Amerikaansche Orgels in 30 soorten voorhanden. S. J. FONTEIJN. 6RA™aAT A. S. J. DEKKER, GOES. Laqe prijzen. Deskundige garantie. Levering desverlangd op afbetaling. A. D. LITTOOU Az. Grootste publiciteit hier ter stede! 3300 ex. m morden wekelijks met zorg verspreid Grootste Publiciteit. Scherp concurreerende prijzen. No. 2. Woensdag 22 October 1902. Zevende Jaargang. Verschijnt eiken Woensdagavond9 wordt door de geheele stad gratis verspreid. Span j aar d straat. Brij8 der Advertentièn NIEUWSTIJDINGEN. GRAVENSTRAAT I 313. Ontvangen een prachtige sorteering Heeren- en Jongeheeren Demisaisons en Winterjassen in alle maten. Specialiteit in Heerendassen en Mode-Artikelen. Kleeding naar maat. Burgerlijke Stand van Middelburg. NIEÏÏI5 DE MIDDELBURGSCH ADVERTENTIEBLAD FAAM MET W0NIN33IDS. UITGEVER van 1—3 regels 15 Cent, iedere regel meer 5 Cent. 3 maal plaatsing wordt slechts 2 maal berekend. Groots letters naar plaatsruimte. By abonnement van 1000 of 500 regels voordeelige voorwaarden. De ellende door den „drank". In de gemeente Smallingerland (Fr.) vervoerde een vader zijn ziek kind in een wagentje naar den geneesheer. Op de terugreis ging hij in een herberg, waar hij vier uur vertoefde en dien hij in beschon ken toestand verliet, zoodat hij waggelende het wagentje voortduwde en dronken met het kind by zyne vrouw aankwam, die verlangend naar hunne terugkomst op den weg stond uit te kyken. Het arme menschDie ellende van het drankmisbruik. Als ïyk gevonden. Het lijk van het 17 jarige Indische dienstmeisje, gene „Datem", dat eenige weken geleden te 's Gravenhage haar dienst had verlaten met achterlating van een briefje, waarin zij het voornemen te kennen gaf zich het leven te zullen benemen, is eer gisteravond uit het water aan het Kanaal nabij de Javabrug daar opgehaald. Lotingsdagen. Te Hoorn is op den avond van een der lotingsdagen een jongeling van 20 jaren, die door de lotelingen op sterkedrank was onthaald, en er biykbaar veel te veel van had gekregen, dood aan den dijk gevonden. Overreden. Maandagavond werd door trein 628 N. C. S., te 5 u. 54 vertrekkend van Zeist, op 't station De Bilt de heer M. M. S., wonende te Zeist, overreden. Hij liep aan het perron al daar, juist op het oogenbllk dat de trein bin nenkwam. Zwaar gewond werd hy naar Utrecht vervoerd, alwaar bij aankomst door een dokter de dood werd geconstateerd. De heer S. scheen zeer slecht van gezicht te zyn. Alweer een staaltje welke personen er zooal in de klas van discipline te Vlissingen zich bevinden. Eenigen tijd geleden weigerde een der manschappen die pas daar was geko men zijn dienst door zijn geweer en andere bewapening weg te gooien en door brutaliteit en dreigementen tegen zijn meerdere waarop hy met geweld in de provoost werd gebracht. Kort daarop meldde hij zich ziek waarop hij naar het hospitaal werd vervoerd hetwelk hij gisteren weer heeft verlaten, waarop hij in voor arrest werd gezet om binnenkort voor den Krygsraad gesteld te worden. Na eenige oogen- blikken in arrest geweest te zyn klopte hij aan de deur en riep tot den Sergeant van de wacht ik heb wat poetslappen voor u. En toen bleek dat hy al zijn kleederen verscheurd had zoo dat hy in Adamscostuum in de kast stond. Al leen had hij zyn sokken aan en muts op. Naby Hoorn geraakten een paard en ry- tuig te water. Een der inzittenden werd er met gebroken arm uitgehaald en overleed spoedig de ander verkeert in levensgevaar ten gevolge van den schrik. De voerman ontkwam. Bij het station Osch is een man door den trein aangereden en gedood. Te Amsterdam brak een vooras van een boerenwagen geladen met zakken graan, waardoor de bestuurder op de straat viel en van een der paarden een trap kreeg aan de gevolgen waarvan hij binnen en kele oogenblikken overleed. Op de rivier te Dordrecht is een roeiboot door een sleepboot aangevaren, een roeier kwam dientengevolge om. Een 46-jarige landloopster te Rotterdam, aan drank verslaafd, kreeg Zaterdag in beschon ken toestand een beroerte en stierf nog voor men met haar in het ziekenhuis was aange komen. Gisterennacht viel een 38 jarig boot werker op een stoomschip in de binnenhaven te Feijenoord in het laadruim en werd met ge broken schedel dood opgenomen. Zijn vader was getuige van 't ongeluk. De vorige week keerde naar zijn woon plaats terug de gewezen notaris W. uit Heiloo die voor 10 jaar de vlucht naar het buitenland had genomen, om een celstraf van 2 jaar te ontgaan, waartoe hij wegens frauduleuze han delingen was veroordeeld. Ofschoon zijn straf dus verjaard was, werd hij te Roosendaal bij zijn terugkomst gearre steerd door twee rijksveldwachters en naar Alk maar overgebracht. Daar kwam hij te laat aan om nog 's avonds gehoord te worden. Hij bleef dus den nacht gevangen en toen den volgenden morgen bleek hoe de vork in den steel zat, werd hem de vryheid geschonken. Ratten bij duizenden. In den polder St. Pan- cras (N.H.) werden dezen zomer 2200 ratten gevangen in Geestmer Ambacht bedraagt het getal eenige duizenden. Een aanzienlij k bedrag aan premiën werd uitbetaald. Balsturige schutters. Te Oude-Pekela (Gr.) hebben drie schutters geweigerd de hun aan geboden uniformen te ontvangen, omdat deze reeds gebruikt waren. De schuttersraad oor deelde dat zij met dte kleeding genoegen heb ben te nemen of zichzelf andere moeten aan schaffen. Van dit besluit kwamen de schutters in hooger beroep en nu zullen Ged. Staten van Groningen a. s. Vrijdag uitspraak doen. Aan de jongste loting voor de nationale militie moest ook iemand (getrouwd en vader) uit een dorp bij Assen worden deelgenomen. Met bezorgdheid zag men den grooten dag aan breken. Een buurman echter wist uitkomst. Op zyn raad naaiden de huisgenooten den loteling een „klaver vier" in de jas. Dit was (de onder vinding had het bewezen) een onfeilbaar mid del om een hoog nummer te trekken. Dat het beste middel kan falen bleek ook hier bedoeld persoon trok een dienstplichtig nummer. De werking van de La Soufrière ver spreidde te Kingstown, de hoofdplaats van het eiland St. Vincent, zooveel schrik dat deze stad door de bewoners zoo goed als verlaten werd. De werking begon des avonds ongeveer acht uur onder hevige donderen en bliksemen. Over het geheele eiland viel een dichte aschregen en hevige aardschokken hadden plaats. Omtrent de schade wordt nog niets gemeld, de geheele bevolking, ook van naburige eilanden, verkeert nog steeds in grooten angst. Een roem van het land. Wederom is een Engelsch soldaat, die zijn betrekking had neergelegd om als Tommy naar Zuid Afrika te gaan, in de straten van Londen van honger ea gebrek gestorven. De man, zekere Redfern, was in den oorlog gewond en had overal tevergeefs om hulp of werk aangeklopt. Een geheel regiment. In de kazerne van het le regiment Honvèds te Budapest werd den laatsten tijd zoo schrikbarend gestolen zonder dat men de daders kon ontdekken, dat de militaire autoriteiten gemakshalve het ge heele regiment, bestaande uit 1000 manschap pen en onderofficieren, maar heeft gearresteerd. Hun kazerne is in een gevangenis herschapen en alle gemeenschap met de buitenwereld is verboden. Wraak van smokkelaars. Een verschrik kelijke wraak heeft te Lamaigue, bij Toulon, een bende smokkelaars genomen op een dou anebeambte, die hun het leven tamelyk zuur maakte. De ongelukkige ambtenaar is Maan dagavond op zyn gewone ronde gegaan en den volgenden morgen vond men zijn lijk vreese- lijk verminkt op een voetpad. Uit een aantal met bloed bevlekte steenen leidt men af, dat kerels, die redenen hadden niet door schieten hun tegenwoordigheid te verraden, in dit geval hoogstwaarschijniyk smokkelaars, den ambie nt- letterlijk hebben gesteenigd. Een bedrag van 300 francs, dat het slachtoffer bij zich had, wordt vermist. Brutaal stukje. Een brutale rooverij, j.l. Maandag op een naar Pretoria rijdende trein gepleegd, wordt uit Durban gemeld. Vierman nen hielden bij Pinetown Bridge den trein aan, drongen in den goederwagen, knevelden den dienstdoenden conducteur en maakten aanstal ten, zich van eene voor Pretoria bestemde geld zending van 120.000 p. st. meester te maken. Het schijnt intusschen, dat de overheid van de mogelijkheid van zulk een aanslag lucht beko men had, want op zeker oogenblik kwamen twee in den wagen verborgene geheime politie agenten te voorschijn. Een hevig gevecht ont spon zich. Van beide zyden werd flink van de revolvers gebruik gemaakt, doch het einde van het lied was, dat twee der roovers gepakt wer den. De aanvoerder der bende, een gewezen spoorwegbeambte ontkwam. Een opzienwekkende moord is te New- York gepleegd. Een bekend industrieel, William Turner, president van de „Climax Botling Com pany" was zyn maatschappy 5000 dollars schuldig en kwam Vrijdag met zijn compagnons bijeen om betreffende deze schuld tot een ver- gelyk te komen. Turner bood een cheque aan welke zy eischten, dat „par aval" geteekend zou worden. Als eenig antwoord haalde Turner zijn revolver voor den dag en schoot zyn beide compagnons dooddaarna doodde hy met het zelfde wapen zichzelf. De dwaasheid gekroond. Een der fabrieken te Boston heeft een rywiel gebouwd dat niet minder dan 50,000 francs waard is, 4 K.G. zuiver goud is er aan gebruikt, 176 diamanten voorts robynen, topazen, enz. Het stuur, zwaar verguld, is geciseleerd en stelt wedstryd scènes voor. Weer vertrokken. De Boerengeneraals zyn Zaterdagavond onder overstelpende bewij zen van hulde en sympathie uit Berlyn ver trokken. De Wet vertrok te tien uur naar Den Haag, Botha en De la Rey te elf uur naar Brussel. Denkeiyk zullen de generaals over eenige dagen gezamelijk naar Londen gaan. Het Berlijnsche publiek bracht hun zoowel op weg naar het station als in het stationsge bouw eindlooze, stormachtige ovaties. Het was een schoon slot van een paar schoone dagen, zooals Berlijn volgens algemeen oordeel nog niet na 1871 heeft beleefd. Tegen werkloosh 2-d. De burgemeester van Frankfort heeft in den gemeenteraad medege deeld, dat, met het 00g op de werkloosheid, voor den komenden winter door de stad voor onge veer vier millioen mark aan werk van ver schillenden aard uitgegeven wordt. Voorts zullen in een binnenkort te houden samenkomst tusschen vertegenwoordigers dei- verschillende besturen van aangrenzenden ge meenten gedachten wisselingen worden gehou den over afdoende bestryding der werkloosheid, langs gemeenschappeiyken weg. Een boer te Ventimiglia (Italië) betrapte op zijn boomgaard een jongen knaap in een perzikboom vol vruchten, en dreigde hem dood te slaan. Vol schrik begon de knaap te huilen en om hulp te roepen. Een jager, die bij toe val daar voorbijging, snelde tóe, vroeg wat er gebeurd was en beval den boer het kind te laten gaan, tevens aanbiedende de gestolen per ziken te betalen. De boer bleef echter bij zyn voornemen den knaap te dooden. De jager antwoordde dat, in dien hij den knaap durfde aanraken hij met hem zou te doen hebben en deed daarop den jongen uit den boom komen. De arme kleine had nauwelijks den grond bereikt, of de boer greep hem bij den kraag en bracht hem een zoo vreeselijken slag toe, dat de ongelukkige met gekloofden schedel ten gronde viel. De jager ontstak hierop in blinde woede, legde zijn geweer aan op den boer en schoot hem morsdood. Daarna ging hij zich gevangen geven. Weerspannige militairen. Gedurende de staking te Genève hebben verscheidene reserve soldaten geweigerd op het appèl te verschynen, teneinde zich niet bloot te stellen aan de kans tegen de stakers op te moeten treden. Zij zullen voor den krijgsraad gedaagd worden. Honderden van hun kameraden hebben verklaard te zullen „staken" wanneer dit besluit wordt uitgevoerd. Musolino, de moordenaar van Koning Humberr, was 1.1. Donderdag zoo goed als ster vende. Hy had kort te voren verscheidene vlagen van waanzin. Van 14-20 Oct. ONDERTROUWD P. de Kat, jm. 30 j. met A. J. W. Steijn, jd. 27 j. J. C. Pluymers, jm. 25 j. met J. J. Hermanssen, jd. 25 j. A. Minder hout, jm. 23 j. met D. M. Timmerman, jd. 21 j. H. J. van Adrichem Boogaert, jm. 23 j. met H. M. Heyse, jd. 23 j. M. de Nooyer, jm 20 j. met M. de Haan, jd. 20 j. H. van de Schelde, jm. 29 j. met M. Versluis, jd. 29 j. A. M. C. J. Thomassen, jm. 30 j. met M. W. Landman, id. 28 j GETROUWDG. van den Driest, jm. 29 i. met J. de Klerk, jd. 26 j. BEVALLENJ. W. Joosse, geb. Minderhoud, d. A. C. B. van de Ven, geb. Kramer, d. H. Steutel, geb. Vader, d. P. van de Woestyne, geb. Joosse, d. A. E. Julianus, geb. Scheermeyer, d. P. H. Bliek, geb. Hypers, d. G. C. van der Weele, geb. De Vos, d. S. S. Hubregtse, geb. Sanderse, z. J. Stevense, geb. Schrey'enberg, d. A. C. Sies, geb. Ritmans, z. A. Verhage, geb. Toutenhoofd, d. C. A.Wondergem, geb. Schreyen- berg, z. A. Bouwens, geb. Haay, d. M. de Rycke. geb. Goedbloed, z. H. F. Caljouw, geb. Schouten, z. J. Steinmetz, geb. Paauwe, d. F. Leenhouts, geb. Hesselink, z. C. J. Bastiaanse, geb. van de Woestyne, d. C. Meeuse, geb Sturm, z. L. Douma, geb. de Vries, z. OVERLEDEN: J. W. de Raad, man van C. E. G. van Sonsbeeck, 72j.T.M. Kamerman, ongeh. d. 78 j. C, Gies, vrouw van W. van Belsen, 71 u C Svüiöli d. 31/a «h

de Faam | 1902 | | pagina 1