HST TOIIVHIE& Firma S. J. FONTEIJN, Gravenstraat 1313 Middelburg. lstc kwaliteit RUHRKOLEN, AMERIKAANSCHE ORGELS en PIANItyO's van de hoogste muzikale waarde zijn tot de goedkoopste prijzen bij ons verkrijgbaar. Mergens in Zeeland is een voorraad en sorteering Amerikaansche Orgels, die de onze nabij komt. Veeljarige garantie. Grootste Zeeuwsche Orgelhandel. A. S. J. DEKKERGoes. A, D. LITTOOIJ Az. Grootste publiciteit hier ter stede! 3000 ex. worden wekelijks met zorg verspreid. Grootste Publiciteit. Oudst en Goedkoopst Adres voor Hoeren- en Ktnderkleeding. Speciale Inrichting voor Kleeding naar maat. ZEILMAKERIJ IN LOSSING: voor Wed. A. B. CRÜCQ-BALL. IJzeren Ledikant. No. 22. Woensdag 13 Maart 1901. Yijfde Jaargang. NIEUWSTIJDINGEN. Advertentiên. TE KOOP: inm lIllELBUieSCl AimTEITIEBLlD DE FAAM Verschijnt eiken Woensdagavond, wordt door de geheele stad gratis verspreid UITGEVER Spanjaardstraat Prijs der Advertentiên: van 1 3 regela IB Cent, iedere regel meer 5 Cent. 3 maal plaatsing wordt slechts 2 maal berekend. Groote letters naar plaatsruimte. By abonnement van 1000 of 500 regels voordeelige voorwaarden. De directie van de tram tusschen Middelburg en Vlissingen heeft aan eenigeVlissingsche jongelui, die in de hoofdplaats der provincie inrichtingen van onderwijs bezoeken, voor het vervolg het plaats nemen in de le en 2e klasse ontzegd, omdat zij daar in den regel zich zoo onhebbelijk gedroegen, dat zij den overigen passagiers niet weinig hinder veroorzaakten. Zij mogen nu voortaan, als zij niet per spoor gaan of de reis op hunne voeten doen willen, van dé 3e klasse gebruik maken. Te Haarlem viel een moeder, door een toeval getroffen, met haar 3-jarig dochtertje van een trap. De moeder kwam er met een kleine verwonding af, doch het kindje is aan hersenschudding overleden. Een verloren menschenleven Een negen tienjarige man te Blokzijl is gearresteerd, be schuldigd van zijn driejarig kind te hebben vermoord. Te IJselmonde is een schipper ten gevolge van het plotseling omslaan van het zeil van boord geslingerd en verdronk. Ongeveer drie jaren geleden is in de weg- gegraven kracht (kade) langs den Amstelveen- schenweg een gouden lepel gevonden. Thans heeft de vorige week een ander inwoner van Amstelveen ook eene vondst gedaan bij het uitstorten van een kar aarde van die kracht namelijk een nog ongeschonden sigarenpijpje van agaatsteen, rijk met goud gemonteerd. Het was uit de onderste lagen van de kracht te voorschijn gekomen. Op 12 Maart herdacht Mevr. Abrahams te Kampen haar 102en verjaardag. Toen de dienstbode van pastoor Theysin de Rijp (N.-H.), op een der bovenvertrekken van de pastorie kwam, ontdekte zij een sterke gaslucht en riep haren meester. Deze had de onvoorzichtigheid een lucifer aan te steken, en een ontploffing volgde, die alle buren verschrikt naar buiten deed vliegen. Ramen en ruiten werden totaal verbrijzeld. De meid werd aan het haar geschroeid, pastoor kreeg hevige brandwonden aan gelaat en handen. In weer wil zijner hevige pijnen had pastoor de kloeke tegenwoordigheid" van geest de hoofdkraan af te sluiten en een begin van brand te blusschen. Ten postkantore te Rotterdam wordt sinds Donderdag een aangeteekende brief met een aangegeven waarde van f1100 vermist. Een ingesteld onderzoek had tot heden geen resultaat. In het Rott. Nieuwsblad ad verteeren niet minder dan acht „dames" en één „heer", dat zy zich met het edele vak van planeetlezen enz. bezig houden. En dat in 1901 Gisteren is te Assen een man van 65 jaar uit Erica, gemeente Emmer, aangekomen, ^die vandaar te 4 uur 's nachts was vertrokken en negen uur had geloopen, terwijl het steeds had geregend. Hij was bij verstek veroordeeld, moest nu de gevangenisstraf ondergaan en had zich gehaast omdat hy reeds een dag te laat was en bang was te zullen worden opgehaald en geboeid. In een te Arnhem gehouden vergadering, waarin het looncomité uit de bouwvakken aan de metselaars, timmerlieden enz. verslag uit bracht van zijn onlangs gehouden vergadering met de patroons, welke tot niets leidde, raadde het comité aan voorloopig het vroeger gedane aanbod van de patroons, n.l. 18 ct. per uur, of 1 cent meer dan nu, aan te nemen. Ook het sociaal democratische raadslid Zoestbergen sloot zich bij dit advies aan. By schriftelijke stemming is evenwel dooi de vergadering met 20 stemmen meerderheid besloten het aanbod niet aan te nemen en dus de agitatié voor meer loon voort te zetten. De vergadering was bezocht door pl. m. 150 stem gerechtigde leden. Aan de Standaard wordt uit Kaapstad ge seind, dat er eiken dag nieuwe gevallen van pest voorkomen, ook onder de Europianen. Van de acht personen die Donderdag aange tast werden, zijn drie Engelschen. Er zijn ook gevallen van pest te Stellen bosch en Som er set- West, waar de De Beersmaatschappij de be smette huisjes verbrandt. Ook zijn een paar blanke schoolkinderen te Kaapstad aangetast, wat het publiek verontrust, evenals het besluit van het legerbestuur om pestgasthuizen in te richten in de voorsteden van Kaapstad. Verder is uitgelekt, dat de militaire autori teiten vele Kaffers die totnogtoe te Kaapstad werkzaam zijn geweest, elders in de Kaapko lonie loopgraven enz. laten maken. Prof. Simpson spreekt de vrees uit, dat de pest epidemie niet langer te stuiten is. Het gebrek aan geneesheeren belemmert grooteltfks de ge zondheidsmaatregelen van het stadsbestuur. Waarschy'nlijk zal men trachten de binnenkort terugkeerende Australiërs te Kaapstad vast te houden tegen hooge soldy om hulp te verleenen. De nu pas verschenen lyst doet zien, dat de oorlog tot 1 Maart (dus in 17 Maanden) de volgende verliezen aan het Britsche leger heeft berokkendGesneuveld in gevecht met den vijand 339 officieren en 3486 onderofficieren en soldatenbezweken aan wonden 209 officieren en 1139 minderen nog gevangen 17 officieren en 783 minderen overleden in krygsgevangen schap 4 officieren en 92 minderen gestorven aan ziekte 204 officieren en 8171 minderen omgekomen tengevolge van ongevalen 8 officie ren en 260 minderenals invaliden naar huis gezonden 1763 officieren en 40594 minderen. Totaal verlies 56.959 officieren, onderofficieren en soldaten. In dit cijfer zijn niet begrepen de zieken of gekwetsten die nog in de hospitalen in Zuid- Afrika in behandeling zijn. In het geheel heb ben 664 officieren en 13.137 minderen in Zuid- Afrika den dood gevonden en zijn 4 officieren en 287 minderen overleden na hun terugkeer in Engeland. De Daily News echter meent, dat die opgaaf wel de waarheid, maar niet de geheele waar heid mededeelt, omdat de verliezen van Februari nog fiiet volledig bekend zijn en er in die maand toevallig minder invaliden dan in andere maanden huiswaarts zijn gezonden. Een tragisch en zeer vreeselyk geval heeft zich te Berlijn voorgedaan. Daar woonde, op een zolderkamertje, een oude vrouw, een weduwe, die een schamel bestaan had als tuinierster in een park, waar ze de paden moest harken. Ze was menschenschuw, ging met niemand om en bemoeide zich alleeq met haar katten. Zij had er vier, die ze, in weerwil van haar mager inkomen, trouw verzorgde. Sedert veertien dagen hoorde of zag men niets van de vrouw en de buren zouden er niet op hebben ge let, wanneer niet een klein meisje, dat wel eens met de katten speelde, er over gesproken had. Men brak de deur open. En daar zat, op een stoel, half over de tafel geleund, het ïyk van de oude vrouw, gedeeltelyk door de katten opgegeten. Zekere Kneissl, een roover die langen tijd geheele districten van Beieren onveilig had ge maakt, is eindeiyk in handen van de politie gevallen. Een vrouw met wie hij omgang had, had zijn verblijfplaats, een hoeve te Geisen hofen, verraden. Gendarmerie en politie om singelden het huis en vuurden er lang op daarna werd het bestormd. De gendarmes vonden Kneissl in een kleine kamer op een hoop krullen met zjjn rug tegen den schoor steen. Zoodra de gendarmes binnenkwamen, begon hij op hen te vuren, zonder echter iemand te raken. Zelf kreeg hij daarna een kogel in het onderlijf, in den rechter bovenarm en in de linkerhand. Toen kon men hem weg voeren. Zyn toestand is bedenkelyk. Te Mies in Bohemen hadden eenige jon gelieden diefstal gepleegd in een magazyn van ontplofbare stoffen. Zij hadden het gestolene in de uitholling van een rots verborgen. Maar de gendarmen kwamen de dieven op 't spoor en toen dezen Maandagavond naar hun buit gingen zien, werden zij door de politie over vallen. Plotseling echter had er toen uit onbe kende oorzaak een geweldige ontploffing plaats onder den hoop gevaarlijke stoffen. De rots sprong gedeeltelijk uit elkaar en de wachtmees ter van de gendarmen en twee der betrapte dieven werden op slag gedood.; Naar men uit zeer vertrouwbare bron meldt, heeft President Kruger verklaard, in de eerste maanden nog niet van plan te zijn Utrecht te verlaten. Z. H. Ed. bevind zich zeer wel by zyn verblyf te Utrecht en zou alleen dan, wanneer bijzondere omstandigheden hem noodzaakten, vaïfrverblyf verwisselen. Zaterdagavond liep by het station Heule bij Kortryk een personentrein tengevolge van een verkeerden wisselstand op een goederen trein een aantal wagens werden verbryzeld de machinist en twee reizigers werden gedood, vele reizigers ernstig gewond. DE OORLOG, Al schijnt Botha's toestand niet benydens- waardig, verademing geeft dit voor Kitchener toch niet. Van Reenen een „rebel" uit Kaap kolonie (Steynsburg) kampeerde zich met 500 man re Diepkloof. De Wet, Steyn en Hertzog plunderden de winkels in Petrusville, verniel den het postkantoor en namen het geld mee. Toen zij weg waren kwam Thorneycroft met 700 dapperen en verscheidene kanonnen aan galoppeeren om hen te verjagen, en hun aftocht met granaatkartetsen te verhaasten. Een hel dendaad uit Engelsche bron vermeld, waarover de lezer wel even zal willen glimlachen. Uit Het Handelsblad. Zooeven hoorde ik van iemand die onlangs uit Zuid-Afrika terugkwam het volgend ver- makelyk verhaal. Een tiental hoogst aristocratische officieren zooals men ze hier noemt, „of the haw-haw and eye-glass brigade" in Johannesburg in garni zoen, oordeelden dat het wel aardig was hun Kerstfeest te vieren, door een pic-nic te arran- geeren. Zoo gezegd, zoo gedaan en met een tiental dames trokken zy naar buiten. Terwyi ze bezig waren het goede der aarde in natten en drogen vorm te genieten, zagen zij zich op eens omringd door een troep Boeren. „Hands up" behoefde niet eens gevraagd te worden, de aanstaande wereld veroveraars waren geheel machteloos. De Boerenaanvoerder zond een paar man weg, die spoedig terug kwamen met een paar ambulance wagens. Op de beleelste wijze werden de dames uitgenoodigd daarin plaats te nemen. Toen de schoenen dat had den gedaan werden haar cavaliers even wel willend uitgenoodigd zich geheel te ontkleeden, met uitzondering van hun pantalons. Daarop geleidden de Boeren het gezelschap naar Jo hannesburg terug, tot zoover als zy dit veilig doen konden, de dames rydende en de officie ren in hun zwemcostuums er achter sloffend, op bloote voeten. By Johannesburg gekomen, stelden zy hunne gevangenen in vryheid en verdwenen weer. Burgerlijke Stand van Middelburg. Van 5-11 Maart. GETROUWD: C. J. de Hondt, jm. 24 j. met M. A. P. Oosse, jd. 23 j. J. W. Ponse, jm. 29 j. met H. Swart, jd. 21 j. BEVALLEN S. J. Walraven, geb. Van Scha- gen, d. E. Radder, geb. Van Maldegem, d. M. Smaardyk, geb. Willemse, z. M. C. van Heulen, geb. De Vroom, z. C. M. Moens, geb. Kosten, z. A. A. Joziasse, geb. De Vos, d. J. de Visser, geb. Joziasse, z. P. A. C. Warnau, geb. Lam- merée, d. C. Geelhoed, geb. de Bruine, d. C. W. Beekes, geb. Van de Poll, d. (tweel.) E. J. Verhagen, geb. Dunnes, z. W. de Munck, geb. Sinke, d. C. M. Belderok, geb. De la Vienne, d. C. F. de Wolf, geb. Guesquierre, z. Geboren. Een levenl. buitenechteiyke zoon moeder 41 j. Een buitenechteiyke z.moeder 37 j. OVERLEDENM. Hofman, man van A. Eggel, 76 j. W. M. de Lange, z. 2 m. F. D. Huybregtse, d. 6 d. J. Fanoy, z. 4 j. A. E. Ber ger, d. 12 m. H. B. L. van Ham, d. 4 j. M. van Nederveen, wed. van G. Jeras, 76 j. C. F. Ronca, ongeh. z. 40 j. De ondergeteekende bericht by deze, dat hy de door wylen zynen Vader, J. W. REIJNHOUT ruim 30 jaar gedreven, voor eigen rekening wenscht voort te zetten. Hy beveelt zich in deze minzaam aan. W REIJNHOUT, Kinu rdyk P 128. een sterk TWEEPERSOONS Adres Nieuw Oostersche Straat 103, boven.

de Faam | 1901 | | pagina 1