Amerikaansche Orgels in 30 soorten voorhanden. A. S. J. DEKKER, GOES. Lage prijzen. Deskundige garantie. Levering desverlangd op afbetaling. A. 0. LITTQOIJ Az, Grootste publiciteit hier ter stede! 3300 ex. worden wekelijks met zorg verspreid. Grootste Publiciteit. S. J. FOKTTEIIJ ]NT. 313. Heerenkleedingmagazijn. Gravenstraat 1 313. Scherp concurreeren.de prijzen. No. 45. Woensdag 20 Augustus 1902. Zesde Jaargang. Verschijnt eiken Woensdagavond wordt door de geheels stad gratis verspreid. Span j a ar d straat. Prijs der Advertentièn van 1 8 regels 15 Cent, iedere regel meer 5 Cent. 8 maal plaatsing wordt slechts 2 maal berekend. Zy, die ons blad wel eens niet ontvangen, worden vriendelijk doch dringend verzocht hiervan aan ons bureau kennis te geven. NIEUWSTIJDINGEN. Prachtige sorteering Heeren-, Jongeheeren- en Kinder-Costuums, Pantalons enz, in alle maten. Specialiteit in Heerend assen en Mode-Artikelen. Kleeding naar maat. Burgerlijke Stand ran Middelburg. NIEUWS IIDBBLB0R6SCH ADVERTENTIEBLAD FAAM MET WONINGGIDS. UITGEVER Groote letters naar plaatsruimte. BQ abonnement van 1000 of 500 regels voordeelige voorwaarden. Voorts wijzen wij er op, dat de loopers van ons blad voor de bezorging niets mogen reke nen en dus geen kranten mogen verkoopen. Klachten ook dienaangaande zijn ons zeer welkom. Dit geldt natuurlijk alleen de benedenbewo- nersde bovenbewoners kunnen zich voor 1 cent per week eene geregelde bezorging ver zekeren. DE UITGEVER. Op verzoek vestigen wij in het bijzonder de aandacht onzers lezers op de in dit blad bij herhaling geplaatste advertentie van den heer Baans. De heer Baans heeft zijne inrichting tot het rooken van spek en vleeschwaren vergroot niet alleen, maar goheel naar de eischen des tljds ingericht. De rookerij van den heer Baans is waarlijk ter kennismaking aan te bevolen. Een robbenslager van Haamstede heeft in minder dan een week 21 zeehonden, waar op een premie van f 2.50 a f 3 staat, van kant gemaakt. Kloetinge. Maandagmiddag brak bij liet uitwijken door het schrikken der paarden de booni van een rijtuig, waarin mej. wed. P. ge zeten was. De paarden renden door, doch wer den bij de Voorstad gegrepen, terwijl het rij tuig in de sloot kantelde, waardoor mej. P. licht gekneusd werd. Te Wagenborgen viel een landbouwer van een wagen met koren en was terstond een lijk. Te Vriescheloo (Gr.) is een G jarig meisje door een zwaar beladen wagen met graan overreden en gedood. Te Maastricht reed een jeugdige fietsrijder van een gevaarlijke hoogte, zyn rijwiel niet meer meester werd hij tegen een huis aan geslingerd en bezweek aan her senschudding. Te Dussen is 6en 60-jarige klompenmaker onder het overmatig gebruik van sterkendrank bezweken. Naar het Centrum uit goede bron meent te weten, is aan het ministerie van binnen- landsche zaken, in verband met de te wijzi gen Schoolwet, een ontwerp tot herziening van de Leerplichtwet in bewerking. De predikant by de Ned. hervormde ge meente te Oostermeer (Fr.) wendde zich onlangs tot den gemeenteraad met het verzoek vrijge steld te mogen worden van hondenbelasting, Hij motiveerde zijn verzoek aldusDoor de ve lerlei diefstallen, straatschenderijen, vernieling enz. in den laatsten tijd te O. gepleegd en waarte gen het hoofd der politie geen afdoende maat regelen neemt, schafte hij zich een wachthond aan, ter bewaking van huis en erf. De predi kant achtte deze oorzaak tot het houden van een hond voldoende reden om vrijstelling van be lasting te vragen. De raad legde het schrijven als ongezegeld ter zyde. Te Amsterdam en omstreken wordt te genwoordig weer veel ingebroken. Te Hilversum werd verleden jaar een villa van den heer Have- laar geplunderd. Thans nu de bewoner weer op reis is werd zijn woning weer bezocht, misschien wel door dezelfde inbrekers. Door een privaatraampje is een der dieven aan de achterzijde binnengeklommen en heeft toen van binnen den toegang voor zijn hand langer vrijgemaakt. De razzia kon dus beginnen. Paneelen werden uit deuren, die gesloten waren, gezaagd, kasten werden opengebroken, alles werd omver gehaald en bij elkaar gezocht wat men van gading achtte. Een zakdoek werd ge vuld met gouden en zilveren voorwerpen en toegeknooptde zakken met andere kostbaar heden, een aantal losse guldens, die de bewo ners hadden achtergelaten, buit verklaard. Blijk baar waren de inbrekers al een heel eind ge vorderd met hun werk en zou het niet lang meer geduurd hebben of zij konden van hun arbeid gaan uitrusten, toen de politie, door bu ren gewaarschuwd, hen kwam inrekenen, op hee- ter daad betrapt. Zij heeten Intveld en Verlee. Te Loosdrecht had een ingezetene zich onder behandeling gesteld van een wonderdok ter. Als geneesmiddel ontving hij een doosje met 200 zeer kleine granules. Gebruiksaanwij zing 4 maal 5 per dag, vooral niet meer, want 't was zwaar vergif. Nadat de patiënt twee da gen had ingenomen, kreeg een tweejarig kind het doosje te pakken en at de nog overige 160 granulus op. De ouders riepen aanstonds ge neeskundige hulp in doch werden aldra gerust gesteld met de verzekering dat een kind geen nadeelige gevolgen ondervindt van meel en sui ker. 't Bleek juist gezien, want 't kind leeft nog en het is niet ziek geworden. Naar men zegt, heeft Kitchener 10 jaar geleden, bij zijn terugkeer uit Egypte, kennis gemaakt met de beeldschoone Jersche mis Maud Gonne, die bekend is geworden door hare agi tatie tegen Engeland en haar openlijk getuigde sympathie voor de Boeren. De ontmoeting tusschen beide personen, die onmiddellijk in liefde voor elkaar ontbrandden, had te Parijs plaats. Nadat men elkaar onge veer twee weken lang dagelijks had gezien, deed Kitchener zijn liefdesverklaring. De schoo- ne Iersche bekende openhartig, dat zij zijn liefde beantwoordde, doch zij wilde hem alleen toebehooren onder voorwaarde, dat hij ontslag nam uit den militairen dienst en partij koos voor de Ieren. Daar Kitchener deze offers niet wilde brengen, is hij vrijgezel gebleven. Petroleum, gas en electriciteit, alles in den tijd van eén menschenleven Hoe is 't mo gelijk? Toch is 't een feit dat de vorige week te Hackensack, in den staat New-Jersey, A. E. Jerris gestorven is, de man die in één nacht beroemd werd toen hij in New-York eene lamp tentoonstelde, waa- in petroleum gebrand werd. De overledene, die 84 jaar oud geworden is, heeft een menigte verhandelingen over zijne uitvinding geschreven. Werkstaking te Hamburg. Nadat eergis teravond de huurkoetsiers te Hamburg wegens verschillen over een nieuwe politie verordering de algemeene staking geproclameerd hadden, hielden alle genummerde rijtuigen en taxame- ters te zamen ongeveer 900 alOOO, 's nachts op te ryden. Men is nu zeer verlegen, vooral aan de stati ons en de beurs. Het zal zeker een paar dagen duren, voor het geschil is bijgelegd. De politie wil voorloopig geen dwangmaatregelen gebrui ken, alleen hun die een afspraak in den steek laten en niet op de bestelde plaatsen aan station of stoomboot zijn, straf opleggen en ze in geval van herhaling de concessie ontnemen. Sneeuw in Augustus. In het Ertsgebergte en in het oostelijk gedeelte van Vogtland is sneeuw gevallen. In 't oostelijk deel van Sak sen is de* temperatuur tot op i/g graad onder nul gedaald. Ook in Zwitserland ziet het er niet erg zomersch uit. De bergen in den omtrek van Luzern zyn met pas gevallen sneeuw tot op 1600 meter af stand van den voet bedekt. Yan het station op den Siintis komt bericht dat de sneeuw een halven meter hoog ligt. Op den St. Gothard ligt 14 centimeter pas gevallen sneeuw. Do Pas hoogte geeft met hare meren een volmaakt winterlandschap in den Kerstmistyd te zien. Reclame. In Chicago heeft een speelgoed winkel een origioeele nieuwe reclame bedacht. Voor het huis is een klein park met een speel lokaal ingericht voor kinderen, waar deze voor niets met allerlei speelgoed mogen bezig zijn, tesrwijl de moeders haar inkoopon doen. Als het tijd is om heen te gaan, wil het kind gewoon lijk niet van het speelgoed scheiden, en de moeder moet het wel koopen als zij geschreeuw voorkomen wil. Een ongeluk verstoorde Zaterdag de fees ten te Antwerpen. Een wonderschoon weder begunstigde den allegorise hen optocht, waaron der een wagen van de Maatschappij Leopold, een winterpaleis voorstellende, algemeen voor den eersten prijs, aangewozen scheen. Op een prachtigen troon, omringd door feeën, die met volle hand sneeuwvlokjes uitstrooiden, zat de Winterkoningin, een merk waardig schoon meisje, met hagelblank gelaat en schitterend van edel gesteenten. Beneden en rondom den wagen be merkte men lieve kaboutermannetjes, zooals er op de Engelsche Kerstmisprenten staan. Hon derden electrische gloeilampjes verlichtten dit verrukkelijk tafereel. Deze wagen nu is, waar schijnlijk doordat de electrische stroom gebro ken en afgeleid werd en aan de zoo licht ont vlambare materialen zijn vuur mededeelde, jam merlijk in brand geraakt. Al de er in zich bevindende lieten zich dol van angst, langs het paleis naar beneden glijden, toen zij de vurige tongen langs alle zijden zagen uitbreken. Alleen de Winterkoningin, die, om het vallen te beletten, met stevige riemen aan haar zetel vastgebonden was, had zich niet kunnen loswerken haar troon was een brandsta pel geworden Op het oogenblik dat een moedig man er een ladder tegen oprichtte, stortte hij in, de ongelukkige in den vuurpoel neersmakkende Terwijl de pompiers, die in allerijl waren toe gesneld, de puinen bluschten, werd het ramp zalige meisje in een naburigen winkel binnen gedragen, waar zij, een vormlooze klomp vleesch, waaruit een akelig riekende lucht walmde, on der een wit laken gelegd, krimpend van ontzet tende smarten, met geheel misvormd en onken baar gelaat, een dof gekreun moeder, moeder deed hooren. Van daar naar het gasthuis ver voerd, werd zy iu een bad gelegd. Geen oogen blik had zy het bewustzijn verloren en vroeg maar altyd, dat men hare ouders niet verwitti gen zou van het ongeluk. Alle haar toegediende zorgen zouden echter niet helpen. Om 4 uur des nachts stierf de arme Winterkoningin. Haar ouders konden haar nog de oogen sluiten. Zy was nog geen 18 iaar. De ramp heeft groote verslagenheid onder de bevolking teweegge bracht. De Boerengeneraals De La Rey, De Wet en Botha zyn Vrydagmiddag te Southampton aangekomen. Zij werden verwelkomd door Kit chener die hen voorstelde aan Roberts en Cham berlain. Zij werden luide toegejuichtdoch begeisterd werden zy niet. Dit blykt vooral uit 't feit dat zy heel be leefd bedankten voor de eer om te Spitshead de vloot-revue hunner „overwinnaars" by te wonon, welke die schaamteloozen hun presen teerden. Zij verklaarden sinds de vrede gesloten was, nog geen oogenblik rust te hebben gehad. Per extra-boot was de heer Fischer onzen helden tegemoet gevaren. Met hen zijn meegekomen de vrouw en de schoonzoon (tevens secretaris) van De La Rey (Ferreira) en de lieer en mevrouw Niebuhr. Allen zyn terstond doorgereisd naar Londen, waar zij reeds aan het spoorwegstation door een talrijke menigte luidde werden toegejuicht. Uitroepen: „Good old De Wet", „de vyanden zijn allen dappere soldaten", werden dikwijls gehoord, onder salvo's van toejuichingen. Gene raal De Wet werd door oen enthousiaste drom ingesloten en moest door de politie ontzet wor den, die met zuiver geweld een weg voor hem baande. Van uit het salonrytuig aanvaardden de generaals de ovatie, door hunne hoeden af te nemen, maar weigerden het woord te voe ren. Ten sLotte waren de generaals gedwongen tusschen de rails uit te stappen en achter den 1rein om te loopen, maar het volk volgde hen en vergezelde de omnibus, die de generaals naar het hotel bracht, door de straten. De Koning had het verlangen te kennen ge geven de drie helden te zien. Daarom zullen zij heden aan hein voorgesteld worden. Overigens hebben de generaals uit hoofde van den rouw over Lncas Meyer bedankt vooralle hun aangeboden feestelijkheden. Te Brussel waarheen zij ook wenschen te gaan, wacht hun een belangstellende begroe ting, zeer, naar 't schijnt, tegen den zin dei- der regeering die Engeland naar de oogen ziet, of liever moet zien. Yan 12-18 Aug. 1902. ONDERTROUWD: G. W. den Boer, jm. 25 j. met E. de Koning, jd. 23 j. GETROUWDJ. van de Klooster, jm. 81 j. met A. Tuijter, jd. 25 j. BEVALLENK. P. Baljeu, geb. Keulemans, d. L. Labruyère, geb. Kleinenpier, d. J. van den Driest, geb. De Troije, d. C. Ouwerkerk, geb. Casteleyu, d. C. de Vlieger, geb. Caljouw, d. M. Cammelot, geb. Harpe, z. B. Leijnse, geb. Heu- soveldt, z. H. Heyiiger, geb. Caljouw, z. M. Kuijs, geb. van Loo, z. M. G. de Lange, geb. de Jong, z. GEBORENEene onechte d., moeder 29 j. OVERLEDENI. Willemse, man van M. Ak kermans, 71 j. H. J. M. Duivenóe, ongeh. d. 82 j.|J. Compter, man van I. Moens, 60 j. P. Joosse, wedr. van M. Huibregtse, 70 j. J. W. van Hertom, wed. van P. G. de Ryk, 75 j. L* J. Spitsmaker, wed. van W. Bos, 81 j.

de Faam | 1902 | | pagina 1