8. J. F O N T E IJ N. Nieuwste Stoffen voor kleeding naar maat. PETROLEUM, AlVIERIKAANSCHE ORGELS en PIANINO's van de hoogste muzikale waarde zijn tot de goedkoopste prijzen bij ons verkrijgbaar. Nergens in Zeeland is een voorraad en sorteering Amerikaansche Orgels, die de onze nabij komt. Veeljarige garantie. Grootste Zeeuwsche Orgelhandel. A. 8. J. DEKKERGoes. 2e1PAASCHDAG 2e. Voorradig prachtige Sorteering Heeren- en Kinder-Costumes, Panta lons, Demies, enz. in alle grootten. 2e PAASCHDAG 2e. A, D. LITTOOIJ Az. Grootste publiciteit hier ter stede! 3000 ex. worden wekelijks met zorg verspreid Grootste Publiciteit. T ooneeluitvoering MAANDAG 8 APRIL 1901 LAKO'S Oosterhoutsche Moppen Bogardstraat D 36, 1» Liter 70, 5 Liter 30 CL ~k7 cTTë"b a a r e, No. 25. Woensdag 3 April 1901. Vijfde Jaargang. Verschijnt eiken Woensdagavond, wordt door de geheele stad gratis verspreid Spanjaardstraat Prijs der Advertentièn NIEUWSTIJDINGEN. Advertentie n. KUNSTMIN. in het Schuttershof. Een Politieke Scheerwinkel, Goed Gesteriliseerde MELK JOHAN VAN IIEUSDEN, BOTER- en EIERENHANDEL. by W. C, DE VRIES. enbe hnaker IIEUfS lltllLISUICI ADVERTENTIEBLAD FAA IET worn IT a GIDS. UITGEVER van 1 3 regels 15 Cent, iedere regel meer 5 Cent. 3 maal plaatsing wordt slechts 2 maal berekend. Groote letters naar plaatsruimte. By abonnement van 1000 of 500 regels voordeelige voorwaarden. Sedert Zaterdag is een beambte van de Pe- troleum-maatschappij De Automaat te Gronin gen, zekere K., afk omstig uit Rotterdam, spoor loos verdwenen. Het verdwijnen van dezen man, die een veel bewogen leven achter den rug, een niet onbelangrijke som gelds van zijne familie zoek gemaakt en een tijdlang in het Tehuis voor Dakloozen vertoefd heeft, wordt in verband gebracht met het verdwijnen van een som van f 1100 die bedoelde K. van bovenge noemde maatschappij onder zijne berusting had. Men zoekt K. tot nu toe te vergeefs. Men schrijft uit Haarlem aan de Nieuwe Rott. Crt., een blad dat voor de inenting is, dus het zal wel waar wezen Een onzer meest bekende bloemisten, de heer D., is het slachtoffer geworden van den eisch die Amerika schijnt te stellen aan personen die uit een met pest besmette haven daar aan land willen komen. Hij heeft zich voor te débarqu- eeren te New-York aan boord laten inenten en was reeds den volgenden dag niet lekker. De onpasselijkheid nam toe, zijn arm begon te zwellen en zjjn toestand werd van dien aard, dat hij besloot zoo spoedig mogelijk de terug reis te aanvaarden. Hij is doodziek thuisgeko men en bloedvergiftiging werd door de des kundigen geconstateerd. Niettegenstaande de toestand nog altgd zeer ernstig is, schijnt toch het gevaar geweken, maar de er vroeger als een reus uitziende man is een geraamte gelijk geworden. Arme meid! Naar aanleiding van een gerucht, dat een 21-jarige ongehuwde vrouw te Blokzijl moeder was geworden, terwijl het kind spoorloos was verdwenen, deed de veldwachter onderzoek. Bij het verhoor loochende zij de waarheid van het gerucht. Toen de rijksveldwachter was vertrok ken, ging zij echter op de vlucht en niemand wist waar zij gebleven was. Vrijdag keerde zij ziek in de ouderlijke wo ning terug en toen de veldwachter haar op nieuw ondervroeg, bekende zij den 10 Maart bevallen te zijn van een levenloos kind, dat ze nabij de ouderlijke woning had begraven. Toen de politie onderzoek deed, had zij 't veiliger geacht het lijkje weer op te graven en verder weg te brengen. Zij had 'ttoen in de Vriezen- veensche wijk, op twee uur afstand van hare woning, geworpen. Zoek De Wet Als 'allernieuwste ventersstreek wordt ver teld, dat langs het Strand te Londen een dezer heeren een enveloppe te koop aanbiedt, dra gende dit opschrift: Portret van den Boerencommandant De Wet, 10 cent. Een kooper verschgnt, betaalt zqn tien cent en krijgt de enveloppe. Als hij haar opent vindt hij er niets in. Woedend stuift hij op den ven ter los„Maar waar is De Wet dan roept hij. „Heb u hem niet gevonden?" is het ant woord. „Zeker niet!" En dan luidt het antwoord„Die vervelende kerel ontsnapt zelfs uit gesloten enveloppen." En de kooper mag afdruipen met den troost geen ongelukkiger figuur te hebben geslagen dan zoo menig beroemd Engelsch generaal. Dë politie te Ludwigshafen, aan den Rijn, tegenover Mannheim, heeft een „steker" in han den gekregen, zekeren Wilhelm Damian, die in de laatste weken elf meisjes 's avonds met messteken in het onderlijf meer of minder ern stig gekwetst had. Hij is slager van beroep, en men verdenkt hem ook van twee sexueele moorden een op een dienstmeisje en een op een meisje van zeven jaar, die daar een paar jaar geleden zijn gepleegd. Moord te Tilburg. Uit goede bron verneemt „de 's Hert. Ct." dat de Tilburgsche moordzaak, tegen den ba- klaagden M. voor de arrondissements-rechtbank te Breda zeer waarschijnlijk zal dienen in de tweede helft der maand Mei a. s. Een stevige stal. Bij den landbouwer v. d. W. te Ginneken, stonden vijf koeien op stal. Door schrikken ruk ten die beesten zoo sterk, dat zij in plaats van los te breken de halve stal medenamen en daar mede aan den haal gingen. Eenige voorbijgan gers grepen dieren en stal en voerden een en ander weer naar huis terug. DE OORLOG, Kitchener deelt in zijn telegram over Babing- ton's gevechten nog het volgende mede De krijgsverrichtingen van Zaterdag dreven den vijand in noordelijke richting uit stellingen die zij bij Kafferskraal innamen. Zondag werd de vervolging enkel met de bereden troepen voortgezet. De achterhoede van de Boeren werd door een gelijktijdige beweging van onze beide flanken opgedreven. Daarop kwam het convooi in het gezicht bij Leeuwfontein,, en Grey's Nieuw-Zeelanders en woudloopers drongen voor uit. De vijand trachtte een stelling in te nemen, maar Grey's troepen reden alles onder den voet, en dit mislukte. Kort daarop werd het convooi door de Nieuw-Zeelanders uit het oosten, dooi de Australiërs uit het westen overvallen. Toen weid de aftocht van den vijand een vlucht, en de vervolging werd voortgezet totdat de paarden uitgeput waren. Uit het district Tabanchu in den Oranje-Vrij staat wordt gemeld, dat kolonel White na een nachtelijken marsch 30 Boeren overvallen heeft, een Boer werd gewond, vier gevangen geno men, en 6 wagens, 34- paarden en eene hoe veelheid vee buitgemaakt. Kolonel Hickman's achterhoede had Maandag moeten terugtrekken voor de BoerenDinsdag ochtend waren toen Joubert, Pretorius en Coet- zee binnen Dewetsdorp gekomen. Fourie voegde zich den volgenden morgen bij hen. Zij zorg den in de eerste plaats voor het verstrekken van voedsel aan de niet Engelschgezinde vrou wen en kinderen, en gebruikten daartoe de proviand die zij uit Wepener hadden meege bracht (die vrouwen en kinderen moeten het dus wel Spaansch gehad hebben onder het nieuwe Engelsche bewind.) De Boeren, zegt de correspondent nog, waren er slecht aan toe bij hun terugkomst uit de Kaapkolonie, en boos over het mislukken van hun inval. Het transportschip Morayshire is uit South ampton naar Zuid-Afrika vertrokken met 18 officieren en 1100 man, grootendeels bestemd vcror Baden-Powell's politiecorps. Gisteren zijn 1000 man, die evenzoo tot de politie behooren, te Kaapstad ontscheept, en nog denzelfden avond naar Bloemfontein vertrokken. In de Arnh. Crt. spreekt iemand uit Kaap stad zijn spijt uit over het mislukken van den inval in Kaapkolonie, doch wijst met zeker ge noegen op de pest, een nieuwen vijand, welke het Engelsche leger op den duur niet ontloopen zal. Hij heeft gelijk in dit laatste beweren want reeds moeten 3 Engelsche soldaten aan de pest gestorven zijn. Het is toch een feit zegt lig „dat de pest zich daar het eerst openbaart waar onreinheid heerscht, vooral waar deze gepaard gaat aan een ongeregelde levens wijze. En stellig mag het leven van den Brit- schen soldaat te velde ongeregeld genoemd worden." Erger dan de pest nochtans vreest en schuwt hij een mogelijk Engelsch opperbestuur. Hier van zegt hij „De gevaren waarmee de pest ons bedreigt, maken op ons niet den indruk, als die van den tegenwoordigen stand van zaken in dit land. Wee, wee, als de Brit zijn zin krijgt. Men kan zich niet voorstellen hoe cynisch de Brit hier redeneert. Natuurlijk wil hij schijnbaar fair zijn. Hij wil Boer en Brit verzoenenhij wil de taal niet uitroeien hjj wil een zelfstandig bestuur geven, maar alleen en in zooverre, als het met zijn politiek strookt. Diep, zeer diep griefde mij een brief in de Cape Times, waarin een kers- versch aangekomen imperalist uit Engeland zich verbaast, dat hier een advocaat Hollandsch moet verstaan, dat hier aan dat miserable jar gon rechten worden gegeven De Wet is de Transvaalsche grens overge trokken met 400 manop ongeveer 35 mijlen van Standerton. Burgerlijke Stand van Middelburg. Van 26—31 Maart. ONDERTROUWD: P. J. ICokké, jm. 26j. met A. Kraak, jd. 26 j. F. F. van de Woestijne, jm- 24 j. met A. Bruijnooge, jd. 20 j. G. C. Beve lander, jm. 34 j. met M. J. Martijn, jd. 40 j. GETROUWDT. C. Rivière, jm. 25 j. met S. W. Haverkorn, jd. 25 j. W. Vermeulen, wedr 47 j. met M. J. Eiff, wede 48 j. BEVALLEN: H. M. Meier, geb. Van dei- Grinten, d. C. Buijs, geb. Bostelaar, z. M. J. Tekelenburg, geb. Westerweel, d. E. C. P. Schillings, geb. Dierikx, z. A. L. Vos, geb. De Smit. d. A. C. B. van de Ven, geb. Kramer, d. d. P. Joziasse, geb. Adamse, d. J. Vers wij veren, geb. De Beukelaer, d. OVERLEDENC. Dekker, wede van H. Jobse, 86 j. J. G Veind, man van A. S. Gulinck, 43 j. P. Despinois, wedr van H. H. Klasen, 65 j. J. Pleijte, wedr. van S. Blondeel, 75 j. C. A. Hertogs, man van C. van Kamer, 70 j. Levenloos aangegeveneen zoon van A. van Gemert en J. M. Douw. op STILLE JAN, Tooneelspel met zang in twee bedrijven. DE RECHTE JOZEF, Blijspel met zang in een bedrijf. Tot Slot: Kluchtige Pantomime in 6 tooneelen. Personen Van Scheertum, Barbier, Smeer der, Bediende, Waldersee, Uncle Sam, Ka- reltje poortugalen, Camberlun, De wet, Cliöntèle. VRIJ BAL. Zie verpreide Biljetten. Entree f0.40. Heer en Dame f0.60. Iedere dame meer f 0.25. Aanvang 8 uur. zijn beroemd, 10 cent het ons. Verschillende ziekten ontstaan er door het gebruik van ongekookte Melk. Gebruik dus (onbepaalden tijd goed blyvend.) 1 Literflesch 8 etsper flesch 6 en 10 ets. SLAGROOM 20 en 35, KOFFIEROOM 15 en 25 ets., ROOMKAASJES 45 en 80 ets., Leidsche- en DESSERTKAAS 60 ets., prima kwaliteit Delftsche ROOMBOTER in keulsche potjes 70 en 75 ets. Hatry's American Poultry Meal 70 ct.per zakje V d Dare's Hoendermeel 80 ct.van 5 kilo. Bovenstaande wordt op verlangen gaarne thuis bezorgd. Schuitvlotstraat. Wordt op verlangen tehuis bezorgd. Lange Singelstraat N 171, Middelburg. Beveelt zich aan tot het maken-, repa- reeren- en politoeren van MEUBELEN en PIANO's, alsmede voor VERHUIZINGEN

de Faam | 1901 | | pagina 1