Amerikaansehe Orgels in 30 soorten voorhanden. Bestelt uwe Huwelijkskaarten ter Stoomdrukkerij van A. D. LITTOOIJ. 158 JAARFËËST-VIERING Va der Deure's HOENMIL GRIT Voor slechts 50 Cent kans A. S. J. DEKKER, GOES. Lage prijzen. Deskundige garantie. Levering desverlangd op afbetaling. Leger des Heils. A. 0. LITTOOIJ Az. Grootste publiciteit hier ter stede! 3300 ex. wordeu wekelijks met zorg verspreid Grootste Publiciteit. IS. «X. 3?1 O 1KT T HEI X«X 1ST. 313. Heerenkleedingmagazijn. Gravenstraat I 313. Scherp concurreerende prijzen. op Donderdag 8 Mei. Dog ar dst raat D 3 6. No. 30. Woensdag 7 Mei 1902. Zesde Jaargang. Verschijnt eiken Woensdagavond, wordt door de geheele- stad gratis verspreid Spanjaardstraat. Prijs der Advertentiën: NIEUWSTIJDINGEN. Prachtige sorteering Heeren-, Jongeheeren- en Kinder-Costuums, Pantalons enz. in alle maten. Specialiteit in Heerendassen en Mode-Artikelen. Kleeding naar maat. Advertentiën. 's Avonds 8 uur. Oude bekenden. 5 kilo O,SO 50 kilo 6,50. JOHAN VAN HEUSDEN, om Duizend Gulden te winnen. A. H. TAN DAM TIMMERMANS, Noordstraat. fflOOBLlUHGSCH ADVSBTHTIEBLAD I1EÜWS DE FAAM het woiinaaiDS. UITGEVER van 1—3 regels 15 Cent, iedere regel meer 5 Ctent. 3 maal plaatsing wordt slechts 2 maal berekend. Groote letters naar plaatsruimte. By abonnement van 1000 of 500 regels voordeelige voorwaarden. Maandagmorgen had alhier de opening der Chr. Bewaar- en Yoorbereidingschool op den Dam, naast de Korenbeurs, plaats. Dit gebouw, door den Gemeenteraad voor dat doel welwillend in huur afgestaan, bevat be nevens de woning van het hoofd der School, Mej. Otter, drie schoollokalen. De grootste van deze, uitziende op de korenbeurs, is ingericht voor speelkamer, terwijl daarenboven een open plaats, gelegen tusschen hooge muren, waardoor de kindertjes niet zoo bloot staan voor kou vat ten, ruimschoots gelegenheid biedt zich met een massa zand en de daarbij aanwezige zand vorm pjes enz. gezellig bezig te houden. De lokalen zijn goed licht en de gelegenheid voor ventilatie is uitstekend. Een dertigtal kinderen zyn thans ingeschre ven. Voor kinderen van allerlei rang en stand is de school toegankelijk. De ouders voor wie het gestelde schoolgeld te hoog mocht zijn, kunnen zich tot het hoofd der school wenden. Wij brachten daartoe uitgenoodigd, een be zoek aan de Walvisch-tentoonstelling op een schip aan de Turfkade alhier en kunnen onze lezers een kijkje aanbevelen. Prof. Max Weber, Hoogleeraar der Universi teit van Amsterdam en Dr. C. Kerbert, Direc teur van het Zoölogisch Genootschap Natu re Artis Magistra", zeggen van deze walvisch o.m.„De Walvisch, is een voorwerp van groote wetenschappelijke waarde. Het is de eerste maal, dat een reuzenwalvisch zoodanig is ge prepareerd dat de beschouwer een natuurge trouw beeld krijgt van de lichaamsgedaante- dezer reusachtige zoogdieren." Deze walvisch, den 23sten April gevangen, is bijna 22 Meter lang. De onderkaak van den walvisch is beweeg baar en sluit in tegenstelling van alle andere visschen in zijn bovenkaak. Onder de tong is de voedselzak die een 4 a 5 tong haring kan bevatten. De opening der keel is zeer klein, zoodat er niet meer dan twee haringen tegelijk door kan. Het is zeer opvallend hoe klein de oogen en de ooren zijnde oogen zijn niet grooter dan die van een paard. Onder water ziet en hoort hij uitstekend, daarentegen boven het water slechtom de 20 minuten moet hij boven komen om adem te halen. De voortbewegingskracht zit in zijn staart, die gelijk gebouwd is als de schroef van een stoom boot; hij kan in 1 minuut 800 Meter afleggen. De walvisch wordt veel geplaagd van de zoo genaamde walvisch luis, deze veroorzaakt hem veel pijn en jeuk. De tong en de oogen van den tentoongestel- den walvisch zjjn kunstmatig, terwijl ook de z\jvinnen veel kleiner zyn dan in werkelijk heid. Ziedaar slechts eenige grepen uit het aan ons medegedeelde. Van de vinnen, van de zaag van den walvisch, die aan de hersenen is aan gebracht, van de wijze waarop hy gevangen wordt enz. enz. kan men zich op de hoogte stellen door een catalogus, die tegen 10 cent verkrijgbaar is, te koopen. Het aantal stakende opperlieden en metse laars te 's Gravenhage breidt zich gestadig uit. Donderdag moest de politie in Kepplerstraat by een bouwwerk hulp verleenen aan werkliedeD, die geen gevolg wenschten te geven aan het verzoek van werkstakers om het werk neer te leggen. Under politiegeleide werden de werklieden naar li'uis gebracht. In een talrijk bezochte vergadering hebben de patroons met overgroote meerderheid van stemmen besloten, de eischen der stakers niet in te willigen. Dit besluit is ter kennis van de werkstakers gebracht. Intusschen heeft de patroon op een bouw werk aan het Bezuidenhout den eisch der sta kers ingewilligd, zoodat daar het werk hervat is. Vermist. Het U. D. meldt, dat sedert Zondag morgen 7 uren te Utrecht een meisje van 14 jaar vermist wordt. Het signalement luidt aldus lang 1.55 meter, licht blond los hangend haar, gekleed in groenachtig stof mantelpakje, wit stroo matelot hoedje met blauwe, band, zwarte kousen en zwarte knooplaarsjes. Toen twee dienstboden te Utrecht den 1 Mei de spaarpot wilden ledigen en het daar in aanwezige fooiengeld, tot een bedrag van minstens f 40 verdeelen, kwamen zij tot de treurige ontdekking dat de pot 'ledig was. Daar alles een paar dagen geleden er nog geweest was, en er niemand in de keuken was geweest dan de schildersknecht die de keuken had ge verfd, viel dadelijk vermoeden op dezen, doch de nmn kon niet verhoord worden, wijl ook hij spoorloos was verdwenen. Te Buchten was een landbouwer bezig zyn nog jong paard in te spannen toen dit plot seling op hol ging. De ongelukkige geraakte onder de kar en werd dood opgenomen. Een dronken korporaal-torpedomaker, werkzaam aan de Rijkswerf te Amsterdam, Maandagnacht tegen 3 uur huiswaarts keeren- de is by het afgaan van het trapje waar de sloepen van het wachtschip aanleggen te water geraakt en ondanks op zijn hulpgeroep spoedig toegesnelde hulp verdronken. Te Heemstede werd ten woonhuize van het bruidspaar, waarvan de bruidegom wegens ziekte zich niet mocht verplaatsen, het'huwe lijk voltrokken tusschen een paartje, waarvan hij 72 en zij 73 jaren telt. Leerdammers, die zich de beenen laten breken Men ziet te Leerdam vele aankomende jongelingen, werkzaam op de withut, met bee nen, waarvan de knieën naar binnen gebogen zijn. Dit komt zegt men, dat zij bij den arbeid te veel op één been rusten. In het gasthuis te Utrecht is een proef genomen om zulke beenen te breken en dan opnieuw recht te zetten en dat is uitstekend gelukt. Een jongen, waarmee dat geschied is, loopt thans weer met rechte beenen langs de straat. Er zullen nog wel meer beenen gebroken worden. Op 't vreedzame eiland Ameland word een twist beëindigd niet met een bloed- maar met een waterbad. Twee kijvende vrouwkens te weerzijden van een put staande, waaruit beiden haar emmers gevuld hadden, wierpen den inhoud dezer vaten elkander over 't hoofd en begaven zich daarna naar haar woning met kletsnatte pluDje. By een brand te Mit Ghamz aan den Nyi zijn 50 menschen omgekomen, 1000 huizen en 200 magazijnen verwoest. De schade be draagt 2000000 lire. Prins George van Pruisen is Vrijdag te Beriyn overleden. Hij was 76 jaar oud en was een broeder van wijlen Koning Frederik Wil lem III. Lord Kitchener gaf onlangs tegenover een adjudant zijn verwondering te kennen hoe het mogelijk was, dat de Boeren, ondanks hun gering aantal, zooveel belangrijke successen konden behalen. De officier merkte op, dat men veelvuldig de meening was toegedaan, dat de overwinningen der Boeren waren toe teschry- ven aan hun godsvrucht en vroomheid, daar zij voor hun gevechten God aanroepen en vro me liederen zingen. „Welnuzei lord Kitchener, „dan doen wij eveneens zoo. Welk lied zingen dan de Boeren V De officier antwoordde: „Steeds het eerste vers van het lied: „Een vaste burcht is onze God, een toevlucht voor de zijnen, enz." „Nu," zei lord Kitchener, „dan gingen wij het tweede vers." Daarop evenwel krabde de luitenant verle gen achter zijn oor, en merkte op, dat dit wel niet goed zou gaan. „Waarom niet Hoe begint het," vroeg lord Kitchener den officier. „Wel het begint: „Geen aardsche macht be- geeren wij, die gaat welras verloren Burgerlijke Stand van Middelburg. Van 29 April 5 Mei. ONDERTROUWD: P. Semijn, jm. 24 j. met A. D. C de Bruyn.jd. 29 j. J. Bouman, jm.34 j. met C. Gernler, jd 34 j. J. C. Raats, jm. 24 j. met C. W. van Steenhuijsen, jd. 34 j. J. B. Landman, jm. 25 j met E. Lu it wieier, jd. 24 j. A. A. Baggerman, jm. 27 j. met S. H. de Pagter, jd. 26 j. P. Danielse, jm. 25 j. met W. A. Reijnhoudt, jd. 27 j. C. J. W. de Keijser, jm. 49 j. met J. Blok, jd. 30 j. J. de Krijger, jm. 39 j. met J. P. Mets. s. 34 j. N. Sax, jm 32 j. met G. E. van Bakergem, jd. 27 j. W. Barentsen, wedn. 50 j. met E. Bosschaart jd 28 j. J. S. Sturm jm. 25 j. en W. van Sluijs jd. 26 j. R. Geilman jm. 20 j. met K. Nagtegaal jd. 19 j. P. Smith jm. 32 j. met J. J. Allaard 26 j. GETROUWDJ. Corbijn, jm. 23 j. met M. Jongepier, jd. 20 j. I. Hubregtse, jm. SI j. met S. M. C. van Houte, jd. 28 j. P. Pouwer, jm. 24 j. met J. Gideonse, jd. 23. j. BEVALLENJ. P. Gteljon, geb. De Bru|jn, z. A. S. Louws, geb. Van Meerem, d. A. Nellen, geb. Proos, d. J. de Klerk, geb. Verschiere, z. J. P. Boone, geb. Ingelse, z. M. de Lange geb. Minderhoud, d. G. C. Delzenne, geb. Mange, d. P, La port geb. Koster, d. OVERLEDENJ. W. J. Verdaasdonk, z. 9 j. M. R. A. Varik, man van M. d* Meulmeester, 42 j. J. Reijnhoudt, z. 7 m. J. C Broeke, wedr. van C. Nout, 81 j. N. van de Vyver, d. 2. m. P. J. Tisserand wedn. van P. de Rijke, 80 j. J. H. Jansen wed. van J. Schlüter, 78 j. fonmisbaar voor den Pluimveehouder PER 5 KILO f 0.50. Alom franco, na ontvangst van 50 cent, ver zend ik een Nummer, uit te wyzen door de 5e Klasse der thans trekkende 369ste Staatslotery, kar.s gevende op de navolgende prijzenfreeds uitgetrokken Nummers worden niet uitgegeven.) 1 prijs f 100.000, 1 Jachtwagen met 2 Paarden of f1000. 1 prys f50.000, 1 Paard en 1 Koe of f400. 1 premie f30.000, 1 Paard of f200, 1 prijs f25.000, 1 Amerikaansch Orgel of f170. 1 prys f15.000. 1 Damesfiets. 1 prijs f 10 000, 1 Heerenfiets. 1 prys f5000, 1 vet Varken of f40. 1 premie, f3000, 1 Naaimachine met Kast of f30. 1 prijs f2000, 1 Gebogen Macbonie Penantkastje. 3 prijzen f1500, elk 1 fijn Kam- garen Heeren Costuum of f 20 55 prijzen f 1000, elk 1 Kinderwagen of f 865 prijzen f 400, elk 1 zilveren Remontoir of f6; 70 prijzen f200, elk een 2-Mans Fantasiedeken of f 4 170 pryzen f100, elk een Gulden. Te zamen 372 Geldprijzen voor slechts 50 Cent. Na afloop der Loterij ontvangt ieder een trekkingslyst. Boekhandel, Culemborg. Collossaal groot echte REUZENKOEKEN per stuk 11 cent.

de Faam | 1902 | | pagina 1