BESTE-GOEDKOOPSTE. MET WOÏÏINGG-IDS. S. J. F O N T E IJ N. Nieuwste Stoffen tooi* kleeding naar maat. A, D. LITTOOIJ Az. Voorradig prachtige Sorteering Heeren- en Kinder-Costumes, Panta lons, Demies, enz. in alle grootten. De BESTE en GOEDKOOPSTE ORGELS worden in GOES gekocht. De BESTE en GOEDKOOPSTE ZITBERS (de Wonder Zithers) worden in GOES gekocht. De BESTE en GOEDKOOPSTE HARMONICA'S worden in GOES gekocht. Dat is nu eenmaal zoo. En i c d er die z ij n eigen belang b e g r ij p t, koopt daarom in GOES bij A. S. J, DEKKER. Niemand late zich van de wijs brengen door groote Advertcntiën met mooie plaatjes er bij (die er niet bi) behooren). Wie GOED en VOORDEELÏG wil koopen ga naar het BEKENDE EN VERTROUWDE ADRES of schrijve naar A. S. J. DEKKER, Goes. Levering op têrmijnbctaliog tot uiterst b i 11 ij k e voorwaarden. Grootste publiciteit hier ter stede! 3000 ex. worden wekelijks met zorg verspreid Grootste Publiciteit. No. 36. Woensdag 19 Juni 1901. Vijfde Jaargang. Verschijnt eiken Woensdagavond, wordt door de geheele stad gratis verspreid Spanjaardstraat. Prijs der Advertentiïèn NIEUWSTIJDINGEN. MIDDELBURGSCH ADVERTENTIEBLAD NIEUWS DE FAAM UITGEVER van 1—3 regels 15 Cent, iedere regel meer b Geit. 3 maal plaatsing wordt slechts 2 maal berekend. Groote letters naar plaatsruimte. By abonnement van 1000 of 500 regels voordeelige voorwaarden. Op verzoek deelen wij gaarne mede, dat de Schermvereeniging „Koningin Wilhelmina" al hier, onder leiding van haren wakkeren Voor zitter-Instructeur, dhr. v. d. Sluis, by een internationalen Schermwedstrijd te Mont St. Amond, een voorstad van Gent, de zilveren medaille als eereprijs voor degen en een eere diploma voor den schoonsten stand na zwaren kamp verwierf. Benevens den Voorzitter werden deze pryzen behaald door onze stadgenooten J. Munter, A. de Zeeuw, van den Bergen, A. van Hemert en Joh. Douw. Nabij de Staart te Dordrecht is een mili cien-pontenier tijdens de oefeningen bij 't uit werpen van een anker over boord gevallen, en, niettegenstaande tijdige hulp, verdronken. Te leeuwarden is een 14-jarige loodgieters jongen van het dak van 't gasthuis met de hartstrek in de punten van het ijzeren hek op straat gevallen. De ongelukkige was terstond dood. Te Overschie viel een 22-jarig meisje die te Delft haar ouders ging bezoeken, achterover van 't stoombootje „De Schie", de kapitein, een knap zwemmer, sprong haar na doch vermocht haar niet te redden. Te Rotterdam geraakte een dienstbode bij 't aansteken van een stel waar de. vlam uitsloeg haar kleeren in brand, 't meisje be kwam levensgevaarlijke brandwonden. Te Berg speelden eenige kinderen in een schuur toen onverwacht een naaimachine, die daar stond, omviel en een hunner, een vier jarig kind van den landbouwer, verpletterde. „NaiAe in the Sky" is de titel van een blad dat sedert eenigen tijd in Amerka, het land van de sensatie, verschijnt. De redacteur van dit wonderlijk orgaan verzekert in Moedi gen ernst dat hij zich de medewerking verze kerd heeft van geesten van afgestorvenen. Tot degenen die reeds bijdragen hebben geleverd, behooren onze stamouders Adam en Eva, Me- thusalem, de vrouw van Lot, Jozua, Petrus enz. De redactie kondigt nog de verschoning aan van de volgende artikels, waarvan de kopij reeds uit de onbekende gewesten is ontvangen „Een zoutzuil" door de vrouw van Lot„De astrononomie der Toekomst" van Isaac New ton „De kerk der Mormonen" door Joseph Smith zabje „De evolutie-leer" door Dar win en eindelijk een artikel van Simson over zijn gevecht met de leeuwen. Uit Bombay wordt aan de Engelsche bladen geseind, dat twee der Boerengevangenen dadelijk na hun aankomst in het kamp van Treckinopolie ten gevolge der buitengewone hitte zijn gestorven. De militie-commissie te Nimes heeft een eigenaardige beslissing genomen. Voor haar verscheen een jonge man, flink uit de kluiten gewassen, en oogenschijnlijk zoo gezond als een visch. Geen kwaal kon bij hem worden ontdekt. Toch is de man voor den dienst af gekeurd omdat hij zoo buitengewoon leelijk was. De voorzitter der commissie, een generaal, verklaarde dat de officieren en solda ten van het regement, waarbij de milicien zou moeten worden ingediend, hun lachen niet zou den kunnen inhouden. Hierdoor zou de disci pline te zeer worden benadeeld. De commissie ging met den generaal mee en keurde den jongeling af. Te Marburg (Stiermarken) staat op het oogenblik een man terecht, die zijn dochtertje gewurgd, in stukken gesneden, gebraden en ten slotte opgegeten heeft. Volgende brief is door een bleeker ver zonden aan een dame, die bij hem klaagde over het lang wegblijven van haar wasch „Mevrouw", Neemt uw me nietes verkwalijk, dat ik u zoo gefopt heeft. U hangt wel, maar u is nog niet droog. Als u droog is zal ik u afneme en opzende, geachte mevrouw, die zich noemt, uw bleeker Op de Bermuda's zijn groote toebereid selen getroffen voor de ontvangst van krijgs gevangenen Boeren. Op de Darrell-, Tucker- en Morgan-eilanden zijn terreinen met prikkel draad afgezet, en de stoomboot Cayo Romano heeft 2400 ton vrachtgoederen voor de regeering aangebracht, waarvan een groot gedeelte het opschrift „voor de Boeren-gevangenen" droeg. De garnizoenen op de eilanden zijn (met neger soldaten)? versterkt. Uit Preteria wordt aan de Daily Mail ge seind dat de Boeren zich in vrij groot aantal te Blaauwbank bij Ermelo onder Louis Botha Verschanst hebben. Ook zijn de Boeren erg roerig in de buurt van Standerton. De la Rey, zou oprukken om zich met Botha te vereenigen. In het Lagerhuis heeft Chamberlain mee gedeeld dat Milner waarschijnlijk in Augustus naar Zuid-afrika zou terugkeeren. Verdronken roovers. Een Amerikaansch toerist, genaamd Constantin Scandal, is in sneltrein tusschen Modane en St. Mi chel, terwijl hij sliep, door drie elegant ge- kleede mannen, die met hem in dezelfde coupé reisden, van al zijn geld en zeer kostbare sie raden beroofd. Op het oogenblik echter, dat de dieven aan het station St. Jean de Maurienne den trein wilden verlaten, ontwaakte de Ame rikaan en riep den op het perron staande agen ten toe, de schurken aan te houden. De die ven sprongen nu over de afschutting van den spoorweg en daarna, om hunnen vervolgers te ontgaan, in de hooggezwollen Are, waarin zij verdronken. Uit Havelte wordt aan de Mepp. Ct. ge meld De mieren zijn, zooals bekend is, zeer vlijtige diertjes. In ons dorp gaan ze hier en daar in hun ijver zoover, om de woningen der men- schen binnen te dringen. In een gezin hebben ze o. m. beslag op de bedden gelegd, en marcheeren ze bij duizend tallen over kussens en dekens. In een ander huis weer kwamen ze in zoo grooten getale opzetten, dat de bewoners wel de vlucht moes ten nemen. Ontploffing te Parijs. Vrijdagavond maakte een Reutertelegram reeds meldiog van een hevige ontploffing in de patronenfabriek te Gevelotaux Moulineaux bij Parijs. Omstreeks elf uur des morgens hoorden eenige werklieden, die juist wilden gaan schaften, een ontploffing gevolgd door vreeselijk gekraak. Zij namen de vlucht, maar gingen terug, zich her innerende, dat vele hunner kameraden en vooral vrouwen, in gevaar waren. Direct werd begonnen aan het reddingswerk. Alle gebouwen, die 8 tot 10 meters breed en 25 meters diep waren, waren ingestort. De brandweer was dadelijk ter plaatse. Er zijn 15 dooden meest vrouwen en 16 of 18 gekwetsten gevonden. De president der Republiek zond dadeiyk na dat hij iets van deze ramp vernam, een ordon nans-officier naar den burgemeester van Yssy om zijn deelneming te betuigen. Aan de patro nenfabriek werken ongeveer i500 menschen. De ontploffing ontstond in de werkplaats waar de kardoezen geladen worden. Zestig werk lieden waren aan het werk, terwijl een 50 kilo kruit voor hen lag. Deze werkplaats is thans niets dan een hoop steenen. Hierdoor steken nog balken of stukken van machinerien boven de ruïne uit. Stukken hout en steenen vernielden de ruiten honderd meter in den omtrek. Een arbeider die bezig was in de werkplaats, werd door den schok geworpen op een dak van een gebouw aan den overkant. Het publiek is zeer opgewonden. De directeur van de fabriek verklaarde dat de ramp waarschijnlijk te wijten was aan de onvoorzichtigheid van een werkman, in wiens zak men vond papier en tabak. Men veronder stelt dat hij sigaretten gerookt heeft en deze heeft aangestoken met lucifers. Het bestuur van het Seine-departement gaf dadelijk 1500 francs voor de slachtoffers. DE OORLOG, Het* volgend prachtig succes der Boeren is te melden, door Kitchener geseind Nabij Witmansrust, 20 myien ten Zuid#n van Middelburg in Transvaal zyn j.l. Woens dag 250 man van de Victorian Mounted Rifles, uitmakende een afdeeling van generaal Beaton's colonne, in hun kamp aan de Steenkoolspruit verrast door een overmacht van den vyand. De Boeren kroopen tot dichtby en openden een doodelijk vuur op het kamp, waardoor sneu velden 2 officieren en 16 man en gewond wer den 4 officieren en 38 man. Twee officieren en 50 man ontsnapten naar Beaton's kamp, de overigen werden gevangen genomeh, maar later weder losgelaten. Twee pompons wer den door den vijand veroverd. Ook uit Kaapkolonie komen goede berichten. Zoo onder anderen dat in het district Cradock Malans commando nog steeds ageert. De Boeren die door de Engelsche troepen naar de grens van Kaffraria waren gedrongen, wilden zich echter niet onder de Kafferstammen begeven. Daarom verdeelden zy zich in klein# troepjes, braken weer naar het westen door en vereenigden zich opnieuw in die commando's onder Kritzinger, Fouché en Myburgh, elk van ongeveer 200 a 300 sterk. Kritzinger is in den afgeloopen nacht d#n spoorweg overgetrokken twee myien ten zui den van hier, in westeiyke richting gaande. Ik sprak een boer op wiens hoeve zy den nacht hadde doorgebracht. Deze zeide dat d# Boeren, met den buit die zy in Jamestown hebben gemaakt, goed gekleed zijn en goed van munitie voorzien. Kritzinger had aan zyn zegs man verteld, dat de uittocht der commando's van ten Noorden der Oranjerivier nog eerst was begonnen, en dat de Boeren de Engelschen wilden dwingen de Kaapkolonie te verwoesten evenals zij de Republieken gedaan hebben. Geruchten omtrent een nederlaag van het commando van Beyers worden niet bevestigd. Ook in den Oranje Vrijstaat is, wat het Zui den aanbelangt, weer wat meer actie te be speuren. Kitcherner toch seinde Zaterdag het volgend# telegram uit Pretoria. „Gedurende den marsch van Vrede zyn El liots colonnes slaags geweest met den vijand onder De Wet nabij Reitz op 6 dezer. Na een ernstig gevecht namen zij een con- vooi van 71 volgeladen wagens, 45 gevangenen, 10,000 patronen voor klein geweer en 400 stuks vee. De Boeren lieten 17 dooden en 3 gewon den achter. „De Britsche verliezen zijn 3 officieren en 17 man gedood. 1 officier en 24 man gewond Elliots colonne bereikte Kroonstad." Burgerlijke Stand yan Middelburg. Van 11 tot 17 Juni. ONDERTROUWDA. P. du Pree, wedr. 42 j. met J. M. Willemsen, jd. 30 j. J. Verburg, jm. 23 j. met P. A. Weststrate, jd. 20 j. J. A. Stokmans, jm. 29 j. met A. H. Tazelaar, jd. 23 j. S. Adriaanse, jm. 28 j. met M. M. Taze laar, jd. 24 j. GETROUWD: P. Walraven, jm. 23 j. met J. van der Weel, jd. 19 j. BEVALLENM. C, van Pienbroek, geb. But, z. M. W. Wedts de Swart, geb. But, z. M. de Voogd, geb. Franse, d. L. de Ru yter, geb. Hil- lebrand, d. S. van Dijk, geb. Huissoon, z. A. Jungbeker, geb. Uffelen, d. J. M. Tellier, geb. Fiegen, z. T. Röthke, geb. Hesener z. OVERLEDENW. A. Antheunisse, z. 3 j. J. de Waard, man van C. C. Kroon, 83 j. J. Cle ment, wedr. van J. M. Lindonk, 71 j. P. d# Jonge, vrouw van F. N. Grims, 68 j. J. M.- Hegberg, man van J. Spierens, 83 j. J. H. Kee man, wed. van M. van de Weg, 79 j.

de Faam | 1901 | | pagina 1