Amerikaansche Orgels in 30 soorten voorhanden. S. J. FONTEÏJN. GR~MT A. S. J. DÏÏKKEK, GOES. Lage prijzen. Deskundige garantie. Levering desverlangd op afbetaling k 0. LITTOOIJ Az. Grootste publiciteit hier ter stede! 3300 ex. worden wekelijks met zorg verspreid Grootste Publiciteit. GRAVENSTRAAT I 313. Scherp concnrreerende prijzen. No. 47. Woensdag 3 September 1902. Zesde Jaargang. Verschijnt eiken Woensdagavond, wordt door de geheele stad gratis verspreid Spanjaardstraat Prijs der Advertenttóti NIEUWSTIJDINGEN. Prachtig© sorteering Heeren-, Jongeheeren- en Kinder-Costuums, Pantalons enz. in alle maten. Specialiteit in Heerendassen en Mode-Artikelen. Kleeding naar maat. Burgerlijke Stand van Middelburg. NIEUWS M1DDELBURGSCH ADVERTENTIEBLAD FAAlM DE MET WONINGGIDS. UITGEVER van 1 8 regels 15 Cent, iedere regel meer 5 Qent. 3 maal plaatsing wordt slechts 2 maal berekend. Groote letters naar plaatsruimte. BQ abonnement van 1000 of 500 regels voordeelige voorwaarden. Te Huihuizen (Gelderl.) ontstond brand in een woningvlugge buren redden de vrouw en het jongste kind, terwijl de knecht met een ander kind door uit 't raam der tweede verdie ping te springen, ontkwam doch twee meisjes een van 12 en een van 9, wisten zich niet te redden en kwamen in de vlammen om. Een landbouwersknecht te Schermerhorn viel van een met graanschoven beladen wagen en bleef op de plaats dood. Te Rotterdam werd eene bejaarde vrouw in eene politiebureau gebracht, die ten gevolge van overmatig gebruik van sterken drank zoo zwaar beschonken was dat er geen leven in haar was te krijgen. Het mensch is inmiddels gestorven. Te Amsterdam viel terwijl hij met zijn kameraadjes speelde een 8 jarig knaapje zijn petje in het water, om het terug te krijgen ging hij op den aldaar liggende afsluitboom, doch gleed er door de gladheid af en stikte in de modder. Te Haarlem werd een tienjarige knaap door een wagen overreden de wielen ging hem over de borst en het kind was onmiddeiyk dood. In eene boerenwoning te Venendaal kreeg een kat vuur uit het for nuis op het lijf; zij vluchtte in haar angst in het boven geborgen hooi, waardoor brand ont stond, waarbij de aanstoker om het leven kwam. Een bejaarde arbeider bezig met het schoon - makon van steenen bij het afbreken van een huis te Lopik werd door een omvallende muur getroffen en onder het puin gedood. By Amers foort is een 60 jarige man die struikelde toen hij de spoorbaan overliep door den trein over reden met afgesneden arm en gebroken leden opgenomen, bezweek hy na eenige uren Te Muiden is de 16 jarige zoon van een tjalkschip- per door don bliksem gedood. De vader zag geen enkel teeken van verwonding, vier weken ge leden verloor hy ook zijn twaalfjarig dochtertje door verdrinking. Een schildersknecht te Am sterdam had een onbeduidend wondje aan een der vingers gekregen, waarop hij geen acht sloog. Toen hij met groene verf eenig werk verrichtte, zwollen eensklaps hand en arm op, zoodat geneeskundige hulp ingeroepen moest worden, die echter te laat kwam, de man over leed aan bloedvergiftiging onder hevige pijnen. Een landbouwer to Lonneker is door een zenuwtoeval getroffen in een kuip met water geraakt en verdronken. Te Oudenbosch wa ren drie personen in de Landput gaan zwem men, een waagde zich te ver, met 't gevolg dat hij zonder dat men hulp kon verleenen. in de diepte verdween. Zondagmorgen is aan het Muiderpoortstation te Amsterdam de voor zitter aan het Nationaal Arbeids Secretariaat, J. van Zomeren, plotseling overleden. - Zater dagavond hebben twee werklieden te Delfstha- ven werkzaam in de machinekamer van een stoomschip liggende op de Maas, hevige brand wonden bekomen door ontsnapping van stoom uit een breuk van een stoombuis. Per advertentie in een der bladen wordt de villa Oranjelust, aan de Maliebaan te Utrecht thans bewoond door president Kruger, uit de hand te koop aangeboden. Aanvaarding 1 November a.s. Te Nieuw-Namen, een gehucht behoorende by de gemeente Glinge, is het bebloede lijk van een reeds bejaarde vrouw gevonden. Zij lag met een paar sneden aan den hals te bed, en tevens was er een koord om den hals geslagen. Aan de hand had zij ook wonden, zoodat het schijnt, dat zij met haai- moordenaar gewor steld heeft. Een zakdoek met geld wordt vermist. Een groot broodmes is in beslag genomen. Een nader bericht echter zegt dat de vrouw zelfmoord heeft gepleegd. Het vermiste geld werd op haar lichaam teruggevonden. Wedstrijden voor gekken. Een vereeni- ging in een Engelsch stadje vierde dezer dagen feest en het programma omvatte ondermeer wedstrijden in het lachen en het trekken van leelijke gezichten. Beide wedstrijden werden gewonnen door het dikste lid der vereeni- ging. Tijdens den lach wedstrijd zaten alle toe schouwers mee te schateren. De deelnemers aan den tweeden wedstrijd moesten hun gezich ten trekken met het hoofd door een paarden- halster gestoken. Een 12 jarige knaap die te Schevenin- gen op een der steenen hoofden nabij het Kur- haus aan het spelen was, gleed uit, viel in zee en verdween onmiddeiyk in de diepte. Een 18- jarige meisje, nichtje, logeetje, uit Rotterdam, sprong hem onmiddelijk na en werd eveneens door den sterken stroom meegesleurd. Een bad knecht die ijlings was toegeschoten, mocht er in slagen den jongen ongedeerd te redden, doch het meisje bleek reeds verdronken. Te Oudorp (Flakkee), sprong in een wo ning een steenen pot met vet;, die op hel; vuur stond, uit elkander, met het droevig gevolg, dat de vrouw van den arbeider Vonk het ko kende vet in beide oogen kreeg, waardoor zij voor altijd het gezicht heeft verloren. Te Loosduinen werd Dinsdag een zekere S. plotseling krankzinnig. De man had 25 jaar in Amerika vertoefd en was nu eens overge komen om zijn broeder op te zoeken. Toen hij in den namiddag zelfs getracht had dien broe der te verdrinken, werd hij op last van de over heid naar het krankzinnigengesticht „Bloemen- daal" overgebracht. Te Mijnsheorenland slikte een negenja rig knaapje een pen in en is in weerwil van spoedig toegesnelde geneeskundige hulp over leden. Te Susteren (Limb.; geraakte een land bouwer onder zijn zwaar beladen kar, welke hem zoodanig over het lichaam ging dat hij dood werd opgenomen. Te Harlingen viel bij het laden van een der Engelsche booten een luik op een der werklieden, en doodde hem. Hij was de kostwinner zijner moeder. Te Eextra (Gr.) was een landbouwer bezig met een voer koren van den wagen te steken. De vork brak onder het werk, de man viel achterover van den wagen op den dorschvloer. Zijn hoofd was verpletterd Hy overleed spoedig. Thans kan worden gemeld, dat. indien de gezondheidstoestand van president Steyn, die merkbaar blijft vooruitgaan, het toelaat, hij medio September zal worden vervoerd naar het zuiden van Frankryk, en wel, zoo goed als ze ker, naar Montreux. Een handelaar in blanke slavinnen is Donderdag door de rechtbank te Londen ver oordeeld tot vier jaar dwangarbeid en tot drie jaar politie-toezicht. Deze man, Sache geheeten, had in Londen een bureau en lokte op alle mo- geiyke manieren, vreemde jonge meisjes naar Engeland. Een harer deed liij trouwbeloften, mits zij hem in zijn zaak behulpzaam wilde zijn. Het meisje weigerde, waarop de waardige heer zich vergenoegde met het stelen van haar kostbaarheden uit een reistaschje. Naar aanlei ding van dien diofstal Werd hij gearresteerd en voor zijn wanbedrijven veroordeeld. Vrijdag zijn weer duizend krijgsgevange nen van Sint Helena per stoomboot Malta naar Kaapstad vertrokken. Heden of morgen zullen te Rotterdam per stoomschip „Gedeh" aankomen 76 Hollanders, oud-krijgsgevangenen van Ceylononder hen is ook de luitenant Keulemans. Generaal Maritz, Andries De Wet en komman- dant Van Brummel, dezer dagen te Brussel uit Zuid Afrika aangekomen, zijn doorgereisd naar ons land om de generaals en Kruger en Steyn te begroeten. Maritz heeft nog veel last van een wond in de borst en Andries De Wet loopt nog moei lijk door een wond in zijn been. Met hen wa- ren aangekomen een vijftal kommandanten der rebellen uit de KaapkolonieConroy, Lategan, Neser, Botha en Muller. Ook deze zijn nu in den Haag. Botha, De la Rey en De Wet zijn te Londen aangekomen. Zij weigorden inlichtingen te ge ven, omtrent hunne plannen, den duur hunner reis en hun oponthoud. De Wet zeeman. Op reis naar Eunopa vertoonde De Wet zich niet veel op dek, om dat hij bezig was zijn boek over den oorlog te schrijven. Maar eens wandelde hij op de brug van 't schip en liet zich het kompas verklaren. Men legde het wetenschappelijk uit en toonde aan, dat de naald altijd naar het noorden wees. „Maar", zei de generaal, naar de zon ziende, „de naald wijst nu niet naar het Noorden. Het Noorden is meer in deze richting". Hij had gelijk. Onbewust had hij een beken- do fout in het kompas ontdekt, want het mag netische noorden verschilt iets van het noorden Weinig menschon ontdekken dit echter, maar De Wet had drie jaar in de open lucht doorge bracht. „Kijk 'us, zij een matroos, die aanwezig was, „nu leert hy ze hoe ze't schip moeten sturen". De Wet was de eerste, die met het bloote oog Finistère ontdekte. Zijn uitroep bracht een twintigtal verrekykers te voorschyn. En toen zagen de passagiers, dat hij gelijk had. Een inbreekster van 74 jaar. In eene wijk te Parijs kwamen in den laatsten tijd in den namiddag herhaaldelijk inbraken voor, zonder dat het de politie gelukte den dader of de daders te vinden. Voornamelijk werden gestolen edelgesteenten, zilveren sieraden en linnengoed, De commissaris van politie was reeds geheel ontmoedigd, toen een concierge de zaak ophel derde. Juffrouw B. stond voor de deur van het gebouw, waar zy concierge was, toen een oude dame met eerbiedwaardig voorkomen het huis binnenging. Toen juffrouw B. naar haar eigen woning ging, hoorde zij een vreemd geluid dat van boven scheen te komen. Uit-nieuwsgierig heid ging zy boven kyken en zag een zonderling tafereel. De oude dame was met een inbrekerswerktuig bezig de deur van een meidenkamertje te ope nen. De deur bezweek en juffrouw B. zag, de dievegge de laden van het kastje doorsnuffelen. De concierge aarzelde toen geen oogenblik, greep de dievegge bij den arm en bracht haar naar het politiebureau. De commissaris was verrukt over de vangst en bewonderde de in breekster, die bekendp een dertigtal diefstallen te hebben gepleegd. Deze inbreekster is 74 jaar oud, zij weigert echter, haar adres op te geven. In Engeland heeft men thans vele dames die rooken. Het gevolg is een ontzaglijke toe name van het tabaksverbruik. Nog in 1841 kwam per hoofd in Engeland geen pond tabak, in 1901 gebruikte elk Engelschman, vrouwen en kinderen meegerekend, ruim twee pond. De sigaret heeft in Engeland de sigaar en ook het vroeger zoo beminde pijpje verdrongen. Een buitenkansje. Te Grevelingen by de Kabeljauwplaat hebben twee viaschers uit Tholen in een uur tijd 8000 pond herders (een soort makreel) gevangen, die hen te samen f 600 op bracht. De visch werd naar Parys gezonden, waar zij op de Halles Centrales zeer gewild is. Internationale juweelendie ven. De inter nationale dievenbende, die zich vooral toelegt op het stelen van juweelen, heeft aan het station in Anhalt in Duitschland in den D.-trein, weer een flinken slag geslagen. Zy wisten eenige handkoffertjes te ODtvreemden, waarin zich behalve baar geld, ook juweelen en sie raden van groote waarde bevonden. Er werd een bruin handkoffertje met Zweedsch en Duitsch geld gestolen van mevrouw Jacobs uit New-York. Verder zijn gestolen, een zwarte tasch van krokodillenleer met zilveren toilet artikelen, een gele tasch met juweelen ter waarde van 10.000 mark, waarvan de inhoud bestond uit diamanten ringen, een mot smaragd, een met opaal omzet met briljanten, manchetknoo- pen en broches met diamanten enz. enz. Van deze diefstallen worden twee mannen verdacht, waarvan de een te Stendal plotseling verdwenen is, terwijl de andere te Hannover gearresteerd is, doch weer op vrye voeten gesteld worden moest, daar niets verdachts op hem gevonden werd. Later werden de kostbaarheden achter een houten bekleeding dor verwarmingstoestel len in een trein verstopt gevonden. Hieruit wordt afgeleid dat het treindieven van beroep zijn. Op het aanhouden der dieven is een be- lponing van 2000 mark gesteld. Te Maastricht vervoegde zich verleden week op het politiebureau een Zwitser, hoog bejaard, die mededeelde, dat hy in 1868 uit zijn garnizoensplaats Middelburg was gedeser teerd. De man hoopte daarvoor nu gevangen genomen te worden om zoo een onbezorgden ouden dag te hebben. Doch de politie transporteerde hem, als ztfnde zonder geld of middelen van bestaan, over de grenzen. Van 26 Aug.—1 Sept. ONDERTROUWD: A. Beer-ends, jm. 32j. met A. P. Peters, jd. 28 j. T. G. Hillen, jra. 26 j. met E. M. den Boer, jd. 20 j. A. den Hollander jm. 64 j. met C. Adamse, jd. 30 j, W. Jansen jm. 25 j. met W. van dor Heyden, jd. 28 j. GETROUWDJ. J. F. Snijders jm. 21 j. met J. M. P. Nieathoven, jd. 22 j. J. A. Jonasse, jm. 30 j. met C. J. Harney, jd. 31 j. BEVALLENF. S. J. Hoek, geb. De Keijser, z. M. Riemens, geb. Zegers, z. E. Verbeek, geb. Willemse, z. E. de Poorte, geb. Louws, d. J. M. P. Roda, geb. Gabrielse, z. J. Eiff, geb. Bos- schaart d« OVERLEDEN: J. Baart, z. 7 m. K. A.Peene, z, 6 w. M, C. Hetft, ongek. d. 83 J.

de Faam | 1902 | | pagina 1