Amerikaansche Orgels in 30 soorten voorhanden. 8. J. FONTEIJN. A. S. J. DEKKER, GOES. Lage prijzen. Deskundige garantie. Levering desverlangd op afbetaling. A, D. LITTOOIJ Az. Grootste publiciteit hier ter stede! 3300 ex. wordeu wekelijks met zorg verspreid Grootste Publiciteit. GRAVENSTRAAT I 313. Scherp concurreerende prijzen. No. 3. Woensdag 29 October 1902. Zevende Jaargang. Verschijnt eiken Woensdagavond9 wordt door de geheele stad gratis verspreid Spanjaard straat Pr ij 8 der Advertentièn NIEUWSTIJDINGEN. Ontvangen een prachtige sorteering Heeren- en Jongeheeren Bemisaisons en Winterjassen in alle maten. Specialiteit in Heerendassen en Mode-Artikelen. Kleeding naar maat. Burgerlijke Stand van Middelburg. NIEUWS1 DE MIDDELBDRGSCH ADVERTENTIEBLAD F AA HET WONINGGIDS. UITGEVER van 1—3 regels 15 Cent, iedere regel meer 5 Cent. 3 maal plaatsing wordt slechts 2 maal berekend. Groote letters naar plaatsruimte. By abonnement van 1000 of 500 regels voordeelige voorwaarden. De herfst is weder ingetreden en met hem de tijd dat de familie van den landman zich, nu de arbeid op het land afgeloopen is, met den huiselijken arbeid gaat bezighouden. Moe ders en dochters zoeken het in den loop van den zomer weggelegde naaiwerk weer op om dit te herstellen of door nieuw te vervangen. Hierdoor komt de naaimachine,de onontbeerlijke huisvriendin weder meer tot haar recht en zij, die zulk een practische machine nog niet hebben, nemen ernstig in overweging, zich er eene aan te schaffen. De vele onaangename ervaringen, welke met de dikwyis voor spotprijzen aangeboden naai machines opgedaan worden, zyn echter over bekend, en heeft vaak te groote spaarzaamheid bij aankoop van dit artikel van vertrouwen den kooper later berouwd. Hij die er aan denkt zich een naaimachine aan te schaffen, moet zich daarom niet alleen op de hoogte van den prijs stellen, maar in de eerste plaats onderzoek doen naar de deugde lijkheid der machine, en den goeden naam van het fabrikaat dat hy koopen wil. Iedereen weet, dat van oudsher de Singer- Naaimachines als de meest gerenomeerde en voordeeligste bekend zyn, en dezen roem ver dient de echte Singer Machine met recht. De „Singer-Maatschappij", de eenigste Naaimachi- nefabriek waar men de echte „Singer" krygen kan, heeft winkels in alle grootere steden van Nederland, en is steeds haar standpunt, alleen het beste te leveren, getrouw gebleven, zonder ooit ten koste van de kwaliteit zoogenaamd goedkoope waar te fabriceeren. Is niet alleen de naam van deze wereldfirma voldoende, de Singer-Machine in het bijzonder aan te bevelen, zoo is nog een ander groot voordeel by aan schaffing van een machine by deze firma in aanmerking te nemenwant zy stelt zich er niet mede tevreden, hare klanten alleen eene machine te verkoopen en de behandeling er van oppervlakkig te verklaren, maar geeft in een volledigen, wekenlang durenden cursus, onderricht in het gebruik der machine en de daarbij behoorende apparaten, en tevens in alle verschillende methodes van het moderne bor duren: en dat alles gratis. Hoeveel meer waarde heeft de naaimachine in het huishouden als de koopster de veel- zydige bruikbaarheid er van kent en tevens toepassen kan. Is zulk eene productieve naai-, stop- en borduurmachine in het gebruik niet veel goedkooper, ondanks ietwat hoogeren prys, dan een fabrikaat van geringer produc tievermogen en duurzaamheid Men late zich daarom niet door zoogenaamd goedkoope aan biedingen misleiden, maar koope alleen by eene firma, die het volle vertrouwen verdient, en daardoor een soliede bediening garandeert, zoo als dit byv. by de „Singer-Maatschappy" het geval is, en het zal den kooper niet berouwen want het beste is altyd het goedkoopste. Terugkeerende van Groningen viel een heer van Siddeburen dicht by het dorp Schild- wolde van de fiets. By zyn thuiskomst ont dekte hy dat een bedrag van f 170, uit zijn zakboekje was verdwenen. Daar hy na den val door een onbekende vrouw was geholpen om zijne kleeren te reinigen, viel op haar de ver denking. Nog denzelfden nacht werd zij opge spoord en tot bekentenis gebracht dat zy S. een bedrag van f 120 (geen f 170) had ontsto len. Voorloopig werd dit bedrag in beslag ge nomen. In een der laatste nachten werd de ka pitein Ducroix te Assen uit den slaap gewekt door een hevig gejank van zijn hond, die aan een ketting was vastgelegd. Aangezien op eeni- ge toeroepen van den eigenaar het gejank niet ophield, begaf zich zijn dochterje naar den hond om te zien wat er aan haperde. Inmiddels was het gejank minder geworden en bleek, dat het dier zich in den halsband had gewurgd. Zijn meester kon hem nog juist den laatstensnik zien geven. De kapitein van oordeel dat er nog wel iets gedaan kon worden om de levens geesten weder op te wekken, pakte het dier beet -bij voor- en aehterpooten en pas~te"toede voorschriften om drenkelingen weder in het leven terug te roepen. En ziet, nadat de kapi tein een zevental malen met de voorpooten de vereischte bewegingen gemaakt had, was het leven weder zoodanig teruggekeerd, dat het dier uit dankbaarheid de handen zijns redders kon likken. Te Nieuwland stond een gewezen In disch militair zijn eigen revolver schoon te maken, niet wetende dat er nog een schot op zat. Onverwacht ging het schot af, trof hem in de borst en doodde hem. Te Berkel viel een metselaar door het breken der stellingtou- wen van een aanmerkelijke hoogte op de straat en bleef op de plaats dood. Naby Kerkrade waren twee kinderen bezig met zand uit een zandberg te halen, toen een groote massa naar beneden schoot en een der kinderen bedekte. Op het geschrei van het andere kind schoot men toe om hulp te bieden, doch het was te laat, het kind bleek reeds gestikt. Het was een tienjarig zoontje eener weduwe. Twee werklieden, die zich te Maarsen eergisteravond welgemoed te slapen hadden gelegd in een schuit, waaruit ze steenen hadden gelost, wer den des morgens dood liggende gevonden, ge stikt door damp van een paar turfkolen. Een 5-jarig knaapje te Heusden dronk in een on bewaakt oogenblik uit een kruik gevuld met loog en is aan de gevolgen bezweken Bij een kort onweer werden Dinsdagavond te Dirks- horn vier koeien door het hemelvuur doodelijk getroffen. Op de rivier by Haaften kwamen twee visschers, vader en zoon met hun boot in aanvaring met een opvarende sleepboot, waardoor het visschersbootje in drie stukken werd gesneden, vader en zoon vielen te water slechts de vader werd levend gered. Van de kermis thuis komende is een 18-jarige jongen te Wedde door zijn kameraad met een mes levensgevaarlijk gewond. Een spreekwoord in Friesland zegt „Het haar van den hond, geneest de wond", wat hetzelfde beteekent als het Hollandsch ge zegde „De hond die je bijt, moet je ook weer genezen." De vrouw van een bakker in de ge meente Achtkarspelen nam het spreekwoord wat al te woordelijk op, toen haar hond haar in de hand gebeten had. Zij plukte nl. den hond wat haar uit en legde dit op de wond.. Het gevolg was dat een paar dagen later de hulp van een geneesheer moest worden inge roepen de wond was geinfecteerd* De Boerengeneraals zijn Woensdagmid dag aan het station Fenchurch street te Lon den aangekomen. Een groote menigte was aan wezig om hen te zien en nam een beleefde houding aan. Eenige bijvalskreten gingen op. Men meent te weten, dat de generaals van plan zijn in Engeland zekere waarheden te doen hooren, die zij bij hun reis door de be vriende landen niet hebben uitgesproken. Aan de Engelsche bladen is namens de generaals medegedeeld, dat hun reis betrekking heeftop de inzameling van fondsen voor hun behoefti ge landgenooten. Hun plannen staan overigens nog niet vast. Te Londen loopt het gerucht dat een der resultaten van Koning Carlos' reis naar Engeland is de uitgifte van een Portugeesche ,:eening moreel door Engeland gesteund. Roth schild moet de uitgifte op zich genomen heb ben. In politieke kringen wordt dit bericht juist genoemd en ook dat het een bewezen feit is, dat een geheim verdrag bestaat tus- schen Duitschland en Engeland, waarin ook Portugal betrokken is, daar het de Portugeesche koloniën geldt. Zaterdagavond na 9 uur is te Amster dam, de stoomboot „Hunze IV", varende op Groningen, op het IJ door de Duitsche boot „Vrijheit" aangevaren en gezonken. Een vlet van de „Vrijheit" redde de opvarenden die ech ter niets konden meenemengeld, kleederen, alles ligt in 't gezonken schip waarvan alleen de schoorsteen en de mast nog boven water uitsteken. Eindeiyk is er weer eens een Engelsch blauwboek verschenen, thans over de remonte en wij lezen daarin dingen die ons een won- derlyk idee geven van Engelands leger en des- zelfs officieren. Zoo vernemen wij dat in Ame rika (hier vooral werd op enorme schaal ge knoeid kapitein Mandslay en de veearts Ha- wes te zamen een keurig middel hadden uit gedacht om den hun opgedragen handel zoo voordeelig mogelijk te maken. De goede paar den, door de commissie aangekocht, bewaar den zy voor zich, om die later ten eigen pro- fijte in Engeland te verkoopen, terwyi de on bruikbare naar Z.-Afrika werden geëxpedieerd. De kapitein-veearts liet zich wijn cadeau doen door de verkoopers en keurde dan met geslo ten oogen alle aangeboden dieren goed. Luite nant-kolonel Reyment was altijd dronken en de veearts Brownrigy eveneens. Kapitein Cham pion van het 21ste reg. lanciers was een groot speler en zat diep in de schulden te Nieuw- Orléans, enz., enz. Was het wonder dat bij een zoodanig stel kooplieden de generaal-inspecteur van de remonte in Zuid-Afrika moest verklaren dat 50 percent van de gestuurde paarden ab soluut onbruikbaar was en de rest van nog maar zeer twyfelachtige waarde? Spoordiefstal. Gisterennacht had weder een diefstal plaats van eene groote hoeveelheid visch aan het station te Rotteerdam D. P. wel ke in, spoorwagens waren geplaatst voor ver zending. Daar deze diefstallen zich gedurig her halen is bij sommige beambten huiszoeking gedaan, welke echter tot nu toe vruchteloos bleek. Aanvaring. Men meldt uit Woudrichem Twee visschers van hier bevonden zich eer gisteren met hun boot, die stroomafwaarts werd gesleept, op de rivier de Waal, onder de gemeente Gameren. Zij kwamen zoodanig met een stroomopwaarts gesleept wordende rynaak in aanraking, dat de boot stuk sloeg. Een van hen een 73 jarige Alexander Kentie, die te water geraakte bekwam daarby zulke hoofdwonden, dat hij gistermorgen tengevolge daarvan overleed. Vreeselyke val. Te Woudrichem viel Vrij dagnamiddag de 70-jarige arbeider Wouter de Groot achterover door het gat vaneen hooitil. Weinige oogenblikken later stierf hij. Brand. Maandag nacht is te S,pykenisse de kapitale boerdery van A. Op 't Hof geheel tot den grond toe afgebrand. Drie paarden en vfif varkens kwamen in de vlammen om. De 18- jarige dienstbode, Geertje Versluis, bekwam ernstige brandwonden aan gelaat en handen. Amerikaansche verkiezings-reclame. De edelachtbare heer Tom Johnson, burgemeester van Cleveland, milionair en zeer begeerig naar het presidentschap over de Vereenigde Staten, heeft op een ware Barnum and Bailey-manier een campagne op touw gezet om zich eenmaal tot president te doen verkiezen. De heer John son trekt met een groote tent van de eene plaats naar de andere en belegt daarin overal vergaderingen. Hij houdt er een staf van veer tig man op na, allen gestoken in khakioffan- tasiecostumes. Als hij ergens arriveert stelt Tom Johnson zich in een groote roode auto mobile aan het hoofd van den stoet, zelf weer voorafgegaand door een heraut te paard, die in optima forma „vreeselijk schettert." Alle wa gens van 's heeren Johnson's convooi zyn met vlaggen gedrapeerd en met aanplakbiljetten bedekt. Overal waar de candidaat zich neder zet, laat hij rondom zijn tent kleinere tentjes opslaan, waarin limonade, hartversterkingen en broodjes worden uitgedeeld. Deze Amerikaan meent twee jaren noodig te hebben om de geheele Vereenigde Staten af te reizen en stelt zich voor, dan voldoende populair te zijn om tot president te worden gekozen. Waar toch de oude spelden biyven? Dit is een vraag die reeds meermalen is ge steld, doch die nog niet is opgelost. Het is evenwel de moeite waard om er nog eens aan te herinneren. Al de spelden komen uit Engeland. Verleden jaar werden er daar 280 millioen vervaardigd (en dan zegt men nog dat men, als men er een noodig heeft, nooit een kan vinden). Nu kan men veilig aannemen dat van de 100 spel den er slechts 1 breekt of werkelijk wordt ver sleten. De overige 99 worden verloren. Van 21-27 Oct. ONDERTROUWD M. W. van Aartsen, jm. 28 j. met A. M. de Haas, jd. 28 j. W. C. de Lange, jm. 33 j. met M. IJ. Switink, s. 27 j. C. H. Langejan, wedr. 41 j. met M. Klopmeijer, s. 36 j. L. van Sparrentak, jm. 22 j. met^W. Kik, jd. 24 j. M. Sanderse, jm. 20 j. met A. Meliefste, jd. 22 j S. den Hartigh, wedn. 50 j. met M- P- Groen, jd. 39 j. J. J. Huysman, jm. 21 j. met J. Verhage, jd. 20 j. M. de Valk, jm. 25 j. met J. Bogaerts, jd. 25 j. BEVALLENJ. Endhoven, geb. De Jong, d. J. Verhage, geb. Jobse, z. J. C. F. Dekker, geb. Maas, d. S. J. S. van Puffelen, geb. Daman, z. M. J. Stomps, geb. Steenmeyer, z. M. E. A. van Boven, geb. Meeuse, d. OVERLEDEN: B. J. Kroon, z.26j. P. J,Uens4 man van A. M. Vlasblom, 78 L - r—ra

de Faam | 1902 | | pagina 1