Bij mij veel goedkooper. Prachtige ORGELS. Grootste Zeeuwsche Orgelhandel, A. S. J. DEKKER, Goes. IimilUBSSCH MET WONINGGIDS. S. J. FONTEIJN. en Stoffen voor liet naderend seizoen. litenl St Pieterstraat 37. Rijwielen a f 70. Onze Orgels van 50 gulden zijn minstens even mooi als die anderen voor 60 gulden verkoopen ONDERZOEK en KOM zien of SCHRIJF mij. HET IS 10 GULDEN G0EDK00PER. Wij leveren franco en desverlangd op afbetaling. Voorhanden 25 a 30 Orgels. Ontvangen een prachtige sorteering Heeren- en Jongeheeren Demi- Saisons, Winterpaletots, enz Heden ontvangen: SLJUGT en RJUGT. A. D. LITTOOIJ Az. Grootste publiciteit hier ter stede! 3300 ex. worden wekelijl Grootste Publiciteit. J0HAN VAN IIKI SDKY SCHOENMAKER Jon Zwölker en zijn maat. Aanbevelend, DAN1ËLSE. Aeaténes tandrad in de midden f140, voor Dames f5 extra. Alles 1 jaar garantie. de Ned. Rijwielhandel, GORTSTRAAT K 28. LAKO's Borstroggebloem No. 52. Woensdag 9 October 1901. Vijfde Jaargaiig. Verschijnt eiken Woensdagavond, wordt door de geheele stad gratis verspreid Spanjaardstraat. Prijs der Advertentièn NIEUWSTIJDINGEN. DE OORLOG. Burgerlijke Stand van Middelburg. Advertentie n. Bogardstraat D 36. W. DE KAM, Ollegjeare dij 't belang stelle ijn 'top- rjuchtjin vön 'n gearkomste foar Frijs- sclien kenne jhar joons nei soan oere oan meldtje op de Nijjeliaven 103. KOFFIE 35 45 55 per pond. Verder alle reparatiën. Verhuren en Inruilen. miRTEimiBLAD IIEÏÏTS DE FAAM UITGEVER van 1—3 regels 15 Cent, iedere regel meer 5 Cent. 3 maal plaatsing wordt slechts 2 maal berekend. Groote letters naar plaatsruimte. Bjj abonnement van 1000 of 500 regels voordeelige voorwaarden. lS met zorg verspreid Te Grijpskerk is een 60 jarige man in een sloot onder een door hem bestuurden aardap pelwagen geraakt en gedood. Te Haarlem is een jongetje van drie jaar voor de deur in een emmer met kokend water gevallen en aan de gevolgen in het gasthuis overleden. De vader bevond zich wegens een operatie mede in het gasthuis. Te Helmond is een kindje van anderhalf jaar, dat met nog eenige andere kinderen zon der toezicht aan het spelen was, in een zooge- naamden plukselkuil gevallen en daarin ver dronken. Te Lochem heeft een oud-strjjder onder vele blijken van belangstelling zijn honderdsten verjaardag gevierd. Op den Gronauschen weg onder de ge meente te Lonneker werd een man bewusteloos gevonden. 'Dr. Ter Kuile wiens hulp werd ingeroepen constateerde beroerte en daardoor gedeeltelijke verlamming. Bijgekomen, gaf de man op te zyn George Lews, Ier van geboorte, doch sinds 1888 gewoond hebbende te Johan nesburg; bij den slag te Elandslaagte zou hij gestreden hebben aan de zijde der Boeren, en door de Engelschen gevangen genomen en naar Ceylon gebracht zijn. Yan daar wist hij te ontsnappen en was nu op weg naar den Haag. Hij is thans opgenomen ter verpleging in het R.-K. ziekenhuis te Enschede. T- Aan de winkeliers, die tegen een kleine provisie van rijkswege zich belasten met den verkoop van postzegels en andere posterij-be- noodigdheden, is volgens De Tijd het verkoopen van prentbriefkaarten verboden. De depothou ders te Amsterdam ontvingen nl. van de directie een schrijven, waarin herinnerd wordt aan het vroeger gegeven verbod betreffende den ver koop van andere dan rijks-briefkaart-formulie ren, en waarin er verder op wordt gewezen, dat ook prentbriefkaarten hieronder zijn be grepen. De depothouders, veelal boekhandelaars of sigarenhandelaars, die als bijzaakje prent briefkaarten verkoopen mogen dit voortaan niet meer doen en zelfs niet toelaten, dat hun huis- genooten ze verkoopen. In geval van over treding kan hun het depothouderschap worden ontnomen. Bij de middagvoorstelling van het circus Barnum en Bailey had Vrijdag te 's Hertogen bosch een ongeluk plaats, dat ernstige gevolgen had kunnen hebben. Bij 't begin der voorstel ling zakte, onder een luid gekraak, een deel der zitplaatsen van den laagsten rang inéén, ten gevolge van het verschuiven der schragen in den lossen zandgrond. Gelukkig kwam het publiek er af met eenige schrammen en lichte kwetsurendit gedeelte van den circus werd terstond ontruimd. Uit Pretoria wordt gemeld, dat het com mando van 350 Boeren onder Beijers, den vee stapel te Piet Potgietersrust heeft aangevallen. De bewakers boden dapper weerstand, maar waren niet in staat de Boeren te verhinderen in het buitmaken van eenige stuks vee, die tot een kudde behoorde, welke door runder pest was aangetast. Waarschijnlijk wordt morgen gemeld, dat de Boeren precies de beesten hebben meegenomen, die reeds door de pest waren aangetast. Tusschen Naboomspruit en Pietpotgietersrust werd Beijers bij een poging om den spoorweg over te steken aangevallen door gepantserde treinen. Zijn mannen werden beschoten, tot dat ze uiteengingen. Over de gevechten van Kekewich hebben de bladen geen letter. Uit de officieele verliezen- lijst blijkt echter dat de verliezen nog iets grooter waren. De totalen zijn nu: 4 officie ren en 51 man gesneuveld, 23 officieren en 115 man gewond. De veertig „onbekende" gewon den hebben wij niet vermeld gevonden. Het convooi, dat de Boeren genomen hebben, behoorde bij de colonne van generaal Bruce Hamilton en bestond uit 32 wagens, volgeladen met levensmiddelen. Twee wagens, die in de achterhoede waren en ammunitie bevatten, konden nog bijtijds terugkeeren naar Melmeth. Hoe zwaar de Engelschen dit verlies voelen blijkt hieruit dat zij alle wagens en trekossen van de boerderijen aan de Beneden-Tugela en in het Umvoti-district opgekommandeerd heb ben. En dat een groot aantal van de aanzien lijkste Hollanders uit het laatste district naar elders zijn gebracht. Kapitein Devenish en 17 van zijn verken ners, die onlangs bij Karroopoort waren gevan gen genomen door de Boeren, zijn weer losge laten. Twee hunner waren afgeranseld, omdat zij kort te voren reeds gevangen genomen waren. Met het oog op de bewegingen van de Boeren in de Zuidwestelijke districtten in de Kaapko lonie is de stadswacht van Mosselbaai onder de wapenen geroepen en de marinesloep „Maine" heeft een afdeeling Jantjes en een Maxim ge land. De winkels hebben bevel gekregen te sluiten en de loopgraven zijn bezet. Te Standerton zijn 2000 stuks vee aangeko men die door kolonel Rimington op de achter hoede van Buijs zijn genomen bij Cornelia be nevens 22 gevangenen. Ook verloren de Boeren onder bevel van Mijburgh, in 't district Barkley-Oost elf man aan dooden in een gevecht tegen kolonel Monro. Kommandant Pretorius is doodelijk gewond in het gevecht bij Sterkstroom. Te Bombay is het transportschip „Aurania" uit Zuid-Afrika met duizend Boerengevangenen aan boord uit Umballa aangekomen. Er waren omstreeks 70 gevallen van mazelen aan boord, zoodat de landing der gevangenen werd uitgesteld Druppelsgewijze lekken bijzonderheden uit omtrent wat sinds Botha's inval in Natal en Zoeloeland is geschied, maar het gebeurde wordt er, helaas, niet duidelijker op. De berichten omtrent den aanval der Boeren op Itala zijn nu uitgebreid met de mededeeling dat van den voorpost van 80 man op den berg veertien ontsnapten en 37 gevangen werden genomen. Zij werden losgelaten nadat ze ge dwongen waren Boerengewonden weg te dra gen* naar Babanango. Verder wordt verteld dat de Britsche maxim door een schot van den vijand onklaar werd in den aanvang van het gevecht. En dan volgt een leemte van anderhalf etmaal. Eerst den 28en Sept. vinden wij de verdedigers van Itala weder, ditmaal te Nkandhla waar zy een parade hielden en majoor Chapman een telegram van gelukwensching van Lord Kitchener voorlas. De inhoud van het telegram wordt niet medegedeeldwaar mede de opperbevelhebber de geslagen troepen heeft gelukgewenscht weten wij dus niet. Slechts dat wordt uit het telegram vermeld, dat lord Kitchener verklaarde dat zonder de waakzaamheid en den moed van het garnizoen van Itala de aanval tot eene ramp had kunnen leiden. Uit het feit dat de „Standard" de sterkte der Boeren thans raamt op „eenige duizenden", kan men gevoegelijk opmaken, dat slechts de vlucht van het overschot der bezetting uit Itala de gevreesde „ramp" heeft voorkomen. Yan 1 7 October. ONDERTROUWD: J. Louwerse, jm. 25 j. met J. van Moolenbroek, jd. 26 j. J. Bellaart, jm. 23 j. met B. C. Maandag, jd. 21 j. GETROUWD J. Wattel, wedr. 47 j. met J. Gillisse, jd. 47 j. J. H. L. van Deinse, jm. 53 j. met A. G. Abresch, jd. 38 j. W. F. A. Seegers, jm. 22 j. met C. M. Pennings, jd. 22 j. BEVALLENM. de Jonge, geb. Yan de Kreeke, z. W. Tierie, geb. Liplijn, z. M. E. Vreke, geb. Keersemaker, d. G. O. Alewijnse, geb. de Jonge, z. M. E. A. van Boven, geb. Meeuse, z. P. van Tuil, geb. Kaaisteker, z. C. Burrink, geb. Poortvliet, z. G. Boot, geb. Tim mer, d. Geboren. Een buitenechtelijke z.moeder 21 j. OVERLEDENP. A. ter Smitte, man van J. W. du Bois, 80 j. M. de Smid, wede van J. H. Franc, 73 j. H. Westdorp, vrouw van G. van den Berge, 42 j. C. J. M. Mes, d. 11 m. M. Ovaa, man van A. M. Lahr, 74 j. J. E. Erme- rins, vrouw van P. D. van Citters, 67 j. OCHTENDVOÊR voor Kippen 70 en 80 ets. per baaltje van 5 kilo. GESTERILISEERDE MELK 9 en 11 ct. per flesch. ROOMKAASJES 45 en 80 ct. per stuk. Ondergeteekende maakt bekend, dat hij zich clls gevestigd heeft in het Domburgsch Schuitvlot, belovende een nette en vlugge bediening. Zich minzaam aanbevelend, DOMBURGSCH SCHUITVLOT Q 258. Eerste soort Geele Zeep per 5 ons 10 cent. TIMMERMANS, Noordstraat. wordt veel geprezen.

de Faam | 1901 | | pagina 1