BESTE-GOEDKOOPSTE. 1ST WONINGGIDS. S. J. F O N T E IJ N. Stoffen voor kleeding naar maat. Nieuwste Ions, Demies, enz. De BESTE en GOEDKOOPSTE ORGELS worden in GOES gekocht. De BESTE en GOEDKOOPSTE ZITHERS (de Wonder Zithers) worden in GOES gekocht. De BESTE en GOEDKOOPSTE HARMONICA'S worden in GOES gekocht. Dat is nu eenmaal zoo. En ieder die zijn eigen belang begrijpt, koopt daarom in GOES bij A. S. J. DEKKER. Niemand late zich van de wijs brengen door groote Advertentiën met mooie plaatjes er bij (die er niet bij behooren). Wie GOED en VOORDEELIG wil koopen ga naar het BEKENDE EN VERTROUWDE ADRES of schrijve naar A. S. J. DEKKER, Goes. Levering op termijnbetaling tot uiterst b i 11 ij k e voorwaarden. A, D. LITTÖOIJ Az. Grootste publicitei t Mer ter stede! 3000 ex. worden wekelijks met zorg verspreid Grootste Publiciteit. Voorradig prachtige Sorteering Heeren- en Kinder-Costumes, Panta- in alle grootten. No. 34. Woensdag 5 Juni 1901. Vijfde Jaargang. Verschijnt eiken Woensdagavond, wordt door de geheele stad gratis verspreid Spanjaardstraat Prijs der Advertentiën: Gedurende eenige weken zul len van de „Faam" een 500 ex» meer gedrukt worden, om de bovenbewo ners en bewoners van buitenwijken in de gelegenheid te stellen zich op dit blad te abonneeren tegen den zeer geringen prijs van 1 cent per week of 15 cent per kwartaal Zij, die deze week tot dat einde „de Faam" ter kennismaking ontvangen, zullen de volgende week gevraagd worden of zij zich willen abonneeren. ELM. Adverteerders neemt ook Gij hiervan notitie met het oog op het inzenden van Uwe advertenties. ME UITGEVER. NIEUWSTIJDINGEN. DE OORLOG, Burgerlijke Stand yan Middelburg. IIIÜWS ■imiiiittei AimiEITIEBLAD DE FAAM UITGEVER van 1—8 regels 15 Cent, iedere regel meer 5 Cent. 3 maal plaatsing wordt slechts 2 maal berekend. Groote letters naar plaatsruimte. By abonnement van 1000 of 500 regels voordeelige voorwaarden. Een jonge moeder te Luik, die gaarne naar een bal wilde gaan, kwam op het misdadige denkbeeld de melk van haar kindje met jenever te vermengen in de hoop dat het dan gedurende al den tyd, dat zij uit was, rustig zou z(jn. Het middel werkte maar al te zeer. De arme kleine sliep voor altijd in. De Luik- sche rechtbank legde de moeder een jaar ge vangenisstraf op. In Londen z\jn treurige berichten ontvan gen van de South African Constabulary, het politiecorps van Baden Powell. De soldaten be klagen zich over een moeilyken dienst steeds op het veld, zonder tenten, kapotjassen of een dubbel stel kleeren. De meeste soldaten dragen zelfs niet eens een uniform en zien er armoe dig uit. Er heerscht veel ziekte onder het nieuwe korps. Als men hen zoo laat zullen 50 percent binnenkort aan ziekte gestorven zijn. - Met het oog op het groote aantal spoor- wegaanvallen op het oorlogsterrein heeft de Kaapsche regeering byzondere belooning uitge loofd voor machinisten en treinbeambten, die gewond worden. Gisteren zyn weer driehonderd man en officieren van Southampon naar Zuid Afrika vertrokken om het leger van 240,000 man te versterken, dat een oorlog voert, „die eigenlijk geen oorlog meer kan heeten", zooals Cham- berlein tegen Lord Milner zei. - „Generaal" Schoeman, die het leven ver loor by de ontploffing van een bom in zijn woning te Pretoria, was wat men gerust mag noemen een overlooper, een verrader van zijn zaak. By Colesberg stond hij aan het hoofd van een commando, doch toen Pretoria was ingenomen gaf hy zich aan de Engelschen over. Hy weigerde zyn eed van onzijdigheid te breken, toen hij later weer by Barberton in handen der Boeren viel. Door French werd hij uit de gevangenis bevrydook als vredesagent werd hij weer gevangen gezet te Pietersburg en twee maanden geleden weer door de Engel schen bevryd. Het ongeluk gebeurde toen hy een branden de lucifer in een 4.7 lydietbom wierp, die als herinnering in zijn kamer bewaard werd. Be halve hy zelf en zyn dochter is nog gestorven de vader van Ben Yiljoen. Het huis van Schoe man stond dicht by het huis vroeger door president Kruger bewoond. Te Bussem heeft een jongetje van 7 jaar een broertje van 4i/2 jaar, waarmede hij speelde, met een schot uit een geweer zoo getroffen, dat het na een ïyden van ruim een dag in de r. k. ziekenverpleging te Hilversum overleed. Den 7den Juni a. s. hoopt een echtpaar in de Friesche gemeente Opsterland zijn 72:jarig huweiyksfeest te vieren. De man is 94, de vrouw 89 jaar oud. Yan de elf kinderen zyn nog 9 in leven, terwyi het aantal klein- en achterkleinkinderen zeer groot is. De kinderen van een smid te Bussum, die wel eens op musschen schiet, wisten diens geladen geweer in handen te krygen en wilden nu ook eens schieten een hunner, een vier jarig knaapje, zou haasje zijn. Het knaapje werd echter deeriyk getroffen en overleed bin nen enkele uren. Een veehouder te Sloterdijk verwondde zich de hand aan een hoorn eener koe. De hand begon te jeuken en op te zetten, de man stierf aan bloedvergiftiging. Te Horst werd een jongeling door zijn hond in de hand gebeten. Den volgenden dag zwol zyn arm op en bezweek hij onder hevige pijnen aan bloedvergiftiging. Te Alphen werd een 15-jarige knaap zoo danig door een automobiel aangereden, dat hij op de plaats dood bleef. Te Dussen viel een 2-jarig kind in een pot met kokende melk en overleed aan de gevolgen. Te Nieuw Amsterdam is een zes-jarig knaapje in eene wijk by de woning verdron ken, onderwyl zyn broertje die met hem ge speeld had, om vader liep. Een dame te Grave verwondde zich aan den voet door het indringen van een koperen nageltje uit den schoenbak. Hierdoor ontstond bloedvergiftiging waaraan zij een paar dagen daarna overleed Bij een brand te Amsterdam in de Nieuwstraat is een jkindje van een jaar in de wieg liggende in de vlammen omgekomen. In de consternatie by 't redden der vele bewoners had men dit kind vergeten, en toen de vader er op attent geworden, krankzinnig van schrik en smart, in 't brandende gebouw terugwilde om zyn kind te redden hield men hem tegen de brandweer begaf er zich hierop binnen, doch vond slechts het verkoolde ïykje. Op een der eilandjes in den vyver van het Wilhelminapark te Utrecht is in dit voor jaar van gemeentewege een hooge paal en een nest daarop geplaatst, in de hoop, dat daar een paar ooievaars hun verbiyfplaats zouden vesti gen. Het ongeluk heeft gewild, dat zich op dat nest een weduwnaar- of althans een één- loopend-heer-ooievaar heeft neergelaten en die, jaloersch op het huwelijksgeluk van anderen, verhindert dat daar een jong paartje zyn huis houdentje inricht. De eigenaar van het naby gelegen sportterrein, van deze omstandigheid gebruik makende, richtte op dat terrein, zoover mogelijk van het eerste nest, een dergeiyke paal op, doch ook op dat nest hield de celiba tair een wakend oog, zoodat zich daar geen paar heeft durven vestigen. Hoendercholera. De Haarlemsche Grt. schryft het volgende De ziekte is zeer besmettelyk. Voeder de dieren, die u verdacht toeschijnen, alleen wat ochtendvoeder met warm water bevochtigd, niets meer, en doe een paar druppels zoutzuur in het drinkwater. Ze mogen volstrekt geen groen hebben en moeten afgezonderd biyven. Gestorven dieren moeten diep begraven, nog beter verbrand worden; ook de mest. De ge- heele grond, weide, tuin, hokken, kortom alle plaatsen waar zij geloopen hebben zyn besmet* en behouden dit besmettingsvermogen min stens zes maanden. 't Is dus zaak bij hoendertyphus in den om trek de hoenders vast te zetten en te houden, geen groen te voederen, alleen ochtendvoer te geven, en 2 a 3 druppels zoutzuur op 1L. wa ter als drank te geven. Verdachte hoenders worden terstond verwyderd en afzonderiyk opgesloten. Alle soorten van pluimgedierte, ook kamervogels, kunnen deze ziekte krijgen. Een 59-jarige bedelaar, die met behulp van twee stokken liep, viel op het Steiger te Rot terdam het publiek lastig en trad buitengewoon brutaal op tegen die voorbygangers, die hem zonder iets te geven voorbygingen. Deze hou ding van den man was oorzaak, dat de politie er by te pas kwam. Onder protest zynerzyds bracht men hem naar het politiebureau in de Lange Torenstraat, en daar bleek de „arme man", die zeide om een stukje brood te moeten vragen, in het bezit te zyn van ruim f 19, waaronder meer dan 1200 enkele centen. Nu Milner, die volgens Botha den vrede in den weg staat, door Chamberlain is terugge roepen, zoogenaamd met eere en op herstel van gezondheid, doch in werkelykheid meer op de manier zooals Plato aanraadde met Homerus te doen „lauwer hem en zet hem stil de poort uit" nu duiken in Engeland weer ge ruchten op omtrent nieuwe vredesonderhande lingen, waarby Kitchener Botha verlof gegeven zou hebben tot rechtstreeksche telegrammen- wisseling met president Kruger. Het kan wel wezen dat er iets van waar is, en dat het harteiyk gehoopt wordt, nog meer naast aan Engelsche dan aan Zuid-Afrikaan- sche zy. Toch behooren wij de desbetreffende berichten met zekere omzichtigheid op te nemen. Wat men hoopt gelooft men gaarne, en niemand zou toch den Boeren willen aanraden, nu de zaak voor Engeland zoo kwaad staat, den vrede te koopen ten koste hunner onafhankeiykheid. In een grooten veldslag by Vlakfontein, 18 mijl bewesten Johannesberg behaalde De la Rey op Dixon eene groote overwinning. De Boeren hadden 35 dooden, doch de Engelschen minstens vyfmaal zooveel aan dooden en gewonden. Let men er op dat dit een bericht van de derde decimale verdunning is Dixon, Kitchener en Censor en men heeft alle reden om te gelooven dat hier een groote overwinning be haald is. Het is waar ook De la Rey laat niet geregeld van zich spreken. Hy is een voorzichtig gene raal. Maar als hy aanvalt dan doet hy 'tgoed en de Heere is met hem. Zoo deed hy o. a. by Lichtenburg, Selekats- nek, Nooitgedacht' laatst nog by Hartebeestfon tein, en zoo ook nu weer. Sinds maanden en maanden blyft hy in de Magaliesbergen, houdt vandaar uit de bezettin gen van Zeerust en Rustenburg aan den praat en belet elke verbinding tusschen de Vryburg- sche en Mafekingsche districten met Johannes burg en Pretoria. Toch gaat Kitchener voort Transvaal van Engelsche troepen te berooven, welke hy in Kaapkolonie wenscht te concentreeren. Want verschillende kleine Boerencommando's rukken steeds verder daar het Zuiden in. Reeds be machtigden zij 500 paarden te Colesberg. De toestand is daar zeer ernstig. Dit zegt niet alleen Kitchener, maar nagenoeg de geheele Engelsche pers. Overigens geen ander nieuws dan van vele verzwegen gevechten, waarvan de byzonderhe- den wel nooit in dagbladen staan zullen, doch waarvan de Engelsche bloedverwanten der ver slagenen nog lang zullen gewagen. Van 29 Mei tot 3 Juni. GETROUWD: R. Koolwyk, jm. 24 j. met C. P. van Dyk, jd. 25 j. J. H. de Weille, jm. 45 j. met G. H. Nysen, jd. 36 j. E. W. Hendrikse, jm. 25 j. met E. J. Versloot, jd. 24 j. K. J. Pervoost, s. 37 j. met N. M. Westdorp, jd. 31 j. D. Smit, jm. 25 j. met C. van Schelven, jd. 24 j. L. P. Wigard, jm. 24 j. met H. P. Bosschaart, jd. 23 j. BEVALLENA. Maas, geb. De Klerk, d. C. van Sluijs, geb. Melse, z. H. S. Peterse, geb. Akkenaar, d. J. J. Hoveijn, geb. Verlinde, d. E. C. Lenselink, geb. De Goederen, z. F. J. Franse, geb. Schot, d. L. Overwijk, geb. de Pan, z. G. C. A. van der Harst, geb. Snyders, d. H. E. J. Kryger, geb. de Ruyter, z. M. Labrujere, geb. Yinke z OVERLEDENJ. Castel, wedr van C. Geschiere. 68 j. A. Andriessen, wedr van C. Baljeu, 78 j. P. A. de Soeter, wed. van F. J. Coset, 80 j. C. M. Hoveyn, 2 dagen, d.

de Faam | 1901 | | pagina 1