Amerikaansche Orgels in 30 soorten voorhanden. A. S. J. DEKKEK, GOES. Lage prijzenDeskundige garantie. Levering desver lang d op afbetaling. k D. UTTOOIJ Az. Grootste publiciteit hier ter stede! 3300 ex, worden wekelijks met zorg verspreid. Grootste Publiciteit, S. J. FONTEIJN. 313. Heerenkleedingmagazijn, Gravenstraat I 313. Scherp concurreerende prijzen. No. 44. Woensdag 13 Angnstus 1902. Zesde Jaargang. Verschijnt eiken Woensdagavond wordt door de geheele stad gratis verspreid Spanj aardstraat. Prfjs der Advertentiên: NIEUWSTIJDINGEN. Prachtige sorteering Heeren-, Jongeheeren- en Kinder-Costuums, Pantalons enz. in alle maten. Specialiteit in Heerendassen en Mode-Artikelen. Kleeding naar maat» Burgerlijke Stand van Middelburg. NIEUWS' DE MIDDELBURGSCH ADVERTENTIEBLAD FAAM MET T0HIHH1DS. UITGEVER van 1—3 regels 15 Cent, iedere regel meer 5 Oent. 3 maal plaatsing wordt slechts 2 jnaal berekend. Groote letters naar plaatsruimte. By abonnement van 10Q0 of 500 regels voordeelige voorwaarden. Te Ommen is de marechaussee Hoekstra die een strooper op heeterdaad betrapte door dezen doodgeschoten. De vent loste een schot dat den armen politieman in de borst trof, zoo- dat hij onmiddellijk dood was. Een 19 jarig meisje te Brouwershaven is door het uitglijden van de zoldertrap waarop zij stond, gevallen en aan hersenschudding be zweken. Bii het katknuppelen te Callantsoog kreeg een 4-jarig knaapje een stuk van een in tweeën geslagen knuppel tegen het hoofd en werd deerlijk gewond, de neus werd verbrijzeld. Na het eindigen van een schuttersfeest te Hertum werd een arbeider door heftig geklop op zijn deur uit zijn slaap gewekt. Opstaande ging'hij gewapend met een griep de deur openen. Nauwelijks was deze geopend of de man werd aangegrepen, en hem de griep onrukt. De woestelingen hebben daarna de man met schoppon en messteken zoo verwond, dat hij spoedig daarop is overleden. De daders zijn een drietal personen, waaronder een vader met zijn zoon, die al in den vooravond met den versla- gene hadden getwist. Te Meijel is een meisje, bezig zijnde met het melken van de koeien, onverwachts door een der dieren aangevallen, en zoodanig met de horens verwond dat zij eenige uren later over leed. -- Nabij de Loosduinsche brug te 's Graven hago is een vrouw door een zwaar met hout beladen wagen overredende wielen gingen haar over de borst zoodat de dood bijna on middellijk volgde. In een schouwburgtent te Haarlem is een der bezoekers tot groote ontsteltenis van het talrijk publiek plotseling dood gebleven. De dokter constateerde hartaderbreuk. Te Hoogezand haalde bij een fabriek een weduwe water uit een kuip die tot afvoer dient van het kokende water dat in de fabriek zijn diensten heeft gedaan. Door een duizeling overvallen, stortte zij in de kuip en stierf aan de bekomen brandwonden. Een tietsrijdster te Weidum werd door een wagen aangereden, viel tusschen de wielen en werd overreden. Zij bezweek aan de bekomen verwondingen. Te Heerle werd bij een vechtpartij een per soon de arm in stukken geslagen en een ander een levensgevaarlijke messteek in de zijde toe gebracht. Zaterdag is zekere H., die door een rijks veldwachter moest worden overgebracht naar de strafgevangenis in Den Haag, uit het station te Delft, waar de veldwachter plaatskaartjes moest nemen, ontvlucht. In vliegende vaart liep hy den Spoorsingel op, waar een onbezol digd rijksveldwachter hem trachtte te grijpen. Toen dezen zulks mislukte, loste hij uit een revolver twee schoten op den vluchteling, die echter misten. De man wist door over slooten te springen, in den polder te ontkomen en is tot dusver niet achterhaald. Te Weiwerd (Gron.) heeft Donderdagmid dag een windhoos groote schade aangericht. Van twee boerderijen gingen duizenden pannen verloren, deuren werden uit de hengels gewor pen en een geheele akker opgebonden graan werd in de lucht geslingerd. Bij de te Delft wonende iamilie is be richt ontvangen dat de heer H. Wechgelaar (vroeger onderwijzer aan de school met den Bijbel te Delft) sedert Febr. 1901 krijgsgevan gene op Ceylon (hij was met generaal Cronjé gevangen genomen) nog in deze maand met zijn echtgenoote zal terugkeeren. Voor eenigen tyd kwamen de ouders van een drietal knapen te Leiden, die de lagere school bezoeken, tot de voor hen grievende ontdekking, dat de jongens een aantal boeken uit de bibliotheken der vaders in een tweede hands-boekwinkel verkwanselden. Een der jon gens bracht er zelfs een kerkboek met gouden haak en een dito met zilverwerk, dat h\j stil uit een kast had genomen. Het weinige geld, dat zij er voor ontvingen werd natuurlijk ver snoept. Na langen tyd kwam men tot-do ont dekking van het gebeurde en werd ook de op- kooper bekend, en thans is de justitie in de zaak gemoeid. Te 's Gravenhage vermaakten zich eenige jongens met een telephoonpaal te klimmen in de Anna Paulinastraat, toen een- hunner, tot boven in den koepel geklommen, plotseling het evenwicht verloor, zich niet meer houden kon, en op de straat een arm brak. Te Scheve- ningen had een familie een rijtoer gemaakt, het driejarig zoontje speelde daar in een speeltuin, waar het in aanraking kwam met een schom mel en zoo deerlijk werd gekwetst dat het kort daarna in de armen zijner moeder bezweek. Een slager te Nijmegen keerde met zijn schoonvader stadwaarts, toen het paard schich tig werd van een in vliegende vaart passeeren de automobiel en op hol sloeg. De slager ver liet het voertuig en trachtte tevergeefs het paard te houdenhij werd meegesleept, viel, geraakte onder den wagen, en werd deerlijk gekwetst. Te Loenen is een 16-jarige knaap bij het visschen te water geraakt en verdronken. In de Ringvaart by Sloten zijn twee Am- sterdamsche jongens van 9 en 11 jaar bij het zwemmen verdronken. Een letterzetter te Groningen waagde zich in de drukkerij te dicht bij de rotatiepers, waardoor zijn linkerarm tus schen de pers geraakte en geheel werd afge knepen. In de Zandstraat te Rotterdam is Zaterdagnacht de kermis met een moord ingezet. In de zoogenaamde zevencenten zaal van een danshuis bevond zich de 25-jarige werkman Ju met zijn vrouw toen zyn zwager een be kend vechtersbaas binnenkwam, dreigde, een mes trok en hem drie diepe sneden onder het hart toebracht waaraan Ju overleed. Te Weurt (Geld.) wilde iemand op de in gang zijnde tram springen. Hij viel en kreeg een hersen schudding, waaraan hij overleed. Vrijdag avond werd een oude weduwe te Tilburg door eenige jongens geplaagd, terwijl zij achter haar woning bezig was aardappels te schillen. Zij gaf hierop een hunner een oorveeg, waarop deze zijn riem nam en haar der wijs op het hoofd sloeg dat zij bewusteloos ineenzakte en binnen enke le uren overleed. Een viertal knapen uit Amsterdam begaven zich naar Haarlemmer meer per roeibootje, onderweg kantelde de boot, twee wisten zich al zwemmende te redden, de beide andere verdronken. Te 's Gravenhage is in het hotel den Ouden Doelen afgestapt generaal De Villiers uit Zuid-Afrika, die de ziel van den opstand in Grikwaland West is geweest. Het is al lang geleden, dat generaal Sir Ch. Warren, nadat zijn krijgsroem op Spionkop zoo'n bedenkelijken knak had gekregen en naar Grikwaland West was gezonden, naar Londen meldde, dat het verzet daar gebroken was. Commandant De Villiers had zich alleen met een paar volgelingen door de vlucht gered. Voordat het zoover kwam, hadden de Engel- sohen daar nog een geduchten klap gekregen. En commandant de Villiers kwam terug en het verzet was zoo weinig gebroken, dat, op een ,paar plaatsen na, de Engelschen welhaast het geheele land aan de Boeren moesten overlaten. Deze waren er heer en meester. In het begin van dit jaar had de Villiers een zes- of zeven honderd man onder zich, een flink leger onder een flinken bevelhebber. De brugwachter Pieper te Groningen haalde eergisteren zijn veertigsten drenkeling uit het water. President Steyn. Het Tijdschrift voor Geneeskunde meldt Wij zyn in de gelegenheid op gezag der ge- neesheeren, die den heer Steyn behandelen, mede te deelen, dat Z. H. E. lijdt aan pseudo- belaiie paralyse (type Erb Goldflam.) Er bestaat een complete externe ophthalmoplegicde kauw- musulatuur is uiterst spoedig vermoeiteven zoo de nekspieren. Eenige beweging is in de extremiteiten mogelijk. De myasthenische re actie is sterk ui'gedrukt. In drie of vier aanvallen is dit stadium be reikt geworden Neuritus optica is er niet; de gezichtsvelden zijn niet beperkt; gevoelsstoor- nissen ontbraken steeds en ontbreken nog. De aust, gedurende de zeereis genoten, heeft veel goed gedaan, en ook nu biyft absolute rust der spieren door streng verbod van be wegingen, spreken, enz. gehandhaafd. De toestand van de zieke, ofschoon ernstig mag voorloopig bevredigend genoemd worden. Gevangen. De politie te Haarlem deed een goede vangst. De recherche'urs Jansen en Van Halst arresteerden nl. den vermoedelijken inbreker in het kantoor der firma Overakker aan de Nassaulaan. Het is een zekere S. uit Heemstede, een per soon, die reeds meermalen met den strafrech ter heeft kennisgemaakt. Naar men verneemt, moeten reeds genoeg bewijzen tegen hem bestaan, die tot een ver oordeeling zullen kunnen leiden. Uit Enschede. De quaestie Reudink, Bakker en Van Lier is behandeld in twee achtereen volgende vergaderingen van de afd. Enschede van den neutralen- Katoenbewèrkersbond, die gezamenlijk door een 600 leden waren bezocht. Reudink en Van Lier, die leden der afdee- ling zijn waren ter vergadering aanwezig. De volgende motie werd aangenomen De vergadering enz. spreekt haar afkeuring uit over de daad van Reudifik en Van Lier verklaart dat de afdeeling waarvan genoem de personen lid zijn, niet aansprakaiyk kan worden gesteld keurt tevens af, dat Dr. Borgman het orga nisatie-comité niet direct van het uitbetalen der f 25 na de staking heeft in kennis gesteld en besluit den wenk der afdeeling Hengeloo van onzen Bond, om de slachtoffers zoo zacht mogelijk te behandelen, in aanmerking te zul len nemen, door Reudink en Van Lier als le den der afdeeling te handhaven doch constateert, daar dit feit ernstig tot na deel der vakbeweging kan leiden, henyoorloo- pig niet tot bestuurs functies te kunnen toe laten draagt verder hare leden op deze personen zoo krachtig mogelijk te steunen in hunnen handel opdat zij in staat worden gesteld eer lijk hun brood te verdienen. De voorzitter Barkel en de secretaris Hooltz der afdeeling Hengeloo waren aanwezig, om de motie dier afdeeling te verdedigen. Bergongelukken De ongelukken in de Alpen zijn dit jaar zeer vele. Pas weer zyn by een beklimming van den Mont Blanc twee toe risten en twee gidsen door een sneeuwstorm overvallen en omgekomen. En in het kanton Wallis is een Engelsch- man bij een gevaarlijke beklimming getuimeld en dood gebleven. Het weer. Het schynt, dat de stryd der elementen in dezen verschrikkeiyken zomer van 1902 maar niet ophoudt. Er gaat by na geen dag voorbij zonder dat er berichten komen van zware stormen, onweders en stortbuien. Nu weer komen er uit de reeds voor korten tyd zoo hevig geteisterde Rijnlanden de volgende ongunstige berichten. De verwoestingen welke de laatste onweders in het Rijngebied hebben aangericht, waren zeer groot. Op de tentoonstelling te Dusseldorf werd de ballon captif, die een waarde van 40,000 Mark vertegenwoordigde, weder in elkaar gedrukt door den wind. By Caleutn werd een knecht met twee paarden in 't open veld door den bliksem getroffende paarden werden ter stond gedoodde knecht stierf later in het gasthuis. Te Schriefbahn woedde eene windhoos, die daken afrukte, gevels indrukte en de pastorie totaal verwoestte, In een enkele kerklaan werden 72 dikke boomen als lucifers gebroken. Op de Homberger Chaussee bij Ratingen werd een arbeider door den bliksem getroffen. Ook in geheel Sachsen en Thringen hebben on weders met wolkbreuken gewoed. Op vele plaat sen heeft de bliksem brand doen ontstaan uit het gebergte kwamen berichten van hoog water. Git Hanau wordt bericht, dat in Maindal bij het laatste on weder duizenden vogels gedood zyn. In de provincie Höchst raapt men de lijken der gevederde zangers bij korven van den grond op. Van 5—11 Aug. ONDERTROUWDJ. J. F. Snijders, jm. 21 j. met J. M. P. Niesthoven, jd. 23 j. A. A. J. van Seters, jm. 41 j. met J. M. E. van Seters, jd. 30 j. GETROUWDL. Dav;dse, jm. 23 j. met G. Bastiaanse, jd. 19 j. BEVALLENL. Joosse, geb. Lampers, z. S. Breel, geb Jobse, z. W. H. Pouleyn, geb. Pen- nings, d. E. van Roo, geb. Poelman, d. E. van Goozen, geb. Bosman, z. P. Zwigtman, geb. Wemelink Entink, z. P. Timmerman geb. Schoe, z. J. de Baare, geb. de Klerck, z. OVERLEDENJ. Sterk, wed. van N. Ale- wijnse, 86 j. A. L. J. Goethals, wedr van J. H. Rosset, 88 j. E. D. van Milaan, z. 12 j. M. Meulmeester, man W. J. Gilde, 58 j. I. S. L. van Os, ongeh. z. 22 j. C. C. Stevens, ongeh, d, 22 j.

de Faam | 1902 | | pagina 1