Amerikaansche Orgels in 30 soorten voorhanden. S. J. FONTEIJN. ™™aat A. S. J. DEKKER, GOES. Lage prijzen. Deskundige garantie. Levering desverlangd op afbetaling. A, D. LITTOOIJ Az. Grootste publiciteit hier ter stede! 3300 ex. worden wekelijks met zorg verspreid. Grootste Publiciteit. GRAVENSTRAAT 1 313. Scherp concurreerende pry zen. No. 1. Woensdag 15 October 1902. Zevende Jaargang. Verschijnt eiken Woensdagavond, wordt door de geheele stad gratis verspreid. 8 p anjaardstraat. Prijs der Advertentièn NÏE ÜWSTIJDINGEN OntvaBgen een prachtige sorteering Heeren- en Jongeheeren Demisaisons en Winterjassen in alle maten. Specialiteit in Heerendassen en Mode-Artikelen. Kleeding naar maat. Burgerlijke Stand van Middelburg. IIDDILBURBSCH ADVERTENTIEBLAD FAAM NIEUWS' DE HET WONINGGIDS. UITGEVER: van 1—3 regels 15 Cent, iedere regel meer 5 Ctent. 3 maal plaatsing wordt slechts 2 maal berekend. Groote letters naar plaatsruimte. BQ abonnement van 1000 of 500 regels voordeelige voorwaarden. „De Faam8 treedt met dit nummer haar ze vende levensjaar in. Reeds zes jaren mocht dit Nieuws- en Ad vertentieblad bestaan, en met biydschap zij het gezegd zich in die jaren in eene ge stadige bloei verheugen. Meer en meer is het uitgebreidvan een klein onoogelijk blaadje is het een blad geworden, dat gerust een plaatsje kan innemen naast andere advertentiebladen. Ook in het afgeloopen jaar had nog eene be langrijke uitbreiding in de verspreiding plaats, doordat tal van bovenbewoners, bijna alle be woners der singels, van den Segeersweg, Veer- schenweg, Noordweg en van het Zandt zich op dit goedkoope advertentieblad abonneerden. Yoor Middelburg is er geen beter en goed- kooper advertentieblad dan ..De Faam". Gerust durven wij neersoiiilj ven uat aan w e advertentiën, geplaatst in ons blad, de grootste publiciteit gegeven wordtzij komen onder ie ders oogen, wijl dit blad overal komt. Geen straat of gracht of kaai wordt bij de bezorging overgeslagen. Uwe advertenties komen in 3400 huisgezinnen en worden mitsdien door duizen den gelezen. Mocht het soms een gebeuren dat gij het blad niet ontvangt, dan verzoeken wij u beleefd doch dringend ons hiermee onmiddeiyk in keu nis te stellenwe geven u de verzekering dat wij hierop hoogen prys stellen. Natuurlijk geldt dit alleen voor benedenbewoners, want vaak komen ons bovenbewoners vragen om bezor ging der krant, doch hieraan het ligt voor de hand kunnen we niet voldoen deze zijn voor 1 cent per week van eene geregelde be zorging verzekerd. Voor wenken of raadgevingen houden we ons ten zeerste aanbevolen en hopen die ten voor- deele van het adverteerend publiek zooveel doen lijk op te volgen. Vergeet niet, H.H. Adverteer ders, dat „De Faam" er is om u te dienen Moge ook dit jaar weer een groot gebruik van het ad verteeren in dit blad gemaakt en steeds meer nog gehoord wordenLittooij's Advertentieblad is onmisbaar, werpt veel suc ces at, voldoet volkomen aan ons verlangen. Te Amsterdam liep een jeugdige dienst bode van een landbouwer door de duisternis misleid, in een gierput en verdronk. Te Oud-Beijerland werd een oude maskramer dooi den stoomtram aangereden en overleed aan de gevolgen. Een reizigster, die te Terborg met den trein naar Winterswijk wilde vertrekken en zich te voren op een zekere plaats afzonderde, schonk daar aan een jongen wereldburger het leven. Moeder en zoon, die zich zeer wel be vinden, worden in het ziekenhuis aldaar zorg vuldig verpleegd. Te Enschedé is in een der laatste nach ten op het graf van den zoo gruwelijk ver moorden politie-agent De Ruyter een hobbelpaard neergezet, waaraan een papier bevestigd was met het volgende opschrift Hier is het paard! Waar is de Ruiter? De mantel volgt spoedig! In aanmerking genomen, dat een der collega's van den ongelukkigen De Ruyter den naam Mautel draagt, zou in deze tirade niet meer of minder dan een bedekte bedreiging schuilen, zegt het Nieuwe Dagblad van Overijsel en Gel derland. De oploopjes te Dordrecht zyn nog niet geëindigd. Zaterdagavond was de stad weder in rep en roer. De politie trad zoo gematigd op als mogelijk was, maar de menigte maakte het haar zoo lastig, dat de Vriesestraat en aan grenzende buurten moesten worden afgezet. Toen men met steenen begon te werpen, deed de politie een charge, waarbij enkele personen onder den voet geraakten. Eerst te middernacht kon de politie inrukken. De burgemeester vaar digde een proclamatie uit waarbij last is ge geven om kwaadwillige oploopen en samenscho lingen' krachtig -te* keer te ar». De steenkolencrisis in Amerika houdt aan. De mijneigenaars hebben besloten niet toe te geven aan de eischen der stakers. Kapitaal en Arbeid, die twee reuzenmachten, staan thans tot de tanden gewapend te vuur en te zwaard, tegenover elkander. De mijn eigenaars meenen bij genoegzame politiebescher ming steenkool genoeg te zullen hebben voor de aflevering. De gouverneur van Pennsylvanië (Stone) zond vele troepen. Het is te verwachten dat de regeering uit eigenbelang zal moeten ingrijpen. Doet zy 'tniet, dan verliest zij de republikeinsche meerderheid in New-York en Pennsylvanië. En de verkiezingen staan voor de deur. Mitchell, de leider der werkstakers, ontving een telegram van den president der Western Miners Federation, de aanbieding behelzende, om onder de aangesloten mijnwerkers een staking op touw te zetten. Neemt Mitchell het aan, dan staat het werk in iedere mijn van de Vereenigde Staten en van Canada stil. Daar het merkbaar kouder begint te worden, en de gevolgen van de staking elk oogenblik ernstiger worden voor de industrie, nemen de opwinding en verontwaardiging onder het pu bliek hand over hand toe. In de stakingsdistricten nemen de geweld dadigheden toe. De gerequireerde troepen wor den met steenen geworpen en Zaterdag werd zelfs een trein door middel van dynamiet ver nield. Om aan den steenkolennood der armere klas sen eenigszins tegemoet te komen, hebben de groote steenkoolhandelaren 20,000 tor anthraciet beschikbaar gesteld, welkejtegentransportprijzen aan de mindergegoeden zullen worden verkocht. Indien de behoefte zich doet gevoelen, zal nog" meer anthraciet worden beschikbaar gesteld. Het totaal aantal der door de staking getroffen mijnen bedraagt 857. De staking in Frankrijk. Het aantal Fran- sche mijnwerkers, dat den arbeid heeft neer gelegd is tot 115.000 gestegen en dit aantal is nog toegenomen, door de vele werklieden en patroons van andere ambachten, die door de mijnwerkersstaking gedwongen zijn 't werk neer te leggen, daar vele bedrijven bij gebrek aan steenkool stilstaan. Tot ernstige botsingen is het ook reeds gekomen. In verschillende plaatsen zijn de niet-stakers, niettegenstaande zij door soldaten, gendarmen en curassiers naar huis werden gébracht, door de stakers aange vallen en mishandeld. Te Denain verkeeren zes van hen in een zeer zorgwekkenden toe stand. Een vrouw, die voor de stakers in een huis vluchtte, werd daar letterlijk belegerd en eerst na een botsing met de soldaten trokken •de stakers terug. Een dievenpaar. Het gerechtshof te Würzburg heeft deze week een 22-jarige vrouw tot 10 jaren tuchthuisstraf veroordeeld wegens een aantal diefstallen. De beschuldigde maakte er haar werk van, zich als dienstbode liefst bij alleenwonende oude dames te verhuren. Zij liet dan 's nachts haar man in huis, die weg kaapte wat hp kon. Aldus had dit echtpaar een groot getal diefstallen in vele steden van Duitsch- k.nd, Zwitserland en België gepleegd. Te Würz- I jkg- beroofden zij aldus een jaar geleden een ude dame, die iien echter betrapte, .zoodat zij haar trachfctèn te worgen* - maar- ophaaj..ge.-.,v schreeuw de vlucht namen. Zij zetten toen hun" bedrijf in Karlsbad, Weenen en elders voort en vestigden zich onlangs als „rustige burgers" te Krakau. Daar werden zij opgespoord en vond men nog ruim f20,000 aan geld bij hen. De man voorkwam door zelfmoord zijn terechtstel ling, maar de vrouw is nu voor 10 jaar onscha delijk gemaakt. Noodelooze operatie. Te Cleveland (V.S.) werd een rijk aannemer, zekere heer Buettner, Dinsdagmorgen wakker onder den indruk dat hij zyn valsche tanden had ingeslikt. Hy had daarenboven pyn aan zyn keel, en de tanden zeiven waren nergens te vinden. Hij liet een dokter roepen, die hem naar het hospitaal liet brengen om hem met X-stralen te doen onder zoeken De doctoren meenden hier, dat de tan den zich in de maag bevonden, en ze begonnen hem volgens de regelen der kunst open te sny- den. Zij waren daar reeds een heel eind mede gevorderd, toen de schoonzuster van den heer Buettner kwam aanhollen Ze had de tanden onder het bed gevonden. Gauw werd 's heeren Buettners maag weer dichtgenaaid. Maar dit kon niet verhinderen, dat de ongelukkige man aan de gevolgen der operatie is bezweken. Dat de Boerengeneraals door den Keizer zouden uitgenoodigd zyn is een praatje. Nu gaat het gerucht weer dat zy door Chamberlain naar Londen zyn ontboden en zij van Beriyn naar Londen zullen gaan. Anderen zeggen dat zp eerst naar Petersburg en Riga gaan. Wij zullen de Boerengeneraals zeiven hierover nu maar laten beslissen. Anders dan by ons. Dat men in Japan niet gekscheert met de parlementaire zeden, bewyst het feit, dat een lid van het Parlement aldaar veroordeeld is tot een gevangenisstraf van 14 dagen en een boete, omdat hij gedu rende de zitting oneerbiedig gegeeuwd had. Het openbaar ministerie verklaarde, dat in een wet gevende vergadering een daad van dien aard een zoodanige minachting voor de regeering beteekende, dat zy voorbeeldig gestraft moest worden. Uit Irkoetsk in Siberië wordt gemeld, dat zich in de nabyheid van de stad een scheur in de aarde heeft gevormd van 35 voet breedte en ongeveer 1500 meter lengte. Voor de aarde openbarstte, hoorde men een geluid dat op den donder geleek; dikke rookwolken stegen op, en ver in den omtrek nam men een sterke zwavellucht waar. De boeren, die geloofden dat de aarde verging, zijn in alle richtingen ge vlucht. Oplichters. In het Bible-Hotel in de War moesstraat stapten dezer dagen een dame en haar gezelschapsjuffrouw afzy lieten 't zich aan niets ontbreken en schenen van plan ge- ruimen tyd vertoeven, 't Trok evenwel de aan dacht, dat de bagaga van de dames maarniet arriveerde, voor het uitblyven waarvan zy tel kens schoonklinkende redenen aanvoerden. Ein- deiyk beweerden zij, dat de koffers abusieve- ïyk moesten gezonden zyn naar de woning van een zeer bekend predikant te dezer stede, hetgeen by onderzoek bleek geheel uit de lucht gegrepen te zyn. Vóór dat men haar daarover echter ophole. Viering vragen kon, waren de dames verdwenen zÓndér 't 'de moeite ^mbkKc «hebben-gevonden naar een rekening te vragen. Het toeval wilde, dat uitlekte, dat hetzelfde tweemaal in den laatsten tyd ook reeds andere hotelhouders en winkeliers te Amsterdam had opgelichtzoodat 't de Amsterdamsche politie raadzaam voorkwam eens een oog in het zeil te houden. Aan een paar wakkere rechercheurs werden zy zoo volledig mogeiyk uitgeduid en dezen kruisten de stad door, om mogelijk de vluch telingen op het spoor te komen. Eergistermiddag drentelden een paar dame tjes op het perron van het Weesperpoortstation, die wonderwel aan de beschryving beantwoord-^ den. Zy gaven zich het air of zy uit den trein kwamen en namen plaats in de omnibus van het Hotel des Pays Bas, werwaarts de argelooze portier haar met de noodige strykages heenreed. Bij aankomst vóór het hotel werden de da mes evenwel opgewacht door, per telephotfn gewaarschuwde, andere politie beambten, die haar mede naar het bureau namen, waar al spoedig bleek, dat zy werkeiyk de gezochte oplichters waren. Totnogtoe hadden zy te Am sterdam in de schildersbuurt een bedryf uitge oefend, dat zy wel eens wilden afwisselen met wat anders. Te Linea, in Spanje, wilden een aantal werklieden, ondanks het verbod, een byeen- komst houden. De gendarmerie kwam tusschen- beide. Er werd met steenen gegooid, de gen darmes schoten en de werklieden schoten terug. De opstootjes duurden ruim een uur. Er zyn drie dooden en eenige gekwetsten. Een apotheek is vernield. De stad is door de troepen bezet. Van 7 13 Oct. ONDERTROUWDJ. M. Meerman, jm. 3f- met M. den Hollander, jd. 37 j. GETROUWDA. A. L. Tak, jm. 22 j. E. M. G. Stenger, jd. 21 j. A. Kievit, jm. met J. C. Louwerse, jd. 31 j. A. A. Brevet 28 j. met M. Harpe, jd. 25 j. BEVALLENS. P. Wagensveld, geb. Dé Keijzer, z. J. J. Smith, geb. Allaard, d. M. de Kam, geb. Melse, z. F. Korstanje, geb. Hondius, z. J. Onderdijk, geb. Goedhart, d. C. Roest, geb. De Klerck, z. B. Timmerman, geb. Franchimont, d. M. Malgo, geb. Van Donge, d. W. H. Tolle naar, geb. Wilhelmus, z. N. Louwerse, geb. 'Pieterse, d. W. Melis, geb. Coppoolse, d. A. Mesu geb. Post, d. H. G. Léger, geb. de Kruyff u. J, P. van Flierenburg, geb. Sinke, z. GEBORENeen onechte z., moeder 2Qj.een onechte d., moeder 33 j. OVERLEDENA. P. de Wagter, z. 11 d. A. M. Ballast, wed. van P. de Munck, 73 j. W. C, van Loo, ongeh. z. 20 j. J. H. van Maldegem, wed. van J. A. van Puffelen, 70 j. I. J. de Groote z. 13 m. P. W. Pelle, ongeh. z. 44 j. A. Oerle- mansj ongel*, d, 34

de Faam | 1902 | | pagina 1