OPRUIMING. OPRUIMING. De BESTE en GOEDKOOPSTE ORGELS worden in GOES gekocht. De BESTE en GOEDKOOPSTE ZITBERS (de Wonder Zithers) worden in GOES gekocht. De BESTE en GOEDKOOPSTE HARMONICA'S worden In GOES gekocht. Dat is nu eenmaal zoo. En i e d er die z ij n eigen belang b e g r ij p t. koopt daarom in GOES bij A. S J. DEKKER. Niemand late zich van de wijs brengen door groote Advertentiën met mooie plaatjes er bij (die er niet bij behooren). Wie GOED en VOORDEELIG wil koopen ga naar het BEKENDE EN VERTROUWDE ADRES of schrijve naar A. S. J. DEKKER, Goes. Levering op termijnbetaling tot uiterst b i 11 ij k e voorwaarden. Grootste publiciteit hier ter stede! 3000 ex. worden wekelijks met zorg verspreid Grootste Publiciteit. Gravenstraat. J. EONTEIJN, Gravenstraat. Wegens vergevorderd Seizoen worden allegvoorradige Heeren- en Klnderkleeding aan ongekend lage prijzen opgeruimd. Heeren Cheviot Costuums in blauw en zwart van af f5.75,Panta lons van af fl.50 enz. enz. ZIE ETALAGE. No. 41. Woensdag 34 Juli 1901. Vijfde Jaargang. NIEUWSTIJDINGEN. Burgerlijke Stand van Middelburg. BESTE-GOEDKOOPSTE. IID91LBUR6SCH IEUWS- EI ADVERTENTIEBLAD DE FAAM MET WONINGGIDS. Verschijnt eiken Woensdagavond, wordt door de geheele stad gratis verspreid. UITGEVER A, D. L1TTQ0IJ Az. Spanjaardstraat. Prijs der Advertentiën van 1 3 regels 15 Cent, iedere regel meer 5 Cent. 3 maal plaatsing wordt slechts 2 maal berekend. Groote letters naar plaatsruimte. By abonnement van 1000 of 500 regels voordeelige voorwaarden. Te Bergharen, in Maas en Waal, is de oud ste ingezetene der gemeente op ruim 101 jarigen leeftijd overleden. Toen gistermorgen de landbouwer F. van T., te Weert, bezig was met het schoonmaken van een oud pistool, waarvan hij niet wist dat er een schot op zat, ging het pistool plot seling af, met het gevolg, dat hem de linker hand verbrijzeld werd. De hand moet geam puteerd worden. In de branderij van S. van der Schouw, op de Schie te Schiedam is dezer dagen de werkman de Vries, een man van 69 jaar, in een bak beslag gevallen. Met vreeselyke brand wonden werd de ongelukkige in bedenkelijken toestand naar huis gebracht. Te Vroenhoven bij Maastricht is de echt- genoote van Gijs Herten Lenaerts nu voor de derde maal van een tweeling bevallen. De moeder en de zes kinderen zijn allen heel wel varend. Omtrent de staande klok, geschenk der Utrechtsche vrouwen aan H. M. de Koningin, deelt het U. D. nog mede De kast, Yan Italiaansch notenhout, is aan den voorkant en de zijstukken geornementeerd in den styl Lodewyk XIV. Dit werk is bij zonder mooi van teekening, en het zeer rijk uitgevoerde beeldhouwwerk verhoogt de schoon heid van dit meesterstuk, zonder ergens door overlading hinderlijk te zijn. De kap, die met de kast geen samenhangend geheel uitmaakt, heeft natuurlijk dezelfde ornementatie en beeld houwwerk, met ter zijde twee vrouwen-figuren. Het eigenlijke uurwerk is in styl geheel met zijn fraaie omkleeding in overeenstemming. De plaat is een mat-gouden met drijfwerk en email-versiering en met fraaie, duidelijke cijfers, terwijl zich nog aan den voorkant twee cirkel plaatjes bevinden, 'teen met de namen „West- minster" en „Cambridge", waarmede uitgedrukt wordt wat het speelwerk ten gehoore kan bren gen, 't andere met de woorden „silence" en „carillon", waarover een naald loopt, waarmee men naar aanwijzing dier woorden leven of stilte in het speelwerk kan brengen. De klank van het speelwerk is zeer helder, evenals die van den slag van het uurwerk. De slinger, mede van goud, vertoont op zyn schijf een fraai bewerkten zonnekop. Dit staande uurwerk zal de volgende week opgezonden worden naar het paleis Het Loo, waar het in de vestibule een blijvende plaats zal vinden. Voor een paar weken werd te Hoogwoud >bij een alleenwonend man f 900 gestolen. De politie nam toen iemand, die den bestolene wel eens bezocht en die grootere uitgaven deed, dan zijne inkomsten hem veroorloofden, ge vangen. Een nauwkeurig onderzoek in het huis leverde niets opdoch, naar aanleiding van een schrijven van den gevangen genomene aan zijn vrouw, ging de politie in den tuin aan 't zoeken en dezer dagen vond zij daarin een kistje met bijna het geheele bedrag in papieren geld. Te Nieuweschans is D. Kleingeld, vroeger kantoorbediende te Groningen, aangehouden door de marechaussee. Hij is indertijd spoor loos verdwenen met f 1100 van zijn patroon. In Transvaal kwam hij terecht, doch werd, door de Engelschen opgepakt en naar Europa getransporteerd. Hij keerde terug naar zijn vaderland om te worden gesnapt. Zijn geld had men hem in Transvaal ontfutseld. Boven 's-Hertogenbosch ontlastte zich Zaterdag een zwaar onweder, gepaard met hagelslag en feilen regen. In de militaire zwem kom waren eenige jongelieden bij elkaar. Be vreesd voor het onweder begaven zij zich uit het water naar het kleedlokaal, doch nauwe lijks daarin zijnde, sloeg de bliksem in 't lokaal. Yan de zeven zijn er twee op slag gedood, en twee zeer ernstig aangedaan. Te Capelle (N. Br.; werd een 18-jarige schaapsherder door den bliksem gedood. Te Arnhem is bij 't wegbreken van een viaduct een werkman door een neervallend gedeelte gedood. Te Nieuwe Niedorp viel een 3-jarig knaapje in een onbewaakt oogenblik in de sloot voor de woning en verdronk ongezien. Te Gennep zou een boerenknecht een oude boomstronk uit den grond wegnemen. Te dien einde boorde hij een gat in het hout, vulde dit met kruit en stak het met een lucifer aan. Een geweldige ontploffing volgde, waar van de uitslag vreeselijk was. Het hoofd van den onvoorzichtige was letterlijk verbrand, en overleed terstond aan de bekomen verwondingen. Te Eerbeek in de machinale papierfabriek, geraakte een arbeider dermate tusschen een drijfriem bekneld, dat hij weinige oogenblikken daarna aan de gevolgen overleed. Van twee jongens die tegen 't verbod in, te Callantsoog in zee tusschen de nieuwe hoof den gingen baden, zakte er een in de diepte weg. Een werkman die in 't water sprong om hem te redden, verdronk, en hy zelf ver dronk ook. Te Rijswijk is eene vrouw, die achter haar huis bezig was met goed te spoelen, in het water gevallen en verdronken. Te Sliedrecht is een 14-jarige knaap bij 't hengelen in het water gestort en op een paal terecht gekomen, met het noodlottig ge volg, dat een zyner ribben brak en in de long drong. De toestand van den jongen schijnt hopeloos. Een vreeselijke slag heeft den beminden Staatspresident van de Transvaalsche republiek Zondag getroffen. Mevrouw Kruger, de echtgenoote van den President, is na een ziekte van slechts drie dagen tp Pretoria aan longontsteking overleden. Zy was 67 jaar oud. Haar laatste gedachte zal wel geweest zyn aan haar grooten man, den zielsvriend harer jeugd, den gryzen balling. Het Handelsblad schrijft over nu wijlen me vrouw Kruger Gezina, Suzanna, Frederika, Willielmina Du- plessis is 67 jaar oud geworden. Zy schonk haar man 16 kinderen, 9 zoons en 7 dochters zij was grootmoeder over een vijftigtal klein kinderen. Zij was, als dochter van het god vruchtig Afrikaansche volk, haar man een goede huisvrouw, een trouwe hulp. Haar op vatting van haar levenstaak sprak zij, toen Kruger haar tot vrouw vroeg, uit in de een voudige woorden„Ik kan bakken, naaien, schoonmaken en schuur". Aan die opvatting is zy getrouw gebleven. Hoewel de eerste vrouw in de Zuidafrikaansche Republiek, liet mevrouw Kruger het werk geenszins aan de dienstboden over. Zij bakte, kookte, naaide zelfs. De japonnen die zij droeg, had ze zelf gemaaktzij had er nooit meer dan drie te gelijk en twee hoeden. Als de President thuis was, kon men haar eiken morgen voor een klein fornuis zien staan om de koffie voor haar man te Zetten. Daarin had ze haara gelyke niet en de president placht te zeggen dat ze met minder koffie betere resultaten verkreeg dan eenige andere huisvrouw in de Republiek. In tegenstelling van mevr. Joubert bemoeide tante Sanne zich nooit met de politiek. Zy wijdde zich geheel aan haar man en haar kin deren. Zij was sterk door zijn kracht, door haar vertrouwen in hem en naast haar geloof gaf zijn berusting haar moed om de offers die de oorlog ook van haar heeft gevergd met ge latenheid te dragen. Zij was bewonderenswaard in dat opzien tot haar man, in dat steunen op zijn kracht. In vroeger Jaren heeft tante Sanne alle ge varen met haar man gedeeld. Zij heeft zyn zorgen, hoewel zij ze vaak niet kende en ze alleen op zijn gelaat las, met hem gedragen. Zy had haar land even lief als hij, zij kende haar volk zoogoed als hij het kent. Zij wilde er voor lijden, zooals hij er altyd voor geleden heeft. De Winschoter Ct. schryft Te Groningen is by de familie W. 'het vol gende bericht uit Transvaal ontvangenVoor eenige jaren huwde Mej. W. met den onder wijzer T., die zich naar Zuid-Afrika begaf. Bij het uitbreken van den oorlog nam T. dienst en vocht dapper voor de bevryding van zyn nieuw vaderland. De vrouw en kinderen hoor den niets van hem, hy niets van de zijnen. De man verkeerde in den laatsten tyd, toen hy gevangene was geworden, in een zeer onrus- tigen toestand. Vrouw en kinderen werden ook naar een kamp gebracht en man, vrouw en proost zien mekaar daar onverwachts terug. Er zullen proefnemingen in het werk wor den gesteld met het telegrapheeren zonder draad tusschen Den Haag en Rotterdam. De sein paal, opgericht op den observatie-toren van het Buitenhof aan den hoek van den Hofvyver, zal als hulpmiddel dienen. Tusschen Alphen, (aan de Maas en Dreu- mel in Maas en Waal, is Zaterdag een fruit koopman, die van Rotterdam kwam, op weg naar Escharen (N.-Br.), door drie mannen aan gevallen, mishandeld en van ruim f 1000 be roofd. De Hitte. Het blyft heet overal. Te Parys daalt de thermomerer overdag niet beneden 80 graden in de schaduw. In de afgeloopen week steeg het sterftecyfer tengevolge van de buitensporige hitte. Er kwamen 4 gevallen van zonnesteek voor, waarvan 3 met doode- lyken afloop. Te Villejuif bleven 2 personen op straat dood. Te Londen reeds om halftien Zondagmorgen wees de thermometer in de schaduw 81, in de zon 112 graden. De omnibusmaatschappyen zonden veeartsen uit, die last gaven de paarden, welke bleken te ïyden, uit te spannen. Den geheelen dag reden paardenambulances, die de in onmacht gevallen dieren weghaalden. 20 personen, die door zonnesteek getroffen waren, werden in de hospitalen opgenomen. Te Moskou en in Midden-Rusland is het nog erger. De thermometer wijst er in de zon 155 a 166 graden. Te Odessa staan de zaken geheel stil. Het aantal gevallen van zonne steek is groot. Yan 16—22 Juli 1901. ONDERTROUWDH. J. Neugebaur, jm. 24 j. met E. J. Jansen, jd. 26 j. GETROUWDA. B. Carpreau, jm. 32 j. met A. P. H. Beekman, s. 39 j. J. Bassie, jm. 23 j. met S. Gilde, jd. 23 j. C. van den Bergen, jm. 19 j. met M. Broerse, jd. 18 j. E. W. van Aart- sen, jm. 22 j. met W. C. Smit, jd. 24 j. BEVALLENE. J. L. Hoeuflt, geb. Junius van Hemert, d. W. Dingemanse, geb. Jobse, z. (tweel.) E. de Poorte, geb. Louws, d. M. Lake- veld, geb. Janisse, z, M. L. Blok, geb. Step, d. M. Hariot, geb. Besuyen, z. (levenl.) C. C. Goet- hart geb. Corné, d. Geboren: Een onechte d., moeder 35 j.Een onechte z. moeder 20 j. Levenloos aangegeveneen zoon van J. de Witte en D. Andriessen. OVERLEDENJ. Klemkerk, ongeh. z. 18 j. A. C. de la Houssaije, wede van R. G. Lucou, 84 j. A. de Groot, man van C. H. Kraaynest, 64 j. A. J. Rooze wede van A. Koekkoek, 64 j. O. Schaaff, z. 3 j.

de Faam | 1901 | | pagina 1