Bij mij veel goedkooper. Prachtige ORGELS. Grootste Zeeuwsche Orgelltandel, A. S. J. DEKKER, Goes. S. j. FONTEIJN. en Stoffen voor het naderend seizoen. Onze Orgels van 50 gulden zijn minstens even mooi als die anderen voor 60 gulden verkoopen ONDERZOEK en KOM zien of SCHRIJF mij. HET IS 10 GULDEN G0EDK00PER. Wij leveren franco en desverlangd op afbetaling. Voorhanden 25 30 Orgels. Ontvangen een prachtige sorteering Heeren- en Jongeheeren Demi- Saisons, Winterpaletots, enz A. D. LITT0Ö1J Az. Grootste publiciteit hier ter stede! 3300 ex. worden wekelijks met zorg verspreid Grootste Publiciteit. No. 51. Woensdag 2 October 1901. Vijlde Jaargang. Verschijnt eiken Woensdagavond, wordt door de geheele stad gratis verspreid. Span j aar d straat. Brijs der Advertentièn van 1—3 regels 15 Cent, iedere regel meer 5 Cent. 3 maal plaatsing wordt slechts 2 maal berekend. NIEUWSTIJDINGEN. Burgerlijke Stand van Middelburg. NIEUWS' 1IDDELBUR6SCH ADVERTENTIEBLAD FAAM HET f 0ÏÏIÏÏGSID5. UITGEVER Groote letters naar plaatsruimte. By abonnement van 1000 of 500 regels voordeelige voorwaarden. Een klein kindje te Amsterdam werd door een vlieg in het aangezicht gestoken, zij krabde 't wondje stuk. het gezicht zwol op en het kind stierf aan bloedvergiftiging. Een landbouwer en zijn dienstbode keer den per kar en paard naar Goënga terug. Door een of andere oorzaak zette het paard plotseling wat krachtig aan, beiden tuimelden achterover en kwamen in een paar ijzeren pennen terecht, de landbouwer stierf ten gevolge der bekomen verwonding. Een cadet der Koninklijke militaire aca demie die zijn verlof te Nijmegen doorbracht, was daar Zaterdag aan het schieten met een pistool. Toen hij het wapen wilde neerleggen ging het af en trof hem in het hoofd. Hij was terstond dood. Te Yelp is een landbouwer die by het afwerpen van havergerven van den graanzolder viel en met het hoofd op den dorschvloer te recht kwam, zonder tot bewustzijn teruggeko men te zfin, overleden. Te Halfweg is een ruim 2-jarig kind onder een met steenkolen beladen wagen geraakt waarvan een der wielen haar over het lichaam gingvreeselijk verminkt stierf zy bij opneming. Als een staaltje van de verregaande bal dadigheid der straatjeugd kan het volgende dienen Toen de weduwe S. aan de Oudegracht op een werf te Utrecht woonachtig, des avonds omstreeks 8 ure van een bezoek' aan haar ge huwde dochter thuiskwam, bemerkte zy met schrik, dat de straatdeur open stond en dat de straat vóór haar woning met scherven was bedekt. In huis gekomen wachtte haar echter nog veel meer, want toen zij een kaars had aangestoken de lamp was namelijk van haar gewone plaats verdwenen bleek alles in haar woning het onderstboven gekeerd. Al het aardewerk, dat in de kasten had gestaan, be nevens al de versierselen, die op den schoor steen en de kastjes stonden, waren verdwenen, zoomede al het eetbare, dat bij haar vertrek nog aanwezig was geweest. De politie, van een en ander verwittigd, stelde aanstonds een onderzoek in, en wat bleek nu Dat de daders twee nauwelijks 9-jarige knapen warenDoor het stukslaan van een glasruit hadden zij het raam weten te openen en waren toen naar binnen gegaan, waarna zij de straat deur hadden geopend om gauwer te kunnen wegkomen. Daarna was alles doorzocht en wat breekbaar was uit het raam op de straat ge worpen, terwijl hetgeen zij niet konden stuk krijgen, in het water werd gegooid. Het eet bare was natuurlijk door hen verorberd ge worden. Voor het vrouwtje, dat langen tijd bij voorname families diende en van deze vele souvenirs bezat, die nu bijna alle zijn vernield, is het verlies bijna niet te vergoedenzij is dan ook geheel onder den indruk van het leed haar aangedaan. De Amerikanen hebben een nederlaag geleden op de Philippijnen. Zaterdag werd een compagnie Amerikaansche infanterie terwijl het morgenrantsoen genuttigd werd, aange vallen door een overmacht van insurgenten „in de nabijheid van Balangin" op het eiland Samar. Slechts 24 Amerikanen ontsnapten. De overigen, 58 man sterk, werden gedood. Elf der overlevenden zijn gewond. Alle ge weren van de compagnie op 20 na, benevens alle voorraad en ammunitie werden buitge maakt. Op het Killarney-meer in Engeland stootte een boot met zeven toeristen en vijf bootslie den op een brug en sloeg om. Drie der op varenden verdronken onder welke een officier van het Nederlandsch-Indische leger Brewer? (het telegram zegt De Breuer). Hij was op zijn huwelijksreis. Moederstryd. Een vreeselijke strijd tus- schen moederliefde en plicht had dezer dagen een Spaansche baanwachtster te voeren. Haar wachthuisje staat een paar mijlen van het station Pina, omringd door weiden en akkers. Een zware storm had huisgehouden, een wolk breuk was gevolgd en het land geleek een zee. Het water overstroomde den spoorweg, een dam brak, de rails zakten weg, zoodat de snel trein, die ieder oogenblik verwacht werd, zeker zou ontsporen en verongelukken, als niet bij tijds gewaarschuwd werd. Het huisje der vrouw was echter ook overstroomd, het water kwam in haar kamer steeds booger en zij wist niet hoe ze haar kinderen voor verdrinken moest behoeden. Daar hoorde ze plotseling in de verte het schelle gefluit van den naderenden trein. Hij zou verloren zijn, als zij niet snel het waarschuwend signaal gaf. Maar haar kleine kinderen in gevaarDie waren ook door den dood bedreigd Een vreeselijke strijd was het, dien zij voerde. Ze hoorde buiten het naderkomen van den trein, binnen het gehuil van haar kinderen en ze dacht aan de hon derden menschen, die in gevaar warenhaar plicht overwon. Ylug trok ze haar jongste kind hoog op het kussen in bed, aan den rand waarvan het water reeds reikte, zette de andere kinderen op stoelen op de tafel, en snelde naar buiten. Met moeite vond zij den weg door den stroom tot den vernielden dam. Daar gekomen, gaf zij het signaal, ze slingerde een roode lantaarn boven haar hoofd. De machinist zag het teeken en het gelukte hem bijtyds te stop pen. Toen zij haar plicht gedaan had, holde de arme vrouw naar huis terug. Gelukkig waren haar kinderen ongedeerd. De Berlinner Morgenzeitung vertelt, dat de bekende hoofd-rechercheur Batelt, toen de Duitsche Kroonprins te Amsterdam was, dezen geen oogenblik uit het oog verloor, zelfs niet in het drukst van de Kalverstraat. Toch werd dat niet opgemerkt door oningewijden, want de heer Batelt was verkleod als een schamel oud vrouwtje, die wel een aalmoes aannam. Donderdagmiddag werd de commissaris van politie te Zwolle gewaar, dat een Duitscher, die Woensdag over 'tKaterveer was gegaan, aldaar een tamelijk goed rijwiel voor f 12.50 zou hebben verkocht. Daar zulks hem verdacht voorkwam, werd een rechercheur op onderzoek uitgezonden, om het signalement van dien Duitcher op te nemen. Het bleek dat hij in de richting van Harderwyk was gegaan om te trachten dienst te nemen. Daar hij aldaar niet kon worden aangenomen, werd hij herwaarts teruggezonden. Hij werd hier dadelijk herkend als de persoon die Woensdag bedoeld rijwiel had verkocht, en hy bekende, dat een drietal dagen vroeger in Duitschland te hebben ont vreemd, hetwelk na telegrafisch onderzoek bleek waarheid te zijn. Hij is daarop naar het huis van arrest overgebracht, daar zijn uitlevering vermoedelijk aangevraagd zal worden. Door de marechaussees uit Raamsdonk werd Zaterdagmorgen wederom 4 wagens met zigeuners uitgeleide gedaan in de richting Dus- sen—Almkerk. Om een uur 's middags kreeg de burgemeester van Almkerk bericht, dat ze aan den Nieuwendijk gekampeerd lagen, waar op deze zich met de gemeenteveldwachters en den Rijksveldwachter er heen begaf, doch bij zfine komst waren de wagens uitgespannen onder de genleente De Werken en Sleeuwijk en liepen een tiental vrouwen en kinderen te bedelen en het den bewoners aan den Rippel- schendijk onder Almkerk lastig te maken. De burgemeester heoft deze zwerzers direct uit zijne gemeente verwijderd. De troep is naar het Sleeuwijksche Veer getrokken, alwaar men op Rijksgrond eenige dagen denkt te blyven. Bij militaire oefeningen in de vorige week in het Westland gehouden, hebben twee sol daten bij het springen over een sloot, ieder een der beenen gebroken. Met een ziekenwagen werden beide soldaten naar het militaire hos pitaal te 'sHage vervoerd. Czolgosz, de moordenaar van president Mc. Kinley, heeft eergisteren voor het gerechts hof te Buffalo verklaard, dat hij de eenige schul dige is en dat niemand anders van zijn plan heeft geweten. Om zijn vonnis te vernemen dat was een dag vroeger werd de^mtedadiger tus- schen twee politie-agenten naar binnen ge bracht. Hij scheen wel eenigszins zenuwachtig en gejaagd, maar liep overigens met vasten stap. In antwoord op de gebruikelijke vraag, of hij iets had te zeggen op de beslissing van de jury, antwoordde hij met nauwlfiks hoor bare stem„Ik heb niets te zeggen." Verder murmelde hfi nog eenige woorden? die onver staanbaar bleven. Een zjjner advocaten bracht met luide stem zijn antwoord ter kennis van het Hof, dat daarna het doodvonnis over hem velde. Czolgosz bleef daarby volkomen zichzelf meester en liet geen spoor van eenige aan doening blijken, terwijl hy zyn rechters onaf gebroken in het gelaat zag. In het laatst van October heeft de terecht stelling op den electrischen stoel plaats. De N. R. Ct. verneemt van Transvaalsche zyde het volgende ijselyke staaltje van Enge- lands optreden in Zuid-Afrika: „Zekere Frans Booysen, lid van het Middel burger commando, vertelde my dat hy voor eenigen tijd een kindje had verloren, dat hij op zijn plaats bij WJJnbank, district Middelburg, had begraven. Hy had een grafie gemaakt voor zijn kindje, en deze laatste rustplaats ver sierd door een hekje. Toen nu de Engelschen voor het eerst door het district Middelburg trokken, of liever gezegd over zyn plaats, werd dit grafje door de soldaten verwoest. Doch dit was nog niet genoeg, want bij hun terug keer op 25 Mei werd het ïykje van het Boe ren kind je door hen uit het graf genomen en over de plaats geworpen". De Boeren hebben den 24en September de Basuto's aangevallenna een hardnekkig gevecht trokken de Basuto's terug. Men meldt, dat de Boeren drie dooden verloren. De Basuto's hadden ook vele dooden en gewonden. Kitchener seint uit Pretoria, dat de colonne van Bruce Hamilton te Italia is aangekomen. De Boeren zyn naar het Noordoosten getrokken. De posten hebben zich uitstekend verdedigd en hebben groote verliezen toegebracht aan de Boeren, die met een groote macht een aanval hadden gedaan. Hamilton zal trachtenden vijand te vinden om hem te vervolgen. Dat „trachten" is wel leuk van dien Kitchener. Yan 24—80 September 1901. ONDERTROUWD: A. C. J. van Bylevelt, jm. 26 j. met A. P. Mesu, jd. 19 j. C. de Nood, 25 j. jm. en M. Passenier 23 j. jd. GETROUWDJ. M. Krijger, jm. 27 j. met J. H. Hupscher, jd. 23 j. BEVALLENJ. Hannivoort, geb. Adriani, d. T. Vermeulen, geb.. Hoogendoorn, d. C. Jan sen, geb. Seymour, d. J. W. Boone, geb. Suvaal, d. S. E. Hubregtse, geb. Van Strien, z. S. M. Harthoorn, geb. Maas, z. A. Pluijmers, geb. Sinke, z. M. C. Lorier, geb. de Looff, d. J. Poortvliet, geb. Meijers d. C. P. van der Maat, geb. van Houte, d. S. Ingelse, geb. Jongepier, d. OVERLEDENA. van den Berge, wedn van W. de Reijke, 68 j. L. Leijnse, wed. van D. Sanderse, 65 j. F. A. Monhemius, wed. van H. A. de Boer, 77 j. P. J. Cevaal, z. 8 w. D- A. van den Driest, z. 8 w. P. Janse wedn van C. Marijs 81 j. J. Kasteleyn wed. van M. Franso 75 j.

de Faam | 1901 | | pagina 1