Amerikaansche Orgels in 30 soorten voorhanden. A. S. J. DEKKER, GOES. Lage prijzen. Deskundige garantie. Levering desverlangd op afbetaling. Grootste publiciteit hier ter stede 1 3300 ex. worden wekelijks met zorg verspreid. Grootste Publiciteit. S. J. E O JXT T E I J" 3XT. 313. Heerenkleedingmagazijn. Gravenstraat I 313. Scherp concurreerende prijzen. No. 39. Woensdag 9 Juli 1902. Zesde Jaargang. NIEUWSTIJDINGEN. Prachtige sorteering Heeren-, Jongeheeren- en Kinder-Costuums, Pantalons enz. in alle maten. Specialiteit in Heerendassen en Mode-Artikelen. Kleeding naar maat. Burgerlijke Stand ran Middelburg. MIDDELBURKSCH ADVERTENTIEBLAD FAAM UIT WOHINGGIDS. mm Verschijnt eiken Woensdagavond, wordt door de geheele stad gratie verspreid UITGEVER 8p anjaard straat. Brijs der Advertentiën van 1—3 regels 15 Cent, iedere regel meer 5 Gent. 3 maal plaatsing wordt slechts 2 maal berekend. Groote letters naar plaatsruimte. BQ abonnement van 1000 of 500 regels voordeelige voorwaarden. Botha, De la Rey en De Wet zijn den ln Juli scheep gegaan te Durban en worden 1 Augustus te Napels verwacht. (Ook Reitz en zijn beide zoons Danys en Arnt.) Zij reizen per Duitsclie boot (Kanzier) en niet per Engelsche Dit zegt veel. Aardig toch dat Reuter hier nog niets van gemeld heeft maar die heeft 't te druk met onderzoek naar de goede nachten en de gerookte pijpjes van Koning Edward. Te Doesburg bij 't zwemmen in de militaire badinrichting waagde zich een 22 ja rigen arbeider, ondanks de waarschuwingen van den badmeester, de badkuipen in de ri vier en verdronk. Te Deventer had een 7-jarig idiootje een tobbe met water uit de waterleiding gevuld. Toen hij de kraan wilde sluiten viel hij voor over en'verdronk. Terwyi de moeder in den winkel was, dronk te Breda een 2-jarig kind uit een kotel kokende koffie die op tafel stond met het ge volg dat het kind na eenige oogenblikken roeds onder hevige pijnen bezweek. Te Zwolle is een 2-jarig knaapje onge merkt in de vaart geraakt en verdronken. De onlangs uit het huis van bewaring te 's Qravenhage met andere ontvluchtte, doch nog niet teruggevonden gevangene, Jan Koen- raad Stein, oud 18 jaren, moet 20 Augustus a. s. met een mede-beklaagde voor het gerechts hof te 's Gravenhage terecht staan als appellant van een vonnis der rechtbank te Middelburg, waarbij hij tot 2 jaar gevangenisstraf is ver oordeeld, wegens diefstal met braak in een kan toor te Vlissingen. De overige ontsnapten, die weer zijn aange houden, worden disciplinair gestraft. Een oude heer nam Vrijdagochtend aan het hoofdpostkantoor in Den Haag een aange- teekende brief in ontvangst met een waarde van f 235 aan bankbiljetten. Hij ging daarna zitten schrijven, terwyi hij de bankbiljetten vóór zich op de lange schrijftafel liet liggen. Toen de man gereed was en wilde heengaan was - natuurlijk - het geld weggenomen. Een ernstig ongeluk heeft op de spoor lijn van Batavia naar Tandjong Priok plaats ge had. Een aantal matrozen van het flottielje vaartuig Edi, die aan het passagieren waren geweest, keerden met den eersten trein naar Tandjong Priok terug en het troepje was nog in zeer vroolijke stemming. Drie hunner kon den zich zelfs in den trein niet rustig houden en nauwelijks was deze de Tjiliwong over of zij klommen langs het bordes op den kap van een wagen, waar zij allerlei kunsten uithaal den. De pret duurde echter niet langtoen de trein het kruispunt naderde, zag het brooddron ken drietal niet de dwars over de baan laag nederhangende telegraafdraden, welke langs de lijn der Nederlandsch-Indische Spoorwegmaat schappij gespannen zijn en die hen schoon naar beneden veegden. Een viel zoo ongelukkig, dat zijn rechterarm werd afgereden; de tweede bekwam een gat in het hoofd en verscheidene kneuzingende derde was meer fortuinlijk, viel boven op een der twee kameraden en bracht het er goed afalle drie waren bewusteloos. Nieuwste chantage. Er blijkt te Amster dam, zegt het N. v. d. D., een vereeniging te bestaan met een „hoofdman"' aan het hoofd. Deze is zoo vriende'ijk van dat bestaan per brief konnis te geven en tevens als doel der vereeniging te ontvouwen: „geld te nemen van diegenen die te veel hebben". Zij, die met een dergelyke kennisgeving begunstigd worden, krij gen daar by. de uitgenoodiging een zekere som f 900 bijv. - aan dat doel ten offer te brengen. Daarop volgt eene omschrijving hoe men dat doen moethet geld moet, in goud of zilver, in een ijzeren geldkistje op een be paalde plaats begraven worden, alles met schets kaartjes toegelicht. De hoofdman dreigt wel bij niet-betaling met „onze wraak", doch is toch vriendelijk genoeg in zijn brief te schrijven: „zeer gaarne zagen we, dat go het geld gaf", en dat deze Aballino heelemaal met zijn tijd meegaat, blijkt wel uit zyn postscriptum Zet zoo spoedig mogelijk in het N. v. d. D. de volgende advertentie R. C., te A. Brief ontvangen"". Een „vroom" man. In het dorpje Mores net bij Vaals was de pater overste uit het kloo ster aan het Eikske bijna het slachtoffer ge worden van een sluwen oplichter. Een net ge kleed heer, vermoedelijk een Belg, vervoegde zich Zondagmorgen bij hem en wilde hem naar zijn zeggen een flink geschenk in geld doen voor den nieuwen kruisweg. Daarna overhandigde hij den overste een bankbiljet van 500 franken, met de opmerking dat hij 250 mark aan den Kruis'weg schonk, en de rest dus 150 mark, terug wenschte te krijgen. Daar het papier er goed uitzag, be merkte de pater niet dadelyk het bedrog, doch gelukkig nog wel voordat hij de 150 mark had teruggegeven. Het stuk bleek toen een soort reclame, welke aan de achterzijde in kleine letters was aangegeven. De vrome schenker raakte nu op vrij onzachte manier buiten de deur. Een gruwelstuk. Te Uithoorn heeft men een touwslagersknecht, die half onnoozel was, met geweld zooveel jenever in de keel gegoten, dat de man bewusteloos raakte en nog dien zelfden avond is gestorven. De justitie is in de zaak gemoeid. Geen gewikste bediende. Een ongeveer 23-ja- rige Duitscher kocht bij de firma Fongers op het West-Nieuwland te Rotterdam, een rijwiel ter waarde van f 201, welk rijwiel moest be zorgd worden aan een opgegeven adres op den Noordsingelwaar betaling zou volgen De vertegenwoordiger der firma vertrouwde den vreemdeling niet bijster en gaf hem een be diende met het rijwiel mede. Bij den Crooswijkschensingel gekomen, ver zocht de Duitscher den bediende, even voor hem een brief te bezorgen aan een opgegeven adres op dien Singel. Hieraan werd gewillig voldaan de Duitscher zeide zoolang bij het rywiel te zullen blijven. Te vergeefs zocht de bediende naar het op gegeven adres, dit was niet te vinden evenmin als de Duitscher, toen de bediende op de plaats van uitgaan wederkeerde. Natuurlijk was het rijwiel ook gevlogen. Dit is gisteren in het huis van verkoop met recht van wederinkoop van Van B., aan de Rembrandtstraat No. 4, in beslag genomen. Daar was het voor f 25 ver kocht. De Duitscher is nog steeds zoek. De uitsluiting te Haarlem. Gister ochtend had ten Stadhuize te Haarlem de conferentie plaats tusschen het bestuur van den Ned. Aannemersbond en den burgemeester, terwijl ook twee bestuursleden van liet Kalk en Steen- bewerkersgilde bij hem werden ontvangen. Het aantal personen, dat zich door onder- teekening der bemiddelingsvoorstellen bereid verklaard heeft den arbeid te horvatten, be draagt 128. In de gistermiddag gehouden patroonsver gadering werd besloten, dat de werklieden, dio genegen zijn aan het werk te gaan, zich bij hun eigen patroons kunnen aanmelden om de bemiddelingsvoorstellen te onderteekenen. De uitsluiting blijft evenwel gehandhaafd totdat gebleken is, dat het meerendeel der werklieden genegen is om onder de bemidde lingsvoorstellen den arbeid te hervatten. De burgemeester heeft zijn steun, by de hervatting van het werk, toegezegd. President en Koning. Met ademlooze spanning heeft niet alleen Engeland, maar de geheele wereld den loop van Koning Edward's ziekte gevolgd. De klein ste bijzonderheid werd gretig medegedeeld en gelezen daar de officieele bulletins te schaarsch van inhoud waren, trachten de bladen door kolommen vol mededeelingen aan de weetgie righeid te voldoen. En ginds, in Zuid-Afrika, ligt President Steyn op het ziekbed. Wat hem scheelt, men weet het niet, hoe het hem gaat, men verneemt 't evenmin. Slechts uit particuliere bron, langs een omweg, vernam ik, dat zijn toestand zeer ernstig is. De vermoeienissen van den veld tocht, de spanning van den strijd, de zorg voor zijn volk hebben den krachtigen man geknakt, wellicht voor goed. Maar in de Engelsche bladen, die nog altijd het monopolie van de berichten uit Zuid-Afrika hebben, leest men niet van zyn ziekte. Welk een onderscheid, voorwaar. Hier "ligt een koning ter neder, die nog niet veel meer heeft gedaan dan zijn moeder op te volgen op den troon, en wy volgen zijn pols slag van uur tot uur schier. Ginds lydt de voorman van een volk, die alles heeft opgeofferd voor zijn land zyn huis, zijn positie, zijn toekomst, die, President van een onafhankelijk republiek, zijn benard broe dervolk bijstond in de ure des gevaars, die als gewoon burger medestreed in de rangen van den strijd voor het recht van een ander En men vertelt ons niet hoe het dien held gaat Waarlijk, er is een misstand in onze be schaving. Twee Parijsche bladen, de Matin en de FranQais, hebben een eigenaardig reclamemid del bedacht. Hun administraties maken bekend, dat al wie van 15 dezer of den Matin of den Francais in het publiek leest, of zichtbaar bij zich draagt of naast zich heeft liggen, kans zal hebben zich plotseling een brief in de hand gestopt te zien, waarin hem wordt medege- deold, dat hy recht heeft op een groot of een klein geschenk buitenverblijf, automobiel, piano, ring, brosjo of wat niet al. De administratie zal op een willekeurigen dag aan een medewerker de opdracht geven zich naar die of die straat te begeven of naar een andere stad o'm daar bv. aan den tienden persoon, dien hij zal tegenkomen met den Ma tin of den Francais in do hand, de gelukaan- brengeude enveloppe te overhandigen. De bladen hopen ook, dat zich bij dergelijke uitdeelingen grappige incidenten zullen voor doen, waarop zij hun lezers dan weer kunnen tracteeren. De uitgeweken Boeren te Peniche heb ben den eed van trouw aan de Engelsche re geering afgelegd en zullen Lissabon den lOen Juli verlaten aan boord van een Engelsch tran sportschip met bestemming naar Kaapstad. Ko lonel Ricchardi zal eenige Boerenfamilies naar Argentinië geleiden, mot het doel van koloni satie in Patagonië. Ricchardi zal ook de Boeren, die zich in Nederland bevinden, bezoeken. Baas boven baas. Het hoofd eener kost school vertelde dezer dagen de volgende histo rische anecdote „Op zekeren dag gaf ik een jongen met hel deren kop een som op ofschoon ze betrekke lijk niet moeilijk was, kon hy ze niet. Ik werd kregelig „Je moest je schamen", zei ik. „Op jou leeftijd was George Washington al land meter." De jongen keek me ondeugend aan en repli ceerde „Ja meneer, en op uw leeftyd was hij president van de Vereenigde Staten." Ansjovis. Een zeldzaam ryke vangst van ansjovis is te Lemmer (Fr.) binnengebracht en dat wel tegen het einde van den vangsttyd. Eén visscher deed een schot van 30.000 stuks, terwijl zulks van anderen varieerde van 10 tot 25000. Deze kolossale vangst heeft aanleiding gegeven dat de botvangst voorloopig wordt ge staakt en men de ansjovisnetten opnieuw ge reed maakt. Wraakoefening. Men schryft uit Enschedé a&n het Hblad De beke nde Ten Hove, een der zoogenaamde „onderkruipers", die zich Maandag op de markt te Winterswijk bevond en daar een party lap pen ten verkoop uitstalde, werd herkend, en het duurde niet lang of het volk was hem zoo vijandig, dat hij de hulp der politie moest in roepen. Van 1-7 Juli. ONDERTROUWD: D. J. Gouwetor, jm. 29 j. met M. W. Hildernisse, jd. 30 j. J. Onderdyk, jm. 23 j. met A. U. Corné, jd. 24 j. A. J. Schuurmans, jm. 26 j. met D. S. Theune, jd. 24 j Jhr. Mr. J. C Schorer jm. 27 j. metL. A. van Hoijtema jd. 24 j. J. M. Arends jm. 27 j. - met J. P. Filius jd. 25 j. GETROUWD: H. W. J. Gelinck, jm. 26 j. met A. P. Snouck Hurgronje, jd. 21 j. A. H. Poer- stamper, jm. 26 j. met C. A. Hamel, jd. 23 j. BEVALLENL. Meerman geb. Sinke z. E. Lavooij geb. Pluijmers z. P. A. J. de Leeuwen geb. de Wit z. GEBORENeen onechte zoon, moeder 19 j. OVERLEDENB. M. Wijtman, wede. van G. M. Spanjersberg, 80 j. A. J. P. Crommelin, ongeh. d. 89 j. J. de Voogdt, wed. van J. W. Akkermans, 71 j. M. J. van Riel, z. 10 j. A. Riemens z. 13 dagen, 0. Meerman z. 45 uren.

de Faam | 1902 | | pagina 1