Eerste paal voor nieuwbouw Ebbe en Vloed de grond in Van der Pol Been- en badmode 25 jaar op Sommelsdijkse markt Careyn Dagverzorging ^de Catharinaburg' zoekt sponsoren voor duofiets Sportvisserij Goeree-Overflakkee actief op Nationale Hengelsportdag Adviesgroep De Vogel draagt portefeuille hypotheek en verzeKeringen over aan assurantiekantoor EIUVtlDEIi-niEIJWS Duofiets Sponsors Standhouders gevraagd welke goede doelen ondersteunen Website Zuid-Koreaanse zendelinge houdt presentatie in Oude-Tonge innenmii Radio Goeree Lokaal zoekt rommel- marktspullen Rommelmarkt voor de Roparun PAGINA 7 DINSDAG 24 MEI 2011 SOMMELSDIJK - Van de in totaal 28 jaar dat Peter van der Pol marktkoop man in been- en badmode is, staat hij 25 jaar op de weekmarkt in Sommels- dijk. Vorige week woens dag werd daar, tussen de bedrijven door, heel even bij stilgestaan, vóór zijn kraam. Wethouder Bert Kleingeld van de gemeen te Middelharnis kwam Peter van der Pol felicite ren met zijn marktjubile- um en overhandigde hem een fraaie bos bloemen. Door Hans Villerius i'utcr (49) nam 25 jaar geleden <le handel op de weekmarkt in Sonniielsdijk over van zijn vader die daar ook al 25 jaar heelt gestaan. In totaal dus al 50 Jaar Van der Pol op de markt in Somnielsdijk, aanvan kelijk alleen met beenmode, latei' ook met badmode. Al.s het aan hem ligt, .staat Peter nóg eens vijfentwintig jaar op de markl. Aan opvolging boeit hij niet te denken. "Mijn kinde ren doen allemaal iets anders. Daarnaast is er tegenwoor dig niemand meer die op de markl wil gaan staan. Ze ver dienen liever \eel makkelijker bun geld. 's Morgens vijl" uiu' kom ik uit bed en 's middags rond kwart \oor zes kom ik weer thuis. Niemand is meer enthousiast om zulke lange dagen te maken". Naast Sommelsdijk staat Peter ook op de markl in Gapelle aan den IJssel, in Waddinxveen en in Zoetermeer. Ol hij verschil merkt tussen bet publiek in de verschillende plaatsen? 'Ja. zeker", reageert Peter. "Chris telijke streken zijn veel meei' markt minded. Ze hebben dik wijls grotere gezinnen en lellen goed op hun geld!" Wat Peter betrek is 't dus goed toeven in Sommelsdijk. VVelhoitder Kleingeld (iveihiuiitiiidi' 'li jiihiii'ii inlr iimrkthüopman een bus bloeiiuni De (liiofiels takte Teel taveiute le/ielies uil. DIRKSLAND - Careyn ziekte,leeftijd, gebonden Dagverzorging 'de Catha- problematiek (vergeetach- rinaburg', aan de Vroon- tigheid), handicap,of ver weg te Dirksland is er voor zorgd worden door hun de ouderen die vanwege partner of thuiszorg. Ouderen worden vaak door bovengenoemde klachten gehinderd in het leggen en onderhouden van sociale con tacten en een zinnige dagbeste ding. Veelvuldig is er ook spra ke van een zware belasting\üor de dagelijkse verzorger(s). Een team van verzorgenden en een activiteitenbegcleider verzorgt, begeleidt en stimuleert de deelnemers in een vertrouwde omgeving, die veel weg heeft van een woonkamer. Het pro gramma bestaat uit veelal alle daagse dingen: samen koffie drinken en eten, activiteiten (zoals puzzelen, .samen creatief bezig zijn, in groepsverband ol individueel enz.) het vernieu wen van sociale contacten, en waar nodig lichamelijke verzor ging of beweging. Via cle van Breugelgroep heeft men bij de Catharinabnrg voor drie weken een duofiets te leen gehad voor onze dagverzor ging om uit te proberen. Dit was zo'n succes, de bezoekers en de medewerkers genoten ervan. Voor veel mensen is het niet meer mogelijk om zelfstan dig Ie fietsen. De duofiets is dan een uit komst, een begeleider zit op de bestuurdersstoel en stuurt en remt. Mocht de bezoeker vermoeid zijn en even zou willen uitrusten, dan kan dit, want dan stopt de bijrijder met trappen en gaat de begeleider verder. De duofiets heeft vele voordelen,de bezoeker komt buiten, kan de omgeving ver kennen, het is belangrijk voor ouderen om in beweging te zijn en je bent één op één bezig. Voor sommige mensen is het lijn om even samen met een begeleider te zijn. Praten gaat dan soms makkelijker, even individuele aandacht voor de ander. Reacties van bezoekers die op de fiets hebben gezeten: "geweldig, ik heb al zo lang niet meer gefietst, wat heerlijk om zo in de polder te fietsen" toen we een rondje gin gen fietsen in het dorp, zag ik zoveel plekjes die ik nog herkende van vroeger, m'n geboortestraat, waar ik heb gespeeld als kind, er kwamen zoveel herin neringen naar boven" doordat ik zo slecht kan zien, kom ik weinig buiten, door de fiets heb ik bewe ging en de natuur rtiikt 'heerlijk!" "de mensen in het dorp vonden het ook leuk om ons zo te zien, ze waren nieuwsgierig en en vroe gen ons naar de fiets en we maakten gelijk een praatje" "ik ben samen met de begeleidster naar de groentenboer in het dorp geweest en hebben we fruit gehaald voor de bowl, ik vond het heel leuk en heb voor mezelf ook wat lek kere dingen gekocht. Nor maal neemt mijn dochter dat voor me mee, maar nu kon ik dat zelf doen" "volgende keer wil ik graag naar de supermarkt!" Zoals u aan bovenstaande reac ties kunt merken is zo'n fiets heel belangrijk, niet alleen voor de beweging maar ook om de maatschappelijke betrokken heid bij bet dorp, eigen keuzes kunnen maken en het gevoel van eigenwaarde als we een ronde hebben gefietst. De aanschaf van zo'n duofiets is uiteraard erg kostbaar, samen met onze bezoekers zijn de medewerkers van de Dagver zorging hard aan het sparen voor de Duofiets. Ze zijn een winkeltje opgestart waar spul letjes worden verkocht (die onze bezoekers zeil hebben gemaakt) en kleine cadeautjes. De opbrengst hiervan gaai in de spaarpot voor de duofiets. "Wij zoeken nog sponsors die ons hierbij willen helpen. Vindt u het ook belangrijk dat onze ouderen nog regelmatig in beweging zijn dan kunt u ons sponsoren .Bent u, of uw bedrijf bereid om ons te helpen sparen/sponsoren, kunt u contact ynet ons opnemen. U zou er heel veel bezoekers blij mee maken", aldus de leiding van de Catharinabnrg. Voor ver dere informatie hierover kunt u contact opnemen met Anja 't Mannetje of Masja Leffers op telefoonnummer'Ol 87-488081 of via dagverzorging@careyn. nl. Heeft u thuis nog spulletjes staan waar u niets meer mee doet? Wij zoeken nog goede spulletjes die wij kunnen ver kopen in ons winkeltje ten behoeve van de duofiets. ^SLCENr^ www.brilcentruinkeuvelaor.nl Zoiidpod 56 - Middelharnis - Telefoon (0187) 48 34 37 MIDDELHARNIS - Zoals jaarlijks gebruikelijk zul len er in 2011 wederom een havendag en diekda- gen georganiseerd wor den, belangrijke onderde len van deze evenementen zijn de braderieën welke rond de haven en het Beneden Zandpad gesitu eerd zullen worden. De Data voor 2011: Zaterdag 4 juni (Havendag) Vrijdag 15 juli (Ie Diekdag) Vrijdag 22 juli (2e Diekdag) Vrijdag 29 juli (3e Diekdag) Vrijdag 05 augustus (4e Diekdag) Vrijdag 19 augustus (5e Diekdag) Het exacte programma is nog niet helemaal definitief, infor matie hierover zal z.s.m. Ier beschikking gesteld worden. De Ondernemersvereniging Middelharnis, is voor uitbrei ding van het aantal standhou ders tijdens deze evenementen op zoek naar stichtingen, die bijvoorbeeld een goed doel vertegenwoordigen. Tevens bieden wij verenigingen de mogelijkheid leden te wer ven of hun club te promoten. Wij bieden deze verenigingen of stichtingen de mogelijkheid, om tijdens de braderie een standplek in te nemen tegen zeer gunstige tarieven, d.w.z. standplaats voor de halve prijs. Het staat de verenigingen of stichtingen vrij daar fondsen, donateurs of leden te werven of andere activiteiten te ont plooien, mits deze vallen onder onze deelnemingsvoorwaar- den. Voor verdere informa tie kunt u telelbnisch contact opnemen met Ondernemers Vereniging Middelharnis, Dhr. CL. Jordaan 0187-483663 (uj- dens kantooruren) Indien u direct in wilt schrijven voor deelname aan de Haven dag of de Diekdagen braderie 2011 dan kunt u een mail te sturen naar info^dndiek.nl er volgt dan een inschrijffor mulier retour. www.dndiek.nl DIRKSLAND - Op zater dag 28 mei wordt op veel plaatsen in Nederland aandacht gegeven aan de 'Nationale Hengelsport- dag'. Sportvisserij Goe ree-Overflakkee doet dat met een 'Informatiehen- gelsportdag' die zal plaats vinden in de Victoriahal te Dirksland aan de Philips- hoofjesweg 57A. Tussen 10:00 uur en 16:00 uur zijn leden en niet-leden (oud en jong) van harte welkom. In de informatiekramen komen diverse takken van de hengelsport aan de orde. Zo zal er een infokraam zeevissen, vliegvissen, roofvissen, karper- vissen en witvfssen te vinden zijn. Zaterdag 28 mei staat ook in het teken van de jeugd. Naast de informatiekramen zal er b.v. ook een jeugdboek zijn waar een tuigje voor eigen gebruik gemaakt en uitgelood kan worden. Ook zal er nabij de Victoriahal een viswed- strijdje voor de jeugd worden gehouden. Deze wedstrijd, waaraan ook niet-jeugdleden mee mogen doen, begint om 14:00 uur en eindigt om 15:00 uur. Aansluitend is de prijsuit reiking. Meer over de informatiehen- gelsportdag van Sportvisserij Goeree Overfiakkee is te vin den op www.sportvisserijgo. nl. Op deze onlangs geheel vernieuwde website site vindt overigens ook volop informatie over andere evenementen van Sportvisserij Goeree-Overllak- kee. Voor vragen en inlbrma- tie kunt u mailen naar mario. nagtegaal(S.gmail.com ol bel len naar 06-29627414. OUDE-TONGE - Op woensdagavond 8 juni zal zendelinge Arianne van Wingerden een presenta tie in Evangelie Gemeente Flakkee te Oude-Tonge. Arianne werkt onder wezen en gehandicapte kinderen in Zuid-Korea. In 1982 ging Arianne naar Zuid-Korea. Haar roeping is de lielde vaii Jezus uit te dragen en de basis van het evangelie leggen in jonge levens. Dit doet ze vooral bij het Good Samari tan Rehabilitation Gentre in Ghangwon, vlakbij de miljoe nenstad Pu.san. Het centrum beeft als doel om gehandicapte kinderen een zo'n menswaar dig mogelijk bestaan te geven en biedt daarvoor medische ingrepen en arbeids- en fysio therapie aan. Arianne besteedt veel tijd aan de pastorale verzorging van deze gehandicapten. Ook in drie andere weeshuizen houdt zij regelmatig kindersamen komsten. Het werk van Ari anne wordt door de Koreanen zelf zeer gewaardeerd. Zij noe men haar "moeder der wezen" en hebben haar het stadsbur gerschap van de stad t!hang- won gegeven. Naast haar activiteiten met kin deren en wezen spreekt .Arian ne regelmatig in internationale gemeenten. Ook op deze wijze brengt ze het Evangelie aan zoveel mogelijk mensen. Hulp verleningsorganisatie Wereld Wijde Zending ondersteunt haar activiteiten in de tehuizen. De avond begint om 20.00 uur, de is inloop vanaf 19.30 uur. De Evangelie Gemeente Flakkee bevindt zich aan de Emmastraat 24a te Oude-Ton ge. Iedereen is van harte wel kom. De betere woninginrichting sinds 1920 («leriipt KaiM.il 10,ï, Middelharnis, (0187) 48 27 84 «■wxhetbinnenhuismiddeiharnis.ni OUDE-TONGE - Onlangs ging de eerste paal de grond in liet i'an liet nieuw te boiaoen Woonzorgcomplex Ebbe en I 'toed. De eerste paalslag werd gezamenlijk uitgevoeret door de drie betrokkenen bij het complex: namens de gemeente Oostflakkee, burgemeester Jan Heijkoop, namens Wooiïgoe'd Flakkee Direceteur Siinon van Nieuwaal en namens de C.uraMare Wim Driesse. {Foto-collage Wiiii van Vossen Fotografie) OUDDORP - Radio Goe ree Lokaal (RGL) houdt op zaterdag 25 juni alweer voor de veertiende keer haar jaarlijkse rommel markt. Van 's morgens 09.00 tot 15.00 uur is een gedeelte van het parkeerterrein bij de Dorpstienden te Ouddorp ingeruimd voor de markt van RGL. Voor deze rommelmarkt is de lokale omroep van de gemeente Goedereede op zoek naar tweedehands spul len. Inleveren kan door con tact op te nemen met A. van der Linde van de romniel- marktcommissie, telefoon: 0187-682620, met Hans van Splunder, telefoon: 0187- 682830 of Dirk Heerschap, telefoon: 0187-492887, het liefst tussen 18.00 eu 19.00 uur. Dan worden de spullen aan huis opgehaald. Door medewerking te ver lenen aan de markt is het mogelijk dat Radio Goeree Lokaal 24 uur per dag radio kan maken, via FM 105.6, op de kabel 105.9 Mhz. en via wvvw.igl.nl OUDDORP MIDDEL HARNIS - Adviesgroep De Vogel heeft met Arjo Spuij overeenstemming bereikt over de overname van zijn verzekerings- en hypotheekportefeuille. Het kantoor van de heer Spuij was vanuit Mid delharnis actief onder de namen Arjo Assurantiën en De Hypotheekshop Middelharnis. Arjo Spuij en zijn vaste medewerker Astrid blijven namens Adviesgroep de Vogel actief binnen de overge nomen portefeuille. Met deze transactie versterkt .Vdviesgroep de Vogel met name haar goede positie in de regio Goeree-Overtlakkee. De overgenomen portefeuille omvat ruim 1000 relaties en 2500 polissen, zowel particu liere als zakelijke klanten. Jan Peter Robijn en Leon van den Nieuwendijk, diiecteuren- eigenaren van Adviesgroep De Vogel: "Het klantenbestand van Aijo Assurantiën levert ons een mooie verzekerings- en hypotheekportefeuille op die prima aansluit op ons bestaand klantenbestand. Daarnaast is Spuij een hele goede en betrouwbare hypotheekad viseur. Wij zijn verheugd dat hij en zijn vaste medewerker .•\strid Bonkes zich ook in de Dt' heym brengen een loost uil op de niniu- IVini XKin Vossen Fotografie. toekomst voor hun relaties wil len blijven inzetten. Zij zullen dit gaan doen vanuit ons kan toor in Middelharnis". Aijo Spuij, directeur Arjo Assu rantiën: "Ik heb nog steeds veel plezier in mijn vak: het financieel adviseren van klan ten. In de afgelopen tijd heb ik ervaren dat door toenemende regeldruk en concurrentie een goed georganiseerde bedrijfs voering erg belangrijk is. Als commerciële man zie ik veel kansen, maar ik kwam er de afgelopen periode steeds min der aan toe. Ik ben op zoek gegaan naar een sterke part ner en die heb ik gevonden in Adviesgioep de Vogel. Een pri ma bedrijf met een uitstekende reputatie. Ik heb er veel zin in om aan de slag te gaan". Adviesgroep de Vogel is geves- süHK'nu'crkinii. Folo: Persburo Flakkee - tigd in Ouddorp en Middel harnis. In totaal zijn er twintig medewerkers actief Zij bieden alle particulieren en bedrij ven op Goeree-Overflakkee de zekerheid van passende financiële oplos.singen tegen concurrerende prijzen. Van de eenvoudigste jeugdspaar- rekening of bromfietsverze kering tot de meest complexe oudedagsvoorziening, woning financiering of bedrijfsadvies. Dankzij een zeer ruim assor timent, een fors aantal gespe cialiseerde adviseurs, een 100 procent onalbankelijke opstel ling en een unieke betrokken- beid bij de eilandgemeen.schap is Adviesgroep de Vogel bij uitstek toegerust om klanten te begeleiden op de belangrijkste momenten van hun financiële leven". OUDDORP - Op zaterdag 28 mei organiseert het Diekhuus in samenwer king met Activeringscen trum Goeree-Overflakkee van Pameijer een rommel markt. Deze vindt plaats van 10.00 tot 16.00 uur op 'het Diekhuusplein. Er is van alles te koop: boe ken, plantjes en kruukplaetjes, maar ook nieuwe artikelen die zijn aangeboden door verschil lende sponsors. Daarnaast zijn er diverse activiteiten voor kin deren. De gehele opbrengst komt ten goede aari de Roparun. Het Activeringscentrum zet zich al maanden in voor dit goede doel en steunt hiermee het team \an Pameijer. De Diekhuusfoyer is geopend als gezellig ontmoetingspunt, waar u met een hapje en drankje even kunt uitrusten van het snuffelen. Kortom, een gezellige dag vol leuke acti viteiten voor het goede doel. Voor meer informatie zie de website van Pameijer Team 60: www.roparun.pameijei.nl.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2011 | | pagina 7