Amerikaansche Orgels in 30 soorten voorhanden. S. J. FONTEIJN. GRi™AT A. S. J. DEKKER, GOES. Laqe prijzen. Deskundige garantie. Levering des verlangd op afbetaling. A. D. LITTQÖIJ Az, Grootste publiciteit hier ter stede! 3300 ex. worden wekelijks met zorg verspreid. Grootste Publiciteit. GRAVENSTRAAT I 313. Scherp concurreerende prijzen. No. 49. Woensdag 17 September 1902. Zesde Jaargang. Verschijnt eiken Woensdagavond, wordt door de geTieele stad gratis verspreid UITGEVER Span)aar dstraat. Br Ijs der Advertentlèn NIEUWSTIJDINGEN. Prachtige sorteering Heeren-, Jongeheeren- en Kinder-Costuums, Pantalons enz, in alle maten. Specialiteit in Heerendassen en Mode-Artikelen. Kleeding naar maat. ■IMILIIUISSCH AmmiTlEBLA!) FAAM nim DE It S T WOUIHSalDS. van 1 8 regels 15 Cent, iedere regel meer 5 Cent. 3 maal plaatsing wordt slechts 2 maal berekend. Groote letters naar plaatsruimte. By abonnement van 1000 of 500 regels voordeelige voorwaarden. Een moordaanslag. In het gebouw van het kantongerecht op het Binnenhof, waar Vrijdag burgeriyke terechtzit ting werd gehouden, heeft Vr^dagmiddag, om streeks 12 uur, een moordaanslag plaatsgehad, waaraan de bedreigde echter gelukkig wist te ontkomen. Het had reeds vóór den aanvang der zitting de aandacht getrokken dat een Zeeuwsche vrouw die zich in den gang ophield, niet goed gezind bleek tegen den zaakwaarnemer B., die voor den kantonrechter een zaak te behandelen had. Herhaalde malen werd zij door ambtenaren van de griffie gewaarschuwd zich rustig te hou den, wilde zij niet uit het gebouw verwijderd worden, terwijl voor alle zekerheid een politie agent werd gewaarschuwd, die dan ook in het gebouw kwam om een oogje op haar te houden. Tijdens de terechtzitting nam de vrouw plaats op de voor het publiek bestemde banken in de zaal. Toen de heer B. na behandeling zijner zaak, de zaal verliet langs den voor de practizijns bestemden uitgang, verliet de vrouw tegelijker tijd de zaal. Plotseling werden in de zaal de aanwezigen opgeschrikt door het knallen van een schot in de vestibule en toen bleek dat de vrouw, op het oogenblik dat B. in de vestibule verscheen op hem was toegeloopen met een ro vol ver in de hand. B vluchtte ijlings de naar de griffie leidende trap op, maar tegelijk loste de vrouw een schot. Gelukkig miste zij en kwam de kogel te recht in een der muren langs de trap. Met de revolver omhoog gericht bleef zij toen beneden aan de trap even staan. Dadelijk echter sloeg de compagnon van den heer B. het wa pen neer, dat zy toen in haar zak stak. Het wapen werd haar echter door de politie en de beambten van het kantongerecht ont nomen. In de vestibule weigerde de vrouw te zeggen wat haar tot deze daad bewogen had. Dat zou zij later wel voor de rechtbank zeggen, verklaar de zij. Het geval veroorzaakte, naar zich laat begrij pen, heel wat ontsteltenis in het kantonge- rechtsgebouw. De vrouw, Nelly Lokerse genaamd, is 29 jaar oud en vermoedelijk uit Ierseke afkom stig. Zij werd naar het politiebureau overge bracht. Een Haagsche dievenbende gepakt. Een gansche bende jeugdige inbrekers is door de rechercheurs der Haagsche politie Roos, De Jong en Königkr&mer aangehouden, t. w. 9 jongens van 11 tot 18 jaar die in het verloop van een week eiken dag hebben huisgehouden in een villa in het Van Stolkpark, alwaar zij door middel van braak zich tal van voorwer pen door diefstal hebben toegeëigend. Het ge- stolene is aan verschillende opkoopers verkocht en alle ontvreemde voorwerpen zyn door de politie in beslag genomen. Te Enschedé is een politiagent door een bekend vechtersbaas met messteken zoodanig verwond dat hij aan de gevolgen is overleden. Een timmerman te Stryp viel van een ze ven meter hooge stelling en stierf aan de ge volgen. Te Maassluis liep een 9-jarige knaap, schoon meermalen gewaarschuwd, te kort aan den waterkant en viel te water vier menschen trachten hem achtereenvolgens te redden, en toen een hunner er eindelijk in slaagde bleek het kind reeds verdronken. Te Rotterdam had eergisterennacht in de donkere trapgang van een huis in de Halvemaansteeg een ijseiyk gevecht plaats tusschen twee orgeldraaiers. De eene orgeldraaier werd door zijn vrouw en aan staanden schoonzoon geholpen, de ander door zijn vrouw, en zoo ontstond, ter voldoening van oude veeten, onder den invloed van ster ken drank een verward gevecht waarbij een vrouw met een bierglas ernstig verwond werd, de eene orgeldraaier een levensgevaarlijke mes steek in de buik opliep, en den anderen orgel draaier een polsaar werd doorgesneden. Te Voorburg werd een voerman die meende nog voor de stoomtram te kunnen overloopen,door dezen gegrepen en gedood. Te Ter Apel ge raakte een zes jarig knaapje onder een zwaar geladen wagen, het hoofdje werd geheel verplet terd en het kind bezweek na eenige oogenblik- ken. Te Veenhuizen is een achtjarig meisje dat met andere kinderen uitgegaan was om bra men te plukken, in een „wijk" geraakt en ver dronken. Een ander meisje dat ook te water raakte wist zich te redden. Te Apeldoorn geraakte een 2-jarig kind onder een bleekers- wagen met het gevolg dat het onmiddelijk dood was. Te Hillegersberg is levenloos geboren een meisje met 2 hoofden, 4 schouders, 4 boe nen en 3 armen. Te Olst wilde een boer zijn stier een neusring aandoen, maar het woeste dier viel zijn baas aan en verwondo hem zoo danig aan het hoofd dat de dood spoedig volgde. Een persoon uit Helmond op weg naar huis werd door twee sujetten uit een woonwagen in de Mierloosche bosschen aangevallen en om geld gevraagd. Hij gaf twee gulden en zyn hor loge, doch zij waren hiermee niet tevreden, en staken en sneden hem dat hij voor dood bleef liggen. In het Merwedekanaal naby Amster dam viel een 70 jarige schippersvrouw bij het water scheppen over boord. Wijl haar man het ongeluk te laat ontdekte is de vrouw verdron ken. Bij Numansdorp is een reiziger van de stoomtram gevallen en aan zijn wonden bezwe ken. Te Montfoort heeft een jongeling van zijn medeminnaar uit minnenijd een messteek opgeloopen in den hals, zoodat hij niet zonder gevaar is Te Nieuwerkerk is een knecht die bezig was met het opstapelen van den hooi bouw, door het luik gevallen en kort daarna aan de gevolgen bezweken. Te Lochem is de echtgenoote van een aldaar in een hotel logeerend luitenant bij de jagers in het rivier tje te Berkel verdronken. De man is 'adeloos. Een brievenbesteller te 's Gravenhage had aan het station der H. IJ. S. M., terwijl hij de spoorbaan wilde oversteken, htt ongeluk te struikelen over de draden der wissels. Een aan komende losse machine greep hem in de zijde en kloofde zijn hoofd zoodat de hersens zicht baar waren. De man overleed kort daarna. Te Haarlem viel een leidekker van het dak der r. k. kerk aan het Spaarne en was terstond dood. Te Amsterdam is gearresteerd Hein Schol ten, bijgenaamd „de koubeitel". Hij wordt ver dacht een heer op de openbare straat zijn por tefeuille ontroofd te hebben met een bedrag van f 1000. Scholten behoorde indertijd tot den be- ruchten vriendenkring van Lammetje Zondag. Reeds tal van vonnissen heeft hij achter den rug. Te 's Gravenhage is Zondag een eigen aardig bruiloft gevierd geworden. Dan toch was het 25 jaar geleden, dat Goossen, Mijntje en Hendrika Udo (drie kinderen uit één gezin) in het huwelijk traden met Nieske, Jakob en Hen drik Sepers óók drie kinderen uit één gezin) De huwelijken werden gezegend met 13, 10 en 9, kinderen, alle 32 nog in leven en flink. Een geweldige brand heeft 1.1. Vrijdag te Londen gewoed in een meubelfabriek in Pad- dington. Veertig stoomspuiten namen aan het blusschingswerk deel. Twee brandweermannen werden gewond. De schade wordt op 1,250,000 gulden geschat. Gouddiefstal. Uit de kelders van de Fran- sche Bank is een bedrag van 220.000 francs aan goud gestolen. In weerwil van uitgebreide stelsels van controle, gepantserde deuren, ver nuftige sluitingen, ingemetselde grondkelders, scheltoestellen, hebben de dieven elf zakken met goudstukken weggenomen. Uit een en an der leiden de directeuren der bank af, dat de dieven beambten van de instelling moeten zijn, en wel tot diegenenen moeten behooren, die aangewezen zijn om dagelyks in de goudkel ders te gaan. Juist waren in de laatste dagen goud ver plaatsin gen geschied, en de diefstal moet bij die gelegenheid hebben plaats gehad. Hoewel de zaak reeds eenige dagen in onder zoek bij de politie is, heeft deze nog geen spoor van de dieven kunnen ontdekken. Alles in zee. Zeven en twintig duizend schapen in zeeNiet levende, maar doode. Zij waren aan boord van de „Niwaru" in ijskamers en uit Nieuw-Zeeland afkomstig. In het Kanaal nu stiet het schip op een gezonken wrak, er ontstond een lek en het vleeschruim stroomde vol water, zoodat de schapenlijken tot bederf overgingen. Te Londen aangekomen, werd de „Niwaru" de Noordzee ingezonden om deze over boord te werpen, en dit is nu geschied. Het werk duurde drie dagen en drie nachten. De bevolking van Rusland. Eerst nu is de uitslag van de volkstelling van 1897 in Rus land officieel bekend geworden. Het Czarenryk telde op 31 Dec. van dat jaar 125.600.000 in woners. Er waren 178 steden met tusschen de 20.000 en 50.000, 33 met tusschen de 50.000 en 100.000, 125 met 150.000 en 7 met 200.000 zielen of meer. Baas boven baas. Twee reizigers in brand kasten ontmoeten elkander in een hotel en pryzen om 't hardst hun artikel. „Myn huis", sprak de eene, „fabriceert de beste brandkasten. Onlangs he -ft men nog proeven genomen men deed een haan in de kast en plaatste deze toen in een uitermate fel vuur. Toen dit was uit gebrand, opeude men de kast en zie, daar kwam onze haan frisch en vroolyk uit zijne verblijf plaats en kraaide of er niets gebeurd was". „O, dat beteekent niets", hernam de concur rent. „In een onzer nieuwste brandkasten plaatste men onlangs eene kip. De kast werd toen gesloten en toen in den hoogoven van de Leidsche grofsmederij gebracht. Toen wij na verloop van eenige uren de kast er uit haalden, was de verpantsering half gesmolten, de kip echter" - „tot poeder verbrand viel hem de concurrent in de rede. bevroren" „Neen, zy was Het weer. Uit het zuiden van Frankrijk komen berichten van stormen en onweders. Te Largentière, is een verschrikkelijk on weder boven de streek losgebarsten en heeft groote schade aangericht. De oogsten zyn verwoeBt. Ook te Lyon is een hagelslag gevallen. Bij Grenoble zijn de wyngaarden verwoest. Men raapte hagelsteenen op die meer dan 240 gram wogen en die zoo groot waren als een aard appel. De schade is onberekenbaar. Verschillende personen, die onderweg door de hagelbui over vallen werden, zyn gewond. Tweehonderd bedevaartgangers, die zich naar Maria Rabna, een bekend pelgrimsoord in Hongarije, begeven hadden, zijn het slachtoffer geworden van een afschuwelijken aanslag, ge pleegd door Zigeuners. De pelgrims, die geen plaats in logementen konden vinden, hadden zich in een groote schuur ter ruste gelegd. Terwijl zy sliepen kwamen Zigeuners binnen, plunderden hen en staken daarna het stroo in de schuur in brand. Een deel der pelgrims ontwaakte door den rook; zij wekten de anderen en allen trachtten nu een goed heenkomen te zoeken; aangezien echter de schuur slechts één en dan nog nauwen uitgang had, ontstond er een vreeseiyk tooneel verscheiden der on gelukkigen werden in het gedrang gedood, terwijl de overigen allen min of meer gekwetst werden. Een staatje van vrouwelijke beroepen in de Vereenigde Staten 3405 vrouwelijte zielverzorgers; 1009 advo- katen 7399 artsen 787 tandartsen2193 journalisten1040 architecten en bouwteeke- naressen1271 bank- en kantoorbedienden; 946 reizigsters; 327 lijlbezorgsters409 elec- triciennes 45 locomotief-machinisten en stook - sters 7 conducteurs 31 remmers91 koste ressen 5582 kapsters en barbiersters2 af- slaagsters51 byenhoudsters1320 beroeps jageressen en trappers6663 loopmeisjes op kantoren 140 pandjeshuis houdsters196 sme den 1805 visschers 59 mijn werksters in goud en zilvermijnen enz. Men kan eigenlyk in Amerika geen beroep vinden of er zijn ook vrouwen in werkzaam. Alleen leger en marine zijn nog uitgesloten. Zaterdag is te Rotterdam een 14 jarige jongen door een exprestrein van Amsterdam naar Parijs aan stukken gereden. Niet alleen België en Duitschland hebben te lyden onder hooge vleeschpryzen. Uit Lon den komen dezelfde klachten. Daar kan de oorzaak echter niet gezocht worden insluiting der grenzen. Het schynt dat men daar de ge volgen ondervindt van de operaties der Ame rikaansche vleeschtrust. Burgerlijke Stand ran Middelburg. Van 9—15 Sept. ONDERTROUWD A. H. van Verre, jm. 27 j. met M. P. van der Weel, jd. 23 j. C. Dobbe laar, jm. 23 j. met T. Crucq, jd. 22 j. GETROUWDM. G. Harinck, jm. 28 j. met M. E. Koets, jd. 27 j. T. G. Hillen, jm. 26 j. met E. M. den Boer, jd. 20 j. BEVALLENM. C. Arendse, geb. Gideonse, d. M. E. Baan, geb. Grims, d. (tweel.) N. J. Poortvliet, geb. Molhoek, z. L. D. Mondeel, geb. de Grave, z. A. J. M. van Veen, geb Heyliger, z., M. M. van Aartsen, geb. van Schelven, d. J. Geers, geb. Fierloos, z. C. de Klerk, geb. Geelhoed, z. A. M. van Diffelen, geb. Le Grand, z. H. de Bruine, geb. de Keyzer, d. OVERLEDEN G. Kloet, z. 3 w. J. Hoek, z. 2 w. M. Salberg man van M. Kakebeeke, 55 j. A. J. Schellings man van J. I. P. Seeboldt, 68 j.

de Faam | 1902 | | pagina 1