Flakkee Elektro Tours feestelijk geopend Erehaag voor Marinus en Nelleke Koninklijke Fanfare Apollo Goedereede ontvangt Reunie-orkest der Genie BedrijvenPark Oostflakkee zet hoog in Aardbeien Vlaai Actie met Pinksteren voor Stephanos RoUator- en hulpmiddelen spreekuur in Middelharnis Maak einde aan brommerritten op Koninginnedag Dressuur De Sasruiters Vergadering Oranje vereniging Extra kerkdiensten Meespelen met Simon en Zo? Inleveren spullen voor jaarmarkt EIIAI1I]Eri-niEUW5 INGEZONDEN: EIIIVI1DEI1-I1IE1JW5 Bingo Dirksland I Stephanos -Aardbeien-Vlaai-Actie I M I I a€6,- I J PA(;iNA2 DINSDAG 24 MEI 2011 OOLTGENSPLAAT- "Heel veel bewondering heb ik voor dit initiatief. Het is een mooie kans om het toerisme en de recre atie op de Oostflakkeese kaart te zetten". Woorden van wethouder Dick van Puffelen tijdens de start van Flakkee Elektro Tours op de Slikdijk in Oolt- gensplaat. Afgelopen vrij dag werd het bedrijf van Leo Walraven en Anita Broere-van der Kooij, op feestelijke wijze, officieel geopend. De wethouder was gevraagd om met een Segway figuurlijk door het lint te gaan, wat was gespannen over de Slik- dijk. Door Mirjam Terhoeve Flakkee Elektro Tours'is een bedrijf dat Segway tours gaat verzorgen en elektrische fiet sen, elektrische bakfietsen, elektrische scooters en fietsen gaat verhuren in Ooltgens- plaat. Daarnaast biedt het bedrijf in samenwerking met de lokale (horeca) onderne mers de mogelijkheid voor bedrijfs- en groepsarrange- menten. Enkele jaren geleden heeft Leo Walraven een Segway tour gemaakt en na deze tour was hij zo enthousiast dat het idee was geboren om ooit zelf een bedrijf te starten dat Segway Tours verzorgt. In december 2010 viel, door een publicatie in een lokale krant op Goe- ree-Overflakkee, alles op zijn plaats. Goeree Overflakkee wordt het nieuwe fietseiland Wethouder üick van Puffelen start Flakkee Elektro Tours. Natuurlijk met een Segway. {toto: Mirjam Terhoeve) van Nederland met de nadruk op elektrisch fietsen. Leo en Anita hebben na deze publica tie de koppen bij elkaar gesto ken en zo werd het definitieve idee geboren; een bedrijf dat Segway tours verzorgt en elek trische scooters, elektrische fiet sen en elektrische (babboe big) bakfietsen verhumt, gericht op een zo breed mogelijk publiek. Leuk voor gezinnen, maar ook voor bedrijfsuitjes of familie feestjes. Toerisme Samen willen ze graag het toe risme bevorderen en de econo mie stimuleren in dit deel van Goeree Overflakkee in samen werking met lokale (horeca) ondernemers. Een Segway is een zelfbalance- rend vervoersmiddel met twee grote wielen. In de grote steden worden ze ook wel gebruikt door politieagenten. Iedereen, die een tour wil gaan maken krijgt eerst een gratis instructie van een kwartier. Daarna kan men een tour gaan maken van 1 of 2 uur onder leiding van een ervaren instructeur. De tours leiden langs de mooiste plekjes van Oostflakkee, zoals de Hellegatsplaten, het Raad huis en fort Prins Frederik. De Segway kan zonder opladen 60 kilometer ver rijden met een maximale snelheid van zo'n 25 kilometer per uur. Wie liever op eigen houtje een tour maakt, kan ook kiezen voor het huren van een elek trische fiets, scooter of bakfiets. Elektro Tours kan daarbij een compleet programma ver zorgen. Dit wordt gedaan in samenwerking met een aantal bedrijven, zoals Het Raadhuis, de Hoezemoos, De Banaan, Proeverij 13, sloepverhuur De Plaet en het Faunapark. Voor ieders belangstelling en budget kan er een programma worden samengesteld voor zowel grote als kleine groepen, uiteraard komt men tijdens de tocht langs diverse oplaadpunten, zodat men nooit stil komt te staan. Leo en Anita hebben werkelijk aan alles gedacht, want ook zijn er picknickmanden te huur en niet te vergeten kinderzitjes, hesjes en helmpjes en regen- kappen voor op de bakfietsen. Het beginpunt aan de Slikdijk is tevens een servicepunt van de ANWB en oplaadpunt. Ja tegen recreatie De wethouder van onder ande re recreatie in Oostflakkee, Dick van Puffelen, was duidelijk in zijn nopjes met dit initiatief "We hebben Nee gezegd tegen de kassen en Ja tegen recreatie en toerisme als speerpunt van onze Gemeente", zo sprak hij. 'Echter dat is allemaal makke lijker gezegd dan gedaan. Om dit van de grond te krijgen zijn we afhankelijk van initiatieven van ondernemers, al hebben we als Gemeente al een slag gemaakt en zijn er eilande- lijk al vele afspraken gemaakt. Deel 2 van de plannen gaat nu in werking en dat is niet praten maar doen. Uiteraard wordt het even omschakelen voor onze Gemeente, want wij heb ben iinmers altijd andere din gen gedaan, maar we hopen toch een stap vooruit te maken. Zo zijn we al begonnen inet het opknappen van het Raadhuis, de Voorstraat en de Kaai in Ooltgensplaat, zodat we trots kunnen zijn op onze dorpen. Hier is natuurlijk ook een taak voor de eilanders weggelegd, door positief te zijn over onze mooie omgeving". Van Puffelen prees Flakkee Elektro Tours verder vanwe ge de samenwerking, die was gezocht met andere onderne mers. "We moeten het samen doen en dit bedrijf is hier een goed voorbeeld van. Ik hoop dan ook van harte, dat dit ini tiatief zal slagen". Vervolgens mocht hij, na wat oefening, op een Segway stappen en door het Hnt rijden, wat over de dijk was gespannen. Daarna kon er eeir taart worden aange sneden en werd er getoast op een mooie toekomst voor het bedrijf. Alle informatie over het huren van een Segway, elektrische fietsen, scooters en bakfietsen en over de arrangementen is te vinden op www.flakkee- elektrotours.eu Men kan ook langskomen aan de Slikdijk 19 in Ooltgensplaat. Dagelijks geopend van 9.00 tot 18.00 GOEDEREEDE - Vrijdag avond 27 mei en zaterdag avond 28 mei kan men in Goedereede genieten van een spectaculair muziek festijn, dat onderdeel uit maakt van het 125-jarig jubileumprogramma van de Koninklijke Fan fare Apollo. Twee dagen is het Reünieorkest der Genie (Geniekapel) te gast in Goedereede. Met op zaterdag een concert op pontons in het sfeervolle haventje. Maar ook het eigen jubilerend Fanfare korps Apollo zorgt voor een wervelende muzikale show, en wel op vrijdag avond. Daaraan verlenen Bert van Bommel, zanger en trompettist, musical ster Juta Bolsius en op piano, voor ieder bekend, Piet Westhoeve hun mede werking. Door Jaap Ruizeveld De zeer populaire Geniekapel marcheert, in hun prachtige gala-uniformen, vrijdagavond rond 20.15 uur vanaf het Ver enigingsgebouw Oostdam naar de markt in Goedereede. Het gezelschap sluit zich dan aan bij het korps van de Konink lijke Fanfare Apollo dat al vanaf 19.30 uur, onder leiding van dirigent Leo Simons, een muzikale show presenteert. De korpsen Voice of the Guns en Punjaub musiceren dan geza menlijk een tweetal werken. Medewerking Na een korte pauze zet ApoUo MIDDELHARNIS - Het Consultatiebureau voor Senioren Middelhar nis, Careyn erGO (prak tijk voor ergotherapie) en Fysiotherapie Koese hebben de handen ineen geslagen. De drie instel lingen bieden, na eerder succes, opnieuw roUator- spreekuren aan in Mid delharnis. Uit onderzoek blijkt dat veel ongevallen gebeuren tijdens het gebruik van een rollator. Eén aspect van valpreventie is het gebruik van loophulpmid delen wanneer de l)alans ver minderd is. Daarom wordt op vrijdag 27 mei door de ergo- en fysiothe rapeut een rollator- en hulp middelenspreekuur gehouden. Deze vindt plaats van 10.00 tot 12.00 uur in het wijkcentrum aan de Doetinchemsestraat 27 in Middelharnis. U bent van harte welkom voor een gratis controle van de tech nische staat van uw rollator of een advies over de afstelling van uw loophulpmiddel. Mis schien twijfelt u of een rollator wel iets voor u is en welke rol lator u moet kiezen en waar deze aan te schaffen. Tijdens het spreekuur worden alle vragen deskundig beantwoord en problemen zoveel mogelijk verholpen. Tevens kunt u gratis uw even wicht laten testen cloor de fysiotherapeut en is het moge lijk vragen te stellen over ande re voorzieningen en hulpmid delen. Het Consultatiebureau voor Senioren is aanwezig voor adviezen en het maken van een afspraak voor een consult. Het is toch eigenlijk al te gek, dat wij met z'n allen begrip moeten tonen voor een groep bromfietsrijders, die het zo leuk vinden om de nacht vóór Koninginnedag met hun brommers zoveel lawaai te maken, dat geen oog wordt dichtgedaan. Het begint al om 3 uur 's nachts en dat gaat door tot ver na 5 uur. Dit jaar was de groep extra groot, met meer dan 100 brommers. Met opge voerde motoren en verwijder de geluiddempers maakten zij in de nauwe straatjes van Goe dereede een hels kabaal, alsof de wereld vergaat. Het waren er veel en ze komen van heel het eiland, misschien ook wel van daarbuiten. Het is hen alleen te doen om zoveel moge lijk lawaai te maken, zodat iedereen uit zijn slaap wordt gehaald en huisdieren het niet meer weten waar ze het moe ten zoeken. Dat vinden ze leuk; ze spreken van een jaarlijks verzetje en vragen: "Gun ons dat nu tochl" Woordvoerder Gerritsen doet alsof we hier te doen hebben met een schoolreisje. Dit gedoe moet stoppen; de gemeente moet er een eind aan maken. De brommers rijden met zo'n grote snelheid en roekeloos heid door de straatjes, dat het helemaal niet denkbeeldig is, dat er ongelukken gebeuren. Laat het niet zover komen, gemeente, dat het kalf eerst moet verdrinken, voordat de put wordt gedempt. FRANS PAPAVOINE Kinderdijk 1, Goedereede. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Uitgave: Uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187) 471020 Bezorgklachten: (06) 13981177 E-mail: lnfo@eilandennieuws.nl Tarief per mm 0,45. Contraottarieven op aanvraag Sluitingstermijn zakelijl<e advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Siuitingstermijn overlijdensberichten: maandag 17.00 uur en vrijdag 7.30 uur Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Bladmanager: Gert Verweij, tel. (06) 50448359 Advertentie-verkoop: e-mail: gertverweij@eilandennieuws.nl REDACTIE hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187) 471022 e-mail: redactie@eilandennieuws.ni Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01.108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). OUDDORP - PSV De Sas ruiters nodigt u uit voor een dressuurwedstrijd (KNHS, bitloos, afdelingsdressuur en onderling) en impuls spring- wedstrijd op zaterdag 28 mei 2011 bij Hippisch Centrum Ouddorp aan de Hofdijksweg 48. De KNHS dressuurproe- ven zullen buiten worden ver reden op een zandbodem, de onderlinge dressuurproeven binnen op een zandbodem en het springparcours op een grasbodem. Kosten 10 Euro per dressuurproef en 5 Euro voor het springen. Er zijn leuke gebruiksvoorwerpen te winneir. Opgeven kan bij Erna van der Valk-Tanis, het liefst via e-mail adres sasruiters@flakkee.net of anders via telefoonnummer 0187-689931 06-29487853. Ook toeschouwers zijn uiter aard van harte welkom. Meer informatie kunt u vinden op www.sasruiters.nl. MELISSANT - Op donderdag 9 juni vindt de Algemene leden vergadering van de Oranjever eniging plaats in de Melishof te Melissant. De avond begint op 20.00 uur. Aanmelden kan via ov.melissant(3>chello.nl. DIRKSLAND - Ger. Gem., dinsdag 24 mei, 19.30 uur ds. J. Schipper, (Bijbellezing). NIEUWE-TONGE - Ger. Gem., dinsdag 24 mei, 19.30 uur ds. J.M.D. de Heer. OOLTGENSPLAAT - Ger. Gem., woensdag 25 mei, 19.30 uur ds. W. Harinck. OUDDORP - Ger. Gem., don derdag 26 mei, 19.30 uur ds. J.M.d' de Heer. 't, OUDE-TONGE - Zaterdag 21 mei 2011 was een prachtige dag. Niet alleen het weer was mooi, ook de femeente Oostflakkee en haar bedrijven werden in het zonnetje gezet. Voor burgemeester Jan Heijkoop egon de dag met een hoogtepunt. Hij steeg op vanaf BedrijvenPark Oostflakkee om het startsein te geven voor de open bedrijvendag in de gemeente Oostflakkee. Het BedrijvenPark Oostflakkee is bij uit stek de plaats voor ondernemers die graag hoog inzetten en daarom hét staiipunt voor de bedrijvendag op industrieterrein Tonisseweg in Oude-Tonge. Ook andefen kregen de mogelijkheid om. die dag mee te vliegen met de helikopter. Het BedrijvenPark Oostflakkee is voor alle ondernemers een mooie, centraal gelegen, locatie om hun bedrijf op te starten of door te ontwikkelen. Vooral starters krijgen de unieke kans om onder begeleiding van een team van professionals het ondernemerschap op een zo effectieve manier vorm. te geven. Dit zogenaamde 'mentorproject' zorgt ervoor dat ondernemers een zo goed mogelijke start kunnen geven aan hun nieuwe uitdaging: een eigen bedrijf opzetten. Binnenkort zal weer een drietal ondernemers hun ondernemingen op BedrijvenPark Oo.stflakkee opstarten. Op dit moment zijn er al tien ondernemers actief op het BedrijvenPark Oostflakkee. Op www.bedrijvenparkoostflakkee.nl is meer infor matie te vinden. Vrijdag 20 mei liep militair Marinus Rottier samen met zijn bruid, Nelleke van Krimpen na de huwe lijksvoltrekking onder de erehaag door die opgesteld was door zijn collega's van de landmacht voor het oude raadhuis te Oud- Beijerland. Marinus trouwde in het ceremonieel tenue van de Huzaren van Boreel. Marinus en Nelleke vertrokken vervolgens in eenfennek (militair verkenningsvoertuig) onder grote belangstelling naar de kerk. Marinus en Nelleke wonen nu in Middelharnis. Foto: Van Wezel Fotografie haar concert voort tot 22.00 uur Apollo is bijzonder geluk kig dat deze avond, naast Piet Westhoeve op piano, ook Bert van Bommel zijn bijdrage zal leveren. Van Bommel (oprich ter Tutti Timbri) werkte 12 jaar als docentenbegeleider voor het vak muziek bij de Stichting Kunstzinnige Vorming in Rot terdam. Hij bouwde samen met leidsters en ouders geluiden- huizen in kinderdagverblijven. Sinds 1959 speelt hij tiompet. Met de groep Jazzeker won hij in 1976 het jazzconcours in Laren en in hetzelfde jaar werd hij Nederlands kampi oen de Brassband Rotterdam. Veertien jaar was hij zanger, blazer en spreekstalmeester van het muziektheaterensem ble Het Groot Niet Te Ver mijden. Tegenwoordig speelt hij trompet in het Cubaanse gezelschap Barrio Latino. Een andere solist deze avond is Juta. Zij studeerde af als muziektheateractrice aan het Fontyns Conservatorium. Voor de Masterstudie studeerde ze verder aan het Conservatori um en aan de Academie voor Drama. Juta speelt en speelde in kleinere voorstellingen als Songs for a new World, Home, de Koningsmoord, Macbeth en in grote musicals als Romeo en Julia. Thans vormt Juta Bolsius een creatief duo met Roeland Vos (regisseur) waarmee zij theaterproducties produceert. Zaterdag Zaterdagavond 28 mei ver zorgt de Geniekapel van 19.30 uur tot 22.00 uur, met een korte pauze-onderbreking, een concert in twee delen. Een sfeervolle happening, opnieuw gepresenteerd vanaf pontons in de haven. Het fanfareorkest is samengesteld uit oud-leden van de Geniekapel die hierin hebben gespeeld in de periode 1952 tot 1985. Op dit momeiii zijn er 61 muzikanten die met veel plezier met elkaar musi ceren. Onder leiding van diri gent Peter Poel wordt muziek met een uiteenlopend karakter ingestudeerd. Gedurende het tweedaags ver blijf in Goedereede zullen de orkestleden worden begeleid door het bestuur en de jubile- umcomniLssie van de Konink lijke Fanfare ApoUo. In het programma voor de gasten /al in de middaguren van zaterdag een excursie worden gemaakt naar de vissershaven van Stel- lendam. Ooms Construction bv heeft dit optreden van de Geniekapel in Goedereede financieel mogelijk gemaakt. DIRKSlAND - Stichdng Ver enigd In Kracht (SVIK) orga niseert op donderdag 26 mei een bingo in de Victoriahal te Dirksland. De avond begint om 19.30 uur en de zaal is open om 19.00 uur Er worden tien ronden gespeeld waaron der twee superronden. Ieder een is welkom. SOMMELSDIJK - Ook dit jaar heeft de Cama-Chris- tengemeente te Middel harnis Simon en Zo weer uitgenodigd om de jaar lijkse kinderdienst in te vullen. Wie een voorstellling van Simon en Zo al eens eerder bezocht heeft weet dat dit altijd weer een geweldig gebeuren is. Vorig jaar was er de voorstel ling over de Koning en de mug en deze keer gaan Simon en Zo samen met de kinderen het verhaal spelen over een land "Ergens in de verte". "Het is een speciale kinder voorstelling over het leven van onze Here Jezus. Over zijn geboorte, zijn wonderen, zijn verhalen, maar ook zijn sterven en opstanding. Het is een voorstelling over de Here Jezus die je brengt bij God de Vader Zoals de spelers Harrie Nijhof en Fredi Nijhof-Agteres zelf zeggen is de voostelling geschikt voor alle kinderen tus sen de 4 en 84 jaar", aldus de leiding. Een ieder is van harte uitge nodigd op zondagmorgen 29 mei om 10 uur in het Prieel van de Staver te Sommelsdijk (zaal open half 10). Toegang is natuurlijk gratis en de voorstel ling duurt ongeveer 2 uur met halverwege een korte pauze met limonade en wat lekkers. MIDDELHARNIS - Op zater dag 28 mei is er weer gelegen heid om goede spullen in te leveren voor de jaarmarkt van de hervormde gemeente van Middelharnis. Van 10.00 tot 11.00 uur staan medewerkers bij de Hoeksteen aan de Ring voor u klaar om spullen in ont vangst te nemen. Schone twee dehands kleding is deze dag ook welkom. OUDDORP - De Stephanos Werkgroep organiseert net als vorig jaar ook nu weer een aardbeienvlaai-actie. De opbrengst is voor de weeskinderen in Malawi. De verse aardbeien vlaai met slagroom, gebakken door bakker Dam, is voor ong. 10-12 personeh. De prijs voor een hele vlaai is €11,- een halve vlaai is 6,-. Wilt u ook met deze acüe meedoen door een verse aardbëienvlaai te bestellen? Dit kan t/m 2 juni. Uw bestelling wordt bij u thuis bezorgd op vrijdagavond 10 juni tussen 18.00 en 20.00 uur. Mede door inv aankoop kan een weeskind enkele dagen compleet worden ver zorgd en hoort het bovenal uit Gods Woord vertellen. Opnieu\v Van harte aanbevolen! V kunt de onderstaande bon inleveren bij: Liesbeth Gnnwis Weststraat 41 3253 AR Ouddorp of u kunt lu^ bestelhng telefonisch doorgeven: 0187-681686 of per email: lies beth.grinwis(a)solcon.nl Katarina van Splunder Hondsweg 9 3252 LH Goedereede of u kunt uw besteUing telefonisch doorgeven: 0187-493085 of per email: Katarina.vansplunderCgïkpnplanet.nl Inleveren kan t/m 02-06-2011 Naam: i Adres: I Telefoonnummer:1 Op dit adres wordt de aardbeienvlaai bezorgd waarna contant mag worden afgerekend. Bestelt hierbijHELE verse aardbeienvlaai (en) .€11,-1 I Bestelt hierbijHALVE verse aardbeienvlaai (en) TOTAAL:

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2011 | | pagina 2