Amerikaansche Orgels in 30 soorten voorhanden. S. J. FONTEIJN. «™™aat Zangvereeniging Openbare Zanguitvoering A. S. J. DEKKER, GOES. Een Doosje Lage prijzen. Deskundige garantie. Levering desverlangd op afbetaling. GRAVENSTRAAT I 313. "Scherp concurreerende pry zen. Advertentiën. „DE VOLKSSTEM". Zondag 23 November a. s. Timmermans, Noordstraat, No. 5. Woensdag 12 November 1902. Zevende Jaargang. Verschijnt eiken Woensdagavond wordt door de géheele stad gratis verspreid, NIEUWSTIJDINGEN. Burgerlijke Stand ran Middelburg. A OIO. Ontvangen een prachtige sorteering Heeren- en Jongeheeren Demisaisons en Winterjassen in aiie maten. Specialiteit in Heerendassen en Mode-Artikelen. Kleeding naar maat. Geheel nieuw Programma. NIEUWS' MIDDELBURfiSCH ADVERTENTIEBLAD FAAM DE MET WONINGGIDS. Onder behoor van het dorp_ Kollumer- zwaag werd onlangs een hut gebouwd, die, den eigenaar nog geen gulden kostte. De wanden zyn geheel van plaggen opgezet, alleen aan den gevel zitten enkele dunne plankjes. In dien gevel zitten twee raampjes, elk met vier ruitjes van 2 by l1/* dM. Geen dier ruitjes bestaat uit één enkel stuk glas, dat zou te duur ko men. Het dak, gemaakt van groene boomtak ken, is gedekt met los stroo en heideplaggen. Een deur van dunne plankjes verleent toegang naar binnen. Midden in het vertrek staat een paal om het dak te stutten. Geen vloer, geen zolder, geen bedsteden, geen kasten vindt ge er. In een hoek van het vertrek ligt het bed, dat er niet onzindeiyk uitziet. Overigens ziet ge slechts een oude tafel, een paar stoelen en een ouden kinderwagen, waaruit een kindje nog onbewust van de armoede zijner ouders, uvry- moedig tegenblikt. Te Velzen had de wachter den overweg afgesloten, toen een doove man bij den ande ren boom aankwam en nog wilde doorloopen. De wachter kon hem niet aanschreeuwen. Ge volg was dat de man door den trein zwaar verminkt en gedood werd. Naby Ryswykis een marskramer door de stoomtram aangere den en gedood. Te Ter Apel is een onge huwde vrouw geheel naakt en bewusteloos aan den weg gevonden. Zonder tot bewustzijn te zyn teruggekeerd, is zij overleden. Ten gevolge van den brand te Rotter dam zyn de 500 werklieden der firma v. d. Lugt zonder werk. De firma heeft veel moeite een terrein te vinden voor tydelijke arbeid. Zy onderhandelt nu daarvoor te Schiedam. Tegen den burgemeester eener Limburg- sche gemeente is procesverbaal opgemaakt wegens het tappen van jenever aan een kind van nog geen negen jaar. Een predikant, die zich mocht verheu gen in 't bezit van een lieve dochter, werd op 'n dag, juist toen hy z'n preek zat te schry- ven, uitgeroepen en liet de onvoltooide preek op zyn schrijftafel liggen. De laatste zin luidde „Wanneer ik een flinken jongeling zie, met krachtig gestalte en energie in z'n oog, ver vult zich mijn hart met vreugde en hoop." Z'n dochter in de studeerkamer komende, las toe vallig de laatste wootden en schreef er onder „Dat is myn gevoelen ook." Uit Den Haag schryft men aan het Nieuws De Ridderzaal op het Binnenhof zal, na afloop van de onderhanden restauratie, geen geheel vrystaand gebouw worden zooals zich aanvan- keiyk liet aanzien na de slooping van de aan bouwsels aan weerszyden. Thans wordt aan den eenen hoek van den voorgevel, aan de zyde van het Binnenhof, in den ouden stijl van het geheel een vleugeltje opgetrokken, dat in verband met het plan om de Grafelijke Zaal te bestemmen voor de plechtige opening van de Staten-Generaal bevatten zal een anti chambre of wachtzaal voor de Koninkiyke Fa milie. En aan den hoek, aan den kant van den Hofsingel, wordt mede een zygebouwtje ge metseld, waarvan het front uitloopt in een trapjesgevel. Het geheele werk zal niet vóór 1904 voltooid zyn. In een van de groote hotels te Amster dam heerschte van nacht heel wat consterna tie Een der logeergasten ontwaakte door ge stommel op zyne kamer en zag iemand het laadje van eene waschtafel opentrekken, waar in hij zijn geld en lijfsieraden geborgen had. Hij sprong het bed uit om den dief te grijpen, doch deze, zich betrapt ziende, verliet in aller ijl door een andere deur de kamer en was op die wyze in een oogwenk buiten het bereik van zijn aanvaller. Deze kwam echter op den cor ridor iemand tegen, die uit alle macht „Dieven Dievenschreeuwde en die niemand anders kon zijn dan de man, die in het meervoud on gevraagd zijn eigen qualiteit openbaarde. Zoo vatte 't dan ook de logé op, die hem in de borst greep en zoolang alarm maakte, dat eeni- gen van het hotelpersoneel te hulp schoten. Bij een onderzoek op de eigen kamer van den ar restant, werden, in een crapaud weggestopt, een aantal sieraden en een portefeuille met on geveer f 500 aan Duitsche banknoten gevon den, welke het eigendom bleken van een an deren logé, die op dat oogenblik nog gerust en wel in Morpheus' armen lag. De dief had dus, vóór hij ontdekt werd, reeds elders zyn slag geslagen. Hij beweerde echter, dat hy doodonschuldig was, en dat men hem, door deze voorwerpen op zijn kamer te deponeeren, in een kwaad vermoeden trachtte te brengen. De eerstgenoemde logé herkent evenwel in hem met vrij groote zekerheid den man, dien hy op zijn kamer aan het laadje zag morrelen. Vermoedelijk heeft men hier met eenberoeps- höteldief te doen en wel denzelfde, die dezer dagen in een paar hotels te Rotterdam geope reerd heeft. In het hierbedoelde hótel hield hy sinds Woensdag verblijf. Natuuriyk logeert hy op het oogenblik by de politie. Te Epe had een treurig ongeluk plaats. Twee broeders, oud 22 en 16 jaar, waren gaan grind graven. Toen zy wat lang uitble ven, zond hunne moeder er een jonger broer tje van 12 jaar heen om te zien waar zy wa ren. De jongen vond zijn broers niet by of in het grindgat, wel hun jassen. De moeder ver moedde dat zy een buurpraatje waren gaan houden. Toen zij echter nog niet spoedig thuis kwamen ging do vader eens kijken en vond den put ingestort. Met behulp der buren ging men aan 't graven en vond de ïyken een me ter onder het zand, den oudste zelfs in staande houding met den schop in de hand. Te Amsterdam kwamen twee bereden politieagen ten aanryden, terwyi voor hen uit een wande laar liep. Eensklaps schrok 't paard van een der agenten voor een hond en sprong boven op den wandelaar, die onder zyn hoeven ge dood werd. De agent viel ook en werd gekwetst. Vrydagnacht stapten twee beambten van de Holl. Spoor te Rotterdam uit den trein en ble ven nog even staan praten, toen een achter- uitrydende trein hen verraste en een hunner, de remmer Cramer, werd door midden gereden en het hoofd gekliefd, zoodat hy terstond dood was. Ook een ander, een hoofdconducteur viel onder den trein, en werd bespat door het bloed van zijn makkerdoch hij bleef liggen zoodat hy ongedeerd bleef behalve dat hy door den val zyn arm brak. Even buiten Venloo zyn Vrijdagmiddag drie kinderen onder welke een broertje en zusje uit één gezin die uit de school waren gekomen en onder den afsluit boom waren gekropen, te pletteren gereden. Door de stoomtram van Antwerpen naar Bergen op Zoom is, ter hoogte van Stabroeck, de secretaris, dier gemeente overreden. Hij was met zyn verloofde naar Antwerpen om meu belen te koopen, doch geraakte door te vroeg uitstappen onder de tram, waardoor hem de beide beenen werden afgereden. De ongeluk kige heeft nog slechts eenige uren geleefd Te Oudshoorn viel een 23 jarige schipper in den Ryn en verdronk. Te Reeuwyk ver dronk een 5 jarig meisje in de rivier achter de ouderiyke woning. Te Kolhorn werd een meisje door een molenwiek gegrepen en zoo danig gewond dat zij aan de gevolgen bezweek. Te Meyel (Limburg) is een schipper, terwyi hij bezig was met het inladen van hout, over boord gevallen en verdronken. De laatste brandspuit op het terrein van den Feyenoordschen brand te Rotterdam is gisteren ingerukt, ofschoon de ruïne nog niet geheel is gebluscht. De heer Ferreira, schoonzoon en secre taris van gen. De la Rey heeft zich te Beriyn gevestigd en een bureau ingericht van het Ge nerale Boeren Hulpfonds, geiyk aan dat het welk te 's-Gravenhage onder beheer staat van den heer Brebner, secr. van gen. De Wet. Het Beriynsch bureau is bestemd tot het in ont vangst nemen van de in geheel Duitschland inkomende giften. Diep treurige onwetendheid. In de Herv. Kerk te Noordwolde (vacant) trad Zondag op ds. C(annegieter van D(onkerbroek De doops- bediening was begonnen en na ontvangst van een briefje waarop de naam „Froukje" was geschreven, begon ds. C. de bekende formule uit te spreken„Froukje", ik doop u in den naam des Vaders, en des Zoons ,'t Is een dochter, dominé l" aldus de vader van het kind, en hij herhaalde dit wel drie ma len, doch de leeraar ging voort en des Heiligen Geestes, amen Daarop had de doop der volgende kleinen zyn gewoon verloop. Na afloop der godsdienstoefening bleek dat de vader in de meening verkeerde als zou do- miné zijn kind als „zoon" hebben gedoopt, terwyi het toch werkeiyk een dochter was. Uit het Nieuwe Schoolblad (beide his torisch) lo. Afscheidnemend leerling „Meester, ik dank u wel voor al de wederwaardigheden, die ik van u genoten heb. En (een zakje siga ren te voorschyn halende) meester, steek u nu nog eens van me op." 2o. Een arm jongetje van 'n jaar of zeven komt geregeld zonder zakdoek ter school. De neus onbeschryfeiykVermaningen noch straffen geven blijvende verbetering. De on- derwyzeres krygt 'n inval. Ze koopt 'n grooten zakdoek en geeft hem dien. Dat zal helpen, denkt zeDen anderen morgen is het met den neus weer even jammerlijk gesteld. „Maar jongen," klinkt knorrig, „waar is je zakdoek dan toch?!" „Moeder heeft gezegd, dat-ie te mooi is voor werkendag, ik krijg 'm alleen Zondags Een dame maakte vanmiddag by haar vrienden een visitie, tegeiyk scheldt met haar aan de slager, die de meid een ossenstaart voor de soep overgeeft. Mevrouw denkt, zóó moet ik er ook een hebben. Thuis komende schrijft zy een briefje aan haar slager „Stuur my een ossenstaart zooals mevrouw K. er ook een heeft. De Keizer van Duitschland is te Londen aangekomen. Hij werd aan het station ontvan gen door Roberts, met wien hy Zaterdag in regen en wind een wapenschouwing hield over de koninkiyke dragonders te Shomcliffe. Hy wenschte het regiment geluk met de wyze waarop het zich in Zuid-Afrika gehouden had. Bah Nabij Harrismith zyn begraven gevonden 98 granaten voor een Krup-kanon, 4 kisten pom-pom-munitie en 40,000 patronen. Deze waren tydens den oorlog door de Boeren be graven. De gouverneur der Filippynen seinde aan de Amerikaansche regeering dat de toe stand in Archipel ernstig is. Op den oorlog zyn gevolgd de runderpest, de cholera en eindeiyk een sprinkhanenplaag, terwijl indien niet on- middelijk hulp wordt gezonden, er hongersnood dreigt. Van 4—10 Nov. ONDERTROUWD: C. J. Gijzeis,jm. 25j.met T. P. Hendrikse, jd. 26 j. J. Verhage, jm. 80 j. met S. J. Baljeu, jd. 26 j. J. C. Peeman, jm. 22 j. met N. Smaardyk, jd. 20 j. K. W. Meul- meester, jm. 27 j. met W. M. Weststrate, jd. 22 j. GETROUWD: C. H. Langejan, wedr 41 j. met M. Klopmeijer, s. 36 j. M. Sanderse, jm. 20 j. met A. Meliefste, jd. 22 j. L. van Sparren- tak, jm. 22 j. met W. Kik, jd. 24 j. BEVALLENP. Jobse, geb. Marys, z. J. Steketee, geb. Hulstaert, z. N. Davidse, geb. Van Keulen, z. L. A. Bosdyk, geb. De Smit, z. M. Rykaard, geb. Van der Werf, d. G. Dekker, geb. Speykers, z. M. Brevet, geb. Harpe, z. M. W. J. Hooftman, geb. De Vlieger, z. C. J. P. La Brujeere, geb. Vermeule, d. 0. Sinke, geb. Wisse, z. A. M. P. van der Staal, geb. Verduyn, z.F. M. Meerman, geb. Machielse d. ftweel.) J. W. Hubregtse, geb. Minderhoud, z. K. Dominicua, geb. Zandee, z. Levenloos aangegeven een z. van K. Meertens en A. J. H. Wens. Geboren: een buitenechteiykez.,moeder21 j. OVERLEDENN. van Ryswyk, wed. van G. van den Eynden, 60 j. M. van den Broek, wed. van J. Snijders, 76 j. J. van Schaik, z. 5 m. ÓP HOFFMAN'S ZILVERGLANS kost 8 Cent, een pakje GLOBE STIJFSEL van Frits Schultz kost 9 Cent, een doos AMERIK. NACHTPITJES kost 10 Cent, probeer die eens s. v. p.?

de Faam | 1902 | | pagina 1