MET WOUIFGGIDS. Firma S. J. FONTEIJN, Gravenstraat 1313 Middelburg. TRANSVAAL-LEZING. Tweede Transvaal-avond Profetie n. C. A. SCHULTE, Jeer-Qapsules, AMERIKAANSGHE ORGELS en PIANINO's van de hoogste muzikale waarde zijn tot de goedkoopste prijzen m verkrijgbaar. Nergens in Zeeland is een voorraad en sorteering Amerikaansche Orgels, die de onze nabij komt. Veeljarige garantie. Grootste Zeeuwsche Oryelhandel. A. S. J. DEKKER, Goes. A, D. LITTÖOIJ Az. Grootste publiciteit hier ter stede! 3000 ex. worden wekelijks met zorg verspreid Grootste Publiciteit. Oudst en Goedkoopst Adres voor Heeren- en lündcrkleedlng. Speciale Inrichting voor IUeedleg naar maat. OPENBARE VERGADERING VRIJDAG 1 FEBRUARI In doozen van 100 stuks 75 Ct. MAÏS Junior. No. 15. Woensdag 23 Januari 1901. Yijfde Jaargang. NIEUWSTIJDINGEN. Burgerlijke Stand van Middelburg. Advertentie n. Ongebleekte Mans-, Trouwen-, Jongens-, Meisjes- en Kinderhem den voorradigopruiming van Zwarte Wollen Doeken. Pottcnmarkt. I, J. Chr. Werkl. Ver. „Patrimonium" op Vrijdag 25 Januari 1901, Drogist Korte Delft. Nieuwe Pruimen 10, Nieuwe Pruiiuedanten 20 en 25, Stukjes Appelen 11% Schijfjes 20, Abrikozen 35 Ot. alles per 5 ons. Groene Erwten, Bruine- en Witte Boonen, Capucijners, allen puik in de kook. ■IDDElBUIiSCI ADmmTIIBLAD HUIS DE FAAM Verschijnt eiken Woensdagavond, wordt door de geheels stad gratis verspreid. UITGEVER Spanjaardstraat, Prijs der Advertentièn van 1 8 regels 15 Cent, iedere regel mwr 1 C»mt. 3 maal plaatsing wordt sleehts 2 maal berekend. Groote letters naar plaatsruimte. By abonnement van 1000 of 500 regels voordeelige voorwaarden. Het bestuur van den Christ. Nat. Werk mansbond alhier verzocht ons te melden, dat de vele teleurgestelden, die op 10 Dec. 11. zich opmaakten om van den Transvaal avond te genieten en geen plaats kon bekomen, dool* de groote welwillendheid van den heer Pinot thans in de gelegenheid gesteld worden daarvan ge bruik te maken. De heer Pinot hoopt, eer hij naar Oost-Indiü vertrekt, om ook daar ten behoeve van de Weduwen en Weezen van gesneuvelde Boeren te werken, andermaal alhier op te treden in het Schuttershof en door zijne schoone licht beelden, met verklaring, een overzicht te geven van den toestand in Transvaal, Oranje-Vrijstaat en de Kaapkolonie, Zeker zullen de toen teleurgestelden thans gaarne van deze gelegenheid profiteeren, en ieder die de heer Pinot reeds over een en ander hoorde, zich, met het oog op den ge wij zigden toestand in de Kaapkolonie een tweeden gang naar het Schuttershof zeker niet beklagen. Men leze de desbetreffende advertentie in dit blad. Door de Rotterdamsche recherche zijn gear resteerd de 25-jarige practizijn H. J. Reimers uit Solingen, die sedert twee maanden met 8000 mark voortvluchtig waseen 16-jarige schooljongen uit Hannover, die met 150 mark uit het ouderlyke huis eerst naar Londen en vervolgens naar Rotterdam was getogen en een 15-jarige winkelbediende uit Westfalen die met 1000 mark uit de kas van zijn pleeg ouders ontvreemd naar Amerika poogde te vluchten. In de Friesche gemeente Schoterland zijn bij den overgang van de 19e naar de 20e eeuw tweelingen geboren. De eerstgeborene nog op 31 Dec. 1900, de tweede op 1 Jan. 1901. De tweelingen behooren alzoo tot verschillende eeuwen. -- De bekende Van den Boogaart, die er in verschillende plaatsen van ons land reeds zijn werk van heeft gemaakt goudsmeden op te lichten, door hen kostbare voorwerpen aan een of ander betrouwbaar adres te laten bezorgen en ze daar dan in persoon een uurtje later te komen terughalen als „verkeerd bezorgd", stond gisteren voor 't Gerechtshof weer in hoo- ger beroep terecht. De Amsterdamsche Recht bank had hem in November j.l. weder tot anderhalf jaar ter zake van dezelfde soort op lichting veroordeeld, nadat hij juist in twee instanties tot 9 jaren was veroordeeld wegens te Haarlem gepleegde oplichting. Thans is door de Rechtbank te 's Hertogenbosch weder instruc tie tegen Van den Boogaart geopend. Deadv.- gen. vroeg met het oog op de 2-jarige gevan genisstraf die de bekl. nog niet geheel heeft ondergaan verandering van de mate der straf door de Rechtbank opgelegd van anderhalfjaar en 6 maanden. Van den Boogaart bleef thans voor het Gerechtshof weder ontkennen, voor gevende, dat men hem voor een ander persoon aanzag. Voor de Haarlemsche Rechtbank :had hij in de instructie ook ontkend, doch juist vóór de terechtzitting plaats had, werd hij nog maals gevisiteerd en toen werden de voorwerpen door hem opgelicht op hem bevonden, waarna hy een bekentenis aflegde. Indertijd zijn bij den horlogemaker Okken te Groningen voor duizenden guldens aan hor loges enz. gestolen. De dieven W. W. en Frans A., zijn thans in Duitschland aangehou den, alwaar ook diefstallen door hen gepleegd zijn. Gisternacht is de sigarenfabriek van den heer Mollen te Valkenswaard geheel afgebrand. De oorzaak is onbekend. Twee jaar geleden brandde dezelfde fabriek ook geheel af. Waar schijnlijk zullen vele personen een geruimen tijd zonder werk zijn. Te Budel (N.-B.) is gisteren de timmer man J. van den B., werkzaam aan de Zoutfa briek, toen hij op eene 20 meter hooge stelling stond, door het breken van deze naar beneden gestort en met gespleten schedel opgenomen. Naar het gasthuis gebracht, overleed hij na eenige uren. Te 's-Gravenhage zijn in den nacht van 12 op 13 Jan. jl. ten nadeele van een sigaren fabrikant ontvreemd ruim 17,000 stuks sigaren en 36 kistjes, voorts doozen sigaretten, houten pijpen, oude en nieuwe doorrookers, 20 pakken tabak, pakjes tabak enz. In zake de ernstige mishandeling, Zondag jl. gepleegd aan den zoon van den Drunenschen veldwachter Van Krieken, tengevolge waarvan hij Dinsdagavond is overleden, meldt men ons, dat dien dag wel 40 a 50 personen met den verslagene, die zeer onder den invloed van sterkendrank schijnt te hebben verkeerd, in aanraking, en velen van hen met hem in quaestie geweest zijn, zoodat het onderzoek naar den persoon of de personen, waardoor Van Krieken de doodelijke verwondingen heeft ontvangen, tal van moeilijkheden zal opleveren. De thans als vermoedelijke dader voorloopig gearresteerde Vermeulen staat te Vlijrnen als oppassend bekend. Te Zutphen hoorde een kindermeisje om hulp roepen en vond ze in een bqt een kind, dat daar lag te spartelen om er uit te komen en al tweemaal kopje onder was geweest. Hoewel het ijs rondom de bijt afbrokkelde, haalde het meisje den kleinen drenkeling op het droge. De vorige week is te Marseille een moor denaar gevat, die het record van tatoeage moet bezitten. Wat hij al op zijn lijf heeft uitgebeeld is bijna niet op te sommen en veel er van getuigt van 's mans fantasie. Zoo heeft hij op zijn rechterarm een naakten man met een hoogen hoed geteekend op zijn borst staan twee leeuwen met het volgende inschrift „Arme moeder Toen gij mij ter wereld bracht, gaaft gij mij kracht en moed mee. Toen ik twintig jaar was, heeft Frankrijk mij in sla vernij gebracht"op zijn linkerarm komt een man voor zonder hoofd, die in de eene hand een hoofd bij de haren vasthoudt en in de andere een zwaard. Zelfs op zijn rug is de zonderling getatoeëerddaar staat iu fraaie letters„Dood aan de ontrouwe vrouwen Daaronder een prachtige soldaat. KONINGIN VICTORIA. r?De Koningin van Engeland is overleden. Zij had de vorige week een aanval van beroerte gehad, waardoor haar gezichtsvermogen zeer verzwakt was. Vliegend verval van krachten maakte een einde aan haar leven. Zij werd 81 jaar en 241 dagen oud. Haar grootvader George III werd 81 jaar en 238 dagen oud. Zij was de langstlevende en tevens de langst regeerende van alle vorsten en vorstinnen van Engeland. De dood van haar kleinzoon, gestorven in het verre Zuiden, het overlijden van haar geliefde vriendin Lady Churchill en de wankelende ge zondheidstoestand van haar dochter, de Keizerin weduwe Frederik van Duitschland, moeten veel hebben bijgedragen tot de ziekte, waaraan zij thans lijdende is. Dit alles moet |haar zeer hebben aangegrepen en vooral de strijd in Zuid-Afrika, waarover zij wel niet in alle bij zonderheden zal zijn ingelicht, moet haar zeer hebben terneer gedrukt. Zy werd 24 Mei 1819 in Kensington gebo ren en beklom in 1837 den Koninklijken stoel. Haar oudste zoon Albert Eduard, prins van Wales, is in 1841 geboren en gehuwd in 1863 met Alexandra, dochter van Christiaan IX, koning van Denemarken. Het huweiyk van dezen troonopvolger is rijk met kinderen gezegend. Zij heetenAlbert, George, Louise Victoria, Victoria Alexandra, Charlotte, Alice en ook onder hen zijn er die verscheidene kinderen gewonnen hebben. Koningin Victoria mocht op een rijk geze gend, welbesteed leven terugzien. Jammer dat 't imperialisme harer raadslieden (of leidslieden) haar medeplichtige gemaakt heeft aan de moor den in Oost- en West in Noord- en Midden- en Zuid-Afrikaaan zooveel onschuldig vergoten Kafferbloed, waarmee de Chartered Company en anderen haar Koninklijk kleed hebben bespat! Van 15 tot 21 Januari. ONDERTROUWD: L. L. Coppejans, jm. 26j. met E. Rommens, jd. 17 j. K. de Jonge, jm. 30 j. met C. Rommens, jd. 19 j. BEVALLENL. Janse, geb. De Rijke, d. K. J. Schpe, geb. Kooman, d. M. Fransooi, geb. Wagenaar, z. J. Hoogesteger, geb. Meermans, d. P. Witte, geb. Van der Werf, d. M. Geljon, geb. Sinke, d. S. M. Groenewegen, geb. Vos, z. M. van Hemert, geb. Geertse, z. (tweel.) M. A. Pluijmers, geb. Schardus, d. E. F. de Baare, geb. Haaksman de Koster, z. S. Wolf, geb. Schippers, z. J. Alewijnse, geb. Van Schij'ndel, z. P. H. Bliek, geb. Hij pers, z. P. BaijeDS, geb. Hendrikse, z. Geboren. Een buitenechtelijke d.moeder 33 j. OVERLEDEN E. C. Baljeu, d. 2l/2 m. P. D. Koning, man van W. J. Hatersel, 74 j. S. O Webb, wede van M. Westerink, 74 j. J. H. de Smidt, z. 15 m. J. A. Poerstamper, man van J. Siebols, 56 j. J. M. Vetter, wed. van S. M. Adamse, 88 j. DER des avonds te half 8 uur, Groote Zaal Schut tershof, waar als spreker zal optreden den WelEd. Heer M. J. PRÉTORIUS, ff eb. Kapenaar en ontsnapte Krijgsheld. De CHR. ZANGVER. Soli Déo Gloria zal mede dien avond zich doen hooren. Entréekaarten ad 10 cent, gereserveerde plaatsen 25 cent, verkrijgbaar by de Boekh. D'HUIJ, SMITS en FANOY en des avonds aan den ingang 1 o c e t. Na aftrek der kosten zal het batig saldo worden overgedragen aan het Dames-Comité te Middelburg. De Chr. Werkl. Ver. voornoemd, W. HUBREGTSE, Secr. te houden door den heer A. jET. PINOT van Kaapstad met vertooning van Lichtbeelden. OP des avonds half aclit in de Groote Zaal van het Schuttershof. Toegangskaarten verkrijgbaar a 10 cent, ge reserveerde plaatsen a 25 cent. Verkrijgbaar bij de heeren SMITS en D'HUIJ. Namens het bestuur van den Christ. Nat. Werkmansbond, C. J. VAN SANTEN, Secretaris. Zonder kaart wordt niemand toe gelaten. Over dit onderwerp worden wekelijks des DONDERDAGSAVONDS te 8 ure, in CONCORDIA Koorkerkhof, Lezingen gehouden. Toegang en plaatsen vrij.

de Faam | 1901 | | pagina 1