Amerikaansche Orgels in 30 soorten voorhanden. UITVERKOOP h CONTANT A. S. J. DEKKER, GOES. Lage prijzen. Deskundige garantie. Leveling desverlangd op afbetaling. A, D. LITTOQIJ i Iz. Grootste publiciteit hier ter stede! 3300 ex. worden wekelijks wet zorg verspreid Grootste Publiciteit. van alle voorradige HEEREN- en KINDERKLEEDING. Ongekend lage Prijzen. Zie Etalage. S. JT. FONTEUN. No. 36. Woensdag 18 Juni 1902. Zesde Jaargang. Verschijnt eiken Woensdagavond, wordt door de geheele stad gratis verspreid Span j aar dstr aai Brfjs der Advertentlèn NIEUWSTIJDINGEN. Na den yrede. Burgerlijke Stand van Middelburg. IIEUWS M1DDELBDRGSGB DE ADVERTENTIEBLAD FAAM MET WONINGGIDS. UITGEVER van 1—3 regels 15 Cent, iedere regel meer 5 Cent. 3 maal plaatsing wordt slechts 2 maal berekend. Groote letters naar plaatsruimte. By abonnement van 1000 of 500 regels voordeelige voorwaarden. Louis Botha wordt half Juli te Brussel ver wacht, en vertrekt, na een bezoek aan ex-Pre sident Kruger gebracht te hebben, naar Londen, waar hij verscheidene weken zal blijven. Ook De Wet en De la Rey vertrekken de volgende maand naar Europa. Vóór kolonel Lynch Parijs verliet, hebbende Boeren-legatie te Brussel en de oud-ambtenaren der Transvaalsche regeering te 's Gravenhage documenten gezonden, ter bekrachtiging van de naturalisatie papieren, die hij reeds had, en ge- teekend warenReitz, 3 Febr. 1900. Hij zal zich derhalve kunnen verdedigen op grond, dat hij als genaturaliseerd burger der Zuid-Afrikaan- sche republiek tegen de Engelschen heeft ge vochten. Dr. Jameson maakt nu deel uit van den raad van administratie van de Chartered Company. Reeds hebben zich in 't geheel 12 duizend Boeren overgegeventerwijl 5000 verwacht worden, het totaal komt dus overeen met het geen Botha altyd gezegd heeft. Er zijn nog 17000 Boeren te velde. Van de manschappen van Pretoria die zich overgaven reden do meeste op muilezels die er erbarmelijk uitzagen. Doch de mannen, en ook de knapen (er waren er in den oorlog ook van 11 tot 10 jaar!) waren goed gebouwd, gehard en gestreng er uitziend. Verscheidene Engelsche stoomschepen hebben t.e Pillau en Koningsbergen ladingen hout in genomen, die z(jn gekocht in Rusland en be stemd zijn voor den wederopbouw der hoeven van de Boeren. Het komt al. De Star, het blad van de Johannesburgsche jingo's, en andere Engelsche bladen veroordee- len scherp de belasting van de tien procent op de mijnen, alsmede sommige nieuwe voorschrif ten met betrekking tot de mijnen - In het huis van bewaring alhier heeft een Duitscher, die in voorarrest zat, wegens verschillende door hem in Zeeuwsch Vlaande ren gepleegde diefstallen, zich van het leven be roofd. WatersnoodEen Amsterdammer leest deze week in het Hdbld. de berichten over water snoodhij komt 's avonds thuis en tracht zijn badkuip te vullen, om den volgenden ochtend een frisch badje te kunnen nemen. De kraan loopt erg langzaam en het wachten duurt den kort aangebonden man wat al te lang Hij kijkt de badkuip eens aan, en het dunne druppelende waterstraaltje, dat uit de water leiding komt; en bij zichzelven maakt hij de gevolgtrekking, dat het zóó wel den geheelen nacht duren kan, voordat het bad vol is. Maar dan kon hij even goed naar bed gaan dan vindt hy morgenochtend zijn badkuip wel vol. Zoo gezegdzoo gedaan. 's Morgens om vyf uur echter wordt hij ge wekt door een ontzettend geschel. Het water liep met stroomen zijn stoep af zeker moest de buis van de waterleiding gesprongen zjjn Uit het bed komende vindt onze held de bad kuip niet alleen vol, maar de badkamer even eens drie kamers daaronder gelegen waren ook onder geloopen en het water, dat in stilte van den nacht overvloediger was beginnen te loo- pen, had door de gang een uitweg gezocht en gevonden. Kind getroffen. Bij een kort, hevig onweder, dat zich Zondagmiddag te ruim vier uur boven Arnhem ontlastto, is een zesjarig kind, dat van school huiswaarts keerde, bij het Tamboers- boschje, aan de Verlengde Hoflaan aldaar ge troffen door den bliksem en onmiddelijk gedood. Van een zestal andere kinderen, waaronder een paar broertjes en zusjes, werd merkwaar dig genoeg, niemand gedeerd. Vrijdag traden te D.eventer een 74 jarige en een 73 jarige in 't huwelijk. Voor hem was dat de tweede, voor haar de vierde maal! Inzake den Tilburgschon moord is Zaterdag door het O. M. 't gerechtshof van 's Hertogen- bosch conclusie genomen. Adv. generaal meende dat wel degelgk de bewijzen tegen Mutsaers overtuigend zijn. Zij groepeeren zich om deze vijf hoofdpunten lo. het vinden van bloedsporen in zijn kleederen, ook in z(jn hemd, onderbroek en overhemd; 2o. het vinden van een deel der kleertjes in zijn bezit; 3o. het vinden van de rest der kleer tjes op een plaats tot welke hij toegang had 4o. het aanwijzen der plaats waar en van den toestand waarin het lijkje gevonden zou worden 5o. het feit, dat eerst de vermissing heeft ver teld toen niemand anders het wist. Adv. go- neraal concludeert tot schuldigverklaring van beklaagde aan het misdrijf bedoeld in art. 288 van het Wetboek van Strafrecht en requireert beklaagde's veroordeeling tot levenslange ge vangenisstraf en zijn onmiddelijke inhechtenis neming. Pauze. Daarna de verdediger die vier uren lang het woord voert en de schuld van zijn cliënt weg pleit. Evenals voor de rechtbank te Breda pleit hij vrijspraak zonder reserves. Daarop gaat het Hof in de raadkamer. Slechts eenige oogenblikken blijft het daartoen weder in de zaal gekomen, sprak de presidentEr zijn geen termen gevonden om den beklaagde in hechtenis te nemen. Het onderzoek werd gesloten verklaard en de uitspraak bepaald op 26 Juni e. k. Enschedé. De arbeiders vergaderden Zater dagmorgen en namen een motie aan, waarin besloten werd de staking op te heffen. De uit slag der stemming wordt beschouwd als ge volg van den minder gunstigen financieelen steun de laatste weken ingekomen. Voorts werd daarin besloten den arbeid op het nieuwe loontarief onder protest te hervatten en van nu af zich krachtig in vakvereenigingen te organi- seeren. Vóór Vrijdag a. s. zal, wanneer de hervat ting der werkzaamheden bij de firma Van Heek Co. heden en morgen haar geregelden gang gaat de Fabriekantenvereeniging weer vergade ren tot intrekking van het besluit twee dagen per week de weverijen en spinnerijen niet te doen werken. Zaterdag is reeds door enkele arbeiders het werk hervat. In de werkplaatsen was men reeds druk met het poetsen en het verder in orde brengen der machines bezig. De staking duurde 22 weken, de uitsluiting aan de andere fabrieken der firma Van Heek Co. 19 weken, en die op de fabriek Rigters- beek van de firma G. J. van Heek Zonen 15 weken. De firma Van Heek stelde Maandagmorgen de fabrieken Kremersmaten, Lombok en Nieuw- Engeland open. Alle arbeiders, voor zoover reeds plaats was, zijn begonnen. Argelooze boertjes. Twee boertjes uit Ermelo die Zaferdag aan het Centraal station waren aangekomen, zochten logies, en vonden twee bereidwillige personen, die hun een logement aanwezen aan de Warmoesstraat. De bereid willige heeren logeerden daar ook. Toen de twee boertjes des morgens ontwaakten, waren een portcmonnaie met f30, een horloge, en eenige Ideinigheden verdwenen. Daar de portemonnaie ledig op een der bedden werd gevonden, door een der bereid vaardigen beslapen, werden beide bereidwillige heeren in arrest gesteld en ondervraagd. Zij moesten ech ter 's avonds weer in vrijheid worden gesteld. Een Eifeltorentje te Scheveningen. Naar men aan de N. Ct. meldt, is door een architect te 's Gravenhage namens een combinatie vaa geld mannen aan het gemeentebestuur aldaar ver gunning gevraagd voor het bouwen van een ijzeren toren met platform, nabij het Scheve- ningsche strand. De toren, die geheel van ijzer is, is 56 M. hoog, (de Eifeltoren is 300 M.) ter wijl het platform ruimte aanbiedt voor 120 per sonen. Een electrische lift brengt de bezoekers naar boven. Op dit oogenblik staat deze toren op de „Gewerbe-Ausstellung" te Barmen. Nader vernam het blad, dat het plan uitgaat van den architect den heer W. B. v. Liefland en op dit oogenblik nog geen vasten vorm heeft aange nomen. Er wordt echter met spoed aan het plan gewerkt. De toren kost 75,000 mark. Te New-York heeft een vrouw geleefd wier verderfelijke zeden en gewoonten, die van het allerlaagst karakter waren, schijnen van geslacht tot geslacht te zijn overgeplant. Zij is in 1827 op 51 jarigen leeftijd overleden. Haar afstammelingen, die 800 in getal zijn, zijn opgespoord. Zeven honderd hunner waren misdadigers die allen zijn veroordeeld geweest. Drie honderd en twee en veertig van hen zijn dronkaards en staan als zoodanig bekend. Honderd en zeventwintig zijn gemeene vrou wen. Zeven en dertig zijn moordenaars en zijn ter dood gebracht. Deze familie heeft de natie drie millioen dol lars gekost aan vervolgingen enterechtstellingen. Deze merkwaardige navorsclnng is geschied door Mrs. M. J. Annable, Staats superintendente van de Vrouwen Christelijke afschaffersver- eeniging. Het jongste bericht omtrent vulkanische verschijnselen komt van Sicilië, waai' 11. Vrijdag morgen te Catania twee en te Mineo één aard schok werd gevoeld. Te Saint-Etienne hebben 1300 arbeiders der ataats-wapenfabrieken de mededeeling ont vangen, dat zij met 1 Juli ontslagen worden wegens gebrek aan werk. Een hevige brand is Vrijdag uitgebroken in een leerfabriek te Philadelphia, waar 200 meisjes in dienst waren. Bij het vluchten naar de uitgangen, geraakten verscheidene meisjes onder den voet, terwijl anderen uit de ramen op straat sprongen. Drie lijken zijn Vrijdag te voorschijn gehaald. Volgens de politie zijn er 12 personen verongelukt. Koud en stormachtig is op het oogenblik het weder in Spanjein Marid staat de ther mometer slechts vier graden boven nul. Ernsti ge ongelukken heeft de storm in de nabijheid van Ferrol veroorzaakt. De zee was zeer be wogen, talrijke vlsschersbooten zijn niet terug gekeerd en men vreest dat z(j zijn verongelukt. Twee andere booten zijn omgeslagen, waarbij dertien personen den dood in de golven vonden. Te Charlois is een tienjarig meisje door een fluitje in te slikken gestikt. Te Santpoort kreeg een echtpaar twist, de man sloeg zijn vrouw en liep toen den spoor weg op waar een trein hem greep en doodde. Nauwelijks hoeft de Engelsche leeuw twee vrije staten met zijn schrokkige muil opgeslokt, of hij strekt zijn klauw alweer naar een ander gebied uit. Op het Turksche eiland Thasos is thans zijn rooversblik gevallen. Dit eiland be hoort aan een Egyptische dame toe. Engeland is de protector van Egypte en uit dien hoofde beweert het recht op hot eiland te heb ben. De sultan, de aanmatiging der Engelschen kennende, heeft een bezetting van 1000 man naar het eiland gezonden. Engeland zond oen Egyptische kannonueerboot naar Thasos, en heeft den Sultan met de zending 'van een En- golsch eskader gedreigd, indien Turkye zijn troepen niet terugtrekt De bewoners van Tha sos, 6000 in getal, zijn Grieken. Geneeskracht van het eiwit. Om sny-en brandwonden te genezen, is er geen sneller werkend middel dan rauw eiwit. Vooral bij brandwonden verdient het de voorkeur boven collodium, en het heeft ook nog dit voor dat het meestal dadelijk bij de hand is. 't Is de in werking van de lucht, die de wond door ont steking verergert; maar het spoedig opdrogend eiwit vormt een huid, waar de lucht niet kan doordringen. Ook is eiwit een der krachtigst werkende middelen tegen buikloop. Met of zon der suiker geklopt en opeens ingeslikt, heeft het eiwit eene heilzame en verzachtende uit werking op de ontsteking van de maag en de ingewanden. Bij gewone gevallen zijn twee, hoogstens drie eieren daags voldoendeen het is niet alleen medicijn, maar ook een licht voed sel, zooals voor den zieke meest dienstig is. Van 10 16 Juni. ONDERTROUWD: J. C. Wattez, jm. 25 j. met C. J. Sanderse, jd. 26 j. H. W. Gelinck, jm. 26 j. met A. P. Snouck Hurgronje, jd 21 j. P. van Kuyk, jm. 28 met M. Keijzer, jd. 22 j. P. C. M. de Munck, jm. 22 j. metS. Roth jd. 19 j. GETROUWD C. Golichowski, jm. 39 j. met J. M. E. Hutzen, jd. 36 j. M. Reijnhout, jm. 21 j. met A. A. Bastiaanse, jd. 22 j. H. E. Dubois, jm. 29 j. met A. E. Hendrikse, jd. 26 j. M. J. üeers jm. 20 j. met J. Fierloos, jd. 24 j. BEVALLEN J. S. Matthysse, geb. Godeschalk z. J. J. Bal, geb. Van de Schelde, z. L. de Bruy- ne/ geb. Van Rooijen, d. C. Rijkse geb. Baljeu, d. F. Meliefste, geb. Catsman, d. M. F. Burgsgeb. Addies d. G. Hendrikse geb. Witte d. W. G. Appel geb. Deibei z. N. M. W. Dronkers geb. Zant voort d. OVERLEDENJ. L. Ladenberg, z. 3 j. M. E. Kamermans, z. 4 w. J. Dambrowskij, z. 20 j. burgerlyke staat onbekend. I. C. Marijs 45 j. man van M. J. van Dalen,

de Faam | 1902 | | pagina 1