Gebruik van social media in bedrijfsleven toegelicht tijdens thema-avond Rabobank Kietivrs tli< Vz VizTzriztzz Wie heeft er nog info over klompenfabriek in Ooltgensplaat? Zaterdag de betere dag qua weer Leerlingen Prins Maurits serveren compleet fair trade ontbijt Ruimte voor cafeetje in buitengebied Het weer van volgende week... Inzameling kleding Uzon Cursus zelfver dediging voor jongeren Dikke Banden Race in Ouddorp EIIAt1DEI1-t1IEUV5 Beginnen Klantenwerving Toekomst Ondernemers eiland Concert Handel en Vivaldi in Dirksland 4t <fr Il n^ iF STICHTING DIERENBELANG HOEKSCHE WAARD PA(;iNA6 VRIJDAG 20 MEI 2011 MIDDELHARNIS - De Jongerenraad van de Rabobank Goeree-Over- flakkee organiseerde don derdagavond een speciale bijeenkomst met als thema 'het ondernemerschap en de social media'. In een goedbezette aula van de RGO in Middelharnis was een mix van jonge en oudere ondernemers ver zameld, die graag meer wilden weten over het gebruik van deze moderne communicatiemiddelen. In drie workshops werd alles uitgelegd over het nut en de noodzaak hier van. Door Dorien Kickert Een uitleg over de diverse social media, zoals Twitter, Faceboek, Linkedin en Hyves, bleek niet overbodig, want lang niet iedere aanwezige was op de hoogte van alle gebruiksmo gelijkheden. Dat ze bestaan, is bekend, maar hoe ga je daar als ondernemer nu mee om? Voor veel jongeren is een leven zon der social media ondenkbaar geworden, maar in het zaken leven blijft het vaak beperkt tot een enkele site. Er kan echter veel meer mee gedaan wor den op het gebied van zaken doen. Tegenwoordig wordt er immers ook vaak eerst achter de computer gezocht naar pro ducten of diensten, voordat tot aanschaf wordt overgegaan. Maar hoe start je nu met zo'n site, hoe maak je je bekend op het internet, hoe maak je een goed profiel aan? In de sessie "hoe start ik hier mor gen mee?" gegeven door Tim Kraaijvanger, internet marke teer bij iBoom, werd dit uit gebreid uit de doeken gedaan. Allereerst kwamen.de verschil len tussen Twitter, Faceboek en de andere sites aan bod, even als de voor- en de nadelen van elk medium. Want als je weet wat hun gebruiksgroep is, weet je ook je doelgroep. Zo wordt Twitter veel gebruikt door de jeugd, maar zijn de gebruikers van de zakelijk georiënteerde Linkedin vooral te vinden in de leeftijdsgroep tussen de 20 en de 50 jaar. ,Als ondernemer moetje daar een bewuste keuze in maken. "Zorg dat je gevon den wordt. Maak een goede omschrijving van je bedrijf en wat je aanbiedt. Voeg geen logo's toe, want die vervormen vaak, maar een herkenbaar beeldkenmerk. Twitter is een goed medium om korte recla meboodschappen te verzenden en leuke aanbiedingen te doen. Hoe meer een bedrijf zich daarmee onderscheidt, hoe meer volgers hij krijgt. Ook kun je opzoeken wat er over jouw bedrijf wordt geschreven. Op Faceboek of Linkedin kun je langere berichten maken en heb je een groter bereik. Het kost allemaal wat tijd, maar via smartphones kan onderweg bijvoorbeeld ook veel gedaan worden." Kraaijvanger hoopt met deze tips de aanwezige ondernemers een duwtje in de rug te hebben gegeven om de mogelijkheden van social media te gaan ontdekken. De tijd dat een ondernemer rustig achterover kon leunen - de orders kwamen toch wel - is allang voorbij, stelt Patrick Schmitt, IT consultant bij Randstad. Tijdens zijn kennis sessie "social media en acquisi tie" laat hij cijfers zien waaruit blijkt dat veel ondernemers dat weliswaar met hem eens zijn, maar nog wat huiverig zijn om via internet klanten te werven. Toch vergroot het gebruik van deze communicatiemiddelen de kracht van een organisatie. 'Je moet je op het internet zo profileren, dat je gemakke lijk te vinden bent. Neem het Even terug in de silwolbafikeii tijdnis een v/iii di /:uiiin'.i'\sie\. Foto: Dorien Kickert. voorbeeld van het bekende slij terijmeisje dat online tips gaf, steeds meer volgers kreeg en nu een bekendheid is gewor den. Als mensen tevreden zijn over je diensten, worden ze als het ware ambassadeurs die jouw goede naam en uitste kende producten voor je gaan verspreiden door gebruik te maken van social media." Ook Schmitt had een aantal nuttige tips. "Claim je bedrijfsnaam, zelfs al doe je er op dit moment nog niets mee. Luister naar wat er over je gezegd wordt, ook op het internet, door je bedrijf op te zoeken en doe daar je voor deel mee. Probeer met ver rassende dingen te komen, zo houd je het interessant voor je volgers. Maak er verstandig gebruik van, wees je ervan bewust dat wat je via deze open media vermeldt voor iedereen toe gankelijk is. Het doel van iedere ondernemer is omzet te maken, het gebruik van social media kan hierbij helpen," aldus Schmitt. De avond werd afgerond door een in sneltreinvaart gehou den bespiegeling van trend- watcher Rob Creemers over toekomstige ontwikkelingen rond computertechnologie en andere zaken. "Internet heeft de wereld veranderd. Inmid dels heeft bijna iedereen toe gang tot internet. Online wor den aankopen gedaan, banen gezocht, informatie over ziek tes opgezocht," schetste Cree mers de ontwikkelingen. En die staan niet stil. Alles op het gebied van ICT gaat namelijk steeds sneller. In 2050 zal een pc sneller zijn dan alle mensen samen, zo is de verwachting. In de VS, zo vertelde hij, heeft een supercomputer in een spelshow gewonnen van zijn menselijke tegenspelers. Over twintig jaar nemen computers het over van de mens. Boeken worden digitaal, auto's worden met het internet verbonden. Het gebruik van mobiel inter net zal over een paar jaar al het aantal vaste aansluitingen over treffen. Na deze soms wat som bere vooruitzichten gaf Cree mers de ondernemers mee om zelf innovatief bezig te zijn en kansen aan te grijpen die zich op dit gebied voordoen. Leontine Verolme sloot de bij eenkomst met de aankondi ging dat de Rabobaak op Lin kedin een speciaal platform heeft geopend: Rabobank G-O Ondernemerseiland. Dit is een initiatief van de Bedrijven- ServiceDesk en bedoeld voor ondernemers die in contact willen komen met de bank én met elkaar. Via Linkedin kan iedereen zich aanmelden. Leden van de Soroptimistdub trade producten. van hel ontbijt dat bestond uit fair MIDDELHARNIS Woensdag 11 mei werd in Wereldwinkel Goeree- Overflakkee een uitge breid fair trade ontbijt geserveerd aan een aantal leden van de Soroptimist dub Goeree-Overflakkee. Het ontbijt werd verzorgd door de leerlingen van het Praktijk onderwijs van CSG Prins Mau rits. Zij hadden de instructie ruimte achter de winkel omge toverd tot restaurant, compleet met garderobe en buffettafel. Twee tafels waren gezellig gedekt - met kaarsjes - en de leerlingen hadden alles uit de kast getrokken om het hun gas ten naar de zin te maken. Naast fair trade ontbijtproducten, zoals rijstwafels, broodbeleg en jus d'orange uit de Wereldwiji- kel, stonden biologisch brood, boter en fruit op tafel, geleverd door de Ekoshop in Sommels- dijk. Als toetje hadden de leerlingen zelf brownies en muffins gebak ken met de nieuwe cakemixen uit de Wereldwinkel. "Om half acht waien we al op school om alles voor te bereiden", vertelt een leerling. Een beetje zenuw achtig waren ze wel. Zo werd aan iedereen die binnenkwam gevraagd of de jas aangeno men mocht worden. Dat nie mand met het mooie weer een jas droeg, ontging hen. De dames van de Soroptimist dub waren uitgenodigd als dank voor hun inzet in het afgelopen jaar. De Soroptimis- ten steunen de Wereldwinkel door activiteiten te organiseren en geld in te zamelen. Met dit geld kan de Wereldwinkel ver der professionaliseren zodat nog meer producenten in ont wikkelingslanden kunnen wor den geholpen. Zaterdag 14 mei was het World Fair Trade Day die in het teken van fair trade ontbijt stond. OOLTGENSPLAAT - Leze res Nel Hokke zou graag meer informatie willen ontvangen over de klompenfabriek die aan de Langeweg in Ooltgensplaat heeft gestaan. Hierbij een foto van het personeel, zowel het jaartal als de namen zijn onbe kend. Verder is er een foto van de fabriek toen die in 1921 werd geopend. Meer informatie kan gestuurd worden naar Nel Hok ke, email: nelhokke@heinet.nl OUDE-TONGE - Op zaterdag 21 mei houdt de werkgroep Uzon van de Hervormde (iemeente (PKN) te Oude- Tonge weer een inzameling van goederen voor de zuster gemeente in Uzon. Het inza- meladres is aan de Capelleweg (bij het AVK-terrein) te Oude- Tonge. Van 10.00 tot 12.00 uur staat de,werkgroep klaar om kleding aan te nemen. Ook staat er een collectebusje voor een (vrijwillige) bijdrage in de transportkosten. OOH GENSPLAAT - In juni organiseert het jongerenwerk ioeree-Overflakkee in samen werking met Sportschool Kicks een zelfverdediging/weerbaar- heidstraining. De training is voor kinderen van 11 t/m 15 jaar. Het is elke woensdagmid dag van 14:00 tot 15:00 uur in de gymzaal D'n Boagerd, Pr. Bernhardstraat Ib Ooltgens plaat. Het is een training waar bij kinderen leren voor zichzelf op te komen en zich te kunnen verdedigen. Data: 1, 8, 15, 22 en 29 juni. Leeftijd: van II t/m 15 jaar. Kosten van deze training is 25 euro voor 5 lessen. Voor info en aanmelden: Ilse van der Welle,06 51 32 51 90 ilsevanderwelle@jongeren- werkgo.nl wwwjongeren- werkgo.nl Deze week hebben we weer eens ervaren hoe normaal Hollands meiweer ook alweer was. We startten de week met wat gedruil op de eilanden, en de temperatuur wa.s zeer gematigd. Ook voorbije donderdagochtend was dat nog even zo. Bovendien stond er soms een onaangename westelijke wind. Nog steeds bivakkeren we in het grens gebied tussen depressies met hun frontale aanhang ten noordwesten van Nederland en stevige uitlopers van het Azorenhoog, die eveneens uitstralen richting onze contrei en. De invloed van hoge druk zal het uiteindelijk winnen en dat merken we in het weekend. Het aandeel van de zon zal vanaf nu merkbaar toenemen en ook de temperatuur gaat in de lift. In de loop van het weekend kan de tempe ratuur zijn opgelopen tot rond de 20-21 graden in onze omgeving. Met wat geluk halen we net de 23 graden nog aan de landkant van Flakkee. Het topweekend met 25-30 graden, waarover de grootste kant van Nederland aan het begin van de week al repte, komt er niet. Uiteraard blijft het de komende periode nagenoeg droog, alleen rond zondag is er een neerslagsignaaltje in de vorm van een enkele (stevige?) bui, mogelijk met onweer. Moge lijk komt die bui al in de nacht naar zondag en blijft het zondag overdag zo goed als droog. W^el is het dan met 17 graden aanmerkelijk koeler dan op zaterdag. Waarschijnlijk staan we niet aan het begin van een langdu rige, hyperstabiele periode. De stabiHteit van de atmosfeer lijkt vanaf het begin van de nieuwe week wel weer wat toe te nemen. Het is waarschijnlijk niet zo dat we geleidelijk gaan beginiren aan een wat groeizamer weertype dat zo kenmerkend is voor de laatste fase van de maand mei. De landbouwers zouden zeer blij zijn met een paar stevige buien en ook de veel te droge voor- en achtertuin kan wel het nodige regenwater gebruiken. Een echte weersomslag is nog steeds niet in zicht. Een volle week met regen is niet te verwachten en een hittegolf binnen een week evenmin. Weersverwachtingen van diverse instituten voor de lange termijn mikken trouwens op een warme en droge juni- maand. Ook ondergetekende had het in z'n maandprog nose al over een warme junimaand en een mooi vervolg in de hoogzomer. De kans dat de zomervakantie deels gaat verregenen is waarschijnlijk kleiner dan in voorgaande jaren. Meer weerinfo is er op www.weerprimeunnl. Weerman Mare Putto DIRKSLAND - Het Opera- en Oratoriumkoor Zuid West Nederland geeft op zaterdag 28 mei een concert in de Her vormde Kerk van Dirksland. Het koor wordt begeleid door het West Nederlands Bach Orkest en Hans Houtman op het kistorgel. 'Dixit, dixit Dominus Domino meo' is de openingszin van de eerste Karmelieten Vespers psalm die George Friedrich Handel op de Latijn.se tekst van Psalm 110 gecomponeerd heeft in 1707. 'Gloria in Excel- sis Deo' lijkt Antonio Vivaldi in 1725 wel te antwoorden op deze juichende psalm in het Gloria in D (RV 589). Een van de kenmerken van Handels relatief lange leven is de ver scheidenheid van de stijlen waarmee hij experimenteerde. Uit zijn Engels periode liet hij de wereld een groot aan tal werken na zoals de over bekende Messiah en de grote oratoria, zoals Samson, Saulus, Israel in Egypt, Solomon. Maar al veel eerder in zijn carrière heeft Handel enige tijd door gebracht in Rome. Terwijl hij in Rome verbleef in 1707 wercl Handel gevraagd om muziek te componeren voor het festi val van Onze Lieve Vrouw van de Karmel. Deze Karmelieten vespers zijn het resultaat van dat verzoek en hier leren we de grote componist kennen als componist van traditioneel religieuze muziek die Latijnse teksten gebruikt. Niet' in de Engelse tekst die we gewend zijn van hem te horen. Echter, de muziek is niet minder span nend, maar in veel opzichten jeugdiger en uitbundiger. De jonge Handel, slechts 22 in 1707, componeerde hiermee enkele van de meest geavan ceerde Vespers van zijn tijd, zo niet van alle tijden. Handel is hier op zijn best en toch is hij pas begonnen met zijn carrière en zullen nog vele andere wer ken volgen. Aan de uitvoering van het Ope ra- en Oratoriumkoor Zuid West Nederland werken diver se solisten, waaronder Anette Vermeulen en Cora Peeters, mee. De muzikale leiding is in handen van Bas van Houte, de dirigent van het koor. Aanvang van het concert is 20.15 uur. De kerk is open vanaf 19.45 uur. Toegangskaarten zijn ver krijgbaar via de website van het koor (www.ookzwn.nl) en voor aanvang \an het concert aan de kassa in de toren van de kerk. 9» «H DIRKSLAND - De gemeente Dirksland is bezig het bestemmings plan Landelijk gebied te herzien. Begin 2013 moet het nieuwe gedigitaliseer de plan er zijn. Door Kees van Rixoort Veel zal er niet veranderen. Voor grote nieuwe ontwikke lingen is geen ruimte, maakte mevrouw De Boer van bureau RBOI vorige week donderdag duidelijk tijdens een presenta tie voor de gemeenteraad. "De agrarische sector staat voor op", meldde ze, "voor niet- agrarische nevenfuncties zijn de mogelijkheden beperkt." Wel zijn er meer mogelijkhe den om de bebouwing voor zorgfuncties uit te breiden. Dat geldt ook voor woningbouw binnen 'bebouwingshnten', kleinschalige bebouwing voor recreatieve functies - zoals bed- and-breakfast of een cafeetje -, landgoederen en recreatiewo ningen. Wat betreft het laat ste: van permanente bewoning mag geen sprake zijn, wel van bedrijfsmatige geëxploiteerde verblijfsrecreatie Overleg met bewoners en ondernemers in het buitenge bied is belangrijk in de aan loop naar het nieuwe bestem mingsplan. "Door het plan gezamenlijk op te stellen, zorg je ervoor dat het breed gedra gen wordt", aldus mevrouw De Boer. RaadsUd Doom van der Vlugt (PvdA) vroeg aandacht voor de eventuele verbinding van het havenkanaal met het Haringvliet. OUDDORP - Op woens dag 25 mei zal de DELTA Dikke Bande Race georga niseerd worden. Iedereen tussen 3 en 13 jaar kan deze middag meedoen aan de fietsrace in zijn eigen leeftijdscategorie. Op het parkeerterrein, bij Strand Noord, Oosterduin- pad te Ouddorp, wordt een parcours uitgezet waar diverse rondjes gereden kunnen wor den. Er is een jury die alles in de gaten houdt, een speaker die verslag geeft van de gebeur tenissen op het parcours, het publiek die de racers aanmoe digt en wethouder E. Tuk die de prijzen uitreikt. Inschrijven is verplicht en kan bij VVV Ouddorp aan Zee. Inschrijven op de dag zelf kan eventueel ook, tussen 13.30 en 14.00 uur. Deelnemers van 3 tot en met 8 jaar (categorie 1 en 2) kunnen zich om 13.30 uur aanmelden en kinderen van 9. tot en met 13 jaar (categorie 3 en 4) om 14.00 uur. Om 14.00 uur wordt de Race geopend; dan gaan de jong ste deelnemers van start. De andere leeftijdscategorieën zijn daarna één voor één aan de beurt. De prijsuitreiking is om 16.00 uur. Deelname is gratis, op eigen risico en mag alleen op een gewone fiets, dus niet op een racefiets. «p In dierenasiel de Dierenstee wacht Frits al een tijdje op een nieuw baasje. Frits is een leuke kater, hij is wit met een beetje cypers en ,7 jaar oud. Frits is een rustige, lieve kat. Hij zou het heerlijk vinden als hij bij een baasje komt van wie hij veel aandacht krijgt en bij wie hij gezel lig op schoot mag komen liggen. Op ten heeft Frits het helemaal naar z'n zin. Hij houdt niet van veel drukte om zich heen en wil daarom het liefst een mandje bij rus tige mensen, zonder kinde ren en zonder andere huisdieren om zich heen. Ook Janneke wacht nog op een lief baas je met wie ze haar leventje kan delen. Janneke is een cypers-rode poes van 5 jaar oud. Haar grootste hobby is kroelen en dat doet ze dan ook met overgave. Janneke heeft liever geen andere katten om zich heen. Of ze de aanwezigheid van een hond in huis weet te waarderen, is niet bekend. Ze kan bij kinderen vanaf 10 jaar geplaatst worden, mits de kinde ren niet te druk zijn. Wilt u Frits of Janneke weer een gezellig thuis geven, kom dan eens met hen ken nismaken in het dierenasiel. Naast deze dieren wachten er in het asiel uiteraard meer katten, honden en konijnen op een nieuw baasje, evenals cavia Droppie. Dierenasiel de Dierenstee is te vinden aan de Groene Kruisweg 14a te Numans- dorp, telefoon: 0186-655150. Openings tijden: maandag tot en met zaterdag van 11.00 uur tot 16.00 uur. Website: www. dierenstee.nl. Frits zou graag een baasje willen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2011 | | pagina 6