Amerikaansche Orgels in 30 soorten voorhanden. S. J. FONTEIJN. 6™™aat A. S. J. DEKKE,R GOES. Lage prijzen. Deskundige garantie. Levering desverlangd op afbetaling. A, D. LSTTÖOIJ Az. «rcotste publiciteit llCT ter sMel 330» met GRAVENSTRAAT 1 313. Scherp concurreerende pry zen. No. 6. Woensdag 19 November 1902. Zevende Jaargang. Verschijnt eiken Woensdagavond, wordt door de geheele stad gratis verspreid. Spanjaard straat. Prijs der Advertentt&n NIEUWSTIJDINGEN. Ontvangen een prachtige sorteering Heeren- en Jongeheeren Demisaisons en Winterjassen in alle maten. Specialiteit in Heerendassen en Mode-Artikelen. Kleeding naar maat. NIEUWS' DE MIDDELBUR6SCH ADVERTENTIEBLAD FAAM MET WONINGGIDS. UITGEVER van 1—3 regels 15 Cent, iedere regel meer 5 Cent. 3 maal plaatsing wordt slechts 2 maal berekend. Groote letters naar plaatsruimte. By abonnement van 1000 of 500 regels voordeelige voorwaarden. De Haagsche politie heeft naar Rotter dam teruggebracht een 12-jarigen jongen, die het ouderlijke huis aldaar in stilte had ver laten en naar 's-Gravenhage was gekomen, om dat hijzoo gaarne de zee eens wilde zien. Woensdag had ten huize van iemand te Assen, een zeker weinig voorkomend ongeval plaats, dat gelukkig nog al goed afliep. Een nauwelijks 2-jarig kind was spelenderwijs met het hoofdje gekropen in de opening van een tinnen waterpot en kon, toen het zijn hoofdje er eenmaal in had, dit er niet meer uit krij gen. Goede raad was duur. Men wist niet be ter te doen dan de hulp in te roepen van een machinist, die het hevig schreiende kind uit zijn benarden toestand verloste, door het tin stuk te vijlen. Met dat al had het arme wurm er een uur lang in gezeten. Het hoofdje was dan ook wat gezwollen. Mr. N. J. E. de Voogt, te Rotterdam, heeft een stemkistje uitgevonden, waardoor de stembriefjes by verkiezingen vervalltn, en de uitslag direct bij sluiting van het stembureau kan worden afgelezen. De toepassing zal zijn als volgt: Wanneer de kiezer zijn oproepingsbrief heeft overhandigd aan den voorzitter van het stem bureau, wordt hij toegelaten tot een optafel, onder het bereik van den president, staand, cassette-vorming kistje. Hij licht dan het dek sel op, waarvan de zyschermen verhinderen dat anderen zyn verrichting zien. In het ge opende kistje heeft hy dan voor zich op een zwarte plaat de namen van de candidaten op witte etiketten, onder elkaar aangebracht, zoo als ze thans op het stembiljet staan, en daar onder een etiket met het woord „blanco" er op. Achter elk etiket staat een koperen knop op. De kiezer heeft nu slechts de(n) knop(pen) achter den naam van de(n) candida(a)t(en) zyner keuze neer te drukken om op hem (of hen) zyn stem uit te brengen. Dan valt het kistje dicht, en hij heeft zyn kiezersplicht vervuld. Door het vallen van het deksel komt de neer gedrukte knop weer naar boven, en de volgen de kiezer vindt het toestel in den oorspronke- ïyken toestand. De mechaniek is zoo ingericht, dat le. op één candidaat slechts één stem door denzelfden kiezer kan worden uitgebracht, 2e. dat hy in het geheel niet meer stemmen kan uitbrengen dan het aantal vacaturen, die ver vuld moeten worden, en 3e. dat na het neer drukken van de knop naast „blanco" niet bo vendien nog op candidaten kan worden ge stemd of omgekeerd. De oorspronkelyke bedoe ling is, elk kistje in te richten voor hoogstens tien candidaten. By elk neerdrukken van een knop wordt onder het etiket daarnaast de stem automatisch genoteerd door een registreerend toestel, dat de heer de Voogt heeft uitgevon den. Wanneer dus om 5 uur het bureau wordt gesloten, behoeft men de etiketten die tij dens de stemming vast liggen slechts los te maken en op te lichten om daaronder den uitslag in cyfers af te lezen. Dan wordt het kistje gesloten, totdat omtrent de toelating van de gekozenen is beslist. Kwesties over het al of niet geldig zyn van uitgebrachte stemmen worden op deze wyze mede voorkomen. Te 's-Gravenhage bij een familie in de Korte Poten was het echtpaar Paulusse uit Zierikzee gelogeerd. Woendagmorgen vroeg namen de huisgenooten een brandlucht waai en toen zy zich spoedden naar het slaapver trek der logé's vonden zij beiden dood, gestikt door den rook. Waarschyniyk is een kaars in aanraking geweest met de bedgordynen en hebben deze, zonder brand te veroorzaken, voortgesmeuld. De man die blijkbaar nog ge tracht heeft een raam te openen doch hierin niet is geslaagd, werd dicht by het raam gevonden. By station Beilen is een weg werker door den trein aangereden en zoodanig verwond dat hy aan de gevolgen is overleden, Te Sliedrecht is een 25-jarig meisje doordat een stuk van een aardappel in haar luchtpijp bleef steken, aan de gevolgen bezweken. Te Hete ren is een vrachtryder door een nood lottig toeval onder zyn zwaar beladen kar ge raakt en daarbij zoo ernstig verwond, dat hy aan de gevolgen is overleden. Te Valken berg (Limburg) viel een boerenzoon van een oogstkar en geraakte daaronder. Het wiel ging hem over de borst en eenige minuten later was de ongelukkige aan de gevolgen bezweken. Te Haarzuilens (Utr.) is een 20-jarig meisje door het uitglijden op een vlonder, in de vaart verdronken. Een arbeider te Barendrecht ontving het treurige bericht, dat zijn 25-jarige zoon aan boord van een stoomschip varende op Egypte, door een luik in het ruim is geval len, met het gevolg, dat hy daaraan na een paar uren overleed. Te Hengelo stond een schilder, op een ladder te werken, toen hy zag, dat zijn jonger broertje met zijn vriendje aan het vechten was. Hy kwam kalm de lad der af, maar werd toen zoo driftig, dat hij op de plaats dood bleef. Te Medenblik had een 20 jarig timmerman het ongeluk van den to rentrans der in aanbouw zijnde roomsch katho lieke kerk te vallen. Hy werd vreeseiyk ver minkt en overleed heel kort daarna. Te Marssum reed gister een arbeider met een wa gen met aardappelen toen door de tram het paard schrikte. In zyn poging om het paard tegen te houden werd de voerman van den wagen geslingerd, met het noodlottig gevolg, dat hy tusschen den dissel en een boom be kneld raakte. Het hoofd werd letteriyk ver- bryzeld. De ongelukkige leefde nog slechts een oogenblik. In een stoomwasschery te Arnhem is Vrydag de centrifuge welke dient om het wasch- goed winddroog te maken uit elkaar gespron gen. Een 18-jarig werkman die deze machine bestuurde werd door de afvliegende stukken zoodanig getroffen, dat hij binnen een halfuur aan inwendige kneuzingen bezweek. De as der centrifuge welke ternauwernood door twee man kan worden getild, werd acht meters wegge slingerd. Te Ilpendam werd een molenaar bij het op den wind zetten vau den molen door een wiek gegrepen Hij viel bewusteloos neer en was weldra aan de gevolgen bezweken Een boerenknecht te Haarlemmerliede die een stier moest verplaatsen werd door dezen zoo danig gestoken dat hy onder de hevigste py- nen aan de gevolgen daarvan overleed. Te Cappelle (N.-Br.) heeft in een huiselyken twist een man zyn vrouw zoo deeriyk mishandeld dat zy aan de gevolgen is gestorven. Aan boord van een Nederlandsche boot, gister uit Malmo te IJrauiden binnengekomen, heeft Dins dagavond een treurig ongeluk plaats gehad. Toen dit schip naby Doggersbank met frisschen bries zeilende was, viel een jongen overboord. Men wierp direct een reddingsgordel in zee en zag dat de jongen dezen greep en zwom. In alleryl werd een boot overboord gezet. Vier man der equipape gingen op redding uitdoch de boot is niet wedergekeerdze is dus waar schijnlijk by de poging tot redding van den drenkeling omgeslagenen hoe dit zal wel altijd een raadsel biyven. Het schip had by vertrek tien koppen aan boord en arriveerde nu slechts met vyf! By Vorden stond Vrij dagavond een vrouw tegen den afsluitboom te ^"nen, toen een trein voorby stoomde; zy haastte zich toen om de baan over te steken, doch werd door een volgenden trein gegrepen en gedood. Zy was zoo deeriyk verminkt dat men haar aanvankeiyk niet herkennen kon. Zaterdag werd in een aapdappelmeelfabriek te Ommelanderwyk een arbeider door een riem gegrepen en totaal uit elkaar gescheurd. De dood trad onmiddeiyk in, Zondag was ie mand in de Zandstraat te Rotterdam bezig zyn duiventil op de tweede verdieping schoon te maken, toen de man met 't hoofd op de stee- nen tegen de straat viel, hij overleed aan sche delbreuk. Eenige weken geleden kwam eene ge huwde dame te Yallesville (N.-Amerika) ter oore dat haar man, zekere Falkner, het hield met een jonge weduwe te Meriden, waar hy veel van zyn tijd doorbracht en van zijn geld zoek maakte. Zij besloot hierop zyn gangen na te gaan. Eens luisterde zy haar man af- terwyi hy met de jonge weduwe in het park op een bank zat waar zy over hun plan be raadslaagden. „Ik zal een zwarte sluier dragen en een bosje witte Chrysanthemums," zeide de weduwe. De wettige vrouw Falkner (ver basterde Hollandsche naam Valkenaar) besloot hierop beiden er in te zullen laten loopen. En toen nu op de bestemde tyd en plaats de we duwe in het station te Meriden zwaar ge sluierd met een bosje bloemen in de hand zat te wachten naderde haar een gesluierde dame die tot haar zeide": „Een menheer van Yalles ville zit in het Tracy station op u te wachten." De jonge weduwe spoedde zich haastig naar het aangewezen, dus verkeerde station en de vrouw in het zwart kocht van een meisje die bloemen verkocht een bosje witte chrysanthe mums en zette zich neer op de plaats waar de weduwe had gezeten. Het duurde niet lang of haar man kwam het (afgesproken) station bin nen en gebood de gesluierde dame (immers de weduwe, zooals hy dacht) hem naar den ge reed staanden trein te volgen, wat zij deed zonder iets te zeggen. De trein was vol en zy zaten op de geheele reis afzonderlyk. By aankomst van den trein te New Haven gingen zy samen naar een ho tel zonder met elkander te spreken. In het hotel gekomen, waar zy dineeren zou den, greep hy haar gehandschoende hand, en zeide: „lieveling laat my uw gezicht eens zien." Snel trok zy hare hand terug en lichtte haar sluier op met de woorden„Zoo lieve man, dat is goed van u om met my uit te gaan". Hy, van schrik verbleekt, of hy door het onweer getroffen ware, Dam de vluchthy had geen tyd zyn vrouw te antwoorden toen hy bemerkte er zoo ingeloopen te zyn. Man en vrouw heb ben sedert elkander niet weer gezien. Men schryft aan het Nieuws Gisteravond woonde ik een lezing by van den Heer Poutsma, die door den dominé was aangezocht te Z. een causerie te houden. Ik was gezeten naast een gemoedeiyken inwoner van Z. Om kwart voor negen uur werd eeni- gen tyd gepauzeerd en een deel van het ge hoor ging in de aangrenzende koffiekamer. Na ongeveer 10 minuten vroeg de dominé om de aandacht der hoorders, daar de lezing zou voort gezet worden, en verzocht tevens, of iemand uit het gehoor zoo vriendeiyk zou willen zyn de in de koffiekamer achtergeblevenen even te waarschuwen, opdat de spreker niet onder de lezing zou gestoord worden. Dat vond myn buurman toch wel wat al te ingewikkeld, en hy kwam plotseling uit de plooi hardop zeg gende „Maar dominé, dat kan toch veel ge- makkeiyker", waarop hy met stentorstem uit riep „Overal 1I lM Een onbedaariyk lachen barstte los. Myn buurman alleen zette een te vreden gezicht, want hy had succes, de koffie kamer was in een oogenblik leeg en de Heer P. kon zyne rede voortzetten. - Toen Vrijdag Koning Leopold te Brussel uit de kerk kwam (Ste-Gudule) waar hy een lykdienst voor de Koningin had bygewoond, ia een aanslag op zyn leven gepleegd. Een Itali aan, zekere Ribino di Rubini, een anarchist naar men vermoedt, heeft geschoten op het rijtuig, waar eenigen uit 's Konings gevolg za ten. De man was derhalve heel en al in' de war, niettegenstaande hy 's Konings portret en dat van diens troonopvolger, prins Albert, in den zak had. De man werd terstond gearresteerd, onder afschuwkreten van 't volk dat van zyn deel neming voor den Koning luide biyk gaf in „Leve de Koning!" „Dood den moordenaartM Op Rubino's kamer heeft men anarchistische geschriften gevonden. Hij zelf verklaarde het op den Koning gemunt te hebben gehad, uit hoofde van diens laaghartige houding tegenover prinses Stephanie. „Hy heeft haar de deur ge wezen, toen zy te Spa by haar overleden moe der kwam huilen", zeide hy. Verder verklaarde hy te Londen aanhetlta- liaansche gezantschap te zyn geweest om anar chisten te surveilleeren en aan te brengen, doch hy wilde zyn kameraden niet verraden, en daar hy geen enkelen anarchist aanbracht, gaf men hem zyn ontslag, hem tevens een paar pond sterling gevend. Met dat geld is h| naar Brussel gekomen. Burgerlijke Stand van Middelburg. Van 11 14 Nov. 1902. ONDERTROUWDW. de Klerk jm. 21 j. met G. W. Overweel, jd. 19 j. W. C. van Dam, jm. 19 j. met M. G. E. Oosse, jd. 23 j. L. Leg- desdorff, jm. 27 j. met R. L. van Os, jd. 2fi j. GETROUWDP. C. Dobbelaar, jm. 22 j. met P. Brouwer, jd. 20. S. de Jonge, jm. 25 j.met A. G. Walraven, jd. 24 j. A. Minderhout, jm. 23 j. met D. M, Timmerman, jd. 21 j, BEVALLENC. de Jonge, geb. Karelse, z. E. J. Hendrikse geb. Versloot y. H. Geensen geb. Heynsdyk d. A. P. Back geboren Scheybe ier d. GEBOREN een buitenechteiyke d., moeder 34 j. OVERLEDENC. W. de Landmeter, z. 4 ms A. A Brevet z. 8 dagen.

de Faam | 1902 | | pagina 1