o VDIH) ©OM) 6 5 9 7 9 8 3 7 6 4 2 7 2 3 6 8 1 9 4 5 6 4 9 6 3 5 2 4 2 9 8 3 8 1 2 5 1 3 4 7 9 Sloi Puzzelreglement "Hallo pUzzdü-jLienden en -ü'/Liendtni/ien B)imBhi^... Me-i 7 PBB^7l>^CeN IJ IJ D IJ Tënaggetiföt: Oplossingen wiaaii 2011 Me^iS oomkojeugdhoekje@filternet.nl N N H W M M R N N M U W W K K H U H U U H K N K N K N K U N H N N K N K Het <(/1>0A:(/ "^ai is zijn aoodnQQw.? Een aantal puzzelaars zijn bezig met examens. Heel veel sterkte daarbij. Ook in deze dingen mag je alles van de Heere venvachten. 1Stuur je oplossingen aan het eind van de maand naar Oom Ko, p/a Eilanden-Nieuws, Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. 2. Per maand zijn er iOO a 120 punten te verdienen. Zelfgemaakte raadsels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op. 3. Zelfgemaakte puzzels met de oplossing erbij, die via de e-mail verstuurd worden, leveren 20 punten extra op als ze geplaatst worden. 4. Stuur af en toe een brieve, dat wordt beantwoord. 5. Bij 600 punten ontvang je een boekenbon van 10,-. 6. Wie eenjaar geen oplossingen inlevert, verliest zijn/haar punten en begint weer met O punten. •>jiS;fi2f>;5S.?.'.'=s?ff'iseffisï; '.^- S^.KS»n\ i^HA ^«^1t>& JHHIi ^^i^ De examens komen er aan, met spelen is het nu wel gedaan. Nu moeten we studeren, en moeilijke definities leren. Dan vol spanning wachten. Misschien wel een resultaat vol achten. We kunnen enkel hopen dat er niks mis zal lopen. Verkeerd vak geleerd? Of een definitie verleerd? Het kan allemaal gebeuren, en dan om de slechte punten treuren. Maar misschien gaat alles goed, en zijn de punten net hoe het moet! Annelotte Mans (Ooltgensplaat) heeft een streeppuzzel gemaakt waar je woorden in op moet zoeken. In de puzzel zijn de christelijke feestdagen verborgen: Kerstfeest, Goede Vrijdag, Pasen, Hcnieivaarl en Pinksteren. De letters die overblijven hebben geen betekenis. VRAGEN: 1Welke van bovenstaande feesten komt niet in de puzzel voor? 2. Welke van de feesten staat er twee keer in? 1Verkoop wat gij hebt en geef het den armen en gij zult een schat hebben in den hemel, en kom herwaarts volg mij zegt Jezus. Deze tekst staat in: Mattheus 19:21 2. gordeldieren - everzwijnen 3. a. Zwitserland; b. Bern; c. hoge bergen - een vakantieland voor Nederlanders - bekend om de horloges, kaas en chocolade - in Geneve woonde en werkte Calvijn - veel wintersport - er zijn drie talen (en culturen) in dit land: Duits, Frans en Italiaans - de klokken en horloges uit Zwit serland lopen heel precies - de Rheinlal! in Schaffhausen is de grootste waterval in Europa - er zijn meer dan IOO watervallen en meer dan 1600 meren - het grootste meer is het meer van A^"'"' beelden van her- Genève vormers Farel, Calvijn, Beza en Knox in Geneve Bidt en u zal gegeven worden, zoekt, en gij zult vinden. 1. huisje; 2. emmer; 3. soda; 4. stoffer; 5. bUk; 6. water; 7. ossegalzeep; 8. zeem; 9. bezem; 10. loda; II. stofdoek; 12. stofzuiger; 13. raamwisser; 14. chloor; 15. trap; 16. w.c.borstel; 17. dweil; 18. spons. ER DE BEZEM DOORHALEN a. Jordanië; b. Amman; c. Petra - Wadi Rum monument - de koning heet Abdoellah II en zijn vrouw heet Rania - ze spreken de Arabische taal - sommige kerken kopen Jordaanwater om te gebruiken bij de doop - hier ligt de berg Nebo waar Mozes gestorven is IVadi Rum monument in Jordanië de schapen uwer weiden. (Psalm 7. Zo zullen wij, 79: 7) 8. dieren in het bos. 9. a. Ierland; b. Dublin; c. dit land is een republiek - khppen van Moher - de oudste, nog werkende vuurtoren van de wereld staat in Ierland (Hook Head lighthouse) - bekend is de Kel tische muziek - de Ieren kennen ook veel oude volksdan sen er zijn nog veel Ierland oude bouwwerken overgebleven - in Ierland worden op veel plaatsen paardenrennen gehou den 10. Alleenlijk, wees sterk en heb zeer goede moed. Deze tekst staat in: Jozua I: 6, 7, 9 en 18. 11. Hoera, het is weer bijna lente! 12. a. Nederland; b. Amsterdam; c. tulpen - kaas - molens - haven van Rotterdam - klom pen - Keukenhof- Anne Frankhuis in Amsterdam Tulpen en molen in Nederland Luan de Leede (Dirksland) Je schrijft dat je op een koor in Sommelsdijk zit. Waarom heeft het koor een nieuwe naam gekre gen en heet het nu 'De jonge Lofstem'? Welke naam had het kinderkoor eerst? Gerrie Osseweijer (Den Bommel) Fijn joh, datje een CD van Willemijn gekocht hebt voor je laatste bon. Dan kun je lekker genieten van de muziek. Grappig dat er drie van de kuikentjes zwart met geel zijn en de andere geel. Anne-Marije Pollemans (Middelharnis) Als je een uitvoering hebt van blokfluiten moetje wat meer oefenen: dat geeft je alleen maar wat meer zekerheid. Wat leuk, datje ook in een ensemble speelt: samen spelen is gezellig en leerzaam. Jij hebt het druk gehad in de vakantie: drie nachtjes uit logeren (bij je tante en je oma) en zwemmen in Stellendam. Sinds wanneer krijgen jullie drie dagen in de week fruit op school? Je schrijft datje dit dinsdag, woensdag en donderdag krijgt en datje kunt kiezen uit: sinaasappel, appel of peer. Echt gezond! Charlotte Pollemans (Middel harnis) Dat lijkt me leuk: met de klas naar het strand in Stellendam en daar met visnetten gaan vissen. Je moet maar eens schrijven of je het garnalen pellen moeilijk vindt. Op krabben vissen lijkt me minder geslaagd: ik vind het echt enge beesten. Wordt er in het themaboek 'Tim en Taco op Terschelling' ook op allerlei dieren gevist? Corwin van Alphen (Nieuwe-Tonge) Hoe was het verjaardagsfeestje? Heb je lekker gezwommen? Een volgende keer moetje maar eens schrijven wat juUie allemaal met de sportdag gedaan hebben. Mariëlle van Alphen (Nieuwe-Tonge) Als je terug bent uit Engeland, moetje me maar eens uitvoerig over je belevenissen schrijven. Dat vind ik erg interessant. Wilbert van Alphen (Nieuwe-Tonge) Hoe is de reis naar Engeland geweest? ----------Zijn jullie meerdere dagen geweest? Wat heb je allemaal gezien? Marianda van Alphen (Nieuwe-Tonge) Als je dit leest, ga je bijna al op kamp. Waar gaan jullie heen? Wat gaan jullie allemaal doen? Tirza van Holten (Middelharnis) Jammer datje de krant kwijtgeraakt bent. Maar lifhalve april 7, 8 en 9 kon ik ook april 13, 14 en 15 niet vinden. Die hebben in de kiant van 29 april gestaan. Als je die krant nog kunt vinden, mag je de oplossingen nog opsturen. Anders moet je maar een mailtje sturen. Dat mag ook. Gezel lig dat oma met jullie meeging naar de Belgische Ardennen. In welke grotten zijn jullie geweest? Wilma Bikker (Oude-Tonge) Als het mooi weer en je kunt leuke dingen doen, vliegt een vakantie van twee weken voorbij. Wat heb je geknutseld? Bedankt voor de antwoorden en de pasfoto! Rosaly Soeteman (Ouddorp) Wat knap, datje binnenkort een uitvoering hebt van viool les. Wat ga je spelen? Tijdens de vakantie op de Veluwe heb je genoten. Waar hebben jullie een speurtocht gedaan? Koek jes bakken en een fotolijstje maken is natuurlijk ook leuk. Schrijf je volgende keer even je adres in je brief? Thomas Soe teman (Oud dorp) Het was in de meivakan tie prachtig weer om in de Veluwse bossen te fietsen. Zijn jullie gewoon .....ip ii.iai het strand geweest? Het is nog wat te koud om in het water te gaan, lijkt me. Dan moetje nog even geduld hebben tot de zomerva kantie. Je vindt het jammer dat de vakantie voorbij is, maar nog even en dan is het weer al zomer vakantie. Als je even je adres op wil schrijven de volgende keer, zou ik dit erg fijn vinden. ferdwenen veulen Dineke Groenendijk (Ouddorp) Volgens mij ben ik erg dom bezig. Ik heb het opgezocht en ik heb gezien dat ik twee keer Goedereede geschreven heb. Ik weet dat ik jou en Judith heel snel door elkaar haal. Waarom weet ik niet, maar ik heb pas zelfs jullie punten verwisseld. Gelukkig zag ik de fout en kon ik die herstellen. Ik zal voortaan maar extra goed opletten. Voor je bon heb je een mooi boek gekocht: 'Het verdwenen veulen' van Suzanne Knegt. Bedankt voor je puzzel, maar ik heb de puzzels allemaal al klaar voor de komende maanden. Meestal maak ik de puzzels een tijd van tevoren klaar, zodat tante Nel ze goed na kan kij ken. Jouw puzzel ga ik op een andere keer gebrui ken, dat kan best. Je moet dus nog even geduld hebben. Wat ben je verwend met je verjaardag: een nieuwe fiets, een horloge, skeelers, gipsgieten van konijnen. Leuk datje in de 'Bim bam' st^at. Ik heb je nog niet gezien: meestal krijg ik die een paar weken later van iemand om te lezen. Ten slotte schrijf je: 'Het conlad mcl die dominee in i'.uh-A gaat vin 'De ondergrondse kerk'. We geven dan elke maand geld v\'aarvan de dominee met zijn vrouw kunnen leven. Pe laatste weken kun nen we ook met hem e-mailen. Hij gaat dan naar een vriend in de stad die ecu computer heeft en dan kan hij even met ons niaiien. Ik kreeg ook een mailtje met mijn ei jaarda<4.' Het is al een tijd geleden dat ik een sudoku-puzzel geplaatst heb. Marianda van Alphen (Nieuwe- Tonge) maakte deze puzzel voor ons. Voor alle duidelijkheid schrijf ik nog een keer de spelregels voor deze puzzel op. Een gewone sudoku-puzzel bestaat uit 9 vierkantjes, elk weer onderverdeeld in 9 hokjes. In elk vierkantje komen de cijfers 1 tot en met 9, maar ook in elke rij en in elke kolom komen de cijfers 1 tot en met 9. Bij. deze sudoku kun je het beste beginnen in het eerste hokje. Kijk waar de 1 kan staan. Dat is alleen maar in het hokje boven de 9. Je gaat dan verder in het eerste hokje met de 2. Die kan alleen maar naast de 1. Waar kan dan de 4 alleen? Je weet dan ook waar de 4 in het tweede hokje moet. Ga zo door rotje alle cijfers ingevuld hebt. De kok heeft een grote verjaardagstaart gebakken en wil daarop de naam van de puzzelaar zetten. Hij weet echter niet hoe de puzzelaar heet. Kunnen jullie hem helpen? Op het bord staan namen van merken. Bij het merk staat een getal. Dat getal geeft aan welke letter je moet gebrui ken. Dus bij 1 moetje de eerste letter nemen, bij 2 de tweede letter, bij 3 de derde letter, enz. Daar na moetje de verschillende letters in de goede volgorde zetten. Je leest dan het antwoord op vraag 1. 1Wat is je voornaam? Mijn voornaam is 2. Wat is je achternaam? Mijn achternaam is Luime. 3. In welke plaats woon je? Ik woon in Oudorp. 4. Wanneer ben je jarig? Mijn verjaardag is op 31 oktober. 5. Hoeveel jaar hoop je dan te worden? Ik word dan 8 jaar. 6. Hoeveel broertjes en zusjes heb je? Ik heb een broer en een zus. 7. Wat wil jij het liefst eten op je verjaardag? Ik wil graag pannenkoeken eten. 8. Wat ga je beslist niet op je verjaardag eten? Ik wil geen spruiten eten. 9. Welke cadeaus heb je op je laatste verjaardag gekregen? De laatste keer heb ik op mijn verjaardag gekregen: duplo spullen van Uars - horloge - een lego-auto - geld. 10. Welke cadeaus ga je op je verlanglijstje voor je volgende verjaardag zetten? Op mijn verlanglijstje voor mijn volgende verjaardag wil ik graag zetten: een kinderfototoestel mini skatebordjes. 11. Welke leuke dingen heb je gedaan tijdens je laatste verjaardagsfeestje? Op mijn verjaardagsfeestje gingen we een bloempot versieren en hebben we een vetbol erin gedaan. 12. Wat heb je de laatste keer getrakteerd op school? Op mijn laatste verjaardag heb ik satéprikker met een stukje worst, kaas en boterhainworst er aan getrakteerd op school. Arjo, Rutger en Henriëtte Nieuwland (Sommelsdijk), Luan de Leede (Dirksland) en Anne-Marije Pollemans (Middelharnis) krijgen deze week een boekenbon in de brievenbus. Tonnis v.d. Made (Middelharnis) Aan het adres zag ik al datje een broertje bent van Ronne, Liene en Renda. Fijn, dat je mee gaat doen. Het is helemaal niet erg dat je nu maar een paar puzzels ingeleverd hebt. Dat geeft niets. Je hebt gewoon de punten gekregen voor de antwoorden die je opge stuürd hebt.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2011 | | pagina 10