BESTE-GOEDKOOPSTE. MET WONINGGIDS. S. J. F O N T E IJ N. Nieuwste Stoffen voor kleeding naar maat. A. 0. LITTOOIJ Az. De BESTE en GOEDKOOPSTE ORGELS worden in GOES gekocht. De BESTE en GOEDKOOPSTE ZITHERS (de Wonder Zithers) worden in GOES gekocht. De BESTE en GOEDKOOPSTE HARMONICA'S worden in GOES gekocht. Die eigen belang b e g r ij p t, koopt in GOES bij A. S. J. DEKKER. Niemand late zich van de wijs brengen door Advertentiën met plaatjes er bij (die er niet bij belmoren). Wie GOED en VOORDEELIG wil koopen ga naar het' BEKENDE EN VERTROUWDE ADRES of schrijve naar A, S. J. DEKKER, Goes- Op termijnbetaling tot billijke voorwaarden. Grootste publiciteit hier ter stede! 3300 ex. worden wekelijks met zorg verspreid Grootste Publiciteit. Voorradig prachtige Sorteering Heeren- en Kinder-Costumes, Panta lonsDemies, enz. in alle grootten. Vijfde Jaargang. No. 47. Woensdag 4 September 1901. Verschijnt eiken Woensdagavond, wordt door de geheele stad gratis verspreid Spanj aar dstr a a Prijs der Advertentiën NIEUWSTIJDINGEN. MIDDELBORGSCH ADVERTENTIEBLAD FAAM mm UITGEVER van 1—3 regels 15 Cent, iedere regel meer 5 Cent. 3 maal plaatsing wordt slechts 2 maal berekend. Groote letters naar plaatsruimte. By abonnement van 1000 of 500 regels voordeelige voorwaarden. De uitslag van den op Maandag en Dinsdag j. 1. gehouden schietwedstrijd, uitgeschreven door de Middelburgsche Schutterij-Schietver- eeniging alhier, is als volgt: 1. Korpswedstrijd, waarvoor vier medailles beschikbaar waren, w. o. een van H. M. de Koningin, opengesteld voor een detachement,, sterk 5 leden, van elke genoodigde Vereeniging. Naar deze medailles werd geschoten door na- genoemde vereenigingen„Medioburgüm" te Middelburg, „Flobertvereeniging" te Middelburg, „Onder ons" te Ylissingen, Oud-Onderofficieren - bond te Middelburg, Scherpschutters vereeniging te Ylissingen, Onderofficieren van het garnizoen te Middelburg, Kadervereeniging te Vlissingen en Paul Kruger te Koudekerke. Zij werden behaald door „Medioburgum" te Middelburg met 243 punten, door „Flobertver- eeniging" te Middelburg met 243 p., door „Scherpschuttersvereeniging" te Vlissingen met 241 p. en door „Onder ons" te Vlissingen met 216 p. De feestvierende vereeniging, die alleen mee dong naar de medaille geschonken door H. M. de Koningin, behaalde 223 punten. 2. Personeel voor Leden en Donateurs. Winners waren de heeren L. O. van Straa- ten 52 punten, H. Gabriëlse 51 p. J. van Aart- sen 50 p., F. Keulemans 46 p., J. M. van Heusden 43 p., S. Boogerd 42 p., J. F. Scheij- beler 40 p., J. H. S. de Hoogh 39 p., T. Hool- sema -39 p., P. Looise 39 p., P. W. H. de Kan 39 p., A. J. B. Lambertz 39 p., J. J. van Aartsen 38 p., C. Verhage 38 p., J. Reijnierse 37 p„ A. D. Littooij 37 p., C. A. Schulte 36 p., Herm. Snijders 36 p., F. Ceulen 34 p., C. Mathijsse 32 p., J. F. Reijers 29 p., C. P. de Witte 28 p., P. Jongepier 26 p. en Adr. van Dijk 26 p. 3. Personeel voor Genoodigden. De heeren W. K. Hering te Middelburg met 55 p., J. M. Boone te Middelburg met 55, Kleinepier te Biggekerke met 54 p., J. W. F. Franso te Middelburg met 53 p., P. J. Tapper te Middelburg met 52 p., J. H. E. Witte te Vlissingen 52 p., Van Oofien te Vlissingen met 51 p., Jacq. Franck te Middelburg met 51 p., Sergeant Somers te Middelburg met 51 p. en P. G. Laernoes te Vlissingen met 51 p. 4. Personeel voor Leden, Donateurs en Ge noodigden, (serie van 5 schoten.) De heeren W. K. Hering te Middelburg met 58 p., C. W. Dhuij te Middelburg met 55 p. Jacq. Frank te Middelburg met 55 p., L. O. van Straaten te Middelburg met 54 p., J. C. Klaas- sen te Middelburg met 54 p., P. Kleinepier te Biggekerke met 53 p. en J. Verschiere met 53 p. 5. Personeel voor als voren, (serie van 3 schoten.) De heeren W. K. Hering te Middelburg met 36 p., C. W. Dhuy te Middelburg met 45 p., P. G. Laernoes te Vlissingen met 35 p., Jacq Franck te Middelburg met 34 p., J. C. KÏaassen te Middelburg met 33 p., L. O. van Straaten te Middelburg met 33 p. en luitenant Cassa met 33 p. 6. Ryks-Cylinder voor Leden, Donateurs en Genoodigden. De heeren C. W. Dhuy te Middelburg met 97 p., P. Florusse te Biggekerke met 94 p., W. K. Hering te Middelburg met 94 p., H. Gabriëlse te Middelburg met 93 p., J. J. van Dalsum te Vlissingen met 93 p., Van Deventer te Middelburg met 93 p. en O. A. Schulte te Middelburg met 92 p. 7. Flobert voor alsvoren. De heeren J. H. E. Witte te Vlissingen met 99 p., Luitenant Cassa te Middelburg met 98 p., W. K. Hering met 98 p., van Oijen te Vlis singen met 98 p., L. O. van Straaten met 98 p., P. FJorusse te Biggekerke met 97 p. en Jacq Franck te Middelburg met 97 p. 8. Flobert feen serie van 5 schoten). Per soneel voor leden en genoodigden. De heeren A. D. Littooij Az. met 95 pun ten, T. Hoolsema 94 p., F. Keulemans 84 p., L. O. van Straaten 83 p., H. Gabriëlse 83 p., I. van der Sluis 82 p., Adr. van Dijk 81 p., L. van Heusden 79 p., P. Jongepier 78 p., P. Looise 78 p. en S. Boogerd 78 p. Olie op het vuur! De huisvrouw van den schoenmaker Tielman te Capelle (Noord-Brabant) wierp bij het aan maken der kachel petroleum op de houtskolen. De vlam sloeg in de kan en deze barstte uit elkander. De vrouw bekwam hierbij zulke he vige brandwonden dat zij eenige uren later aan de bekomen wonden overleed. Uit Abcoude wordt geschreven aan de Tel. Tot nog toe had onze kermis een kalm ver loop. Jammer genoeg gaven de dienaars van Hermandad ditmaal een slecht voorbeeld. Tij dens den eersten kermisnacht, terwijl zij rust en orde moesten handhaven, hebben zij, nadat alles in rust was, met elkaar een ernstige vechtpartij met sabel en revolver gehouden. De gemeenteveldwachter, zwaar mishandeld, moest door een paar burgers in bescherming geno men en huiswaarts gebracht worden. Men deelt mede, dat bij de rechterlijke macht een aan klacht tegen de rijkspolitie is ingediend. Een inbreker gesnapt. Vrijdagavond hoorden de bovenbewoners van perceel 39 aan de Ruysdaelkade, te Amsterdam dat in het benedenhuis iemand bezig was met kasten en deuren te openen. Wetende dat de benedenwonende familie uit de stad was, wekte dit rumoer vermoeden, dat het beneden niet pluis was, waarom de politie van het bureau Ferd. Bolstraat met het geval in kennis werd gesteld. Door een brigadier en eenige agenten werd een onderzoek ingesteld; het gelukte den inbreker in arrest te nemen. De aangehoudene bleek te zijn zekere W., die reeds meermalen met de justitie heeft ken nis gemaakt. Hij was in het bezit van mooi nagemaakte sleutels, een dievenlantaarn en eenig inbrekers gereedschap. W. is ter beschikking van den officier van justitie naar de cel overgebracht. - Een automobiel met paard. Te Bunschoten stoomde dezer dagen een automobiel naar Spakenburg, waar echter de tuf tufs verboden zijn. De politie kwam dan ook spoedig opdagen en de chauffeur moest stoppen. Terugrijden mocht hij niet, vooruit ook niet wat dus te doen Eindelijk kwam de dienaar van den H. Hermandad op het idee het stoom- rijtuig door een paard naar Bunschoten terug te laten trekkenEn zoo geschiedde het. De Scheveningsche bom Clara Johanna kwam Vrijdag te Vlaardingen binnen zonder {schipper. De bemanning rapporteerde, dat het vaartuig Maandagavond, terwijl de schipper en twee matrozen op het dek waren, door een ontzet tende zee is overvallen, waarbij alles wat niet spijkervast was van dek spoelde en de schipper en een matroos mede in zee geslagen werden. De laatste wist nog een touw te grijpen en kon daardoor weer aan boord komen, maar de schip per, Jacob Pronk, is door de golven weggeslin gerd en verdronken. De andere der twee ma trozen geraakte op het dek bekneld en kneusde zijn been. De overige bemanning heeft door pompen de bom weten boven water te houden. Daar de luiken van het dek waren, had het vaartuig veel water binnengekregen. Schipper Pronk laat een vrouw met zes kinderen achter. Door de politie in Den Haag is gearres teerd en naar het Huis van Bewaring overge bracht een kellner, die een Amerikaan tot gids strekkend, dezen bij 'tdoen bezichtigen van 't Haagsche Bosch van een pak effecten beroofde. Te Arnhem heeft een man voor een wo ning in de Vossenstraat een drietal revolver schoten gelost op zijn broeder die voor het raam aan een schrijftafel zat, zonder dezen evenwel te raken. De kogels z(jn, na een ruit verbrijzeld te hebben, in de schrijftafel gedron gen. De aanleiding moet een familietwist zijn. Toen een agent van politie den man wilde arresteeren, loste hij nog een schot, dat den agent rakelings langs het hoofd ging. By gestaan door eenige burgers werd de dader daar gear resteerd en naar het politiebureau gebracht. Een nachtelijke aanval op een Boeren- kamp bij Harrisinith. Daar zou die Kitchener zoo niets van melden. Alleen bevatte de verliezenlijst uit begin van Augustus gesneuveld Luit. Moore en 3 gewon den, maar nu komt die Daily Mail vertellen van. 30 gevangenen, die de Engelschen bij die gelegenheid hebben verloren. De Daily Mail schrijft Vóór het aanbreken van den dag rukten uit het Engelsche kamp bij Harismith in den noordoostelijken Vrijstaat op 28 Juli 300 man van de 35ste coinp. Yeomanry en 110 man van de Harrismith Light Horse (verinoedelyk ver raders) uit, allen gezeten op uitgelezen Cana- deesche paarden. Even voor drie uur kwamen in de richting van het Engelsche kamp een drietal mannen aanwandelen, welke de schild wacht aanriep en die toen yeomen bleken te zijn. Zij zeiden van hun troep te ztfn afge dwaald. Maar een poos later kwamen er weer een paar zulke zwervers aan en dat ging zoo door tot 's middags drie uur. Eindeiyk lekte het geheim van deze zonderlinge „afdwaal"- partij op groote schaal uit. De geheele macht was in een hinderlaag der Boeren gevallen, waarbij, zooals gezegd, een luitenant sneuvelde, drie man gewond werden en 80 in handen der Boeren bleven als gevangenen. De rest werd niettemin ook bevrijd van hun vilten hoeden, geweren, bandeliers en overjassen. De Boeren stuurden de heeren daarop spottend weg met de boodschap in Harrismith nog maar meer te gaan halen. Het meest waren de burgers echter ingeno men met de Canadeesche paarden, welke zij over den rug streelden onder een telkens her haald „Net wat wij noodig hadden. Al voer gehad? Neen? Wel, voetzek dan." (Voetzek is een verbastering van Voort, zeg ik, gelijk velen onzer lezers bekend is.) De Engelschen hebben onlangs zooveel drukte gemaakt over de zoogenaamde gruwelen by Vlaktóntein. Daar zouden de Boeren Engelsche gewonden |hebben doodgeschoten. Een op last der regeering ingesteld onderzoek bewees de waarheid van de ernstige beschuldiging tegen de Boeren ingebracht Maar nu komt Bernet Burleigh in de Daily Telegraph mede- deelen, wat hij van officieren, die by 't gevecht, waarin de Engelschen zulke verliezen leden, heeft gehoord en wat een gansch ander licht werpt op de zaak. Hij zegtde Engelschen had den reeds opgehouden met vuren, nadat de Boeren hun „handen omhoog!" hadden toege roepen, toen opeens een Eng. onderofficier en een paar anderen weer begonnen te schieten op de aankomende Boeren. 'tWas gedurende die tweede phase van het gevecht, dat verschei den gewonden door de verwoede Burgers wer den afgemaakt. Kitchener heeft reeds nader geseind omtrent den opgeblazen trein, dat de verliezen, door het escorte van den gederailleerden trein bij Ha- manskraal geleden, behalve kolonel Vandeleur, zynnegen man gedood en 17 gewond, welke allen naar hier gebracht zijn. De Boeren ver brandden den trein, waarna zij vluchtten. Het treinescorte bestond uit 45 man. Te Giesen Oudekerk is de 16-jarige doch ter van den bouwman A. S. bij het overvaren midden op de Giesen uit de schouw gevallen en verdronken. Er was geen boot nabij en niemand, van wie het ongeluk van den kant aanschouwden, kon zwemmen. Burgerlijke Stand van Middelburg. Van 27—30 Augustus. ONDERTROUWDC. C. Nobels, jm. 20 j. met A. E. Hypers, jd. 20 j. A. M. Hubrechse, jm. 27 j. met E. Kaashoek, jd. 22 j. G. Meul- meester, jm. 25 j. met M. J. L. Blankert, jd. 23 j. GETROUWDJ. F. Reijers, jm. 29 j. met A. J. Verschoore de la Houssaije, jd. 24 j. W. J. de Boer, jm. 27 j. met L. T. Klemkerk, jd. 20 j. A. H. Mulder, jm. 21 j. met J. de Klerk, jd 20 j. BEVALLENM. J. Walraven, geb. Overtveld, z. S. Philipse, geb. Gilde, z. M. Cammelot, geb. Harpe, z. S. Leynse, geb. Reijnierse, z. J. Karei, geb. Aalberts, d. P. Acda, geb. Gilde, z. OVERLEDEN H. Franken, z. 2 m. A. Kalle, man van M. J. Krijger, 56 j. A. van Schaik, z. 3 m. P. Back, wedr. van N. Kwekkeboom, 73 j. A. C. Rommers, d. 2 w.

de Faam | 1901 | | pagina 1