Verkeersexamens gemeente Goedereede afgesloten met Verkeersquiz Politie zoekt eigenaar fiets Expositie in theetuin over stilte Scootmobiel- tocht PGGO Cheque voor Watersnoodmuseum overhandigd Succesvol project GO-Elektro T^f ^q^x trouwt met Theo Maliepaard Inleveren spullen en tweedehands kleding Dirksland Dirksland: welzijnsinstelling mag komen Cake-actie voor Oekraïne Toiletbehoefte van Nederlanders verandert EIIAtlDEII-tllEUWS Vliegjes Groen eiland Elektrische revolutie Biologisch picknicken Uniek project Webego Aftrap Ieders wens Demonstratiedag t PA(;iNA6 DINSDAG 31 MEI 2011 OUDDORP - In de afgelopen weken zijn kinderen van de basisscholen in de gemeente Goedereede in de weer geweest rondom het verkeersexamen. Gekeken werd of de verkeerslessen die dit schooljaar werden gehouden voldoende zijn geweest om het verkeersdiploma te behalen. Nadat de de praktijk- en theorie examens waren gehouden bleek dat alle kandidaten waren geslaagd, zodat 138 kinderen hun diploma af konden halen. Wethouder Bert Tuk van de gemeente Goedereede was naar Dorpstienden gekomen om de diploma's uit te reiken. Leerlingen van bijna alle scholen uit de gemeente waren aanwezig. Zes deelne mers slaagden 'cum laude' en ontvangen een extra aandenken en mochten met het bestuur van de Afde ling van Veilig Verkeer Nederland en de wethouder op de foto. Dit waren van de Koningin Beatrixschool: Jorine de Jong, Marijke Grinwis, Joriam Bruggeman en Anne Lieke Grinwis. Van De Westhoek was het Sven Keijzer, en van het Stellgors Mart Vlaspoel (deze laatste was bij de uitreiking niet aanwezig). Ver volgens werd de 'traditionele' Verkeersquiz gespeeld. De uitslag van deze quiz was 1. Koningin Beatrix school; 2. Eben Haëzerschool, 3 en 4. De Westhoek en Buten de Poorte die om deze plaatsen nog een felle strijd moesten leveren. (Tekst en foto: Adri van der Laan) OUDDORP - Met Koninginnenacht zijn er wat vernielingen gepleegd in Ouddorp, in verband hiermee is de politie op zoek naar de eigenaar van dit fietsje. De eigenaar of degene die weet van wie deze fiets is, kan contact opnemen met de buurtagent van Ouddorp via telefoonnummer 090-8844. HERKINGEN - In Thee tuin "De Bongerd" te Herkingen is vanaf 2 juni tot 15 juli de expositie "de stilte in de woestijn - de stilte in jezelfvan Nel- leke van Nieuwenhuijzen te zien. De woestijn is een passie van Nelleke. Fotografie is voor haar een manier om haar gevoelens in foto's vast te leggen. Hiervan heeft ze een bijzondere exposi tie samengesteld. Nelleke heeft verschillende tochten met een kameel, te voet en met een 4 WD door de Sahara van Egypte en Zuid .■\lgerije gemaakt. "De woes tijn doet wat met je. Je wordt op jezelf teruggeworpen en dat is niet altijd even makke lijk. Maar je komt wel uit bij je eigen kern, de bewustwording van jezelf." Li bent van harte welkom in Theetuin "De Bongerd" te Herkingen, geopend op vrij dag en zaterdag van 10.00 uur tot zonsondergang. Meer informatie vindt u op Nellekes website: www.woestijn.net. Nelleke organiseert in samen werking met een gids ook woes- tijnreizen naar Zuid-Algerije. Platform Gehandicap tenbeleid Goeree-Over- flakkee organiseert voor het eerst een scootmo- bieltocht. De organisatie hoopt van start te kunnen gaan met goed weer. De tocht vindt plaats op 8 juni. Om 13.00 uur vertrekt men vanaf't Haventje van Ouddorp aan de Grevelingen. De tocht gaat via de Brouwersdam naar Port Zélande waar een ont moeting plaatsvindt met de scootmobielers van Schouwen Duiveland, samen wordt koffie met wat lekkers genuttigd. Naar verwachten eindigt de 22 kilometer lange tocht omstreeks 17.00 uur weer bij 't Haventje van Ouddorp (3253 LM, opgave voor regiotaxi). De organisatie vraagt u een mobieltje mee te nemen. Zorg ook voor volle accu's, geschikte kleding en een flesje w-ater of limonade. Deelname aan de tocht kost 5 euro per persoon, inclusief consumpties en is op eigen risico. In verband met de ver keersveiligheid is er een maxi mum van 20 deelnemers. Opgeven kan voor 3 juni bij het secretariaat en bij Martin Ver- ■meulen, telefoon: 06-12784090 of e-mail: m.vermeulen592@ upcmail.nl PGGO wil vaker scootmobiel- tochten organiseren. Bij opga ve als deelnemer, wordt u - bij voorkeur via e-mail - op de hoogte gehouden van de ver trekdata en -tijden. OUWERKERK - Op 3 februari van dit jaar werd er een bijeenkomst gehouden over de watersnoodramp in de Prins Mauritsscholengemeenschap in Middelharnis. Hieraan werkten mee: Kees Slager, het Prins Mauritskoor, Els Dekker en Ria Geluk. Hierbij werd tevens een collecte voor het Watersnoodmuseum gehouden. De opbrengst was 400 euro en de Rotary Club Goeree-Overflakkee, de organisator van de bijeenkomst, heeft er 1000 euro van gemaakt. Op de foto overhandigt Greet de Kooning-Hommes namens de Rotary Club Goeree-Oveiflakkee aan Hans Simons, voorzitter van het bestuur van het Watersnood- museum de cheque. Op dit moment loerkt Lianne van den Beemt-Kooiman aan het vastleggen van verhalen over de watersnoodramp o.a. op Goeree-Overflakkee. Ze zoekt mensen op en laat ze hun eigen verhaal vertellen om op deze wijze een zo compleet mogelijk beeld te krijgen wat de Watersnoodramp heeft betekend voor de getroffenen ook van Goeree Overflakkee. Daarnaast is men nog op zoek naar materiaal wat te maken heeft met de ramp en dan met name van ons eiland. Ook is men nog naarstig op zoek naar vrijwilligers en aangezien het Watersnoodmuseum het gehele getroffen gebied bestrijkt zou men ook graag een aanvulling willen van vrijwilligers uit Goeree-Overflakkee. Wie meer informatie wil kan zich melden via info@watersnoodmuseum.nl. Er wordt hard aan gewerkt om intere.s,sante routes voor de elektrische scooter uit te zetten en ook om Voorne-Putten erbij te gaan betrekken. Recreatieondernemer Arend- Jan van der Vlugt uit Stellen- dam blikte in zijn welkomst woord voor deze bijeenkomst nog even terug op het ontstaan van dit project, een idee dat bij hem aan de keukentafel was ontstaan tijdens een gesprek met zijn Ouddorpse collega Addy Rijerkerk én dat al gauw bijzonder levensvatbaar bleek: na zes weken, medio juli, kon het project al van start, in suc cesvolle samenwerking met enthousiaste partners, zoals hierboven genoemd. "Zo onverwachts iets groots opzet ten gaat niet vanzelf", zei Van der Vlugt, "maar het is allemaal goed gekomen. We deden het voor de gasten en inwoners, en die waren heel tevreden en blij. Als je een elektrische .scooter ziet rijden, dan zitten daar altijd blije mensen op", weet Van der Vlugt. 'Je kunt dat zien aan de vliegjes op hun tanden...", grapte hij. Ook Webego directeur Henk Stel toonde zich tevreden over de geboekte resultaten. "Web ego is een mooi bedrijf met mooie mensen. En het scooter project biedt veel kansen voor de recreatieve ondernemer. Met steun van de provincies en gemeenten wilden wij eigenaar worden van de scooters. We verzorgen een stuk logistiek, onderhoud en service. We wil len dat zó doen dat de recreant er maximaal van kan genieten. Zo hebben de scooters nieuwe accu's gekregen met een gro tere actieradius. Daarnaast leveren we met de elektrische scooters een bijdrage aan een 'groen eiland'. Op diverse loca ties op Goeree-Overflakkee en Schouwen-Duiveland hebben we al verhuurplekken voor de scooters, maar wie zich hier ook voor aan wil melden is zeker welkom". (Zie voor meer info website www.go-elektro. nl.) Tim van Beers, marketing manager bij Mango Mobility, de leverancier van de scooters, sprak over een "elektrische revolutie, die al niet meer te stoppen is, maar waarvan we toch nog maar aan de voor avond staan. Wie had 20 jaar geleden verwacht dat er nu elektrische auto's en scooters rond zouden rijden? En dat in 8 minuten tijd een elektri sche auto helemaal opgeladen zou zijn? Het moment komt er ook zeker aan dat het opla den van een auto net zo kort duurt als we nu met een ben zineauto aan de pomp staan. Ook de overheid stimuleert met subsidies en aanmerkelijk belastingvoordeel het gebruik van elektrische auto's of scoo ters. Of, zoals in Amsterdam, door een gratis parkeerplaats beschikbaar te stellen, of een gratis oplaadpunt, of zelfs een jaar lang gratis stroom. Ieder een moet straks mobiel kunnen zijn met een elektrisch voer tuig, want het draagt bij aan een beter milieu en een betere gezondheid. Darwin zei het destijds al: Wie zich aanpast, is overwinnaar. En Churchill zei: Vraagt u zich niet af wat de planeet of het land voor u kun nen doen, maar wat ij voor de planeet of 't land kunt doen." Woorden waar Tim van Beers zich van harte bij aansluit. Een andere partner in het pro ject is Jan van Kempen van het Ouddorpse vruchtensapbedrijf (Vervolg van pagina 1) Jus de Pommes'. Hij draagt aan het project bij door voor grotere groepen gebruikers (minimaal 1.5) van de elektri sche scooter pitknickmanden samen te stellen voor onder weg. Ook sluit de milieuvrien delijkheid, dus de duurzaam heid, van het scooterproject naadloos aan bij het duurzaam ondernemen van Jus de Pom mes, waar deze wijze van pro duceren hoog in het vaandel staat. Dit wordt niet alleen ver taald door het productiepro ces van de biologische sappen, maar zelfs levert het bedrijf biologisch bestek en drinkbe kers bij de picknickmanden. De luanden, ook kleine mandjes of evt. een snackpakket, kun nen op een vooraf afgesproken locatie langs de te rijden route worden afgeleverd. "Gast- vriendelijkheid hoeft niet veel te kosten. Laten we daarom, als 't een succes wordt, er ook eens over denken om langs de routes vaste picknickplekken te realiseren. Wij willen dat graag helpen uitwerken", gaf Kem pen alvast een voorzetje. Daarna was het woord aan Edwin Rutten - als acteur, zan ger en presentator bekend van radio en tv. Hij zei als 16-jarige al grote interesse te hebben gehad in een voertuigje dat op elektriciteit reed, maar dat kon niet, simpelweg omdat dit toen niet bestond. "Nu is het er wel, en hebben we hier een uniek project!", riep Edwin verrukt uit en geëmotioneerd smeekte hij of hij deze morgen dan tóch nog even op zo'n elektrisch voertuig rijden mocht... Na enkele 'orgelliedjes' opgevoerd te hebben, o.a. over duurzaam heid, vroeg hij enkele mensen naar voren die actief zijn in het project GO-Elektro, om daar iets over te vertellen. Als eerste Jaap Kalle van Web ego, als coördinator onder houd en service van de scoo ters: "Zonder de mensen van Webego zou 't hele project niks worden!" Daarna wet houder Jan van Doorn van de gemeente Middelharnis: "De eer van dit project moet niet naar bestuurders gaan, maar naar de mensen die 't dóen!" Ook de beide directeuren van de VVV's in de regio, Irma van Oosten en Sylvia De Geest, ver telden iets over hun bijdragen aan het project, o.a. door het uitzetten van "mooie routes voor de fluisterstille scooters, waardoor je als berijder alleen de vogels om je heen hoort fluiten". Na al deze sprekers was het tijd voor de aftrap van het tweede jaar van het elektri sche scooterproject. Hiervoor nodigde Edwin Rutten de wet houders Piet Koningswoud van de gemeente Dirksland en Wim Stouten van de gemeen te Schouwen-Duiveland uit. Ze kwamen met een elektri sche scooter het strandpavil joen binnenrijden. Konings woud op een scooter met een nadrukkelijk Zuid-Hollands stempel op de voorkant en Stouten op een scooter met een Zeeuws voorkomen. Zo 'gescheiden' optrekken in een en hetzelfde project kon vol gens Rutten echter niet. Van daar dat hij beide bestuurders verzocht hun tocht voort te zet ten op scooters met op de snuit een eenduidig 'Brouwersdam superspot'. Buiten op het ter ras stonden de voertuigen klaar en reden de wethouders er nog enkele meters mee. Niet onder het genot van uitbundig vogelgezang, wel van bulder- wind en zandgestuif. DIRKSLAND - Goede spullen kunnen weer op zaterdag 4 juni worden ingeleverd voor de jaar markt van de Hervormde Kerk in Dirksland. De markt vindt plaats op 10 september. Mooie en goed verkoopbare spullen kunnen worden inge leverd voor het goede doel. Denk hierbij ook aan sieraden, tassen, riemen en dergelijke. De spullen moeten passen in een kuubkist, dus geen bank stellen of kasten. Dit jaar zal er ook een veiling van de best ingeleverde spullen zijn. Voor de jaarmarkt wordt ook tweedehands kleding gevraagd. In alle soorten en maten zijn goede, hele en scho ne kledingstukken van harte welkom. De spullen en de tweedehands kleding zijn op verschillende zaterdagmorgens in te leveren bij familie Van Putten, Westelijk 11. De eerstvolgende inzame ling is op 4 juni, tussen 10.00 uur en 12.00 uur. De volgende datum is 18 juni. Spullen ophalen kan alleen binnen de gemeente Dirksland. Hiervoor kunt u contact opne men met Janny Vis (603365) of met Lucas Mandemaker (603262). Voor de tweedehands kleding is Dinie van der Ham (602107) contactpersoon. OUDE-TONGE - Vorige week was het feest op basisschool De Bron te Oude Tonge. Was er dinsdag al een heuse bruidsmodeshow, donderdag 26 mei was het écht feest, want toen trouwde onze juf Jenny Soer, al zovele jaren verbonden aan De Bron, met Theo Maliepaard. De kinderen van de groepen 3 en 4, de klas van juf Jenny, wachtte het bruidspaar bij het gemeentehuis op met versierde bogen Vandaar ging het naar de Herv. Kerk waar het bruidspaar opnieuw onder de bogen door mocht. Hulde aan hel bruidspaar'. DIRKSLAND - Tijdens de informerende en opi niërende vergadering, twee weken eerder, zag het er nog naar uit dat de gemeenteraad van Dirks land niet akkoord zou gaan met het optuigen van een Brede Organisa tie voor Maatschappelijke Ondersteuning (BOMO) per 1 januari 2012. Toen er vorige week donder dag echter om een besluit werd gevraagd, zette de tijdelijk met vier man uit gedunde raad het licht toch op groen. Door Kees van Rixoort De eilandelijke BOMO moet een professionele organisatie worden, waarin onder ineer werk voor jeugd en jongeren, peuterspeelzalen, ouderen en het werk op sociaal-cultureel gebied zijn ondergebracht. De BOMO gaat 'producten' leve ren tegen een vooraf afgespro ken prijs. De robuuste orga nisatie krijgt de ruimte om te werken aan kwaliteit en inno vatie. VVD'er Zwanenburg was niet echt enthousiast over het plan en had grote moeite met het afbouwen van subsidie aan de BOMO in vier jaar als een 'pro duct' niet meer wordt afgeno men. Leenders (Gemeentebe langen) was van mening dat de BOMO niets toevoegt en alleen maar meer geld kost. "Overbo dig", vond hij. "Dit is een nieu we keistboom waarvan ik de stekker niet in het stopcontact steek." SGP'er Markwat kwam aanvan kelijk ook met kritische noten en kanttekeningen. Maar zijn fractie ging - met uitzondering van Kalle - toch akkoord met het oprichten van een BOMO. Dit nadat burgemeester Stoop, in zijn hoedanigheid als waar nemend portefeuillehouder welzijn, het voorstel met veivt- had verdedigd. In zijn betoog kwamen verschillende woor den vaak terug: kwaliteitsver betering, innovatie, robuuste organisatie, strakke sturing, geen versnippering, zakelij ke relatie en worteling in de gemeenschap op Goeree-Over flakkee. Ook meldde Stoop dat Dirksland waarschijnlijk meer geld kwijt is als de gemeente niet participeert in de BOMO en elders op eigen houtje 'pro ducten' moet gaan inkopen. SOMMELSDIJK - Vanuit de Hervormde gemeente van Sommelsdijk hoopt deze zomer een groep van ongeveer twintig ouderen en jongeren hulp gaan verlenen in Oekraïne. Om dit te bekostigen houdt men zaterdag een cakever- koopactie. De leden van de groep gaan helpen bij het opknappen van een dokterspost. Op dit moment zijn de omstandig heden daar verre van hygië nisch. Om hier verandering in te brengen willen men het gehele gebouw gaan verven en de vloer vernieuwen. Verder is het de bedoeling dat er een jeugdkamp begeleid gaat wor den. Hier komen kinderen die in de arme bergdorpen wonen en dan van een weekje vakan tie mogen genieten. Tevens zullen er verhalen uit de Bij bel doorgegeven worden en de kinderen zullen als ze naar huis gaan, een kinderbijbel meekrij gen. Dit kamp wordt georgani- Steeds meer Nederlanders hebben na het toiletgebruik behoefte aan reinigen met water Na een toiletbezoek gebruiken de meeste Nederlanders wc papier. Eén op de tien Nederlan ders geeft echter aan dat zij na een wc-bezoek een onfris gevoel hebben. Dit terwijl bijna alle Neder landers zeggen hygiëne en een goede lichaams verzorging belangrijk te vinden. In veel culturen en zuidelijke landen is het vanzelfsprekend je onder lichaam met water te rei nigen na een toiletbezoek. In Nederland nemen wij nog vaak genoegen met droog toiletpapier, terwijl water de zuiverste vorm van reiniging is. De laatste jaren ervaren steeds meer Nederlanders de frisheid en zachtheid van water reiniging na het toiletge bruik dankzij de Geberit AquaCIean, hèt toilet met geïntegreerde 'douche' fiinctie. In de periode van 16 mei tjm 18 juni maakt u bij Imabo Esselink in Middelharnis, officieel partner van Geberit Aqua CIean, kans op een gratis Geberit AquaCIean 4000. Zo kunt u voorgoed afreke nen met een onfris gevoel. Nederlanders leven met water: we drinken het, we baden erin en het stroomt door onze rivieren en grachten. Waarom gebruiken we dan nog steeds seerd door lokale hulpveile- I ners, de mensen uit Sonrmels- dijk willen hierbij helpen door het sportieve gedeelte voor de kinderen te organiseren. Om dit werk mogelijk houdl inen zaterdag 4 juni een cake actie. De opbrengst hiervan komt geheel ten goede aan de onkosten voor materialen voor de opknapbeurt van de dok terspost en het kinderkamp. Zo veel mogelijk wordt alles ter plaatseingekocht, zodat ook de middenstand erin deelt. De deelnemers van de werkvakan tie betalen zelf hun reis en ver blijfkosten. De Geberit AquaCIean 4000 toiletpapier in plaats van water na een toiletbezoek? Reinigen met water is zoveel frisser. De Geberit AquaCIean met geïntegreerde douchefunctie is naar ieders wens in te stel len: Geberit AquaCIean heeft verschillende instellingen voor waterstraalsterkte, watertem peratuur, föhn en zelfs een aparte douchefuncde voor vrouwen en mannen. Ieder een kan het toilet naar wens gebruiken voor een optimaal welbehagen. U kunt dit zelf ervaren tijderis de speciale demonstratiedag. Imabo Esselink in Middel harnis aan de Industrieweg 35 organiseert op 11 juni een speciale Geberit AquaCIean demonstratiedag. Deze dag staat helemaal in het teken van waterreiniging. Diverse advi seurs vertellen u alle ins en outs van de (ieberit AquaCIean, de diverse mogelijkheden en de kracht van water. U kunt des gewenst gebruik maken van het speciale gastentoilet. Niets overtuigt beter dan uw eigen ervai-ing. Als u op deze demon stratiedag, (of tussen 16 mei en 18 juni a.s.), een bezoek brengt aan de showrooiu maakt u kans op een gratis Geberit Aqua CIean 4000 t.w.v. €560,-. U hoeft enkel, middels een slo gan, aan te geven waarom het reinigen met water voor u zo veel frisser is dan met toiletpa pier.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2011 | | pagina 6