot verblijfplaats. II. Reeds gedurende de acht eerste dagen na de gevangenneming van Marten Yalck werd zijn proces aangevangen en voortgezet met eenen spoed, die getuigde, met hoeveel ongeduld alle brave menschen hoopten, om de onschuld van den braven man aan het licht gebracht te zien. Ongelukkig kwamen er al spoedig by het gerechtelijk onderzoek zulke ontegenzeggelijke bewijzen van schuld voor den dag, dat men aanstonds den noodlottigen uitslag voorzien kon. Zijne talryke vrienden stonden ontzet; wat toch moesten zy denken van al wat zij voor de rechtbank hoorden? Nochtans hoe U) Zoo werd in die dagen de genoemd. Gevangenis" klaarblijkelijk hun ook de hem ten laste ge legde misdaad toescheen, durfden zij nog hopen, dat er iets onvoorziens gebeuren zoude, waar door zijne onschuld mocht bewezen worden, alvorens zijn vonnis werd uitgesproken. Anders was het met het volk gelegen. Dit, gewoon te gelooven wat het ziet en hoort,-be klaagde nog wel den in staat van beschuldi ging gestelden man, maar zeide ook reeds: „Het moet toch waar zijn, dat Meester Marten papieren vervalscht heeft." Tegen den avond van den zesden dag kwam een jonge leergast aan de woning van een' der beroemdste geneesheeren van Antwerpen. De boodschap waarmede hy belast was scheen van eenen zeer dringenden aard te zijn, want, ter wijl hy met de eene hand aan de schel trok, bonsde hy met de andere geweldig op de deur. „Spoedig! spoedig!" riep hij den geneesheer toe, die zich gehaast had de deur te openen. „Spoedig! spoedig! myn meester ligt op ster ven zyne vrouw laat u verzoeken ten spoe digste te komen." „Wie is uw meester! waar woont hy, jon getje „Wel, kent gy meester Gerard van Spiel in de Hoogstraat niet?" „Gerard van Spiel herhaalde de doctor by zich zei ven. „De Hemel zy geloofd!" „Ga, vriendje en zeg aan vrouw Margaretha, dat ik zoo dadelyk by haren man zal komen." En nu ging de doctor weder in huis, nam zijn hoed en rotting, en spoedde zich weg wel duizendmaal onder het loopen herhalende „God zy geloofdGod zy geloofd Binnen weinige oogenblikken stond by aan de sponde van meester van Spiel. Hij vond hem door eene hevige brandende koorts aan getast, die hem het vrye gebruik der rede benam. Sedert een aantal jaren was de doctor in kennis met de beide neven. Hy stond zelfs in de nauwste vriendschapsbetrekking met Marten Yalck, en niettegenstaande de duide lijkste bewijzen, die tegen de onschuld zyns vriends getuigden, bleef hy immer hem be schouwen, als het slachtoffer van een schan delijk en listig gesponnen verraad. Hy kende het nydige, haatdragende en wraakzuchtige karakter van van Spiel. Hy achtte hem tot alles in staat, wanneer hy, in toorn ontstoken, begeerte naar wraak koesterde. Daarom dankte hy den Hemel voor het toe val, zooals men zulks blieft te noemen, dat hem by dien man bracht. (Wordt vervolgd.)

de Faam | 1905 | | pagina 4