Amerikaansche Orgels in 30 soorten voorhanden. A. S. J. DEKKER, GOES. MIDDELBORGSCH MET WQNINGtaiDS. S. J. FONTEIJN. GRiV™AT Fabriek van Parapluies. Lage prijzen. Deskundige garantie. Levering desverlangd op afbetaling. A. D. LITTOOIJ Az. Grootste publiciteit hier ter stede! 3300 ex. wordea wekelijks met zorg verspreid. Grootste Publiciteit. GRAVENSTRAAT I 313. Scherp concurreerende pry zen. HUGO WILLEMSEN. No. 7. Woensdag 26 November 1902. Zevende Jaargang. Verschijnt eiken Woensdagavond wordt door de geheele stad gratis verspreid. Span jaar dstraat. Prijs der Advertenti&n NIEUWSTIJDINGEN. Ontvangen een prachtige sorteering Heeren- en Jongeheeren Demisaisons en Winterjassen in alle maten. Specialiteit in Heerendassen en Mode-Artikelen. Kleeding naar maat. Burgerlijke Stand ran Middelburg. Ad vertentiën. RUIME KEUZE. ADVERTENTIEBLAD UITGEVER van 1—3 regels 15 Cent, iedere regel meer 5 Oent. 8 maal plaatsing wordt slechts 2 maal berekend. Grootö letters naar plaatsruimte. By abonnement van 1000 of 500 regels voordeelige voorwaarden. In de laatste dagen heeft Chamberlain in het Lagerhuis twee dingen gedaan, die hem nüg meer in de algemeene achting hebben doen dalen. Voor eenige dagen, toen de acht millioen voor Transvaal en Vrijstaat aan de orde waren, en Harcourt zyn bezwaren geopperd had, sprak Chamberlain van Harcourt als van den leider der oppositie, en toen o, de leider der oppositie (Campbell Bannerman) vergeve my, ik was ver geten dat hij de leider was. Deze antwoordde scherpEr is een ander ding, dat de spreker vergeet, nl. dat hy begonnen is te zeggen, dat hij in dit debat niet als partijman en in wel willenden geest zou spreken. En by het onderwysdebat zeide Chamberlain, dat men zooveel gesproken had over den op stand in Birmingham tegen deze wet, maar wat zeide men dan van de huldebetuiging, die hy nu te Birmingham zal krijgen Protesten van allerlei kanten dat was immers een onpolitieke huldebetoogingAlgemeen keurt men deze on- kiesche manier om zyn populariteit te laten gelden als bewys, dat de liberale unionisten het geheel met Chamberlain eens zyn af. Campbel- Bannerman mocht dezer dagen wel zeggen, dat Chamberlain „la tête montée" heeft. Bevroren. Door de postboot te Urk is al daar aangebracht de half bevroren schipper en het ïyk van den doodgevroren knecht van een door ijsgang gezonken tjalkschip op het Enk- huizer Zand. Een honderdjarig oud strijder. Aan Het Centrum wordt geschreven: Den 15en Decem ber hoopt Jacob Klaver te Kloosterburen (Gron.) het zeldzame voorrecht te genieten, den hon derdsten verjaardag te kunnen vieren. Deze dag mag niet zoo ongemerkt voorbijgaan, te meer niet, omdat Klaver als een der weinige nog levende oudstrijders de belangstelling waard is van al zijne landgenooten. Door de kluitge- nooten is eene commissie benoemd, bestaande uit Joh. de Vos en S. Wiersum, te Molenrij, en B. H. de Graaff te Kloosterburen, die den wakkeren ouden man op den heugelijken dag een passend aandenken hopen te kunnen aan bieden. Dinsdagavond omstreeks halfzeven werd de manufacturier G. S. K. te Lisse met paard en rytuig, gaande door het bosch van Wasser geest naar Voorhout, zyn woonplaats, volgens zyne aangifte, aangehouden door drie personen, waarvan de eerste zich voor het paard stelde en de anderen den wagen beklommen en hem met een mes dreigende, de beurs of het leven afvroegen. Zij ontnamen hem toen de portemonnaie in houdende ongeveer f 65 aan zilvergeld, en de zakportefeuille, waarin een bankbiljet van f60 en een van f 25. De politie stelde vruchteloos een onderzoek ter plaatse in. IJsongelukken. Pas heeft de wintervorst de wateren doen stollen, of reeds is weer mel ding te maken van personen, die zich te vroeg op de ijskorst waagden en hun onvoorzichtig heid met den dood moesten bekoopen. Zekere J. Smit, knecht by den schuitenvoerder Warris, maakte gisteren met Karsje Bakker een tochtje op de Drentsche Hoofd vaart en geraakte naby de Venesluis in een windgat. Hoewel een ge oefend zwemmer, gelukte het hem niet weer op het droge te komen en werd hy levenloos opgehaald. Dr. Groenewegen, uit Smilde ont boden, kon niet anders dan den dood van den man constateeren „Zichgeëncanailleerd". Onder de aanklacht van strooperij te hebben gepleegd in de dui nen te ScheveningeD, stond gisteren voor den kantonrechter te 's Gravenhage terecht een 17 jarige Haagsche H. B. scholier. Met kort broekje en schoolpet verscheen deze jeugdige konynenverschalker want hem werd ten laste gelegd in vereeniging met een ande ren jongen naar konijnen te hebben gedolven voor don rechter, die wel eenigszins ver baasd opkeek toen hij op de plaats waar ge woonlijk beroepsstroopers, met 40 a 50 ver oordeelingen achter den rug staan, het netge- kleede jongmensch zag. Belangstellend informeerde de kantonrechter in de eerste plaats wie die kameraad was, waarmede de strooptocht was ondernomen. Een koeienjongen, Edelachtbare. Net gezelschap voor een Hoogere Burger om zich daarmee te encanailJeerenoordeelde de Haagsche kantonrechter. Dien ko.ienjongen was hij tegengekomen be weerde de H. B. S. leerling. Maar gestroopt hadden zy niet. Zij hadden een schop gevon den en daarmede gedolven naar een wezel. De ambtenaar van het Openb. Ministerie was echter blijkbaar van een andere meening en vorderde voor den jeugdigen avonturier f 15 boete. Van sneeuw en kou. De strenge vorst der laatste dagen beeft de scheepvaart op verschil lende Duitsche waterwegen gestremd. De We- ser is te Bremen dichtgevroren, terwijl de Elbe vol drijfijs is, dat de scheepvaart belemmerd. Evenzoo is het gesteld met de Oder te Breslau. Ook het verkeer te water tusschen Bei lijn en Hamburg laogs de Spree en de Havel is ge stremd. Van alle kanten komen berichten over stren ge vorst en sneeuw. Zeer sterk is de sneeuw val in de Alpen. Te Genève en in de omstre ken van bet meer, waar de temperatuur ook in dezen tijd van het jaar gewoonlijk zeer ge matigd is, zijn thans de wegen versperd door de massa's sneeuw. Het sneeuwt ook te Venetië en te Milaan en ook van daa'- komen berich ten omtrent stremming van het verkeer. Uit de Rotterdamsche Diergaarde schryft men aan de N. R. C.Wij hebben nog een blijde gebeurtenis in de ijsberenfamilie te vermelden. De moeder heeft een koesterend felle winterkou uitgezocht om haar kleintjes voor 't eerst de wereld te laten aanschouwen. Eèn van beide berenkinderen heeft 't bij één kijkje naar het leven achter de tralies gelaten, en is toen tot zijn Siberische vaderen vergaderd. En de tweede tracht nu in lieftalligheid en dorst een twee ling te evenaren. De kraamvrouw maakt 't bij uitnemendheid wel, en voelt zich innig behage- lijk in de vorst. En de kraamheer slaat van uit zyn tijdeiyke jongeheerenkamer met teedere liefde de jonge moeder met hun baby gade. Kraamvisites wordt nog op een afstand gehou den. Aan de Twentsche Gt. wordt uit Ensche de gemeld De genezing van een klomp of zoo- genaamden paardevoet is zeker iets ongewoons. De heer A. A. Smits, arts alhier, heeft het be wijs geleverd, dat zij niet tot de onmogelijkhe den behoort. Het 9-jarig zoontje van deD agent van politie De Vries alhier was ongelukkig behept met die kwaal, en al kon de levenslustige knaap niet zijn makkers in het spel zeer goed mee doen, toch hinderde hem die vergroeiing. Men raadpleegde genoemden geneeeskundige, die er niet tegen opzag te beproeven wat hij vermocht. Een photographie met X-stralen werd van den voet genomen, waaruit bleek, dat alle kootjes (beenderen) in den voet aanwezig waren. In het ziekenhuis had nu de operatie plaats, waar bij spieren en peezen werden losgemaakt en uolfs enkele kootjes mo sten worden afgebeiteld. Hierna is de voet gezet en in verband gelegd en moest de jongen nog eenigen tijd in zyn nieuw verblijf worden gehouden. Thans gaat de patiënt weer naar school en heeft zijn voet weder als ieder. Hij wordt nu geregeld geëlec- triseerd, teneinde ook den nog kreupelen gang zooveel mogelijk te verminderen. Te Oudega is een 14-jarige knaap, te Al- fen een 13 jarige knaap, te Dwingeloo een schaat senrijder, te Nieuwendam zijn twee jongens, door het ys gezakt en verdronken. TeLiempde (N.-Br) is een huisvader, wien bij het eten een stukje vleesch in de luchtpijp raakte, na hevige pijnen overleden. Op een fabriek te Hel mond had een werkman het ongeluk in een put te vallen, waarin de stoomgeleidingen uit- loopen en die met kokend water gevuld was. Hij werd door zyne medearbeiders spoedig uit zijn gevaarlijken toestand gered, doch is den dag daarna aan de gevolgen bezweken. Te Tiel is een meisje van 14 jaar zoodanig met het hoofd op het ys gevallen dat zij er krank zinnig op werd. Een 11 jarige knaap is te Rotterdam door een stoomtram in de Olden- barneveldstraat overreden en gedood. Aldaar is per brandcard naar het ziekenhuis overgebracht de 32-jarige matroos M. Korlaart, dienstdoende op de Middelburgsche boot, die eergisterenavond aan boord, toen de boot te Middelburg lag, een baal erwten op den schouder kreeg en daardoor zwaar inwendig werd gekwetst. Te Amster dam werd een voerman van zijn zwaar bela den vrachtgoederenwagen van het Holl. Spoor afgeworpen en kreeg den wagen over het lijf, zoodat hy doodelijk gewond en gekwetst werd. Op de Amer nabij Geertruidenberg werd een roeiboot drijvende gevonden. Bij onderzoek bleek deze het iyk te bevatten van een hooiweger die van een der Biesboschpolders huiswaarts keerende, onderweg door de koude bevangen, gestorven was. Een dame uit Watergraafs meer die aan de Weesperpoort te Amsterdam had plaatsgenomen in den trein werd aan het volgende station deor den conducteur, die kaar tjes wilde knippen, geheel alleen dood in de coupé gevonden. Op een der koude dagen van de vorige week liet 't hoofd der school te Rozenburg de kinderen, die wat veraf wonen hun brood in school opeten. Een van deze, een meisje van 9 jaar, zonder toezicht, geraakte in aanraking met de vlam der kachel en vloog naar buiten waar meester wel de vlammen dempte, doch het meisje was zoodanig met brandwonden overdekt, dat zij aan de gevol gen is overleden. Bij den pastoor eener heideparochie in (Noord-Brabant) werd dezer dagen het huwe- ïyk voltrokken tusschen een paar heidebewo ners. De bruidegom had geen geld en kon de kosten van 't huwelijk niet betalen. Hy deed den pastoor echter een kanarievogel present waarmee deze genoegen nam. Na eenigen tijd bracht de pastoor een bezoek aan de jongge huwden en vertelde hun bij die gelegenheid, dat de kanarievogel een wyfje was en niet flui ten wilde „Dan zullen we ruilen, meneer pas toor," zeide de- gelukkige huisvader, „want U. E. W. heeft me een wijfje geleverd, dat fluit den heelen dag, en niet zuinig!" Een straat te Parys was Zaterdag het tooneel van een geheimzinnig drama. Daar woonde sedert November op de eerste étage van een gemeubileerd huis, verhuurd door mme Tennevet, een jonge Rus van aanzieniyke fa milie (zijn vader is generaal in Russischen dienst en zyn oom minister), die te Parys zang les nam. Hy kreeg veel bezoek van een jonge Amerikaansche, mis Ellen Gore, die sedert kort met hetzelfde doel te Parijs vertoefde. Op een avond, dat haar vriend, Rydzneski, ziek was en zy hem was komen opzoeken, hoorde mme Tennevet een schot. Naar de kamer ge sneld, vond daar mis Ellen Gore uitgestrekt op den vloer, en kreeg op haar vraag wat er ge beurd was, van den Rus ten antwoord„Maar ziet gy dan niet, dat de ongelukkige is dood geschoten Sedert is de zaak nog niet opgehelderd. Op den Donau, by Orsova, is een stoom boot met vele werklieden aan boord, Donder dagavond na aanvaring gezonken. In de duis ternis kon men slechts vijf personen redden. Dertig opvarenden verdronken. Van 18-24 Nov. ONDERTROUWD S. B. Datama, jm. 34 j. met A. H. de Steur, jd. 22 j. C. A Verhage, jm 21 j. met E. S. de Meyer, jd. 27 j. GETROUWD: J. de Bruijne, jm. 25 j. met E. van Aartsen, jd. 22 j. J. C. Peeman, jm. 22 j. met N. Smaardyk, jd. 20 j. J. Verhage, jm. 30 j. met S. J. Baljeu, jd. 26 j. BEVALLENN. F. Geelhoed, geb. Lindenberg, z. S. W. de Leeuw, geb. Van Buuren, d. P. J. E. Eiff, geb. Knuyt, d. M. L. Blok, geb. Step, d. M. M. Adriaansen, geb. Tazelaar, d. W. L. van Strien, geb. Brouwer, d. M. de Poorte, geb. Bommeljé, d. E. Oerlemans, geb. Leempoel, d. (levenl.) S. Volkers, geb. van den Broek, z. M. J. G. Florusse, geb. van Hercules, z M. van Eldijk, geb. Bruineshof, z. K. M. Louws, geb. Louwerse, z. L. A. Verhage, geb. Minderhoud, z. GEBORENeen buitenechteiyke d., moeder 24 j. OVERLEDEN G. J. de Lignie, man van M. T. van Lodensteyn, 65 j. W. Bevelander, wedr. van S. J. Will, 85 j. R. Kroon, ongeh. d. 78 j. M. J. C. van Engen, d. 15 j. J. den Herder, z. 4 m. J. L. Steketee, z. 3 w. HEERENP. van f 1.- tot f 10.- DAMESP. f 0.75 tot f 9.- KINDERP. f 0.60 en hooger.

de Faam | 1902 | | pagina 1