Bij mij veel goedkoopér. Prachtige ORGELS. Grootste Zeeuwsche Orgelhandel, A. S. J. DEKKER, Goes. MET WONINGGIDS. S. J. F ON TEUN. en Stoffen voor liet naderend seizoen. Houtveiling Puik St. Nicolaas ONDERZOEK en KOM zien of SCHRIJF mij. Levering franco en óók op afbetaling. Voorhanden 25 30 soorten. k D. LITTOÖIJ Az. Ontvangen een prachtige sorteering Heeren- en Jongeheeven Demi- SaisonsWinter paletots, enz CORNs. ALEX. KOULON, Grootste publiciteit hier ter stede! 3300 ex. word en wekelijks met zorg verspreid Grootste Pnbliciteit. op „de Volharding", Donderdag 5 December 1901, vindt men in alie prijzen, bij W. P. DE JONGE, No. 6. Woensdag 20 November 1901. Zesde Jaargang. Verschijnt eiken Woensdag avond, wordt door de geheele stad gratis verspreid Spanjaardstraat Prijs der Advertentièn NIEUWSTIJDINGEN. Burgerlijke Stand van Middelburg. Advcrtentiën. Voortzetting TE MIDDELBURG, des namiddags half éen uur precies. Voor het gekochte zal goed worden gezorgd tot Zaterdag 7 December 1901, des namiddags 2 nnr. Deurwaarder. NIEUWS MIDDELBÜRGSCH ADVERTENTIEBLAD FAAM UITGEVER van 1—3 regels 15 Cent, iedere regel meer 5 Cent. 3 maal plaatsing wordt slechts 2 maal berekend. Groote letters naar plaatsruimte. Bij abonnement van 1000 of 500 regels voordeelige voorwaarden. Te Haarlem viel een timmerman uit den 14 meter hoogen kap van een in aanbouw zijnd huis en was bijna terstond dood. Te Amsterdam viel een driejarig knaapje in den waterput, de moeder sprong het knaapje na wat te laat bemerkt werd, moeder en kind werden dood opgehaald, de vader was afwezig. Te Huijbergen is, terwijl de boer en zijn vrouw uit waren, en de kinderen nota bene alleen thuis en in bed, een hofstede afgebrand, waarbij een knaapje nog in tijds, ofschoon met brandende voetjes door den burgemeester kon gered worden, doch het andere kind een meisje reeds in den rook gestikt bleek. Te 't Zand is een 81-jarige landbouwer dood gevonden onder een koe die hij moest melken. Te Beek kreeg een landbouwer terwijl hij zijn paard uit stal haalde om in te spannen, zulk een trap van het dier, dat hij op de plaats dood bleef. Een kapitale vergissing. Dezer dagen reisde een koopman van Zwolle naar Utrecht. In de coupé had ook plaats genomen een reiziger, die erg klaagde over slechte zaken, welke hij in Zwolle had gemaakt. De ander had integendeel hierover niet te klagen en was van plan, den minder gelukkigen confrater een sigaar aan te bieden, en haalde daarom een zakje sigaren voor den dag, en gaf ze den man met de woordenik heb wel wat voor een arm mensch over, daar heb je wat. De persoon in kwestie bedankte en stak het zakje in zijn zak en verliet aan een tusschenstation de coupé. Hoe ontsteld was echter de koopman, toen hij, te Utrecht aankomende, bemerkte, dat hij in plaats van een zakje sigaren een biljet van f 1000 had cadeau gedaan. Van den gelukkigen ont vanger van het biljet is niets meer gehoord. (Als 't waar is Hoe eigenaardig de sympathie voor de Boeren ook in Duitschland soms voor den dag treedt, bewijst een voorval te Straatsburg. Bij het 9e Pruissische regiment huzaren aldaar diende zekere luitenant Baker, een Engelschman van geboorte. Hij was rijk, deed alle vermaak mede en was in de stad zeer gezien. Toen de oorlog uitbrak kreeg Baker lust om aan het tochtje naar Pretoria deel te nemen. Hij vroeg een kort verlof aan, nam een genoeglijk afscheid van. zijn jonge vrouw en zijne voorname vrien den en vertrok met de „gentlemen in kl^aki". Maar evenals zoovele van zijn overmoedige landgenooten werd ook hij gewaar, dat de oorlog geen kinderspel was. Een Boerenkogel vond den weg naar zijn hart. Zijn weduwe verhuisde naar Engeland. De vorstelijke inboedel van haar woning te Straatsburg werd nu dezer dagen in veiling gebracht. Toen zag men iets, wat nooit is gezien Een gemompel liep door de zaal, dat men de dingen niet koopen moest, die behoord hadden aan een van de beulen der Boerenvrouwen en kinderen. En op het oogenblik, dat de veiling zou beginnen, gingen allen heen, uitdragers, kooplui en liefhebbers, zonder dat er één bod gedaan was op de prachtige meubelen en het antieke porselein. Een scheepsbrand. Op 11 October is te 7 uur in den morgen te Tegal ter reede brand uitgebroken in het Amerikaansche barkschip „Bowman B. Law," gezagvoerder L. H. Geluson, beladen met petroleum, bestemd voor de San- dard Oil Company, vertegenwoordigd door de Handelsvereeniging Java. Het schip stond dade lijk in lichtelaaie. De gezagvoerder en de be- i manning hebben het verlaten en voeren er, in een stoombarkas. op brandwachf- om hop*. Het grootste deel der lading was gelost uit het vaartuig, dat reeds ongeveer tien dagen ter reede lag. Aangezien zeven matrozen, die het werk hadden gestaakt, zich in arrest bevonden, had men gedurende den tijd dat geen prauwen langs zij kwamen zooveel mogelijk kisten uit het ruim aan dek gebracht om het lossen bij hervatting daarvan te kunnen bespoedigen. In die kisten schijnt de brand te zijn ontstaan. Des voormiddags te 10 ure was de stuurboord zijde van de bark reeds geheel door het vuur verteerd. De lading was door assurantie gedekt. Vrijdagavond werd te Tilburg V. aan het Vernisstraatje, uit een kast een ijzeren kist ontvreemd, waarin zich 13 rijksdaalders be vonden. De schoondochter van V., vaneenige boodschappen terugkomende, vond het raam opengeschoven en bemerkte den diefstal. Aan gifte bij de politie was hiervan het gevolg. Uit een door een inspecteur ingesteld onderzoek bleek aldra, dat niemand anders dan de schoon dochter zelf den diefstal had bedreven. In het tuintje had zij de rijksdaalders verborgen, welke daar werden gevonden en in beslag genomen. Gisterochtend ten 5.20 kwam ter hoogte van het Kralingsche Veer op de rivier de Maas bij Rotterdam de met stukgoederen ge laden stoomboot Jecmnette van de firma H. Braakman Co., varende van Rotterdam naar Antwerpen. Terzelfde hoogte bevond zich de van Antwerpen komende stoomboot Johanna, alsmede een daar geankerd liggende zand schuit. De Jeannette, welke tusschen deze twee wilde doorvaren, kwam in botsing met de zandschuit, kreeg een lekkage aan den boeg en zonk onmiddellijk. Alle opvarenden werden gered behalve de 30-jarige vrouw van den kapitein Abraham v. d. Kreeken, wonende te- Antwerpen. Haar man wierp haar nog een lap goed toe, doch zij greep mis en zonk in de diepte weg. Het lijk is nog niet gevonden. De lading dreef in de rivier rond. Meer dan 50 kisten zag men ter plaatse drijven. „Wat is bont Op die vraag geeft men het volgende antwoordDat iseen groen, die op een blauwen Maandag naar zijn grijzen vader gaat, bij wien hij is zwart gemaakt, om te trachten zich daarvan wit te wasschen, doch dan bont en blauw geslagen wordt, zoodat het hem groen en geel voor de oogen wordt en hij zich rood van schaamte verwijdert; en dan den volgenden dag ontwaart dat hij zwart op wit in de krant staat. Door de nalatigheid van een werkman is in eene stokerij te Moskou eene kuip, bevattende gezuiverde spiritus, waarvoor 70.000 roebels aan rechten was betaald, leeggeloopen in een riool. Te Parijs zakte midden op straat een ellendig gekleed man in elkaar de honger had zijn laatste krachten gesloopt. Met moeite werd hij opgenomen en naar een nabijzijnd bureau getransporteerd. Men bracht hem 'daar bij en verstrekte hem eenig voedsel. Natuurlijk moest hij zijn naam opgeven. De man heette Leon Henri Desjardins. Het was dezelfde die bij den versclirikkelijken brand van den Bazar de la Charité in de rue Jean Goujon, meer dan twin tig m«vl zij- i leven had gow&ugd dooi - bewua- telooze slachtoffers van de ramp uit het bran dende gebouw te sleepen. De berichtgever der Kölnische Zeitung te Jo hannesburg zegt in een brief van 11 Oct. o. a. „Er is maar ééne oplossing van de Zuid- Afrikaansche quacstie mogelijk en die isherstel van de zelfstandige Boeren-Regeering te Pretoria. „Zoodra de oorlog geëindigd zal wezen, zullen de Engelschen voor moeilijkheden staan, welke bijna onoverkomelijk zijn. In de eerste plaats moeten zij een verwoest land, van welks na tuurlijke hulpbronnen overdreven is opgegeven, weder bevolken, door 30,000 krijgsgevangenen te laten terugkeeren en de vrouwen en kin deren uit de gevangenkampen vrij te laten. „Dan moet men 200.000 Kaffers vinden om landbouw, handel en nijverheid eenigszins te doen herleven. „Maar de grootste moeilijkheid voor de Brit- sche Regeering zullen de Engelschen in Zuid- Afrika haar berokkenen. Die zullen er nooit in berusten, van Downingstreet uit geregeerd te worden als een Kroonkolonie en als men hun daarentegen zelfbestuur geeft, zullen zij terstond de Engelsche Regeering krachtigen tegenstand bieden. Zij zouden weigeren het betalen van de oorlogskosten op zich te nemen. Dat alles zou de vrije ontwikkeling van het .land be lemmeren." Met andere woordenEngeland zou bij vol komen onderwerping van de Boeren van kwaad tot erger vervallen. Het zou, wanneer het de oorlogskosten uit de goudmijnen wilde halen, te doen krijgen met de geheele bende geldman nen, Cecil Rhodes en de zijnen, die Juist den oorlog hebben uitgelokt, om geen lasten meer te betalen en een dividend van 50 in plaats van 25 percent te kunnen uitkeeren. In 1892 vertrok iemand uit de Priesche gemeente Kollumerland in stilte naar Amerika, vrij wat schulden achterlatende. Niet weinig werden nu in deze week zijne crediteuren ver rast, daar door een ouden vriend van den emi grant namens hem alle achterstallige schulden werden vereffend. De boekhouder der Maatschappij Kenne- merland, te IJmuiden, is plotseling vertrokken. Men spreekt van f 16.000 tekort in de boeken. Gedurende zijn verblijf te Fredensborg, deed koning Edward bijna dagelijks tochten per automobiel, hij reed met zoo groote vaart, dat verschillende ongelukken er door zijn voorge komen. Op zekeren dag overreed zijn automobiel een grooten Deenschen hond, waarvoor de eigenaar, oen groothandelaar, 100 kronen eischte als schadeloosstelling, doch van welke schadeloos stelling hij wilde afzien, wanneer de Koning hem in audiëntie zou willen ontvangen. De adjudant, die door den groothandelaar met de zaak in kennis werd gesteld, beloofde den Ko ning daarvan mededeeling te doen en den vol genden dag, toen de groothandelaar inhetalot verscheen werd hem meegedeeld, dat de Koning hem zou ontvangen. Spoedig daarop bevond hJJ zich in de werkkamer van den Koning. Deze trad met een cigarette in den mond de kamer ..binnen gaf zonder een woord te spreken den verbaasden koopman een bankbiljet van 100 kronen en verliet weder het vertrek, even stil zwijgend als hij gekomen was. Of de koopman over deze langbegeerde audiëntie tevreden ge weest is? Van 12 18 November. ONDERTROUWD J. Gerritsen, jm. 22 j. met H. A. S. F. Wasch, jd. 21 j. C. J. van Wezel, jm. 24 j. met P. Heuseveldt, jd. 22 j. D. F. Stoel, jm. 25 j. met E. J. Bosschaart, jd. 29 j. A. de Visser, wedn. 41 j. met C. Willemse, jd. 26 j. M. A. van Raan, jm. 26 j. met A. de Koning, jd. 20 j. GETROUWDA. Geensen, jm. 35 j. met A. M. Aerssens, jd. 20 j. M. H. Melisse, jm. 27 j. met M. C. Sentiens, jd. 25 j. C. J. Riemen», jm. 24 j. met M. Zegers, jd. 24 j. A. Schuit, Jm. 19 j. met D. Paauwe, jd. 23 j. BEVALLEN J. P. van Flierenburg, geb. Sinke, z. S. Bassie, geb. Marinissen, d. M. H. C. Israël, geb. Krijger, z. H. B. I. van Ham, geb. Louwerse, d. OVERLEDEN H. Lenshoek van Zwake, man van H. A. Butuex, 38 j. J. W. de Jonge, man van J. M. de Ryke, 46 j. C. Landman, z. lf/2j. W. Vermeulen, d. 7 w. G. Snijders, vrouw van M. Pluijmers, 73 j. DER WAL.

de Faam | 1901 | | pagina 1