Eilanden-Nieuws op Berlinerformaat Succesvol project GO-Elektro uitgebreid met 40 elektrische scooters en 2 scootmobielen Wij zijn uw bank. Regio Bank liTGEBiJBEl ^OZUlf Edwin Kutten geeft aftrap tweedejaar ^77^^-" 83e jaargang Nr. 8018 Dinsdag 31 mei 2011 Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Eilandelijke Veteranendag in Middelharnis Oproep School met de Bijbel maakt zich op voor finale van het eeuwfeest Do( .1'. Vertrouwd Lodder Financials www.lodderfinancials.nl ï1 Kwaliteit, betrouwbaarheid en identiteit blijven behouden Met de tijd mee Formaat Losse katernen Inzetten Kom langs of doe de rentevergelijker op regiobank.nl WEERBERICHT DORPEN FLAKKEE Anne Vader de 'Grootste Royaltykenner van Nederland' Flakkeese zendingsmarkt geslaagd Christenvrouw Dirksland qdbi n tlommêmftH De Waal Hoveniers www.dewaalhoveniers.nl MIDDELHARNIS - Het comité Veteranendag Goeree-Overflakkee orga niseert namens de vier gemeenten op het eiland de derde eilandelijke Veteranendag. De bijeen komst wordt gehouden op zaterdag 11 juni in Recre atiecentrum De Staver, aan de Olympiaweg in Middelharnis. lil l)(.-n lliuiff vindt (ip 25 juni 2011 (Ic Nationale Vclciancn- (lag plaats. De Ncdcrlandsi- VctcianondaK is de Dirniclc licfdcnkin^ van, en eeibeloiMi aan lien die zith ingezet heb ben in dienst van de viede. De Nedeilandse Veteranen dag is een eeiljetoon aan ruim 1 10.Nederlandse vetera nen. Het merendeel is ex-mili tair en ingezet tijdens de Twee de Werelddorlog ol daarna in Nedeilands-lndië, Korea ol voormalig Nederlands Nienvv- (iiiinea. Deze groep wordt vaak aangeduid met "oude vetera nen". Kr komen steeds meer "jonge" veteranen bij. Dit zijn militairen die hebben deelge nomen aan vredesntissies zoals In l.ibanoti, Cambodja, op de Balkan, Irak en .'Mgbanistan. Eilandelijke Veteranendag Door het onder worden van de Mteranen en liet gegeven dat zij dikwijls niet meer in staat zijn de reis naar Den Haag te maken en de marsafstand aCte leggen, besloten veel gemeen ten in Nederland een plaatse lijke ol regionale Veteranen dag te organiseren. Ook fle gemeentebesttiren van Cioedeieede, Middelhar nis, ()(«tllakkee en Dirksland bieden de op (.oeree-CJver- ll.ikkee woonaehtige veteranen (en bun nabestaanden) graag een middag om met elkaar te gedenken en bij te praten. Programma Ki.HO niir: Inloop en ontvangst; I4.00uin: welkomstwoord door lenn van Kempen (veteraan) 14.0.") nur: toespraak bnrgemee,ster G.J. van de Velde-de Wilde van de gemeente Cloedeieede '14.20 nnr: herdenking, m.m.v. muziek korps Ooitgensplaat. toespraak met flankgebed door Klaas Haas 1,5.00 nnr: inlormeel samenzijn, optreden koor Mar van der Veer (leerlin gen Prins Maiirits); 'l 7.00 uur: alslniling door Albert Kiiin (veteraan) en gelegenheiti nut tigen burii-'t; IH.OO uiu': einde Veteranendag Mogelijk zijn niet alle adres sen van op (ioeree-Overllak- kee wonende veteranen bij de gemeente o( hel Veteranenin- stitinit bekend. Bent n (of kent u) een zogenaamde 'oude' of 'jonge' veteraan, maar heeft n geen nitnodiging ontvangen? U bent van harte uitgenodigd deze middag bij te wonen. U kunt zi( Il tot 7 juni aanstaande aanmelden bij mevrouw O.L.E. Blokland, gemeente Middel harnis, 0187-475510. SOMMELSDIJK - Inmid dels hebben zich zo'n 450 mensen aangemeld voor de herdenkingsbij eenkomst en/of de reü nie op zaterdag 4 juni ter gelegenheid van het hon derdjarig bestaan van de School met de Bijbel te Sommelsdijk. \'an Kl.ÜO-15.00 uur is er een herdenkingsbijeenkomst in de Kchobóthkerk, Ohiiipiaiveg 44 te Sommelsdijk. Daarna is er een reünie van 15.30 tot 18.00 uur in hel sehoolgebonw aan de Sperwer 7 in Sonimels- dijk. Tijdens deze reünie is ook hel speciaal samengestelde herdenkingsboek Ie koop. Via www.nieeeenureest.nl kunt u zieh alsnog aanmelden voor de reünie en zien wie zich alle- nia.il voor de reünie hebben aangemeld. Ook knul u daar het bertlenkingsboek bestel len. Natuuilijk wordt een ieder die zich betrokken weel bij de School met de Bijbel van harte uitgenodigd om de herden kingsbijeenkomst in de kerk bij te wonen. Volgende week slaan er nog \eel meer aciiviteiten op het prt)graninia: Maandag: ballon- I v'/lOOP Vi >i ICvn ocuw in \o(;elvhirht ^o. .i,d\V* nenwedstrijd en spciirlochl: l")insdag: oude ambachten- en s|)elletjesniarkt; Woensdag: sportdag; Donderdag: .school reis. De vrijdag wordt 'in dienst van de naaste besteed'. Dinsdag 7 juni is een ieder van harte welkom bij de oude ambachten- en spelletjesmarkt. De markt is van 9.30 uur tol 14.30 uur. Naast de spelletjes en oude ambachten, zoals een pottenbakker, mandvlechter en een wolspinster zal er van alles te koop zijn, o.a. poffertjes, oud-Hollands snoepgoed en overheerlijke vis voor slechts 0.80 per vis. Deze kunt u ook vooraf bestellen via tel. 484(ï32. Meer kunt u lezen op http://uiwui.meeeeiiwfeest.nl Administratie- en belastingadvieskantoor Watertoren 49a 3247 CL Dirksland 0187-663298 Erf- en sierbestrating Firma J. J. van Gurp Oudedijk 14, Ooitgensplaat (0187)631350/ (06) 55552023 www.erf-sierbestrating.ni w.roiima.nl MtmtP Tel, 0187-612000 Boomgaarddreef 18 Stad a/h Haringvliet info@rozima.nl Zelfstandie Advis Zelfstandig Adviseur SOMMELSDIJK - Het zal volgende week dinsdag wel even 'slikken' zijn voor de lezers van het Eilanden- Nieuws, want op 7 juni wordt 'historie geschre ven'. Het oude vertrouw de beeld van 'Dé krant van Goeree-Overflakkee' gaat grondig veranderen. Directeur Ab van der Veer, bladmanager Gert Verweij en hoofdredacteur Han.s Villerius geven graag uit leg over de naderende ver anderingen. Door Adri van der Laan Wie de geschiedenis van het Eilanden-Nieuvv.s overziet, zal moeten vaststellen dat veran deringen van de krant maar spaarzaam hebben plaatsge vonden. De krant die bijna 83 jaar geleden werd opgericht, heelt zich een niet meer weg te denken plaats ingenomen in de eilandelijke samenleving. Volgens directeur Ab van der Veer is dit misschien wel te danken aan "de constante fac tor die onze krant altijd heelt willen zijn in ons lezersgebied. Goeree-Overllakkee zonder Eilanden-Nieuws is eigenlijk niet meer voin' te stellen". Hoewel er in de loop der jaren maar marginale veranderin gen rondom de krant hebben plaatsgevonden, is de krant toch wel met haar tijd meege gaan. In de eerste decennia van het bestaan van Eilanden- Nieuws werden er nauwelijks foto's gebruikt, maar sinds de tachtiger jaren van de vorige eeuw zijn de iiiogelijkheden om krantenartikelen te ver- luchtigen met foto's behoorlijk toegenomen. Eilanden-Nieuws heeft vooral in de laatste jaren gretig gebruik gemaakt van deze mogelijkheid. Want ook bij Eilanden-Nieuws weet men dat de moderne lezers graag ook foto's bij artikelen zien. Enkele malen is er veranderd van drukker. Dit werd niet altijd door economische motie ven ingegeven; zowel redac tie als directie vonden ook de presentatie van de krant heel belangrijk. "Dat we ruim een jaar geleden bijvoorbeeld bij de huidige diukker Rodi Rota tiedruk terecht zijn gekomen Hfl oude en hel nieinve formaat van Eilanden-Nieiitvs n>onlt vergeleken door v.l.n.r.: bladmanager Gerl Verweij, hoofdredacteur Hans Villerius en directeur Ah van der Veer foto: Adri van der Laan lag voor een deel ook aan de mogelijkheid dat alle foto's in kleur konden worden afge drukt. En dit is iets waar we veel positieve reacties van de lezers op hebben gekregen", legt hoofdredacteur Hans Vil lerius uit. Als gevolg van al deze verande ringen en mogelijkheden heeft de krant zich als een modern medium in de eilandelijke krantenmarkt kunnen positi oneren. Om deze belangrijke positie te behouden en wellicht uit te breiden moet men echter wel alert zijn op veranderingen die zich aandienen waarbij men 'het product krant' nog beter 'in de markt kan plaatsen'. De landelijke cijfers zien er voor wat betreft financiële posi tie van de (streek)kranten niet zo rooskleurig uit. "Wij zijn dankbaar dat we, mede gezien de veranderingen die de afge lopen jaren zijn doorgevoerd, er hnancieel gezien gezond voor staan", aldus Van der Veer. "Maar dat w\\ niet zeggen dat we, nadat we een paar gele den met de huis-aan-hnis-edi- tie op dinsdag zijn begonnen, nu op onze lauweren kunnen gaan rusten. De concurrentie is groot en 'de strijd oni de lezer en de adverteerder' vraagt van ons team wel alertheid", waar schuwt de directeur van Eilan den-Nieuws.' Door het aflopen van het con tract met de huidige drukker heeft de leiding van de krant zich georiënteerd op de moge- lijklieden die er momenteel zijn binnen 'krantenland'. "Hierbij is ook nagedacht over de vraag of we niet over moesten gaan na'"' een ander formaat", legt Van der "Veer uit. Veel (dag) bladen hebben in de afgelopen jaren de overstap gemaakt van het 'gewone' dagblaciformaat naar het kleinere en handza mere tabloidformaat. Uit het lezersonderzoek dat het afgelo pen najaar uitgevoerd is, bleek dat ook een ruime meerder heid van de lezers van Eilan den-Nieuws open staat voor een kleiner formaat. Bij het oriënteren op de markt kwam men in contact niet Jansen/I'ers in Gennep. Deze drukker heelt een speciale pers aangeschaft waarop men het Berliner-for- maat drukt. Dit formaat sprak de mensen van het Eilanden- Nieuws aan, "het is aan de ene kant niet het 'onhandige formaat' van een traditionele krant, maar anderzijds is ook niet het kleine formaat zoals de tabloids", legt hoofdredacteur Villerius uit. In Nederland is nog niet zoveel ervaring met dit formaat. Alleen het Neder lands Dagblad wordt als lan delijke krant op het Berliner formaat gedrukt. Daarnaast is er nog een aantal streekkran- ten in Brabant en Limburg dat voor Berliner heeft gekozen. "Wij hopen dat we ook met het nieuwe formaat ons kunnen onderscheiden van de andere kranten", aldus Villerius, die zeker wel beseft dat sommige abonnees best zullen moeten wennen aan het nieuwe for maat. Toch verwacht hij dat, na een aantal weken, ook de lezers het voordeel van de \'er- anderingen zullen zien. Naast de betere hanteerbaarheid, zullen de kleinere pagina's ook bijdragen aan een betere lees baarheid van de krant en daar komt nog bij dat het nieuwe formaat ook meer mogelijkhe den biedt om de krant uit te breiden. Bladmanager Gert Verweij verwacht ook commerciële voordelen van de van formaat- wissel. "In vergelijking met het dagbladformaat gaan we op de advertentie pagina's nu ook meer met vaste vakfbrma- ten werken waardoor we meer millimeters aan advertentie ruimte kunnen verkopen en, niet onbelangrijk voor lezer en adverteerder, de pagina's daar door ook overzichtelijker wor den. Met het 'nieuwe Eilanden- Nieuws' kan men nog beter gebruik maken van losse kater nen. Deze kunnen rondom een bepaald bedrijfs- verenigings- jubileum, opening of andere activiteit worden uitgegeven. Hierbij kan men ook denken aan magazines of folders op half Berliner formaat die direct met de krant kunnen worden meegedrukt en «aardoor men minder of geen verspreidings- kosten heeft. Kortom veel meer mogelijkheden om onze adver teerders tegen aantrekkelijke tarieven ten dienste te zijn. Ook sluit het nieuwe formaat naadloos aan bij de forma ten die de reclamebureaus als standaard hanteren. Ons com mercieel team zal hier zeker onze (toekomstige) adverteer der, op gaan attenderen". Ver der verwacht Verweij dat het 'onderscheidend formaat' ook aantrekkelijk zal zijn voor de adverteerders. Meer adverten tie volume betekent nog meer nieuws aanbod waardoor men toch vlugger naar de krant zal grijpen. Het uitgeven van onze titels is een samenspel en wis selwerking tussen adverteer der en lezer. Met de komst van het nieuwe formaat zal er natuurlijk ook een nieuwe opmaak van de krant komen en zal een aan tal rubrieken worden aange past of verdwijnen. Ook ver wacht men in de loop van het jaar met nieuwe rubrieken te beginnen, die aansluiting zul len vinden bij het gevarieerde lezerspubliek. Verder zal men zeker ook aan de abonnee-edi tie, die vrijdags verschijnt, de nodige aandacht blijven geven, want het streven blijft om juist opiniërende en verdiepende artikelen te reserveren voor de abonnees. Directeur Van der Veer is toch wel blij dat, hcjewel het nieuwe formaat behoorlijk afwijkt van het huidige, Eilanden-Nieuws er toch 'als krant blijft uitzien'. En alle medewerkers van de krant zullen zich er voor inzet ten om ook het 'nieuwe Eilan den-Nieuws' haar verworven plaats in de eilandelijke samen leving te laten behouden. "We zullen er alles aan doen om de kwaliteit, betrouwbaarheid en identiteit ook met het nieuwe formaat vorm te blijven geven". BROUWERSDAM - Aan de Brouwersdam, bij Beach- club Natural High, vond vorige week donderdag de aftrap plaats van het pro ject GO-Elektro. Eigenlijk was het een herstart van het succesvolle initiatief dat vorig jaar, ook aan de Brouwersdam, al 'in pre mière' ging om elektri sche scooters te verhuren voor recreatief gebruik. Er werd toen gestart met 20 elektrische scooters, die comfortabel, schoon en dus milieuvriendelijk rijden en die zich muisstil over de weg begeven. Met hun retro-uiterlijk zien ze er bovendien heel trendy uit en veroveren ze steeds meer terrein. De vraag naar de scooters was groot en vanwege het succes van afgelopen jaar zijn - met subsidie van de provincies Zuid-Holland en Zeeland, de gemeenten op Goeree- Overflakkee en de gemeen te Schouwen-Duiveland - Nadat Ed-win Hutten (m.) in gesprei: was met de 'wethouders Koniugswoud (r.) en Stouten (foto links), stapten beide bestuurders op twee van de nieuwe scooters (foto rechts). Foto's: Hans Villerius maar liefst 40 extra nieuwe scooters en 2 scootmobie len aangeschaft, uiteraard allemaal elektrisch. En zo werd vorige week het twee de jaar ingegaan van dit succesvolle project, waar van de start donderdag een feestelijk gebeuren vormde aan de Brouwers dam, omdat dit de recre atieve hotspot is die Goe ree-Overflakkee en Schou wen-Duiveland aan elkaar verbindt, nu dus ook door de elektrische scooter. Als speciale gast was Edwin Rutten uitgenodigd om de aftrap van dit tweede jaar te geven. Door Hans Villerius GO-Elektro is een initiatief van de VEERO i.s.m. sociale werk voorziening Webego, Rabo bank Goeree-0\erflakkee, VVV Zuid-Hollandse eilanden, \'VV Ouddorp, VVV Schou wen-Duiveland en LOGO- profvisuele Reclame. Webego is eigenaar van de scooters en verhuurt ze via de VVV's en lokale ondernemers uit de recreatiesector. Daarnaast ver zorgt Webego een onderhouds- en servicedienst om de scooters altijd m orde op locatie te heb ben (Vervolg op pagina 6) Weerbericht per plaats? Dagelijks 6 maal vernieuv/d Kijk op wwv/.eilandennieuws.nl SOMMELSDIJK - Anne Vader, stagiaire bij Eilanden-Nieuws, heeft zaterdag met succes deelge nomen aan cle quiz De Grootste Royaltykenner van Nederland. Zij werd winnaar van de fina lewedstrijd' en mag zich nu een jaar lang de 'Grootste Royalty kenner van Nederland' noemen. In deze quiz, die door de EO werd uitgezonden, versloeg zij haar vriendin Joyce van de Kasteele op het laatste moment, wcuirna ze met prijs en titel rich ting haar woonplaats Tholen keren. Natuurlijk feliciteert de directie en redactie van Eilan den-Nieuws haar van harte met het resultaat. MELISSANT - Zaterdag werd de zesde Flakkeese zendings markt gehouden op het terrein van de fa. Mijnders te Melis sant. De organisatie laat weten dat er teruggekeken kan wor den op een "mooie dag, met \'eel bezoekers en fijne activi teiten". De opbrengst van deze dag bedraagt 14.000,- en is bestemd voor de Zending van de Gereformeerde Gemeen ten. De organisatie wil graag alle vrijwilligers bedanken voor hun inzet op deze dag. Alle medewerkers hopen elkaar te ontmoeten op de vrijwill- gersavond die maandag 6 juni wordt gehouden in een zaal bij het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente van Nieuwe-Tonge. De aanvang is 19.45 uur. Tijdens deze bij eenkomst zal er nog worden teruggekeken op deze dag. DIRKSLAND - De Christen- \rouw afd. Dirksland is opge heven. Na de opheffing bleek dat er nog een bedrag van 285,99 euro in kas te zijn. Het voormalig bestuur heeft beslo ten om dit bedrag te schenken aan de Stichting Elini, waar Ellen Vreeswijk werkzaam is. 11 X r'taut to h*«id. TA (•■•T) Mltlt fn (liaT) «BIT»* NIEUWE-TONGE Tel. (0187) 652484

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2011 | | pagina 1