OPRUIMING. O P R UIMIN G. De BESTE en GOEDKOOPSTE ORGELS worden in GOES gekocht. De BESTE en GOEDKOOPSTE ZITHERS (de Wonder Zithers) worden in GOES gekocht. De BESTE en GOEDKOOPSTE HARMONICA'S worden in GOES gekocht. Dat is nu eenmaal zoo. En ieder die zijn eigen belang begrijpt, koopt daarom in GOES bij A. S. J. DEKKER. Niemand late zich van de wijs brengen door groote Advertenticn met mooie plaatjes er bij (die er niet bij behooren). Wie GOED en VOORDEELIG wil koopen ga naar het BEKENDE EN VERTROUWDE ADRES of schrijve naar A. S. J. DEKKER, Goes. Levering op termijnbetaling tot uiterst b 111 ij k e voorwaarden. A, 0. LITTOOIJ Az. Grootste publiciteit Mer ter stede! 3000 ex. worden wekelijks inet zorg verspreid. Grootste Publiciteit. Gravenstraat. S. J. FONTEI JN, Gravenstraat. Wegens vergevorderd Seizoen worden alle voorradige Heeren- en Kinderkleeding aan ongekend age prijzen opgeruimd. Heeren Cheviot Costuums In blauw en zwart van af f5.75, Panta lons van af f 1.50 enz. enz. ZIE ETALAGE. No. 39. Woensdag 10 Juli 1901. Vijfde Jaargang. Verschijnt eiken Woensdagavond9 wordt door de geheele stad gratis verspreid. Spanjaardstraat, Prijs der Advertentièn van 1—3 regels 15 Cent, iedere regel meer 5 Cent. 8 maal plaatsing wordt slechts 2 maal berekend. NIEUWSTIJDINGEN. Burgerlijke Stand van Middelburg. FAAM ONISGGIDS. UITGEVER Groote letters naar plaatsruimte. By abonnement van 1000 of 500 regels voordeelige voorwaarden. Groot is de hitte in Amerika. Te New.York blijven de straten uitgestorven en uit dien hoofde maakt de kleinhandel dagelijks een ver lies van vijf millioen dollar. Te Brooklijn con stateerde men op één dag op de warmste uren van den dag 62 sterfgevallen. Fabrieken en winkels zyn gesloten en leeg en de gasthuizen vol. 's Nachts slapen de menschen 't liefst buiten in Battry Park kan men geregeld 5.000 liefhebbers vinden, die onder den blooten hemel slapen, en 15.000 slapen onder het sterrendak op het strand van Coney Island. Vijfhonderd agenten zijn niet in staat, hun dienst waar te nemen. Het aantal doodvallende paarden is ontelbaar. De postbestellingen zgn vervroegd om de warme uren te ontgaaD. Maandag zijn er 104 menschen overleden aan zonnesteek, terwijl 170 ernstig ziek' naar de hospitalen gebracht werden. Alleen in de hos pitalen was het druk, overigens stonden haast alle zaken -stil. De trams reden niet, en er waren maar weinig rijtuigen. De paarden wer den op straat telkens nat gespoten door de brandweer, en toch vielen er 23 dood alleen in de Centrestreet. Alle smelterijen in Jersey City doofden de vuren. De nacht bracht weinig verademing, want tusschen middernacht en 4 uur bleef de thermometer op 870 staan. Een zoo langdurig tijdvak van buitengewone warmte is in de registers van de meteorologen nooit opgetee- kend. Te Baltimore en Philadelphia is het eer erger dan beter. In verscheidene streken is de oogst door de droogte verloren, en het landbouwbedrijf lijdt zeer onder het ongewone weer. Om nog iets binnen te halen, oogsten de boeren bij maan licht. In verscheidene kerken is gebeden om koeler weer. Te New-York was de temperatuur op den middag 109 graden F. in de schaduw. Het aantal sterfgevallen tengevolge der hitte is 225aan zonnesteek 827. De kleederen van een persoon werden door den bliksem in brand gezet, en toen men hem te hulp kon komen verkeerde hij in deernis- waardigen toestand. Vijftig gevallen van zonnesteek en hersen- congestie werden in de gasthuizen behandeld en twintig daarvan hadden een doodelijken afloop. De paarden vielen bij dozijnen neer en er was een ware uittocht van personen, die aan het zeestrand een toevlucht zochten. Een bestuurder van een electrische tram kreeg een aanval van waanzin en draaide zijn toestel tot de stroom met volle kracht werkte. De wagen reed met een angstwekkende snel heid door de straten en kwam ten laatste met een ander in botsing. De pasagiers ontkwamen ternauwernood aan dood en verwonding. Een suikerbakker, werkzaam aan de Brooklin Suikerfabrieken, viel flauw van de hitte en stortte voorover tusschen de machines. De ongelukkige werd letteriijk in stukken gesne den en een zijner kameraden, die het vreese- lijke ongeluk zag gebeuren, werd krankzinnig van schrik. Ook in Europa houdt in sommige landen de warmte aan. In Rome heerscht zulk een hooge temperatuur dat het bijna onmogelijk is in de stad te blij ven. Het Parlement vond dat ook en d ied in twee uren twee-en-dertig wetten af, om maar gelegenheid te hebben uiteen te gaan. Te Florence zijn zes personen door de hitte gek geworden. Bij een marsch van het 25ste regiment vie len dertig soldaten van de" warmte neer en vele anderen- werden ziek. Uit Généve wordt gemeld dat daar op de warmte hevige stormen gevolgd zijn. Huizen geraakten daarbij door den bliksem getroffen in brand, spoorwegen werden vernield en boomen ontworteld. Het ergste weder moet na dagen van warmte in Frankrijk zijn voorgekomen. In het Noorden heeft een cycloon gewoed, waardoor over een breede strook lands alles verwoest is. Regen, wind, onweer en hagelbuien raasden door eenige departementen, den oogst neer slaande, boomen omverwerpend, telegraaflijnen vernietigend. De spoortreinen konden niet tegen de stormen inrijden, en de wagens wer den heen en weer geschut. Te Limpiville werd de kerk door den bliksem getroffen, de toren werd doorboord en daar er juist dienst was ontstond er een paniek, waarbij verschei dene personen gewond werden. In een timmer winkel te Sappemeer kwam een 15-jarige knecht door onvoorzichtigheid met een schaafmachine in aanraking en werd op de plaats gedood. Te Helmond had een stoker het ongeluk van de locomotief te vallen alle wagens reden over hem heen, hij werd dood opgenomen. In het ziekenhuis te Oldenzaal is een krank zinnige verpleegde, aan 't toezicht der ver pleegster wetende te ontkomen uit 't raam dei- tweede verdieping op de straat gesprongen, schoon zwaar gewond sleepte zij zich voort naar degracht waarin zij zich verdronk. In een Fransch dorp heeft een onweder bewerkt dat een persoon brandwonden door kokend water heeft gekregen. Hij was juist bezig den deksel los te maken van een put waarin het water niet behoorlijk afliep. De bliksem sloeg in een nabijstaand huis en de electrische stroom ging aldus langs een zinken pijp die in den put uitmondt vol water stond en blijkbaar door de bevestiging geïsoleerd was. Daardoor werd het water dat er in stond op kookhitte gebracht en stortte in den put juist toen de deksel ervan werd afgenomen, waartyj het verhitte water over de hand van denman liep. Uit Philadelphia wordt bericht, dat men met goed gevolg personen, die door „zonne steek" getroffen waren, inspuitingen met zout heeft toegediend. Met het stoomschip „Deutschland", dat eerstdaags uit Cherbourg naar New-York ver trekt, gaan tien Amerikaansche millionnairs mede, zij hebben de luxe-kajuiten, de badka mers en rooksalons voor zich besproken en betalen daarvoor een som van f55.000. Te Bohl reed een landbouwer met een kar toen de tram voorbij snorde, 't paard schrikte en hij sprong van de kar om 't beest- tot bedaren te brengen. Gevolg was dat hy onder de tram raakte en na eenige uren be zweek aan de daarbij bekomen verwondingen. Te Zutfen werd een vierjarig kind door een vrachtwagen overreden en gedood. Te Yelzen was een 10-jarige jongen op de heide in een paal geklommen van de electrische krachtlevering van de werken aan de spoorbrug. Hij greep de leiding, die onder vollen stroom stond, werd door een electrische vonk getroffen en viel bewusteloos uit den paal, met brandwonden aan hoofd en hand. Thuis gebracht duurde het geruimen tijd vóór hij weder bijkwam, doch later werd hij weder bewusteloos en zijn toestand is nu niet buiten gevaar. Te Herzogenrath geraakte in de spiegel- fabriek een werkman tusschen een wagen en een muur bekneld, waarbij zijn hoofd letterlijk werd plat gedrukt. De man was natuurlijk onmiddellijk dood. Te Neerpelt, aan de Belgische grens, kwamen drie halfdronken kerels de dorpsher berg binnen, bestelden een glas bier, dronken het uit en vertrokken zonder betaling. De waard volgde hen naar buiten en vroeg om betaling, waarop de woestelingen zich op den man wierpen en hem een lang slachtersmes in het lichaam stakende dood volgde onmid dellijk. De waardin, die van dit drama getuige was, schrok zoo hevig dat men voor haar leven vreest. Te Noordwijk werd een landbouwer toen hij nog voor de stoomtram wilde overloopen, zoodanig aangereden dat hij aan de gevolgen bezweek. Te Pieterzyl viel een landbouwer van het hooi op den grintweg en overleed aan de ge volgen. Te Beek verdronk een 21-jarige werkman bij het zwemmen. Sedert den moord op Marius Boogaard in 1881 en den daarbij aan diens vader gerichten brandbrief door De Jongh is het schrijven van dergelijke brieven, uit geldnood of om in de kast te komen, meer en meer in zwang ge raakt. Bijna geen week gaat er om dat men niet ergens in den lande van dit middel ge bruik maakt. Thans geschiedde dit weer door een jongen bloemist uit Hilversum die een villabewoner aldaar f 500 vroeg met bedreiging tegen 't leven. Het geld moest per brief poste restante verzonden worden. De villabewoner deed 't natuurlijk en de politie zorgde er by te zyn, met gevolg dat de afhaler van den brief, door den schryver er op afgezonden, ge arresteerd werd, en, gelukkig nergens van we tende, den vermoedelijken schuldige aan 't licht bracht. Hoe baron Walburg, geboren uit het morganatische huwelijk van aartshertog Ernst, te Weenen in de diepste ellende ineen armen huis moest worden ondergebracht, hebben wij reeds medegedeeld. Nadat hy onder curateele is gesteld, heeft het Hof te Weenen de rege ling van zyn schulden, die 150.000 kronen be dragen, en de opvoeding van zijn zeven kinde ren aan een rechtsgeleerden raadsman opge dragen. - Zonderling gebedenboek. Eene dame te Beriyn liet by een banketbak ker haar gebedenboek liggen. Om haar adres te vinden bezag men het nader en nu bleek het dat de eene helft een bonbon-doos was, de andere helft een plat reservoir met cognac De sluiting van het boek diende tot stop. Een weinig later kwam een bediende in allerylhet boek opeischen voor een dame, die onbekend wenschte te blijven. Yan 2 Juli tot 8 Juli. ONDERTROUWDC. van den Bergen, jm. 19 j. met M. Broerse, jd. 18 j. J. Bassie, jm. 28 j. met S. Gilde, jd. 23 j. E. W. van Aartsen, jm. 22 j. met W. C. Smit, jd. 24 j. A. P. J. Hollebrandse, jm. 35 j. met L. J. Korsten, jd. 29 j. M. van de Velde, jm. 26 j. met C. M. van der Reest, jd. 29 j. GETROUWDP. van 't Westende, jm. 33 j. met J. L. -Bos, jd. 30 j. A. P. du Pree, wedr. 45 j. met J. M. Wiilemsen, jd. 30 j. J. Andries- sen s. 31 j. met J. Paauwe, jd. 21 j. P. J. Lente, jm. 25 j. met M. Melse, jd. 23 j. J. van de Velde, jm. 20 j. met M. J. de Zeeuw, jd. 23 j. BEVALLEN J. S. de Jonge, geb. Massielje, d. A. E. Julianus, geb. Scheermeyer, d. K. W. Step, geb. Arnoldus, d. N. Verhage, geb. de Jonge, d. J. P. Klap, geb. Aalewijnse. P. Bod bijl, geb. de Korte, d. E. van der Sluys, geb. Tielrooij, z. A. K. Idsenga, geb. Suvaal, d. A. A. Janssen, geb. Geertsema Beckering, z. Geboren. Een onechte z. moeder 19 j. Levenloos. Een dochter van A. de Bruyne en M. Boone. OVERLEDEN W. Boone, man van A. J Baljé, 61 j. C. J. Merk, wed. van J. H. Hubrechtse, 72 j. A. Back, wed. van A. Castel, 89 j. K. A. Loenje, vrouw van M. S. de Zeeuw, 54 j. E. J. Janse, 5 m.

de Faam | 1901 | | pagina 1