Bij mij veel goedkooper. Prachtige ORGELS. Grootste Zeeuwsche Orgelhandel, A. S. J. DEKKER, Goes. ONDERZOEK en KOM zien of SCHRIJF mij. Levering franco en óók op afbetaling. Voorhanden 25 a 30 soorten A, D. LITT00IJ Az. I»—» im .um, »i ^..„,1, •Scherp concur ree rende prijzen. Boter- en Eierenhandel, S. J. FONTEIJN. Bogardstraat D 36. Gesteriliseerde Melk 6,9 en 11 ct. p. 1 GRIT (onmisbaar voor kippen.) 50 ct. per 5 Kilo. Woensdag 30 April 1902. No. 29. Zesde Jaargang. Verschijnt éllien Woensdagavond, wordt door de geheele stad gratis verspreid. Spanjaardstraat, Prijs der Advertentièn NIEUWSTIJDINGEN. Burgerlijke Stand van Middelburg. Advertentie n. I 313. Heerenkleedingmagazijn. Gravenstraat I 313. Prachtige sorteering Heeren-, Jongeheeren- en Kinder-Costuums, Pantalons enz. in alle maten. Specialiteit in Heerendassen en Mode-Artikelen. Kleeding naar maat. JOHAN VAN HEUSDEN, v. d. DEURE's Hoendermeel, HARRY's American Poultry Meal, mm ■ISDBLBDKBSGI iimumiEmD DE FAAM HBT WOÏIFJfllH UITGEVER van 1—3 regels 15 Cent, iedere regel meer 5 Oent. 3 maal plaatsing wordt slechts 2 maal berekend. Groote letters naar plaatsruimte. By abonnement van 1000 of 500 regels voordoelige vooi-waarden. Bestelt uwe Huwelijkskaarten terïooiuMtaij van A. D. LITTOOIi Ziekte der Koningin. Omtrent de ziekte komt men weinig te we ten. Diensten van personeel of vertrouwden worden Diet gevraagd, dewijl al het benoodig- de voor H. M. en hare verpleging in een nabij gelegen vertrek wordt aangebracht, waar de dienstdoende verpleegster ze in ontvangst komt nemen. Wat men o. m. verneemt is, dat H. M. in alles veel wilskracht en gelatenheid aan de dag legt. In het Paleis heerseht groote stilte, doch de neerslachtige stemming is geweken, de stellige overtuiging heeft er plaats gevat dat de Koningin, hoewel nog eenigen tjjd aan het ziekbed gebonden, langzaam in herstel zal toenemen. Vrijdagnacht ontstond te Broek in Wa terland een felle brand welke drie groote huizen in de asch legde. Een kostbaar museum van antiquiteiten en schilderyen, dat de heer Hek- king in zijn huis had, is mede voor het groot ste deel verloren gegaan. Onder de voorwerpen van waarde waren een prachtige antieke kast, bestemd als geschenk voor H. M. de Koningin, en Indische wapens in goud en met edelgesteen ten belegd. Deze kast, welker waarde wordt geschat op f 30,000, is in veiligheid gebracht. Al de antiquiteiten waren verzekerd op f 80,000. Een wonderlijke redding. In tegenstel ling met de pessimistische voorspellingen van hen die aan het werk gegaan waren om den putvverker Frankelmont die in de Weverstraat te Schaerbeek (België) onder een ingestorte zandput was geraakt, op te graven, is hij zon der een schram er afgekomen. De geniesolda ten, de boeren en de grondwerkers waren eer gisteren hard aan de arbeid getogen om vyf uur 's morgens en hadden ongeveer een half uur gegraven, toen een hunner meende iets te hooren. Men klopte eenige malen en had de voldoening dat het geklop beantwoord werd. Om zes uur kon men de stem van de bedolve- ne hooren. Zijn moeder werd gewaarschuwd en ongeduldig wachtte zij op het oogenblik dat zij haar kind zou kunnen omhelzen. Eerst om twaalf uur slaagde men er in hem los te wrin gen uit zyn graf. Frankelmont werd naar een naastbijzy'nd huis gebracht, waar hij onderzocht werd door de geneesheeren, die constateerdan, dat hö geen letsel had gekregen. - Vry'dag is een tram loopende tusschen Londen en zyn voorsteden, en die vol reizigers meest werklieden was, ontspoorddrie werk lieden waren op slag dood dertig anderen wer den zwaar, veertig licht gekwetst. - By de politie te Utrecht vervoegde zich Donderdag een jonge man, zich noemende Pie- ter Marits oud 23 jaren, met het doel om bij president Kruger te worden toegelaten. Zooals hy vertelde was hij een Oranje Vrystater en ruim 22 maanden op commando geweest, totdat hy in Augustus 11. in een gevecht tegen de Engelschen werd gewond on gevangen genomen. Na zyn herstel werd hij in October met een aantal lotgenoten naar St. Helena getranspor teerd, waar het hem zoo goed beviel, dat hij reeds dadelijk besloot zoo mogelijk een poging tot ontvluchting te wagen. Eerst vijf weken geleden deed zich de gelegenheid voor, waar van hy en drie mede krygsgevangenen gebiuik maakten om aan hunne bewakers te ontsnap pen. Ongelukkig werden zy door een schild wacht ontdekt op het oogenblik. dat zij in zee sprongen, in de hoop zwemmende, het zoolang te kunnen uithouden, tot zij doo*u*coi ot ander niet Engelsch schip werden opgemefkt. Twee hunner werden door geweerschoten verwond en verdwenen in de diepte, terwijl hy en een makker, na ongeveer 0 uren op buik of rug te hebben gezwommen of gedreven, meer dood dan levend door een Fransch schip werden op genomen en verpleegd. Te HJvre aangebracht aangebracht moesten zij in het ziekenhuis wor den opgenomeD. waaruit Marits een dag of vijf geleden hersteld werd ontslagen en na van het noodige te zyn voorzien, voortgeholpen nasr Utrecht. Zyn voornemen is de president te vragen hem den noodigen bystand te verleenen om naar Afrika tc kunnen terugkeeren en zich dan weder bij een commando te voegen. Marits, wiens vader en 0 broeders nog in het veld zyn twee broeders sneuveldm is een flinke, stevige kerel met een open en in nemend gelaat en goed ontwikkeld. De staking te Enschedé. Vry dagavond werd in een koffiehuis een der nieuwe arbeiders van de firma Van Heek door een der vroegere arbeiders der firma, terwijl hij en drie andere der nieuwe arbeiders het café verlieten, met een bierflesch bloedend verwond. Reeds zijn 61 dekengetouwen ia working. Nog wordt veel nieuw volk verwachtdeze arbeiders zullen voornamelijk voor de deken we very worden op geleid. Alles blyft verder kalm. Enkele nieuwe ar beiders wandelen door de stad, af en toe achter volgd door een aangroeiende menigte wat het afzetten'van enkele straten noodzakelijk maakte dit geschiedde correct door de politie. Een twaalfjarige knaap te Terhuijden die een nest uit een boom wilde halen viel door het breken van een tak uit den boom en bleef op de plaats dood. Zaterdag is te Rotterdam een 12 jarige Itaiiaansche schoorsteen vege rsjongen, dragende den schoonen naam Angelo Parelo, van een sleeperswagen gevalleD, overreden en gedood. Te Spekholzerheide (Limburg) in de mijn „Willem Sophia" stortte een arbeider, vader van negen jonge kinderen, met een volgeladen ko lenwagen in de schacht en bleef op de plaats dood. Te Nieuw-Amsterdam woonden een 104- jarige weduwe en haar 75 jarige dochter in een benauwde „hut" al jaren, toen de evangelist te dier plaatse besloot haar een nieuwe woning te koopen. Daartoe vroeg hy giften cn spoedig was het geld by een. De weduwe is thans in haar eigen goede woning gehuisvest en de hut is by openbare veiling, by opbod verkocht. Opbrengst één rijksdaalder Te Afferden wilde een gepensioneerd sergeant een revolver schoonmaken zonder to weten dat er nog een schot op zat. Plotseling ging het schot af, trof hem in de borst en doodde hem. Op het afgelegen eiland Urk hebben zich voor de betrekking van onderwtj/.jres niet minder dan 25 sollicitanten aangemeld, waarvan slechts een drietal elders in functie is. Wel een bewys, hoe velen de acte bezitten doch tevergeefs naar een betrekking uitzien. Laagheid en leugen. In het kamp te Pietermaritzburg, in Natal, beviudt zich de echtgenoote van den wakkeren Christiaan de Wet, met hare jongere kinderen. Zij is in het geheel niet wel en wordt al meer en moer lydende. Behoeftig, ah zoovele andere vrouwen, is zij niet. Er zijn in de niet-Engelsche wereld, waarin de heilryke Kngelsche beschaving en ridderlijkheid nog niet zulk een hoogen trap van volmaaktheid bereikt hebbeD, nog harten en handen, die niet gedoogen, dat deze gade van den vermaarden held met haar kroost zou moeten honger lydeu met het karige voedsel, dat die koslelyke Britsche ridders aan de van huis en have beroofde arme vrouwen toereikeu. Minder ridderlijke handen vullen hare hand, terwyi haar man, de ongrijpbare, do Britsche scharen tot ontuitsprekeiykè vreugde van by na de gansche wereld, achter zich aandryft. Een harer zoons is gewond en gevangen ge nomen. Dk moeder kon hem althans eene handreiking zenden. Moet zij dan ia dat kamp vertoeven Ja men wil haar niet toestaan, te Pieter maritzburg in de stad of elders te gaan wonen. Zij moet in het kamp blijven. Den 29sten Maart jl. was zij er dan ook nog. Welk eene laaghartige behandeling eene weerloozeeene lydende vrouw aangedaan. Welke redenen van politieken of sTategischen aard wettigen nu zulk eene laagheid? Is ze iets anders dan een diep verachtelijke openba ring van de jammerlijkste, de nijdigste, de ge- niepigste wraakzucht? Zet daar nu eens Koos de la Rey, den ridderlijken overwinnaar van Tweebosch tegenover. De laagheid hier houdt gelijken tred met de leugen. De gruwelijke kampenwaarin de honger en de koude de zeisden des doods zyn geweest en waarin het sterftecijfer slechts af nam, toen er niet meer te sterven was, heeten vluchtelingenkampen, waar de weergaloos hu mane Britten de vrouwen en kinderen hunner wederpartijders in bewaring en onder hunne bescherming houden. Men weet wel beter. En waarom mag dan de Echtgenoote van den Vrystaatschen generaal, die de Engelsche be scherming en het Engelsche meel niet ver langt en ook niet noodig heeft, nergens anders dan in dat kamp vertoeven Alle recht en menscheiykheid wordt door den schaamteloozenovermachtigen geweldenaar vertreden. Eerst is de moeder met haar gezin uit Jo hannesburg, waar ze nu een jaar geleden nog hare woning had en voor haar onderhoud ge zorgd werd, naar Natal gevoerd. Dr. Visser, die in de goudstad de hand was, door welke de hulp haar bereikte, werd wat later tot twee jaren harden arbeid veroordeeld. Hy behoorde tot al die menschen, die hoog verraders of samenzweerders moesten zijn, om getroffen te kunnen worden. En nu woedt de wraak nog tegen eene mach- telooze Van 22 28 April. ONDERTROUWDG. J. C. Post, jm. 25 j. met J. S. Sturm, jd. 23 j. P. J. de Munck.jm. 28 j. met W. Castel, jd. 24 j. G. van Kleven, jm. 26 j. met J. Speyker, jd. 23 j. A. Roelofs, jm. 24 j. met C. L. Vroegop,jd. 23 j.J. C. Geer vliet, jm. 26 j. met W. P. Alewynse, jd. 29 j. C. Comelisse, jm. 28 j. met A. Wisse, jd. 22 j. K. Stuur, jm. 23 j. met J. van Sparretak, jd. 25 j. I. van Wezel. jm. 26 j. met J. M. Witman jd. 26 j. L. Onderdyk, jm. 21 j. met J. Goedhart jd. 26 j. A. Dekker, jm. 27 j. met G. Speykers, Jd. 29 j. J. de Koning jm. 19 j. met W. F Everaert jd. 19 j. GETROUWD: P. A. Blok, jm. 28 j. met J. A. de Wagemaker, Jd 28 j. F. J. Ley dokkers, jm. 21 j. met J. B. van Hilst, jd 19 j, J. H. van den Hil, jm. 23 j. met J. H. Hackenberg, jd 30 j. P. H. Pouleyn, jm. 24 j. met W. H. Pennings, jd. 21 j. L. Rottier, jm 27 j. met M. Keersemaker, wed. 31 j. P. C. Timmerman, jm. 20 j. met P. Schoe, j 1. 19 j. BEVALLENH. J. Tisserand, geb. Nachtegaal z. J. J. Hoevenagel, geb. Brakman, z. A. Vroon, geb. van den Hoek, z. P. van Wezel, geb. Heuseveldt, d. W. C. van Aartsen, geb. Smit, z. L. Barentsen, geb. Byleveld, d. N. Fiorisse, geb. Jobse, z. W. C. van Aartsen geb. Smit, z. (levenl.) P. Vermaas geb. Larapert z. Levenloos aangegeveneen z. van A. van Eenennaam en J. J. van den Abeele. OVERLEDEN1. A. Inkman, wed. van C. Patrik, 76 j. J. L. A. Fiorisse, z. 6 w. A. F. Lorler, z. 3 m. Koffieroom, Slagroom, Roomkaasjes. 5 kilo f0 80. 50 kilo f6.50. 5 kilo f 0 70 10 kilo f 1.30 50 kilo f5.50.

de Faam | 1902 | | pagina 1