Schipper OAZ Moederdagtip: zilveren sieraden van Madat bij de Wereldwinkel [nformatiemiddag over borstkanker Middelharnis moet voor sluitende begrotingen terugschakelen naar beperkt beleidsscenario EIIAtlDEn-niEUWS Fairtrade Rommelmarkt/verkoping Ooltgensplaat Activiteiten Lastmeter Testfase Prothesen Inzameling goederen St. Oost Europa werkgroep Middelharnis Beurs in De Gornet Ouddorp B evr ij dings- wandeltocht Goedereede INGEZONDEN: Apotheek Ouddorp Belangrijke regels bij melding betalingsonmacht door ex-bestuurder Tot slot accountants, bedrijfs- en organisatie adviseurs INGEZONDEN: Dorpsbelang Dirksland ernstig geschaad door actievoerende enkeling Externe factoren Opties Aanpassen PAGINA g DINSDAG 3 MEI 2011 MIDDELHARNIS - Spe ciaal voor Moederdag heeft de Wereldwinkel een schitterende collec tie zilveren sieraden van Madat ingekocht. De sie raden zijn uitgevoerd in zowel westerse en niet- westerse designs en zijn perfect afgewerkt. Het zil ver heeft het hoogste keur merk: het is gemaakt van gegarandeerd 92,5% puur I zilver, waaraan alleen wat I koper is toegevoegd om [het materiaal iets steviger [te maken. De sieraden zijn [gegarandeerd nikkelvrij. [De waarborg in Gouda [controleert en merkt elk Isieraad. ladat Nepal Handel is een organisatie die lol<.aie zilver- Imedcn helpt om een goed bestaan op te bouwen. Dani- bar Biswhokarma is zo'n lokale zilversmid. Hij is afkomstig uit een van de laagste kasten in Nepal. Hij had het geluk dat hij een Nederlander ont moette die zijn .schoolgeld en daarna zijn (jpleiding als zil versmid betaalde. .Samen met zijn vrouw en twee leerlingen uil zijn d(Mp, leeide en werkte hij in twee vochtige souterrain kamertjes in Kathmandu. Hij ïverkte voor de lokale markt maar dat leverde nauwelijks iets (jp. Toen hij voor Madat Nepal Handel ging werken, leerde hij leerde drie belang rijke dingen: hoogwaardig vakmanschap, gegarandeerde kwaliteit en goede designs. Madat hielp Dambar aan grote (jrders. Er werken nu 14 personen in een nieuwe werkplaats, die een gegarandeerd inkomen hebben. Ongeveer de hellt is reeds getrouwd en heeft een of meerdere kinderen. Ondanks hun lage .schoolopleiding, soms slechts twee of drie klassen lagere school, zijn ze in staat om met hun handwerk hiui gezin en familie te onderhou den. Hun opleidingsniveau als zilversmid varieert. De mees ten zijn senior medewerkers en kunnen vrijwel alle designs maken. De senior medewer kers zijn verantwoordelijk voor de opleiding van de junior medewerkers. Die wonen vaak bij hen thuis. Het werkt alle maal uitstekend en het is net één grote familie. De Wereldwinkel is dé fair trade cadeauwinkel van Neder land. Mei de verkoop van fair trade producten investeert de Wereldwinkel in een leefbare uereld voor iedereen. Elk product uit hel assortiment is met zorg en volgens fairtrade criteria geproduceerd en inge kocht. Ondernemers in ont wikkelingslanden krijgen op deze manier toegang tot de Rinsen van Madat. Europese markt en daarmee de kans een beter bestaan op te bouwen. De 12.500 vrijwil ligers in 375 Wereldwinkels maken hiermee duidelijk dat het in de wereld ook anders kan. Dat armoede wél bestre den kan worden. Koopt u een cadeau in één van deze winkels, dan draagt u daaraan bij. In de ^^eek voor Moederdag, krijgt 11 lü% korting op ons assorti ment zilveren sieraden. De Wereldwinkel aan het Zand pad 134 is geopend op maandag van 10.00-12.00 uur, di7udag t/m zaterdag van 10.00-17.00 uur en vrijdagavond van 17.00- 21.00 uur. OOLTGENSPLAAT Zaterdag 7 mei houdt de Hervormde Gemeente van Ooltgensplaat weer de jaarlijkse rommel markt/verkoping van 9.00 tot 14.00 uur in en rond Elthato, Zuid-Achterweg 27 in Ooltgensplaat. Buiten kunt u terecht voor mooie tweedehands spullen, patat, snacks en ijs. Er zijn prachtige prijzen te winnen met het rad van avontuur. Bin nen is er een bakkerskraam, een boekenkraam, boeren kaas, advocaat, kettingen, zelf- Eremaakte kaarten en mooie cadeaus voor Moederdag of zomaar. \'oor de kinderen zijn er prima mogelijkheden om zich te vermaken: eineloppen trekken, visspel en een work shop cupcakes versieren. L' kunt een foto laten maken van uw kinderen of het hele gezin. Jü\ kinderkleding is ook weer van de partij met de nieuwe zomercollectie. Er is van alles te winnen, bij het lootjes trek ken kan men bij\oorbeeld een fiets in de nacht slepen. De opbrengst van de verkoping is bestemd voor het restauratie fonds van de kerk (opknappen toren) en voor hospice Calan- do. GOEDEREEDE- Inloop huis De Boei in Goederee- de organiseert op dinsdag 10 mei een themamiddag over borstkanker. Borsikankeibij vrouwen, zowel Jong als oud, is de meest voor- komenrle vorm van kanker. De kans dal een vrouw ooit in haar leven borstkanker krijgt, is één op de adu. Borstkanker komi ook bij mannen voor, maar is veel zeldzamer. Elke tweede en vierde dinsdag van de maand tussen 10.00 en 16.00 uur worden in Galé Goeree in (ioedereede inloop- dagen georganiseerd.' De Boei biedt dan de mogelijkheid aan (ex)kankerpaliënten en hun naasten (Jin samen te komen voor ontspannende activitei ten, een gespreksgroep of een kopje kol'lie. Op dinsdag 10 mei staat de bijeenkomst in het teken van borstkanker. Belleco van Kinnpl, .samen niet Marja den Eerzamen coördinator van De Hoei, legt uit: "Elke dinsdag is er een speciaal pro- granmia met een thema en een activiteit. De activiteiten zijn niel alleen erg leuk. Ze zijn tegelijkertijd een mooi middel om gemakkelijk, op een ont spannen manier, met elkaar in contact te komen." Den Eer zamen; "In overleg met onze gasten hebben we besloten een themadag rond borstkanker te organiseren. Ik denk dat zeker meer dan de belli van onze ga.s- ten met deze ziekte te maken heeft." Mamma Gare verpleegkundige Elma Tanis uit Ouddorp, werk zaam in hel Van Wee! Bethcsda ziekenhuis in Dirksland, is uit genodigd om de aanwezigen in(()rniatie tegeven over borst kanker. Zij zal ook het principe van 'de lastmeter' bespreken. De lasi meter is een vragenlijst waarmee de lichamelijke en geestelijke gesteldheid van de patiënt in punten wordt uit gedrukt en Hordt i7ïomenteel ingevoerd in het Van Weel Bethesda ziekenhuis in Dirks land. Het aantal punten van de patient is bepalend voor de adviezen, die worden gegeven. Van Ruinpt: "Door de lastmeter kan worden vastgesteld welke zaken de patient nu precies het zwaarst vallen en waarbij hulp en sleun het hardste nodig is. De één voelt misschien een iso lement, terwijl een ander het veel moeilijker vindt niet meer evenveel energie te hebben als voorheen." Ook zal Tanis aandacht beste den aan nieuwe omwikke lingen op het gebied van de behandeling van borstkanker. Damesbladen komen regelma tig met artikelen over nieuwe behandelmethoden. Patiënten, vaak ten einde raad, grijpen zulke stukken dan direct aan om naar hun arts te rennen. Groot is dan ook de teleurstel ling als de artikelen voorbarig blijken, dat de behandelpro- cedure dan nog in de kinder- .schoenen staat en nog niet vol ledig door de testfase is. Ook hier zal de verpleegkundige uitgebreid op in gaan. Diana Ek van het Bedrijf Be Beautiful uit Rotterdam is ook aanwezig op de informa tiemiddag. Be Beautiful heeft een Mamma Gare winkel waar vrouwen terecht kunnen na een (gedeeltelijke) borstam putatie, een borstreconstruc tie of een borstverkleining. Zij bieden een totaalpakket aan voorzieningen, uiteenlopend van borstprothesen tot haar- werken en armkousen. Diana zal verschillende soorten pro thesen de revue laten passeren en uitgebreid ingaan op de specifieke kenmerken van deze producten. Ook zal zij een deel van de uitgebreide collectie lin gerie en badmode meenemen (.)m de aanwezigen te laten zien dat ook voor vrouwen die een prothese dragen prachtige en zeer comfortabele onder- en badmode verkrijgbaar is. Deze middag staat voor ieder een open, niet alleen voor de vaste gasten van De Boei. Wie deze activiteit wil bijwonen, is \'an harte welkom om binnen te lopen op dinsdag 10 mei om 13.0() uur in Café Goeree aan de Noordzijde Haven I in Goe- dereede. Er zijn geen kosten aan verbonden. Vooraf opge ven of reserveren is niet nodig. Voor meer inlbrmatie www. deboei-go.nl of 06-22II1572. MIDDELHARNIS - Op nis zaterdag 7 mei is er voor de Stichting Oost-Europa werkgroep Middelharnis weer een inzameling van goed gewassen schone kleding, dekens en dek bedden. Ook knuffels, speelgoed en rollators zijn welkom. Momenteel ontbreekt het de werkgroep aan ruimte voor opslag van een en tweeper soonsbedden. Goederen zijn in te leveren op het inzameladres: Industrieweg 17 te Middelhar- De organisatie staat van 9.30 rot 11.00 uur klaar om goe deren aan te nemen. Er is ook \raag naar medicijnen (houd- baarlieiddatum minimaal acht maanden) en incontinentiema- teriaal. Tevens staat er een bus voor (vrijwillige) bijdragen die zijn bestemd voor transport kosten. Daarnaast is er keuze uit eersteklas fruit. Men.sen die beslist niet in staat zijn hun spullen zelf te bren gen, kunnen contact opne men nret 0187-484228, 0187- 486377 of 0187-603051. De organisatie wil de spullen dan komen ophalen. OUDDORP - Ook dit jaar wordt er in peuterspeel zaal De Gornet in Oud dorp een grote kleding en speelgoedbeurs geor ganiseerd. De verkoping, die opgezet is door de Ouderraad van De Gornet, wordt gehouden op zaterdag 14 mei van 9.00 tot 13.00 uur. De beurs vindt plaats in en rond peuterspeel zaal De Gornet, Dorpstienden 5, te vinden aan de parkeer plaats van De Dorpstienden. Op het plein staat een kraam met gebakken vis en er is een kleine rommelmarkt. Binnen staat koffie klaar en zijn taart, boterkoek, cake en koekjes te koop, In de zaal is volop vertier voor de kinderen: schminken, een grabbelton en enveloppen trekken. Verder zijn er poffer tjes. Tijdens de beurs vindt om 11.00 uur de prijsuitreiking van de grote verloting plaats, maar ook tussendoor worden lootjes verkocht voor leuke prij.sjes. Iedereen is van harte welkom. Er zijn nog enkele verkoop- tafels vrij. Geïnteresseerden kunnen voor meer informatie en opgave bellen naar Garolien Struijk, telefoon: 0187-682065. GOEDEREEDE - Op 5 mei organiseert de Oranjever eniging van Goedereede een mooie wandeltocht in de omgeving van Goedereede. Het is mogelijk om 5 of 10 kilo meter te lopen. De 10 km. start om 18.45 uur en de 5 km. start oni 19.30 uur. Aan het mee doen van de wandeltocht zijn geen kosten verbonden. De start is op de Markt van Goede reede en de Koninklijke Fan fare Apollo zal de lopers met vrolijke muziek bij aankomst binnenhalen. .\ls trouwe lezer van Eilan- den-Nieu«'.s, al geruime tijd in Culemborg wonend, wil ik reageren op een artikel (met fraaie foto) dat recent in uw krant stond. Het betreft de certificering van de Ouddorpse apotheek. Graag wil ik de apotheek met deze diplomering geluk wensen. De kwalificaties ten aanzien van deskundigheid, zorgvuldigheid en klant- ^•riendelijkheid \'ormen hier bij de onderbouwing. Dat is positief nieuws en op die lijn wil ik in dit ingezon den stukje ook verder bordu ren. .Alleen dan daarbij wel mijn \raagtekens plaatsen bij de kostenpost van de gezond- heidszoig. Dat doe ik dan met een kleine verwijzing naar een groot aantal jaren geleden. Ik kwam daartoe toen ik het aantal personen telde dat, hetzij in fulltime - hetzij in parttime - dienst uit maakt van de gecertificeerde apotheek. Ik telde liefst 17 personen op de foto, inclusief drogisterij/cosmetica .Wat een verschil in aantal perso nen ten aanzien van de door mij genoemde periode. De geneeskundige verzorging, met ook de verloskunde, de apotheek, E.H.B.O.-en Rode Kruiswerk was in Ouddorp tientallen jaren in handen xan een huisarts, zijn vrouw en de laatste jaren met een assistent. Destijds 24 uur per dag beschikbaar!! En nu? Ik ben niet blind voor de grote vooruitgang die de laatste decennia op medisch- en ook op farmaceutisch gebied is geboekt. Op meerdere ter reinen spectaculair. Maar niet alles is verbetering. De klantvriendelijkheid en betrokkenheid was toen geen onderwerp van certificatie. Over de financiële aspecten zwijg ik maar. Waarom is de gezondheids zorg zo duur? Dit alles moest mij van het hart bij het lezen van boven gemeld.artikel. R.R BOOT apotheekhoudend huisarts in Dirksland van 1955 tot 1991 Algemeen lli'i'fl II -i'm/i!(s/iiklii-ii dit' II hclimidetd will zii'ii in di' iiiaaiidelijksc column van Sclupper/ÜAZ, mail mr -i'idti^ ilau innir mhiH)g(niiil@scliippei'onz.nl. Indien een aan de vennootschapsbelasting onderworpen lichaam niet aan haar beta lingsverplichting van een aantal belastingsoorten (waarvan loonheffing en btw de belang rijkste zijn) kan voldoen, moet er binn,en twee weken na de uiterste betaaldatum een 'melding belalingsonmacht' worden geclaan. Geschiedt deze melding tijdig, dan kan een besluurcler :illeen aansprakelijk worden gcsicid \'oor de niet-betaalde belasting indien dit hel ,gevolg is van aan hem te wijten kennelijk onbehoorlijk bestuur in de periode van drie jaar voorafgaand aan de melding. Wordt niel (tijdig) voldaan aan de meldingsplicht, dan wordt de niel-belaling aulomatisch verweten aan de bestuurder, waardoor de bestuurder daarvoor aansprakelijk gesteld kan worden. De bestuurder kan hiertegen slechts in ver weer komen, indien hij aannemelijk maakt dat de te late melding niet aan hem te wijten is. Vervolgens moet hij dan nog het vermoeden van verwijl proberen te ontzenuwen. Interes.sanl wordt het als een inmiddels ontslagen bestuurder aansprakelijk wordt gesteld voor niel-bet:ialde belasting over een tijdvak waarin hij bestuurder was. Voor hem geldt in beginsel dal hij altijd in \erweer kan komen, ondanks een eventuele niet-tijdige mel ding. De Hoge Raad heeft uitgemaakt dat dit alleen geldt voor naheffingsaanslagen die worden opgelegd na het ontslag als bestuurder én er door deze naheffingsaanslag meer ver.schuldigd is dan destijds, is aangegeven en op aangifte is afgedragen. Dit is bijvoor beeld hel geval als er na enkele jaren een boekenonderzoek plaatsvindt en er belasting wordt nageheven. De ex-bestuurder mag dan in \erweer komen en proberen aan te tonen dal hel niet aan zijn opzet of grove schuld te wijten was (ook al is er geen melding betalingsonmacht gemeld bij de nahcfiuigsaanslag). Betreft het echter het onbetaald laten van volgens de aangifte verschuldigde belasting, dan kan de (ex-)bestiuirder zich hierachter niet verschuilen. Hij had destijds melding moeten doen. Is de melding niel gedaan, dan kan de bestuuider hicrxoor aansprakelijk gesteld worden en kan hij zich hiertegen niet verweren. In hetzelfde arrest kwam nog een ander belangrijk punt naar voren. Van betalings onmacht is niet alleen sprake bij een blijvende onmogelijkheid om te betalen. Ook bij tijdelijke onmacht is hiervan sprake. Zelfs indien het lichaam o\'cr voldoende liquide middelen beschikt om de aanslagen te voldoen, kan er sprake zijn van betaling".sonmacht (bij\ot)rbeeld omdat het lichaam de lit]uidc middelen gebruikt om overige schulden te voldoen). Let bij aansprakelijkstellingen als ex-bestuurder dus goed op wat de reden van niet- betaling en cle achtergrond van de naheffingsaanslag is. Mogelijk dat er dus toch verweer mogelijk is. Vervolgens moet dan nog wel het verweer slagen. Cjezien de ingewikkelde problematiek is het bij dergelijke zaken altijd goed om een fiscalist te laadplegcn. Wilt u meer informatie omtrent voorgaande of andere fiscaliteiten? Neem dan contact op met Martin Boogaard (belastingadviseur). X'oorstraat 15, Postbus 115, 3240 \C Middelharnis, T 0187 66 77 77. www.schipperoaz.nl MIDDELHARNIS - Hoe wel de politieke fracties in de gemeenteraad ook deze week nog de gelegenheid hadden om aanvullende vragen te stellen over de gepresenteerde Kader nota 2011 en er ook in de algemene beschouwingen op 12 mei nog een nadere standpuntbepaling volgt, waren er in de Informa tieve- en Opiniërende ver gadering al enige schoten voor de boeg. Als het col legevoorstel wordt over genomen schakelt Mid delharnis een versnelling terug. Er komt een koers wijziging van scenario Midden naar Beperkt. Noodzakelijk omdat de lucht ver uit de begroting is en hoewel het weer- standsratio iets is verbe terd, er nieuwe risico's aankomen. Door Jaap RuJzeveld .\ls de koerswijziging wordt overgenomen zal dit ongetwij feld pijn veroorzaken in de samenle\ing \an de gemeente iVIiddeliiarnis. Een algehele heroxerweging van investe ringen heeft zijn effect op de kwaliteit van accommodaties en openbare ruimte en het niveau van dienst\eilening. Taakstellingen op subsidies en op onderhoudsbudgetten zul len ook de leefbaarheid in de kernen niet ongemoeid laten. Binnen de kaders die de raad bepaalt, zullen \oorstellen wor den voorbereid om de meerja- renbegroting weer sluitend te krijgen. De Radernota 2011 geldt bij instemming als rich- tinggexend document voor het opstellen van de begroting 2012-2015, die in elk begro tingsjaar sluitend is. De ter mijn xan kredieten zal worden \'erlaag"d \an 4jaar naar 2 jaar. In de conclusies bij de Kader nota stelt het college dat bij het terugschakelen van het scena rio Midden naar Beperkt, ook dan een belastingverhoging van miniiriaal 2 procent boven op de inilatiecorrectie nodig is. Daarnaast is een knelpunten budget vereist. Dit op grond \'an de druk op de ambtelijke organisatie bij combinatie van nieuwe wet- en regelgeving, decentralisaties en herinde ling, .^an de raad zijn overwe gingen voorgelegd zoals een algehele heroverweging van de oude bestedingsplannen (restantramingen) en onder meer de bestedingsplannen 2011 (voor zover kredieten nog niet zijn gexoteerd) en de bestedingsplannen 2012 en jaren daarna. Investeringen die vanuit de wet - en regelge ving noodzakelijk zijn, of waar sprake is van vervanging, krij gen eerste prioriteit. Indien vereist wordt niet uitgesloten ook in het bestaand beleid ver der om te buigen. Waar nodig zal kostenreductie mee moeten lopen met bezuinigingen van het lijk. De taakstellingen in de huidige begroting worden minimaal op hetzelfde niveau gerealiseerd, met uitzondering van accommodaties. Het college geeft aan dat de financiële perikelen voor een groot deel het gevolg zijn van een aantal externe factoren. Vooral de neerwaartse bijstel ling van landelijke budget op het teriein van bijstand slaat een gat in de gemeentebegro ting. Ook de effecten van de crisis op de dividendontvangs ten werkt door in de bijstelling van het lopende beleid. Verder is ongewis wat het Bestuursak koord zal opleveren voor de gemeenten. Om substantiële bezuinigingen (taakstelling Beheerplannen) te realiseren is aan de raad een aantal opties \oorgelegd. Zoals het bijstellen van het kwali teitsniveau. De kwaliteit van de openbare ruimte in de gemeen te Middelharnis is, volgens het college, van behoorlijk niveau, In een aantal wijken en op bedrijfsterreinen zelfs boven het door de raad vastgestelde niveau. De komende jaren kan de 'plus' worden teruggebracht op het vastgestelde niveau. De bewoners zullen dit ove rigens ervaren als teruggang in kwaliteit en dat vereist een communicatieve uitleg beseft het college. Maatregelen op de uitvoeringsorganisatie zou den kunnen worden gericht op het efficiënter inzetten van machines en voertuigen, ope rationele samenwerking met de gemeente Oostflakkee en gezamenlijke inkoop en aanbe steding. Het item 'Back to basics' dat vermindering betekent van speelplaatsen, straatmeubilair, versobering van recreatie- \oorzieningen en onder meer ecologisch groen en minder gazon, wordt duidelijk niet als eerste keuze van het gemeente bestuur gezien. De raadsfracties worstelden met de cijfers en de staatjes in de Kadernota. Welk percen tage van de genoemde onder- xverpen kan bij het scenario Beperkt nog worden uitge voerd?. Op welk moment kan de raad knopen doorhakken en definitieve keuzes maken? En ook wanneer passen wij onze doelstellingen aan bij scenari owijziging?. Er was begrip dat geanticipeerd moet worden op de gevolgen van teruglopende rijksuitkeringen. Welke taken krijgt de gemeente straks van het rijk toegewezen en hoe wordt dat financieel vertaald? Het college zal de inschattin gen voor de gevolgen bij de opstelling van begroting bij het hanteren van de meerdere keren genoemde scenariowijzi ging inzichtelijk maken. Als bestuur van de Huurders vereniging Dirksland storen wij ons al enige tijd aan peiso- nen en partijen die zich opwer pen als beschermers van cul tuurhistorisch erfgoed (waar op zich niks mis mee is, laat dat duidelijk zijn) maar tegelijker tijd de schijn opwekken, alleen maar vanuit eigen belang en principes te opereren zonder daarbij rekening te houden met het algemene dorpsbe- lang. Het ergste hiervan is dat het enige w'aartoe deze acties zullen leiden, is dat realisatie van het mooie project: Hart van Dirksland, weer langdu rige vertraging op zal lopen. Het onlangs verschenen artikel in het Algemeen Dagblad (9 april) waarin de indruk wordt genekt dat heel veel inwoners 'tegen' zijn terwijl het maar een enkeling betreft (waarvan nota bene zelfs iemand die zelf een huis 'modern' aan het verbou wen is, aangrenzend aan de in het artikel zo geroemde beeld bepalende historische pan den!), was voor ons 'de drup pel' en de reden om in de pen te klimmen. Er wordt gerept over het bewa ren \'an de gevels van de pan den aan het Achterdorp. Dat deze zo beeldbepalend zijn en dat het eeuwig zonde zou zijn als deze gesloopt worden. Inderdaad is het .\chterdorp en de Kattewacht al heel lang beeld bepalend, maar dan in negatieve zin. Vraag het een willekeurige Dirkslander en hij of zij zal zeggen: 'het ziet er niet uit!.... En ik ben blij dat daar eindelijk eens wat aan gaat gebeuren'. Want laten we u'el wezen, de Huurders vereniging heeft de plannen gezien, hét wordt absoluut iets moois waar het centrum van op zal knappen. Nieuw bouw met onder andere een apotheek, een fysiotherapie- piaktijk en een kinderdagver blijf op de begane grond en appartementen daarboven en starterswoningen op de plaats van het ouwe Startblok aan de Kattewacht. Dit gaat zeker de o zo benodigde levendigheid en netheid terugbrengen in het centrum van Dirksland! Als er dan een partij is die bereid is te investeren in iets moois waardoor het centrum weer een waardige aanblik krijgt, dan is het triest om te vernemen dat met oneigenlij ke redenen sommigen menen alles in het werk te moeten stellen om de realisatie hiervan tegen te gaan. Het ziet er naar uit dat zoals reeds eerder op een ander gebied is gebeurd in onze gemeente de boel tegen beter weten werd vertraagd, dat ook het Hart van Dirksland te maken krijgt met een soortge lijk actie. Ellenlange beroeps procedures die de gemeen schap geld kosten, niet in het algemeen dorpsbelang zijn en uiteindelijk ook nog eens de huurders, die zitten te wachten totdat ze in hun nieuwe appar tement kunnen, duperen. Terwijl iedereen met gezond verstand ueet dat het bewaren van het oude, in dit geval en op deze locatie, geen haalbare kaart is. Wij roepen de bezwaarmakers daarom op tot bezinning en in plaats van zoals in dit geval tegen beter weten in, er dwars voor te gaan liggen, vragen wij jullie deze acties te staken en je energie te steken in het bereiken van realistische en haalbare doelstellingen m.b.t. het behoud van cultuur histo risch erfgoed. Je kunt nu een maal niet alles bewaren wat oud is! Daarnaast vragen wij eenieder die zou willen reage ren op deze open brief, positief dan wel negatief dit te doen via onderstaande e-mailadres ger.gertenbach@hetnet.nl Bestuur Huurdersvereniging Dirksland

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2011 | | pagina 9