Amerikaansche Orgels in 30 soorten voorhanden. 11 E T WONINGGIDS. Bestelt uwe Huwelijkskaarten ter Stoomdrukkerij van A. D. LITTOOIJ. A. S. J. DEKKER, GOES. Lage prijzen. Deskundige garantie. Levering desverlangd op afbetaling. A, D. LITTOOIJ Az. Grootste publiciteit hier ter stede! 3300 ex. worden wekelijks met zorg verspreid. Grootste Publiciteit. 313. J. FONTEIJN. Heer enkleedingmagazij n. Gravenstraat 313. Scherp concurreerende prijzen. No. 31. Woensdag 14 Mei 1902. Zesde Jaargang. Verschijnt eiken Woensdagavond, wordt door de geheele stad gratis verspreid. Spanjaardstraat. Prijs der Advertentièn van 1—8 regels 15 Cent, iedere regel meer 5 Cent. 3 maal plaatsing wordt slechts 2 maal berekend. NIEUWSTIJDINGEN. Prachtige sorteering Heeren-, Jongeheeren- en Kinder-Costuums, Pantalons enz. in alle maten. Specialiteit in Heerendassen en Mode-Artikelen. Kleeding naar maat. Burgerlijke Stand van Middelburg. MIDDELBURGSCH ADVERTENTIEBLAD NIEUWS DE FAAM UITGEVER Groote letters naar plaatsruimte. By abonnement van 1000 of 500 regels voordeelige voorwaarden. Zij, die ons blad wel eens niet ontvangen, worden vriendelijk doch dringend verzocht hiervan aan ons bureau kennis te geven. Voorts wijzen wij er op, dat de loopers van ons blad voor de bezorging niets mogen reke nen en dus geen kranten mogen verkoopen. Klachten ook dienaangaande zyn ons zeer welkom. Dit geldt natuurlijk alleen de benedenbewo- ners; de bovenbewoners kunnen zich voor 1 cent per week eene geregelde bezorging ver zekeren. DE UITGEVER. „De raven brengen het uit." Te Sneek werd Woensdag door een weduwe bij de politie aangifte gedaan, dat haar een pakje loterü brief jes was ontstolen. Een conducteur van 'tHol- landsche Spoor kwam kort daarna aan 't com missariaat een brieventasch bezorgen, die door hem in een waggon was gevonden. In die tasch bevond zich zoowaar een der gestolen briefjes. Bij een huisonderzoek te IJlst kwam de rest voor den dag. De dader, S., bekende den burge meester, dat de briefjes door hem bij bedoelde weduwe waren gestolen. Grappemakers"-werk. Op het gemeente huis van een dorp in Gelderland zou een trouw plechtigheid plaats hebben van een paartje uit een naburige plaats. Op het bepaalde uur ryden de rijtuigen aan, de concierge snelt toe om de portieren tè openen en aanschouwt.een lie ve bruid en gelukkigen bruigom? Neen, een leeg ruituig; de volgende ry tuigen waarvan de ernstige vaders, weenende moeders, deftige getuigen, coquette bruidsjuffers, enz., behoor den te zitten, waren eveneens leeg. Men wist niet wat te denken. In gestrekten draf de rijtuigen terug om de verloren bruiloftsgasten op te spo ren, die echter ongeduldig zaten te wachten, niet begrijpende het lang wegblijven. Wat bleek gebeurd te zijn Een grappemaker had, terwijl de rijtuigen stonden te wachten, de portieren dichtgeslagen en geroepen vooruit maar, waar na de koetsier met hunne gewone op noch om ziende onverschillige deftigheid waren wegge reden. Te Ter Aar kwamen twee fietsryders met elkaar in botsing. De een viel zoo ernstig tegen den grond dat hy na eenige uren over leed. Te Sittart is een dronken man na op de straat te zyn neergevallen, door de nachtlucht bevangen en gestorven. Te IJzendyke is gisteren een jongetje door de bagagewagens van de tram overreden en gedood. De wagens stonden leeg en werden door kinderen in beweging gebracht. Te Raai te vierde een echtpaar zyn gouden bruiloft en de man daarbij tevens zyn 60-jarig jubilé als koorzanger, te midden der feestelin gen gezeten. Des middags zakte de vrouw, door aandoening overstelpt, plotseling ineen en was een lijk. Rotterdam telt ruim 341 duizend 's Gra- venhage ruim 218 duizend inwoners. Te Mooiland, bij Calcar werden een broer tje en een zusje door hun vader, een arbeider, uitgestuurd om 1 liter jenever te halen. Onder weg dronk het jongetje een beetje uit de flesch en toen het hem goed smaakte, dronken ze met hun beiden de flesch leeg. Het jongetje was dadelijk dood, het meisje ligt op sterven. Een ingezetene van De Bilt heeft een hond, die afgericht is op het vangen van wilde konijnen. Dezer dagen kwam de hond aandra gen met een piepjong wild konijntje en sleepte het in zijn hok, naar elkeen dacht, om het smakelijk op te peuzelen. Groot was echter de verwondering, toen men vier dagen later het konijntje met de moederhond uit het hok zag komen. Het die tje verkeerde in blakende wel stand, terwijl de oogjes die nog dicht zaten toen het werd gevangen, waren geopend. Yroolijk liep het met zijne nieuwe beschermster het hok in en uit. Spoedig bleek dat het zich te zoogen had gelegd bij de moederhond, die het konijn tje gewillig en liefdevol voedde. De moederhond beschermde haar zuigeling voortreffelyk en ont ving iedereen, die een weinig te dicht bij kwam, met woedend gegrom en kwaadaardige blikken. Acht dagen duurde die idealeverhouding tus- schen de beide dieren. Ze werd echter jammer lijk op plotselinge wijze door een noodlottige toeval afgebroken. Op een keer dat hetkonyn- tje eens vroolyk uit het hok sprong, om op zijn manier eens een wandeling te kunnen maken en vrij te kunnen rondhuppelen, raakte het be kneld tusschen het hok en den ketting, waar mede de hond vast lag, en bekwam daarbij deerlijke kneuzingen aan de achterpooten. Het teere ;onge gestel van het pleegkindje was hier- niet bestand, zoodat men besloot het van de pleegmoeder weg te nemen, hetgeen lang niet gemakkeiyk bleek te gaan. Daarop werd het beestje gedoodDe pleegmoeder wist niet meer hoe ze het had. Met droevige, zoekende oogen keek ze rond, liep om het hok heen, woelde de aarde met haar voorpooten om, doch tevergeefs. Zij heeft haar pleegkindje voor altoos moeten missen Het gerechtshof te Leeuwarden heeft het vonnis der rechtbank te Assen bevestigd, waar bij de politie-agent Gerhard Hubers Grachten te Meppel is schuldig verklaard aan doodslag en het oogmerk om het overlijden of de geboor te te verhelen en is veroordeeld tot 5 jaar ge vangenisstraf, maar het Hof heeft de straf tot 10 jaar verzwaard. Iemand aan den Spaarndammerdijk te Amsterdam heeft een stuk grond van zijn tuin bestemd om daarop een hondenkerkhof te ves tigen. Men wil er drie klassen maken. Naar men weet heeft men in het buitenland reeds hier en daar een hondenkerkhof. Op een wandelritje te Zutphen wilde een jonge dame, haar paard over een bruggetje leiden. De amazone was daartoe afgestegen, hield - den teugel in de hand, en liep voor het paard uit over het bruggetjedoch het paard gleed uit, en viel op de brug, zoodat zijn pooten aan weerskanten door de opening van de brug leuning staken. Direct werd er hulp geboden, maar in dien stand was het onmogelijk het paard, dat tusschen de brugleuningen bekneld zat en geen steun voor zijn hoeven kon vinden om op te staan, uit zijn onaangename positie te verlossen. Het eenige wat er op overschoot, waseen der brugleuningen weg te zagen. Dit deed men, en toen slaagde men er in, het paard van de brug af, in de beek te doen vallen, waar uit het, met geen ander letsel dan eenige schram men, behouden op het droge kwam. Uit Enschedé. In een vergadering van vroegere arbeiders der firma Van Heek en Co. is het volgend be sluit genomen, en de firma in afschrift mede gedeeld: lo. Alle arbeiders worden weer tot hun werk toegelaten, voor zoover dat direct mogelijk is zy moeten echter allen binnen 8 dagen weer worden aangenomen2o. tot 5 Januari 1903 wordt de helft der door de firma aangekondigde loonsvermindering in toepassing gebracht, terwijl na dien datum de nieuwe loons- lijst in werking treedt3o. Wanneer in het vervolg weer een loonsregeling zal plaats hebben gebeurt dit in overleg met de betrokken arbeiders. Uitgezonderd punt 3, is die dus in hoofdzaak het vroeger door de arbeiders verworpen bemid delingsvoorstel van de commissie uit de burgerij. Broen en Hajee te Rheine, die zich onlangs schrifteiyk om werk bij de firma aanmeldden, om zoodoende de condities te vernemen waar op nieuwe arbeiders door haar zouden worden aangenomen, deze briefwisseling publiceerden en do firma vervolgens op hatelijke wijze in Recht door zee critiseerden, rijn door de Duitsche regeering het land uitgezet. Aan Broen is nog eenige weken uitstel verleend om zijn zaken te regelen. Te Rybinsk, in Duitschland, verscheen voor de po'itie-rechter een dienstmeisje, dat een aanklacht had ingediend tegen een tandmeester omdat deze haar, tegen haar wil, twee gezon de tanden had uitgetrokken. Uit het onderzoek bleek, dat het meisje bij den tandmeester als keukenmeid in 'dienst was geweest en op een m ddag het eten had laten aanbranden. Daar voor trok haar meester haar van het fornuis op een operatiestoel en trok haar, bij wijze van straf, de twee tanden uit. De politierechter gaf het meisje den raad, zich tot de rechtbank van strafzaken te wenden. Engelands zwarte bondgenooten hebben weer een overwinning behaald. Men weet echter dat Kaffers liegen. Men rekene daarmee. Maandagnacht -- zoo meldt men op Kaffer- hjk gezag uit Vrijheid zijn inboorlingen, wier kraals onlangs door de Boeren zyn ver brand, naar het Noorden, naar Scheepersnek getrokken om het vee te halen, dat door de Boeren is gestolen. Zy kwamen plotseling by een Boerenlager en vielen dit aan, doodden meer dan 30 man, van wie de meerderheid tot een commando behoort. Drie gevangenen wer den opgebracht en aan de locale autoriteiten overgeleverd. De inboorlingen kregen hun vee gelukkig terug. Het „ongeluk" aan een gepantserden trein op de lyn Pretoria-Pietersburg overkomen, vond Maandag plaats bij Daspoort, vier myien ten noorden van Pretoria. Volgens de Exchange Telegraph gebeurde het bij het nemen van een bocht. De trein vloog uit het spoor en de locomotief met al de wa gens werden van den dyk geworpen. Behalve de 10 minderen en de officier, die gedood wer den, zyn ook 11 minderen gewond. Binnen korten tyd zyn drie van dergelyke spoorwegongelukken voorgevallen. Een op de lyn Baberton, een op de lyn van Klerksdorp en een op die van Delagoa baai. Dit is het vierde. Niet enkel spoorwegongelukken, maar ook andere, van allerlei aard, treffen het Britsche leger. Tenminste naar de verliesiyst te oordee- len. Die over April toont aan, dat in die maand 1 officier en 90 minderen aan „ongelukken" z|jn om het leven gekomen. Men moet wel een blind vertrouwen in de waarheidsliefde der Britsche autoriteiten hebben, om daar niets verdachts in te zien. Van 6 12 Mei. ONDERTROUWD: W. A. Grootjans, jm.21 j. met W. Goethart, jd. 24 j. G. Mondeel, jm. 22 j. met L. D. de Grave, jd. 22 j. M. Geljon, jm. 25 j. mes A. S. Bruynooge, jd. 24 j. A. de Kam* jm. 24 j. met P. J. Bosschaart, jd. 27 j. L. O. van Straaten, Jm. 30 j. met S. J. Agelink van Rentergem, jd. 31 j. J. Janse, jm. 24 j. met J. Baarr, jd. 24 j. J. Roks, wedn. 35 j. met T. E. Rookelaar, jd. 27 j. P. J. van Maaren, jm. 28 j. met M. van de Linde, jd. 28 j. F. H. Fiipse jm. 25 j. met C. A. van Vlaanderen, jd. 23 j. S. de Nood jm. 22 j. met J. Simonse jd. 19 j. GETROUWD: B. de Wilde, jm. 24 j. met A. P. Janssens, jd. 20 j. J. C. Geervliet, jm. 26 j. met W. P. Alewijnse, jd. 29 j. G. J. C. Posfe, jm. 25 j. met S. J. Sturm, jd. 23 j. P. Smith, jm. 26 j. met A. Smith, jd. 26 j. A. Dekker, jm. 26 j. met G. Speykers, jd. 29 j. G. van Kleven, jm. 26 j. met J Speijkers, jd. 23 j. P. J. de Munck, jm. 28 j. met W. Castel, jd. 24 j. L. Onderdijk, jm. 24 j. met J. Goedhart, jd. 25 j. I. van Wezel, jm. 26 j. met J. M. Witman, jd. 26 j. C. Cornelisse, jm. 28 j. met A. Wisse, jd. 22 j. BEVALLENM. D. Flipse, geb.Van de Rostyne, d. P. L. Back, geb. Bimmel, d. S. M. Houpt, geb. Vreke, d. D. S. Waterman geb. Vermaas, d. H. Jansen geb. Blom d. Geboreneen buitenechtelijke d., moeder 30 j. een buitenechtelyke d. moeder 38 een buitenechteiyke d. moeder 35 j. OVERLEDEND Carmejoole, vrouw van P. J. Grims, 28 j. C. Verweys, man van A. H. Haye, 70 j. J. J. Hoekstia z. 3 j. en 10 mnd., I. Corbeel wedn. van E. Louis 67 j., C. S, de Bruyne, wed. Yan N. de Troye, 81 j.

de Faam | 1902 | | pagina 1