Bij mij veel goedkooper. Prachtige ORGELS. Grootste Zeeuwsche Orgetadel, A. S. J. DEKKER, Goes. ONDERZOEK en KOM zien of SCHRIJF mij. Levering franco en óók op afbetaling. Voorhanden 25 30 soorten. A. 0. LITTÖQIJ Az. Grootste publiciteit hier ter stede! 3300 ex. worden wekelijks met zorg verspreid Grootste Publiciteit. S. J. FONTEIJN. 313. Heerenkleedingmagazijn. Gravenstraat I 313. Scherp concurreerende prijzen. O- VAN POELJEN, No. 25. Woensdag 2 April 1902. Zesde Jaargang. Verschijnt eiken Woensdag a/vond, wordt door de geïieele stad gratis verspreid 8 pan j aar d straat. Prijs der Advert&ntiën van 1—3 regels 15 Cent, iedere regel meer 5 Oent. 3 maal plaatsing wordt 3lechts 2 maal berekend. NIEUWSTIJDINGEN. PraGhtige sorteering Heeren-, Jongeheeren- en Kinder-Costuums, Pantalons enz. in alle maten. Specialiteit in Heerendassen en Mode-Artikelen. Kleeding naar maat. Burgerlijke Stand van Middelburg. Advertentie n. NIEUWS' IIDDELBUR6SCH ADVERTENTIEBLAD FAAM MET WONINGGIDS. UITGEVER Groote letters naar plaatsruimte. By abonnement van 1000 of 500 regels voordeelige voorwaarden. Zij, die ons blad wel eens niet ontvangen, worden vriendelijk doch dringend verzocht hiervan aan ons bureau kennis te geven. Voorts wijzen wij er op, dat de loopers van ons blad voor de bezorging niets mogen reke nen en dus geen kranten mogen verkoopen. Klachten ook dienaangaande zijn ons zeer welkom. Dit geldt natuurlijk alleen de benedenbewo- ners; de bovenbewoners kunnen zich voor 1 cent per week eene geregelde bezorging ver zekeren. DE UITGEVER. De rechtbank te Assen heeft de zaak behandeld van den politieagent Gerard Grachten die het kind van hem en zekere Geertje Keizer met wie hij omgang had, twee dagen na de geboorte heeft gedood door het met groot geweld een scherp voorwerp in het hart te steken, waardoor het hart doormidden is gestoken, terwjjl het voorwerp nog in de wond is omgedraaid. Daarna heeft hij 't lijkje ingepakt en is toen in een herberg gaan bil jarten. Hij vroeg en verkreeg drie dagen verlof naar Limburg doch ging naar Arnhem, waar hij onderweg het kistje uit den trein wierp. Beklaagde heeft alles bekend, doch beweerd gehandeld te hebben in een toestand van oogen- blikkelijke krankzinnigheid. Het O. M. nam dit laatste niet aan en eischte vijftien jaar ge vangenisstraf. De verdediger ham 'twel aan, vroeg deernis en pleitte een lichtere straf. In het laatst van Februari vonden twee spoorwegarbeiders nabij het station Buitenpost twee patrijzen, die zich hadden doodgevlogen tegen de telegraafdraden. Ieder nam er een mede. De eene arbeider vertelde argloos latei- in den trein, welk gelukje hij dien dag gehad had en vertoonde het corpus delicti. Twee ma rechaussees in politiek, in den trein aanwezig, verbaliseerden den arbeider wegens vervoer van wild in gesloten jachttyd. De zaak heeft nu gediend. De beide marechaussees moesten daarvoor uit Assen komen, kregen ieder f7 getuigengeld, terwyl tegen den arbeider fl boete of 1 dag hechtenis geëischt 'werd. Die doodgevlogen patrijs kost dus het Rijk mins tens f 13. Het Dagblad meldtVan hoogst betrouw bare zijde gewerd ons de heugelyke tyding, waarvan men in gezaghebbende kringen geen geheim meer maakt, dat H. M. de Koningin zich in belangwekkende omstandigheden bevindt. De belangwekkende gebeurtenis zou in Septem ber worden tegemoet gezien. Eenigen tyd geleden vertrok uit Prinsenhage een dame naar Zwaluwe en nam haar kat mede. Deze verkoos eohter blijkbaar haar oude woning boven de nieuwe en was eenige dagen later weer te Prinsenhage terug. Men besloot toen de poes naar een familielid te Gorinchem te zenden, doch ook van daar heeft het dier den weg naar de oude woning weer teruggevonden In het thans in de Turfhaven te Zutfen liggende binnenbad had een doopplechtigheid plaats. Drie vrouwen zouden opgenomen wor den in de godsdienstige secte der Sabattisten. Een der groote kuipen van het binnenbad was in het water gelaten; bij de kuip stond de voorganger, die het doopformulier voorlas, ter wijl een ander in de kuip stond, gereed om de vrouwen één voor één geheel onder te dompelen. De doopelingen, gekleed in een lang gewaad, gingen zonder aarzelen te water, en ondergin gen onverschrokken de onderdompeling, wat bij de huidige temperatuur van het IJselwater wel geen aangename gewaarwording moet geven. (Z. Ct.) Op echt gemoedelijke wijze werd vóór eenige dagen een aardig bedrag door ons land vervoerd. Een postbeambte men zegt een „besteller" maar in elk geval een man alleen zette zyn negentien mandjes mot goud in een goederenwagen en ging er toen zelfbij zitten. Zoo gingen twee millioen gulden het land door naar Esschen. Daar kwamen drie gendarmen met geladen tweeloopsgeweren het vrachtje overnemen. Ds. Grass te Kampen is wegens onbe voegd uitoefenen der geneeskunde beboet voor f20 boete of 4 dagen hechtenis. In de cellulaire gevangenis te Breda is op het oogenblik geen plaatsje onbezet. Zij, die daar nog eenigen tijd moeten doorbrengen, worden elders in een gevangenis gesloten, of moeten wachten op „beter tijden". Te Steenberge wilde een 9-jarig meisje, dat op weg naar school was op een der achter ste melassewagens van de in beweging zijnde tram springen, zy viel, kreeg den wagen over het hoofd, en bleef deerlijk verminkt, dood liggen. Te Winterthur gaf een 18-jarigen jongen op straat onverhoeds een kus aan een meisje dat van school naar huis terugkeerde. Het meisje schrok zoo hevig, dat zij een zenuw toeval kreeg. Er werd een aanklacht ingediend het feit werd dan ook vervolgd, en wel als „het door zorgeloosheid toebrengen van licha melijk letsel". De uitspraak luidde 100 fr. boete en 2200 fr. schadevergoeding. Eenige - avonden lang zijn de bewoners van het gehucht „Hulsen" (Gelderl.) verontrust geworden door de verschijning van een zeldzaam iets. Een licht dook ter plaatse, waar vroeger het wijdvermaarde kasteel van Hulsen stond, op en zweefde over velden en weiden tot het om circa elf uur weer verdween. lederen avond lokte het meer toeschouwers met bange harten die telkens vreemdere verklaringen vonden. De eene buurvrouw beweerde, het was een „dwaallicht", dat nota bene gedoopt moest worden, een ander wilde, dat het de geest was van een oud ridder, die geen rust in zijn graf kunnende vinden, op zijn voormalig riddergoed kwam spoken. Kort en goed, het was er niet „richtig" totdat een koene durfal ontdekte, dat daar alle avonden twee of drie mannen met een lichtbak kwamen om vogels te vangen. En nu is het met spoken gedaan. Recht gezocht en gekregen, wordt gemeld aan de N. R. Ct. Uit Delft De soldaat v. d. L., van het 4e reg. infanterie, had zich over eene straf van 14 dagen politie kamer, hem opgelegd door zyn kapitein com pagnies-commandant, naar aanleiding van een rapport van een luitenant, bij den overste batal jons-commandant beklaagd. Die bataljons-com mandant vond de klacht van den soldaat on gegrond en hechtte slechts waarde aan de opgaaf van den luitenant omtrent de toedracht van eene begane disciplinaire overtreding doorv. d. L., waarom hij laatstgenoemde, wegens onge grond reclameeren, met twee dagen provoost strafte. Daarop beklaagde y. d. L. zich by den krygsraad te 's Gravenhage. Na een langdurig onderzoek en het hooren van een groot aantal getuigen, heeft de krijgs raad de reclame gegrond en rechtmatig en de straf onverdiend bevonden en tot betering van klager's geleden ongelijk gelast, dat, zoowel de straf van den compagnies-, als bataljons-com mandant op klager's strafregister zouden wor den doorgehaald. De kapitein compagnies-commandant had den klager gestraft met de mutatie, „by het onder zoek den kapitein voorgelogen", omdat hij had volgehouden dat de luiten'ant zich had vergist en hij by een militairen marsch niet was ach tergebleven en zijn rot zelfs niet had verlaten, doch even uit het gelid was gegaan om op het trottoir zyn broekspypen neer te slaan. Moordaanslag. Te Wormerveer is een moordaanslag gepleegd. Een zekere J. P. M. kwam in beschonken toestand by J. v. H., meesterknecht van den aannemer S., om werk. Deze wees hem af, waarop M. een groot mes trok, dat hy blijkbaar voor dat doel had gekocht, en v. H. daarmee te lijf wilde. Hij raakte de vrouw, die inmiddels op het gerucht was toe gesneld, aan de hand, en verwondde die deer lijk. Inmiddels schoten eenige buren toe en twee agenten, die hem weldra onschadelyk maakten. Het mes is in beslag genomen. Wraakneming. Zekere M., mandemaker te Vlijmen, had verzuimd een paard in de be lasting aan te geven; en weldra prijkte M's naam in het bekeuringsboekje van een kom mies van 's Rijks belasting. Het schynt, dat M, zijn buurman v. Eevenals M. aan den Voordijk woonachtig, verdacht in die calange de hand te hebben gehad, waarom hij zich op v. E. wreken wilde. Toen Zondagavond v. E. met een paar buren in zijn woning zat, werd er met knuppels op deuren en ramen geslagen en gegooiddaar zulks geruimen tijd aanhield, ontgrendelde v. E. de deur en begaf zich naar buiten. Dit was het sein, om v. E. aan te val len. De ongelukkige werd getrapt en met messen mishandeld. Niet minder dan vijf groote steken of sneden werden hem toegebracht. Een steek in den rug wordtals hoogst gevaarlijk beschouwd. De marechaussee uit 's-Bosch, spoedig gewaar schuwd, stelde een onderzoek in met het gevolg, dat Maandag geboeid gevankelijk naar Den Bosch werden overgebracht genoemde Mdiens twee zoons en zekere K. (Nbr.) Roestvlekken in linnengoed. Hoe die ver- schrikkelyke roest eigenlijk in het linnengoed komen, weten de meeste huismoeders niet te zeggen en al hare bespiegelingen daarover leiden dikwijls tot heel weinig resultaat. Gelukkig, dat er een middeltje bestaat om de vlekken weg te maken, zonder dat het goed al te erg daar onder lydt. Men wry ft de leelyke plek na melijk in met een citroen, legt er dan een stuk vloeipapier over, waarna men er met een heet strijkyzer overgaat. Meestal moet men dit ver scheidene keeren herhalen. Grijze haren. Hoe komt het dat de haren grijs worden Deze vraag, welke lang de ge leerden heeft bezig gehouden, schynt thans be antwoord te zijn door den beroemden physio- loog dr. Metchnikoff. Hij heeft gevonden dat in de haarbuisjes, behalve het „pigment" de kleurstof die ze zwart, blond of rood maakt, nog een aantal cellen zich bevinden, die zeer verschillende vormen kunnen aannemen. Deze cellen zijn pigment-verslinders als en waar zy zich ontwikkelen, verdwijnt het pigment, en daar die groei niet altijd geiykmatig gaat, ko men er gedeeltelijk gryze haren voor. In ge heel vergrijsde haren heeft dr. M. die cellen niet meer gevonden, zoodat deze of door de huid of het haar bolletje in de huid worden opgenomen of aan het boveneind er uit schijnen te gera ken. Groote gemoedsbewegingen, waardoor vaak de haren plotseling grys worden, schynen den groei dier cellen evenzoo te bevorderen als de ouderdom. Dr. M. is thans bezig te zoeken hoe de pigment etende cellen onschadelyk kunnen worden gemaakt en hoe mannen en ook vrou wen, die gaarne lang „jong" willen er uitzien, aan de „grijsheid" kunnen ontkomen. Kalk in de oogen. Het komt gelukkig niet zoo dikwyis voor, dat iemand kalk in de de oogen krygt, maar juist daarom is men des te radeloozer, als dit eens een enkele maal ge beurt. Voor het oog is er geen heviger pyn, dan wanneer het met kalk in aanraking komt en het uitwasschen met warm en koud water vermeerdert de pijn in plaats van die te ver minderen. Een welbeproefd middel is wasschen met suikerwater, dat ook somtyds door met selaars wordt toegepast. Een schilder te Parys, en zyn moeder zyn plotseling krankzinnig geworden. De beide ongelukkigen braken al hunne meubelen stuk, wierpen ze op een hoop, gingen er op zitten en staken alles in brand. De buren trapten de deur in en rukten de krankzinnige van hun ge- vaarlyke zitplaats. Het duurde drie uren, voor men zich van hen kon meester maken. Van 25 28 Maart 1902. ONDERTROUWDW. F. Willems jm. 21 j. met A. Koole wed. 41 j. GETROUWDJ. Huizinga, jm 29 j. met M. V. Schorer, jd. 25 j. BEVALLENP. de Vos, geb, Florisse, z. M. A. van de Kreke, geb. Flink, z. N. Nederhand, geb. Poortvliet, d. D. G. Kuiper geb. van Wezel d. A. H. Wery geb. Zernitz d. Levenloos aangegeveneen onechte z. moe der 24 j. OVERLEDENA. J. N. Sanders, d. 3 m. I. Reijnierse 4 d. z. J. Reijnierse 4 d. z. P. J. Bos 23 mnd. z. Behanger Wal B 46, beveelt zich beleefd aan tot het maken, ver maken en leggen van Tapyten, Gordynen, Matrassen enz., het bekleeden van Canapé'» en Stoelen tegen lage pryzen.

de Faam | 1902 | | pagina 1