S. J. PONTEIJN. Nieuwste Stoffen voor kleeding naar maat. rmfimn n ATJÏW A AINO11117 De BESTE en GOEDKOOPSTE ORGELS worden in GOES gekocht. De BESTE en KKS Mt Ti IKIllIrri ft GOEDKOOPSTE ZITHERS (de Wonder Zithers) worden in GOES gekocht. De BESTE UUK/lJJ uvuynvvA uxu. cn GOEDKOOPSTE HARMONICA'S worden in GOES gekocht. Dat is nu eenmaal zoo. En ieder die zijn eigen belang begrijpt, koopt daarom in GOES bij A. S. J. DEKKER Niemand late zich van de wijs brengen door groote Advertcntiën met mooie plaatjes er hij (die er niet bij belmoren). Wie GOED cn VOORDEELIG wil koopen ga naar het BEKENDE EN VERTROUWDE ADRES of schrijve naar A S. J. DEKKER, Goes. Levering op termijnbetaling tot uiterst billijke voorwaarden. A. D. LITTOÖIJ Az. Grootste publiciteit hier ter stede! 3000 ex. worden wekelijks ni et zorg verspreid. Grootste Publiciteit. Voorradig prachtige Sorteering Heeren- en Kinder-Costumes, Panta lons, Demies, enz. in alle grootten. No. 35. Woensdag 12 Juni 1901. Vijfde Jaargang. Verschijnt eiken Woensdagavond, wordt door de geheele stad gratis verspreid. Spanjaard straat. Prijs der Advertentièn Gekozen zyn de heeren J BOS (antirev.) en P. J. SIEGERS (aftr. antirev. lid) terwyl *eene herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren K. Houterman (antirev.) en C. L. van Woel. deren (lib.) Gedurende eenige weken zul len va/n de „Faam" een 500 ex, meer gedrukt wordenom de bovenbewo ners en bewoners van buitenwijken in de gelegenheid te stellen zich op dit blad te abonneeren tegen den zeer geirtngen prijs van 1 cent pev week of 15 cent per kwartaal. Zij, die deze week tot dat einde „de Faam" ter kennismaking ontvangen, willen de volgende week gevraagd worden of zij zich willen abonneeren. HU, Adverteerders l neemt ook Gij hiervan notitie met het oog op het inzenden van Uwe advertenties. FF U1TGFVFB. NIEUWSTIJDINGEN. Burgerlijke Stand van Middelburg. MIBDELBURGSGH ADVERTENTIEBLAD FAAM T WONINGGIDS. - 1IEUWS 1 UITGEVER van 1—3 regels 15 Cent, iedere regel meer 5 Cent. 3 maal plaatsing wordt slechts 2 maal berekend. Groote letters naar plaatsruimte. By abonnement vaa 1000 of 500 regels voordeelige voorwaarden. Aan de gisteren gehouden stemming voor drie leden der Provinciale Staten in het district Middelburg hebben 3291 van de 4167 kiezers deelgenomen. De uitslag is als volgt: Middelburg District I II III Aagtekerke Arnemuiden Domburg Gapinge Grüpskerke St. Laurens Nieuw en St. Joosland Oostkapelle Serooskerke Veere Yrouwepolder H. P. den L. C. Bree Mr. P. W. J. J. J. Mari Jhr. C. J. Bouw baart. Dieleman. Koole. W. Maas. nissen. J. A. v. meester. Teylingen 401 159 172 101 152 354 426 386 188 209 103 183 317 399 261 306 312 99 283 237 273 20 64 65 3 64"" 16 20 43 67 72 19 68 38 44 74 70 73 23 72 67 78 13 68 72 1 75 16 15 16 118 125 12 122 16 18 26 62 64 17 65 40 29 59 43 44 18 45 44 56 40 92 101 10 109 43 63 31 190 189 20 220 32 30 55 75 75 6 76 54 53 16 49 48 3 49 17 15 Alzoo heeft niemand de volstrekte meerderheid verkregen en moet er mitsdien eene her stemming plaats hebben tusschen de heeren H. P. den Bouwmeester, L. C. Breebaart, Mr. P. Diele- man, W. Maas, J. Marinissen en C. J. J. A. v. Teylingen. By de verkiezing den 8den Juli 1900 ter voorziening in de vacature—Dronkers stemden 3110 van de 3858 kiezers en werd de heer D. Wisboom Verstegen, de candidaat der antirevolu tionairen, met 1598 stemmen gekozen. De candidaat der liberalen, de heer H. P. den Bouwmeester, verkreeg toen 1466 stemmen. In het district Vlissingen namen aan de stemming, eveneens voor drie leden der Provinciale Staten, 2741 van de 3588 kiezers deel. Hiervan verkregen de heeren J. Bos 1448, A. A. A. E. Gewin 1062, J. G. Geijsen 272, K. Houterman 1129, P. J. Siegers 1406, Jhr. C. J. J. A. van Teylingen 1031 en C. L. van Woelderen 1206 stemmen. Een inwoner te Ierseke werd verledene week 's nachts uit den slaap geschrikt door het bre ken van een ruit. Vlug het bed uit en naar het terrein van de vernieling en de man stond voor eene koe welke een wandeling had ge maakt door de straten en om kennis te geven van hafe aanwezigheid even haar hoofd door een,ruit stak. Sedert de ontploffing van de kruitfabriek te Corvilain herinneren de Antwerpenaars zich niet, van een dergeiyk onheil getuige geweest te zijn als den brand in de entrepots daar ter stede. Te zes uur begon zich 't vuur door broei ing van stoffen ontstaan, mee te deelen aan den linkervleugel van 't entrepot, dat kort daar na geheel in vlammen stond. Een enorm stuk muur stortte met gevaarlijk geluid in elkaar. Het schudden van den bodem en de luchtverplaatsing waren zóó geweldig dat personen, die zich op 100 M. afstands bo vendien omvergeworpen werden. Men dacht een oogenblik, dat de 150.000 Liters alcohol, die in kelders bewaard werden, in brand stonden. Maar dit bleek niet zóó te zijn. De troepen, die het Entrepot omringen, oefe nen de strengste bewaking uit. Niemand mag nabijkomen. Ieder oogenblik storten gedeelten van den muur in. De hitte is zoo groot, dat de boomen van de avenue du 'Commerce letterlijk verbrand zijn. Men vreesde dat 't vuur zich aan de woonhui zen zou meedeelen. De brandweer van Mechelen en Brussel is aangekomen. Een brandweerman uit Antwerpen werd door het vallen van een stuk brandend hout aan 't hoofd gewond. Te 8 uur moest men de douane bureaux geheel aan 'tvuur overlaten. De derde vleugel van 't gebouw staat in brand. De vernieling van 't geheele entrepot wordt gevreesd. Al de wagons die zich op de plat forms van 't entrepot bevinden werden er na tuurlijk, terstond na het uitbreken van den .brand verwijderd. De stoomboot „Nigel", die aan de kaai vastge- meerd lag, werd naar een ander bassin gesleept. Te 10 uur had de brand een ontzettende uit breiding aangenomen. Elk oogenbiik worden kleine ontploffingen gehoord; het zijn vaten alcohol, die door de vlammen zijn bereikt en springen. De schade bedraagt verscheiden millioenen guldens; Cecil Rhodes zal eerstdaags weder eens even uit Zuid-Afrika naar Engeland overkomen. Zoo is daar dan weldra het edele drietal, Cham berlain, Milner en Rhodes bijeen. Uit eene mededeel ing van het Britsen Ministerie van Oorlog blijkt, dat de typhus he vig woedt onder de troepen in Zuid-Afrika. De dagelijksche verliezenlijst meldt 22 sterf gevallen en bevat 184 namen van onderofficie ren en manschappen, die door deze ziekte zijn aangetast. Een afdêeling van Beyers' commando, groot 400 man, werd bij Warmbad door 240 Engelschen, onder kolonel Wilson, verrast en op de vlucht gedreven. De Boeren hadden 37 dooden en verloren bijna allen mondvoorraad voor Beyer's hoofdmacht. De Engelsche ver liezen waren drie man gedood en vijftien gewond. Te Weenen is een moord gepleegd door een knaap van vyf jaren. De jeugdige driftkop, een schoenmakerszöon, stak bij een twist om een boterham een driejarig knaapje een stuk gereedschap, dat hij juist voor zijn vader van den slyper had gehaald, met zooveel kracht in het lijf, dat het kind kort daarna overleed. Een dame uit Chicago, Nanny Irving heeft duizend dollars uitgeloofd voor den handelsman die met zijn boeken bewijzen kan, dat hij in een maand achtereen geen enkel medemensch heeft beetgenomen. Mevr. Irving is overtuigd, dat geen enkele candidaat zich zal opdoen. Maar, heeft zij gezegd, ik wil mijn duizend dollars gaarne betalen voor het genoegen een eerlijke man te ontmoeten. Aan het bureau van een der grootste Ziekenfondsen te Amsterdam had Vrijdag de gewone vaccinatie plaats en verdrongen zich vele moedertjes met haar zuigelingen, die min of meer schreeuwden, al3 protest tegen de vreemde operatie die ze moesten ondergaan. Een van de moedertjes kwam op hare beurt naar binnen, gewapend in de eene hand met de noodige documentengeboortebewy», bus- briefje enz., en in de andere hand een groote „besteedster." „Is alles in orde moeder?" vraagt de bode alvorens zij voor den vaccinitor zal verschynen. „Jawel bode, hier zyne de pampiertjes asaie- blieft 1" „Jawel, maar het kindje dan? Het is toch voor het inenten, niet waar?" „Jawel, heeremetyd, daar heb ik de kleine thuis gelaten Hoe is 't menscheiyk mogeiyk l" En terug moest zy naar de Dapperstraat om haar kindje te halen. Tel. Een nieuw gebruik van de fiets mag niet onvermeld blijven. Te Albergen (O.) is iemand die per fiets zy'n koeien gaat hoeden. Wanneer n. 1. een zyner beesten aan het verbodene raakt, zoo neemt hy zyn rywiel, dat naast hem ligt, ter hand en brengt den schuldige al bellende naar zijn grondgebied terug. Als dit gebruik meer algemeen wordt, zou de bel moeten ver vangen worden door een instrument, dat het hondgeblaf nabootst. De correspondent van de Daüy Maü te Johannesburg seint nog aan zyn blad over den slag bij Vlakfontein, dat de Boeren zoo dicht by de Engelsche achterhoede wisten te naderen, dat bij het eerste salvo der Boeren vyftig Engelschen vielen. De Yeomanry gaf zich pas over nadat hare gelederen schrikkeiyk gedund waren. By Duizel (Nbr.) is Vrydagnamiddag een zware boschbrand uitgebroken. Een groote uitgestrektheid dennenbosch, van Duizel tot Postel, toebehoorende aan den graaf van Vlaan deren, is totaal verwoest. Te Gorinchem is het 4-jarig kind van den kannonierwaschbaas Sterk achter de woning in een sloot verdronken. Weer iets nieuws. Te Rotterdam ia een strooibiljet verspreid, ten gunste van een can didaat voor de Prov. Staten, versierd met het welgelijkend portret van dien candidaat. Te Zierikzee is eene koe gedrongen in den winkel van een confiseur en heeft daar alle roomtaartjes opgegeten. Met moeite wist men de snoepster te verwijderen. Van 4 tot 10 Juni. ONDERTROUWD: H. C. Lahr, jm. 25 j.met C. Corré, ,jd. 26 j. I. Barendse, jm. 22 j. met S. van Gigh, jd. 36 j. GETROUWD: A. van der Welle, jm. 25 j. met L. Sinke, jd. 28 j. BEVALLENJ. Dronkers, geb. Kodde, d. M. E. Wigard, geb. Kuyt, z. J. P. Touburg, geb. Meyboom, z. J. P. de Rijke, geb. Lente, z. J. E. |Lameijn, geb. Hooftman, z. P. J. de Smidt, geb. Platteeuw, d. P. C. Doornebos, geb. Okké, z. J. J. Noest, geb. Du Burck, z. C. Adams®, geb. Buijs, z. A. G. de Valk, geb. Kosten, z. A. Wisse, geb. Beekman, z. Geboren. Eene buitenechteiyke d.; moeder 19 j. OVERLEDENA. van Westen, man van E. van Vlaanderen, 73 j. E. C. C. Cooman, 5 j. d. H. Bartelson, wed. van J. van Dooren, 79 j. J. M. Wondergem, vrouw van J. Sinke, 64 j. M. P. Holster, wed. van K. Meertens, 64 j. R. J. Siebols, d. 5 j. A. J. Dronkers, man van J. L. S. Harloff, 34 j.

de Faam | 1901 | | pagina 1