Bij mij veel goedkooper. Prachtige ORGELS. Grootste Zeeuwsche OrgeUtandel, A. S. J. DEKKER, Goes. MIDDEL8ÜRGSCH MET W02TINGGIDS. S. J. FONTKIJN. Rijwiel te koop. ONDERZOEK en KOM zien of SCHRIJF mij. Levering franco en óók op afbetaling. Voorhanden 25 k 30 soorten. k 0. LITTOOiJ Az. Speciale Inrichting voor Kleeding naar Maat Waarschuwing M. HOMBURG. Grootste publiciteit hier ter stede! 3300 ex. worden wekelijks met zorg versprei* l. Grootste Publiciteit. GRAVENSTRAAT I 313. ONTVANGEN een prachtige zending Heeren- en Kinder-Demisaisons en Costuums, en Stoffen waaronder zeer geschikte voor de a. s. AANNEMING. B ij verdienste Dames- en Kinder-Costuums. Dames- en Kinder-Costuums. No. 19. Woensdag 19 Februari 1902. Zesde Jaargang. Verschijnt eiken Woensdagavond wordt door de geheele stad gratis verspreid. Spanjaardstraat, Erijs der Adv er tentièn NIEUWSTIJDINGEN. Oorlog. Advertentlën. N. en A, CAROL. HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN J. DE MVNCK. HEIT WS ADVERTENTIEBLAD FAAM UITGEVER van 1—3 regels 15 Cent, iedere regel meer 5 Cent. 3 maal plaatsing wordt slechts 2 maal berekend. Groote letters naar plaatsruimte. By abonnement van 1000 of 500 regels voordeelige voorwaarden. Aan den heer A. S. J. Dekker te Goes is naar wij vernemen opgedragen den bouw van een pijporgel voor 6 a 700 zangers ten behoeve der Gereformeerde kerk te Harderwijk- By een twist tusschen carnavalfeesters te Rozendaal, is een molenaarsknecht uit Ruc phen een vinger afgesneden. De man te Amsterdam die van Zurings- zout in plaat van zuiveringszout innam, is dien tengevolge overleden. De politie onder zoekt of hier de schuld is by den leverancier of by de meid die haar boodschap verkeerd overbracht. Te Klaaswaal ligt een vrouw bedenke lijk aan bloedvergiftiging, opgedaan door een wond iia den vinger bij het aardappelen schil len. De weg tot rijkdom. Met een koopman die niet van reclame hield en aan den vooravond van zijn faillissement stond, wedde een Yankee om een hooge som, dat een handelsman die altyd adverteert, en nog eens adverteert, nooit zijn kapitaal ver liezen kan. De arme koopman die niet veel te verliezen had nam de weddenschap aan, in het vaste geloof, die te zullen winnen. Spoedig echter ondervond hy, dat hy niet tegenstaande de reusachtige sommen die hij voor reclame besteedde, toch zyn doel, n. 1. het winnen der weddenschap, niet kon berei ken, om de eenvoudige reden dat iedere uit gaaf voor annonces zijn inkomsten vertiendub- belde. Na wanhopige pogingen om zyn geld door reclame kwyt te raken, moest hij eindelyk de vlag stryken en de weddenschap betalen. Daar voor was hij echter van een zekere ondergang gered en had in het voortdurend annonceeren den weg tot rykdom gevonden. Enschede. Er is te Enschede een commissie van vyftien burgers gevormd, die aan 200 of 300 ingezetenen oproepingen zal- sturen, om te bespreken middelen die aan strike en uitslui ting een einde zouden kunnen maken. De com missie wenschf geheel onpartydig te staan tusschen werkgevers en werknemers. Door de toepassing van de lock-out op de fabriek Richtersbeek komen nog ongeveer 600 personen met 1 Maart zonder werk. Aangehouden. Gisternacht te 's Gravenhage op heeterdaad door een politie-agent gesnapt en aangehouden een inbreker, die nadat hij een met zeep gesmeerde ruit had ingedrukt, zich eenige voorwerpen wilde toeëigenen. De eigenaar werd wakker doordat een luikje om verviel. Op dit geraas kwam ook een agent toesnellen, die den dief greep. Het was een opgeschoten jongen van nog geen 20 jaar. Toen hy hedenmiddag van het politie-bureau Groenmarkt in den ge vangenwagen stapte, had hy zich uit schaamte het hoofd met een doek bedekt, zoodat men hem niet in 't gelaat kon zien. Blijkens de Engelsche verlieslyst, schijnen de Engelschen bij Kliprivier een nederlaag ge leden te hebben. Daar zijn namelijk 4 officie ren en 27 man gewond en 2 gedood. Omtrent de ontvluchting van De Wet ver neemt men nog dat tegen de zware Britsche macht tijdens de insluiting bij Heilbron-Wol ve- hoek slechts 600 Boeren gestaan hebben, en de overige 1400 reeds naar het Oosten getrokken waren. Zy zijn nu nabij Reitz. Ook is De Wet zelf niet door de Thabanchu blok huizenlinie doorgedrongen, maar zal waarschijnlijk trach ten weer Noordwaarts door te breken, om de verspreide macht by Reitz weder onder zijn commando te krijgen. Voor zoover bekend is, zijn 300 Boeren door kolonel Byng, generaal Elliot, kolonel Rawlin- son en kolonel Rimingston's colonnes in de groote veegbeweging der laaïste dagen ten Oosten van den spoorweg gevangen genomen. Kolonel Byng nam bij de laatste operatie in het Noorden 40 gevangen, onder wie Prinsloo en Ovendaal, van Kroonstad. Kekewich en zijn bereden infanterie hadden Donderdagnacht weer een buitenkansje. Zij „verrasten" ja list en verraad slapen nooit! —zij verrasten een laager bij Koffiefontein, namen tien Boeren gevangen (onder wie lui tenant Jan Barnard, die de lijfwacht van Kemp aanvoerde), en maakten 500 stuks buit. De gevangenen, die armoedig gekleed waren, deel den mede, dat De la Rey een proclamatie had uitgevaardigd, om de groote afdeelingen Brit sche troepen te ontwijken en geen am munitie te verspillen, wijl zy daarvan nog slechts geringen vooraad bezaten. „Eenigen gaven als hunne meening te kennen, dat de oorlog nog wel een jaar zou duren, anderen waren echter van oordeel, dat hij geenszins nog zoo lang kon worden voortgezet, wijl er bij de Boeren gebrek aan 't noodige heerscht." Aldus dit Engelsche bericht, waarvan de slottoevoeging al heel komisch klinkt, en den ken doet aan den man die per briefkaart aan een tabakshandelaar schreefzend mij tien pond tabak of neen, laat 't maar. Wat dergelijke toevoegingen beteekenen, is ons niet duidelijk. Trouwens de activiteit der Boeren logenstraft het een en het ander. Op St. Helena is weer een moord gepleegd. Een gevangene is daar door een schildwacht aangeschoten en den volgenden morgen over leden. Natuurlijk wordt er bij verteld dat hij uit het Deadwoodkamp had willen ontsnappen. Wij zijn den moord op Goddefroy en Malan niet vergeten, en meenen dus reden te hebben deze laatste mededeeling te wantrouwen. Wat overigens Chamberlain aangaat, diens positie staat sterker dan ooit. Het gouden kistje hem Donderdag in Guild hall geschonken met 't menschen vergoden- adres er in, bewijst 't voldoende. En de libera le staatsman Rosebery likt hem aan alle kan ten. Of in deze omstandigheden 'tlot van" den armen Kritzinger wel gunstig schijnt, moet afgewacht worden. Intusschen heeft de lersche afgevaardigde Dillen in het Lagerhuis gevraagd, of het doodvonnis over commandant Kritzin ger niet uitgevoerd zal worden, alvorens het Lagerhuis gelegenheid heeft gehad de stukken betreffende zyn proces en die van comman dant Scheepers en anderen, over wie het dood vonnis is uitgesproken, aandachtig te onder zoeken. Een telegram van heden bevestigt de Engel sche nederlaag bij Kliprivier, ten Zuiden van Johannesburg. Kitchener vertelt dat Woensdag nacht 150 man patrouille uitging om doorge broken Boeren van De Wet te zoeken. Zij om singelden een boerderij, waarin men vermoed de, dat Boeren zich verborgen hieldeneen enkele Boer wist door te breken. De bereden infanterie reed heen om den Boer te vervol gen, zij reed naar een bergrug en steeg ver volgens af, na een kopje beklommen te hebben. Onmiddelijk werd een hevig vuur van drie zijden op de patrouillie geopend, die aldus in een hinderlaag bleek te zyn gevallen, waar het haar onmogelijk was, op eenige, wijze zich te verdedigen. De acht officieren, deden een heldhaftige poging om den top met revolverkarabynen te houden, tot zy voor de overmacht moesten zwichten Zeven hunner werden gedood, en ver scheidene gewond. De bereden infanterie ver loor 12 dooden en 48 gewonden. Oorlogskosten. Sir H. Yicent heeft in het Lagerhuis gevraagd, hoeveel er maandeiyks in Engeland voor den oorlog uitgegeven wordt, terwyl, zoo het heet, Lord Kitchener de uitga ven in Zuid-Afrika tot ongeveer 2,500,000 pds per maand heeft verminderd. Brodrick ant woordde 600,000 pds voor transport, 400.000 pds voor paarden en muilezels, 700,000 pds voor proviand en fourage, 200,000 pds voorkleeren, 600,000 pds voor verschillende andere benoo- digdheden. Tezamen ook 2,500,000, pds zoo dat de oorlog volgens deze opgaaf toch nog f 60 000,000, per maand kost. Verledene week liet te Amsterdam een vader zijn vier moederlooze kinderen onver zorgd achter. Vrijdag werden weder drie kin deren onverzorgd door de politie gevonden. Zy waren 7, 4 en 3 jaar oud. Hun vader had hen verlaten, zijn boeltje verkocht en zich verwij derd. Nog werd een knaapje gevonden, dat door zijn vader op straat gezet was. De moeder leeft van haar man gescheiden en woont te 's Gravenhage. Zy kreeg van hem op haar herhaald en dringend verzoek om ondersteu ning voor haar kind geen antwoord en heeft ten slotte geschreven, dat zy het bij hem zou doen bezorgen, wyl zij niet in staat was in het onderhoud van 'tkind te voorzien. Zij heeft de mogelijkheid niet kunnen veronderstellen, dat 't kind doer den vader of huisgenooten op straat zou gezet worden. Burgerlijke Stand van Middelburg. Van 11—17 Februari. ONDERTROUWD: G. J. Vrage, jm. 23 j.met J. Leijnse, jd. 19 j. A. Leijnse, jm. 19 j. met J. A. Vogel, jd. 20 j. B. de Wilde, jm. 24 j. met A. P. Janssens, jd. 20 j. P. C. Plantsoen, jm. 25 j. met L. C. L. Riemens, jd. 24 j. GETROUWDW. H. Janszen, jm. 25 j. met M. Gans, jd. 29 j. P. J. Oors, jm. 27 j. met A. C. G. Isendoorn, jd. 23 j. BEVALLENM. Roose, geb. Adamse, z. T. de Wolff, geb. Franse, z. A. W. Wansink, geb. Haaxman, z. M. C. J. Heeren, geb. Bos, d. A. P. van Bijleveld, geb. Mesu, z. P. H. Priester, ctök mïirpnqqp 7 o'vERLEDEN:'c. Holthuijzen, wedr. van K. van Gelder, 85 j. A. Ladenberg, wed. van J. K. Frederiks, 83 j. J. A. Reijnhout, d. 4 m. J. A. de Groote, d. 6 j. M. Reynhout, d. 6 m. E. Boi'tsson, wedr. van S. van Witsen, 89 j. K. J. Jungbeker, d. 8 m. A. W. A. den Hollander, vrouw van H. J. G. Hartman, 42 j. Enkele weken geleden kwam èn in „De Faam" èn in vele andere bladen eene adver tentie voor, waarin werd aangeboden aan hen, die gelegenheid hebben Kippen te houden enz. Zij, die met den steller dier advertentie relatie hebben aangeknoopt, adviseeren wij op hunne hoede te zijn. Ter wille van vele onzer lezers hebben we moeite noch geld gespaard om een onderzoek in te stellen, waarvan het resultaat zeer ongunstig is. Dit onderzoek is door ons inge steld, alvorens de brieven, op bedoelde adver tentie aan ons bureau ingekomen, op te zen den, mitsdien zyn wy verzekerd dat door ons blad er niemand is ingeloopen. DE UITGEVER. Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan tot het maken van Vlissingsche Singel C 65c. Eerste laan. Ondergeteekenden houden zich beleefd aan bevolen tot het maken van Aanbevelend, Langeviele K 222 (boven.) Ondergeteekende houdt zich beleefd aanbe volen voor het Schilderen van alle en beveelt zich ook tevens aan voor BEHANG- WERK. Spanjaardstraat F 67. Een goed onderhouden gebruikt RIJWIEL te koop, (merk Whitworth) met BAKKEN-BAN- DEN. Te bezichtigen Lange Delft 157. Bessensap per heele flesch 18 cent. TIMMERMANS, Noordotraat.

de Faam | 1902 | | pagina 1