Jongerenraad Rabobank Goeree-Overflakkee organiseert thema-avond over 'ondernemerschap en social media' Feestpaal Bloemenhof de grond in Jongerenraad Raadsleden Middelharnis krijgen iPads Mijd de bastaardsatijnrups Spectaculaire Trekkertrek en familiedag in Dirksland Uitzending over oorlog Open dagen in De Moerbei Extra kerkdiensten EIIAI1DEI1.I1IEUW5 EIÜMlDEn-niEIJWA e PAGINA 2 DIN.SDA(;3 MEI 201 GOEREE-OVERFLAK KEE - Donderdag 12 mei organiseert de Jongeren- raad van de Rabobank Goeree-Overflakkee een thema-avond over het gebruik van 'social media' binnen een onderneming. Zowel jonge als oudere ondernemers en belang stellenden zijn welkom op deze avond in de RGO in Middelharnis, waarin grotendeels eilandelijke ondernemers verschil lende kennissessies zullen verzorgen. Anne Karsber- gen en Johan Kom, leden van de Jongerenraad van de bank geven graag uit leg over dit belangrijke onderwerp. Door Adri van der Laan Twitter, Facebook, Linkedin, Hyves... menigeen zal bij het horen van de namen van deze 'vriendensites' vooral denken aan leuke 'speeltjes' waarmee \ooral de jongeren de onder linge contacten met elkaar onderhoudt. Deels is dit ook waar, maar langzamerhand heeft ook lïet bedrijfsleven deze digitale mogelijkheden ontdekt. Dit enerzijds om te laten zien 'dat ze er zijn' maar ook om op verschillende wijze hun diensten onder een breed publiek onder de aandacht te brengen. Er is al een groQt aantal bedrij ven dat actief is op deze 'social media' en ook op het eiland ontdekt men langzamerhand deze mogelijkheid om in con tact met hun (potentiële) klan ten te komen, of de contacten te onderhouden Toch blijkt dat \eel onderne mers nog kansen op dit gebied laten liggen, zo is de mening \an Anne Karsbergen en Johan Kom. Zij zijn binnen de Jonge renraad \an de Rabobank twee van de initiatiefnemers van de thema-avond. De mogelijkheden van internet in het zakendoen zijn legio en heel belangrijk voor de bedrij- \en. Apne Karsbergen legt uit dat veel mensen -jongeren en ouderen - steeds vaker achter de computer kruipen als ze een aankoop willen doen. Men gaat dan 'googlen' en komt dan terecht op een site van een bedrijf dat zich het best op Google of andere zoekmachi nes presenteert. Ze noemt een voorbeeld waarbij iemand uit de regio artikelen besteld die ver uit het land moeten komen. "Misschien waren deze dingen ook wel hier in de bvmrt te koop, maar het bedrijf heeft zich niet of niet goed gepresen teerd op Google". Vriendensites Het blijkt ook dat de vriendensi tes Twitter, Facebook, Linkedin en Hyves eveneens commer cieel ingezet kunnen worden. Mensen en bedrijven kunnen via deze site met elkaar en met klanten in contact komen. Vol gens de Rabojongeren liggen hier ook talloze mogelijkheden voor diverse bedrijven. Aan het gebruik hiervan hangt geen hoog prijskaartje. Maar het is natuurlijk wel heel belangrijk hoe men dergelijke sites, en het internet in het algemeen, kan De Jongerenraad van de Rabobank Goeree-Overflakkee wordt gevormd door een 12-taljongeren, die deels nog onderwijs volgen en deels werken. Zij komen ongeveer acht keer per jaar bij elkaar en fungeren als een soort klankbord voorde Rabobank. Daarnaast zijn ze actief bij het ontwikkelen van initiatieven die gericht zijn op jongeren. Zo is er in het verleden het initiatief geweest voor het bouwen van starterswoningen in eigen beheer en vorig jaar heeft men een project ontwikkeld om jongeren bewust om te laten gaan met geld. De thema-avond rondom social media sluit dan ook naadloos aan bij het .streven van de raad. De Jongerenraad is volledig verantwoordelijk voor de activiteiten die zij ondernemen en de voorbereidingen doen ze dan ook helemaal zelf, met een kleine begeleiding vanuit de Rabobank. Zodoende doen ze heel veel praktische en'aring op voor de toekomst. benutten als bedrijven. Het blijkt dat vooral jongeren de kansen op de moderne mid delen inzien, dit komt natuur lijk in de eerste plaats door de bedrevenheid van jonge ren met smart-phones, pda's. IPhones en iPads en dergelijke. Het is daarom niet vreemd dat de jongeren van de Rabobank met het initiatief komen om een thema-avond te organi seren met de social media als onderwerp. L'it het gesprek met Anne en Johan blijkt dat dit zeker het geval is en daar om zijn vooral de jongeren ervan overtuigd dat er uit het internet 'meer te halen' is. Programma Voor de thema-avond op 12 mei zijn voornamelijk eilande lijke ondernemers uitgenodigd om de deelnemers iets te vertel len, maar bovenal ook te leren, over het gebruik van de social media. Er zijn die avond drie kennissessies. Bij deze sessies, waarvoor men zich van tevo ren kan opgeven, worden pre sentaties gegeven door Patrick Schmitt, social media adviseur van uitzendbureau Randstad. Hij zal spreken over 'Acquisitie via social media. Hoe vind en bereik je potentiële en bestaan de klanten via sociaal media. Tirri Kraaivanger van Websites Nederland verzorgt het onder werp 'Online en Social Marke ting', hierin wordt behandeld hoe social media te gebruiken is om een onderneming te pro moten. Wie'SocJal media, hoe start ik daar morgen mee?', dit onderwerp zal verzorgd Anne Karsbergen en Johan Kom zijn drnn nezig mei ae voaroereiain- gen voor de thema-avond 'ondernemerschap en social media'. (Foto Adri van der Laan) worden door Joost de Koeijer van iBoom en gaat over het aanmaken van accounts en de benodigde basiskennis voor het gebruik van de verschillende platforms. Aan het eind van de avond zal trendwatcher Rob Greemers een inspirerende bijdrage leveren, waarin de aanwezi gen zeker geïnspireerd zullen worden om het gebruik van de social media \erder te intensi- Volgens de mensen van de Jon gerenraad is deze avond niet alleen gericht op jongeren, maar alle ondernemers - jong of oud - worden uitgenodigd om deze avond bij te wonen. De toegang is gratis maar men dient zich wel op te geven via www.rabobank.nl/goeree-over- flakkee onder het kopje jonge renraad'. Maar ook hier geldt: vol is vol. Ook niet-klanten van de Rabobank zijn welkom. MIDDELHARNIS - Niet alles was zorgelijk in de laat ste informatieve raadszitting van de maand april. Er wordt hard gewerkt om Middelhar nis verder in het elektronisch tijdperk in te lijven. iPads voor de fractieleden komen er aan. Een geleidelijke overgang naar het terugdringen van de papierwinkel is in zicht. Uiter aard gaat er een informatieve fase aan de introductie vooraf. Kosten gaan ook hier uit voor de baat. Door Jaap Ruizeveld Het agendapunt Woonvisie leverde blijde gezichten op omdat het document er nu is. Echter heel veel vragen bij keuzes en aanpak overheer sen. Ook zijn er zorgen over de regierol van de gemeente. De presentatie was uitermate breedvoerig en miste diep gang. Aannames bleven han gen. Zeker op het gebied van duurzaamheid. Hoe betrouw baar zijn de cijfers?. Wat zijn de mogelijkheden bij een beleid onder het thema Beperkt? Wat betekent het nu concreet voor de kleine kernen?. Te veel werd verwezen naar Prestatie - afspraken die antwoorden op de vragen zouden geven. Dit document moet nog moeten worden aangeleverd. Voor het college de taak een uitvoerings paragraaf bij deze Woonvisie te produceren. Terugkoppelen Bij de terugkoppeling vanuit de Klankbordgroep Herinde ling en reacties daarop werd verteld dat de drie gemeen ten Oostflakkee, Middelharnis en Dirksland op korte termijn contact leggen met de nieuu gekozen gedeputeerde die hei herindelingsdossier in porte feuille heeft. Ook werd mee gedeeld dat er een aanpassing wordt voorbereid van hetgeen in het Plan van .Aanpak staat. Het zou mogelijk moeten zijn dat ook vertegenwoordigers van politieke (Göereese) frac ties die geen raadsafgevaardig- den zijn, toch aan het klank bordgroep-overleg zouden moeten kunnen deelnemen. Vanuit het college kwamen de mededelingen dat er perike len zijn rond het bereik van de recreatiehaven van Middelhar nis. Bij lage waterstand lopen grote schepen vast. Bij bespre king van de Havennota zal aan dit aspect zeker aandacht wor den besteed. Ook werd gemeld dat de Kamer van Koophandel en de gemeenten op Goeree- Overflakkee en Schouwen gezamenlijk zullen optrekken om bij de rijksoverheid te plei ten voor een noodzakelijk ver beteren van de bereikbaarheid van beide eilanden. MIDDELHARNIS - Kees Mourik praat in een nieuwe uitzending op KabelTV over de oorlog. Mourik laat beken de plaatsen zien waar in 1940- 1945 de Duitsers actief waren. Vanuit een oude legerjeep doet hij verslag, natuurlijk met de bijbehorende verhalen. De uitzendingen zijn vanaf 4 mei elke dag te zien om 2.00, 5.00, 8.00, 12.00, 17.30 en 22.00 urn- op KabelTV Goeree-Overflak kee. OUDDORP - Bezoektuin en Kwekerij 'De Moerbei' houdt voor de zevende keer op rij open dagen. De Moerbei is een natuur lijke tuin met diverse borders op kleur. Het bospad waar de Helleborus ondertussen is uit gebloeid, \erandert door het seizoen heen in een bruine border. Verder zijn er don kerrode, blauwwitte en geje border te vinden. In de kleine cactuskas bloeien cactussen en levende stenen. Vijvers, krui dentuin en moerbeibomen maken de tuin compleet. In het theehuis is het mogelijk om in alle rust een kopje koffie of thee te gebruiken. Aansluitend op de tuin komen bezoekers in de kwekerij, waar een wis selend assortiment van vaste planten te vinden is. Vele daar van zijn ook geschikt voor de warme zandgronden in Oud- dorp. Iedereen is uitgenodigd op 5. 6 en 7 mei van 09.00 tot 16.00 uur aan de Havenweg 20 te Ouddorp. Deze dagen zijn entree koffie en thee gratis. In het Nederlandse duin gebied, ook op Goeree- Overflakkee, leeft op duindoorn en meidoorn de rups van de bastaard- satijnvlinder. De rups toont harig, pluizig, heeft een donkere rug en licht gekleurde zijkanten. De haren zijn brandbaren. Van april tot in juni laten veel van deze haren los en dan kunnen ze bij mensen tot allergische reacties lei den. De afgelopen week was dit het geval bij enkele bezoekers van het strandje nabij de buitenha- ven van Stellendam. Zij veeg den wat van de rupsen van het strand en zaten even later onder de blaasjes. Natuurmo numenten raadt mensen daai-- om aan de rupsen niet aan te raken. Allergisch Het blijkt dat veel mensen een allergische reactie geven op de brandbaren. Dit uit zich op de huid als rode plekken met blaasjes en of bultjes. Ook leidt het tot irritatie van de ogen en benauwdheid. Afspoelen met veel water is een goede methode. Na enkele dagen tot enkele weken verdwijnt de irri tatie. Algemeen wordt geadvi seerd om een dokter te raad plegen wanneer brandbaren in de ogen zijn beland en bij benauwdheid. Voorkomen is beter dan gene zen. Gontact met de rups moet je uit de weg gaan. Vooral kin deren moeten goed worden bijgepraat over de rups. In de duinen is het verstandig bedekkende kleding te dragen. Op internet is meer informatie te vinden: www.natuurmonu- menten.nl/content/duinen- van-goeree. DIRKSLAND - Aan de zuidelijke dorpsrand van Dirksland, op het per ceel langs de Honinge- ter en de Bloemenweg, realiseert projectontwik kelaar Estate Invest een bouwproject vati 26 een gezinswoningen, 'Bloe menhof' genaamd. Begin april werd begonnen met de voorbereidende werk zaamheden en afgelopen donderdagmiddag ging de 'feestelijke' heipaal de grond in. Door Hans Villerius "Niet de eerste paal, maar wel een feestelijke", zei Dingeman van Es van Estate Invest, die wethouder Piet Koningswoud van de gemeente Dirksland donderdagmiddag uitnodigde om deze feestpaal de grond in te slaan. Bij die gelegenheid waren ook veel kopers van de nieuw te bouwen woningen aanwezig, voor wie wegens de regenachtige weersomstandig heden die dag een partytent was neergezet. "Het weer van vandaag is de eerste tegenslag in de ontwikkeling van het pro ject Bloemenhof", merkte Van Es op. "Maar hopelijk vindt de oplevering plaats onder een stralende zon", zinspeelde aan nemer Kroon hier later deze middag op. Luisteren Dingeman van Es gaf aan dat het project Bloemenhof "een succes is geworden en dat we met z'n allen die bij de realise ring ervan betrokken zijn aan tonen dat, ondanks de bouw- crisis, bouwen nog steeds kan. Wij geven al een paar jaar aan dat er beter geluisterd moet worden naar de kopers. En plan Bloemenhof is een gele genheid om dit te bewijzen". Nadat Koningswoud als een volleerd heibaas de heipaal de grond in had gedirigeerd, sprak hij zijn vreugde erover Onder toeziend oog van veel toekomstige bewoners slaat wethouder Koningswoud de feestpaal van bouw plan Bloemenhof. (Foto: Hans Villerius) uit dat de Zuidrand van Dirks land wordt aangepast op de wijze zoals dat nu gebeurt "en dat er in Dirksland voor zulke (goedkope, red.) prijzen gebouwd kan worden, terwijl- elders in het land de prijzen boven het betaalbare blijven liggen, met bouwstilstand als gevolg". Estate Invest luis tert echter goed naar de hui zenkopers, liet Koningswoud weten, "en soms zelfs ook naar de gemeente, en dan gaat 't goedl" Hij wenste alle betrok kenen een voorspoedige en veilige bouwperiode toe. Naar verwachting is de bouw vol tooid in het vierde kwartaal van 2011. OUDDORP - Herst. Herv. CTcm., dinsdag 3 mei, Eben- Haëzer, 19.30 uur ds. A. Vliet- stra. MELISSANT - Herst. Herv Gem., dinsdag 3 mei, 19.30 uur ds. N. van der Want (Bij bellezing). MELISSANT - Ger. Gem., woensdag 4 mei, 19.30 uur ds. M. Joosse. OUDE-TONGE - Oude-Tonge - Ger. Gem., woensdag 4 mei, 19.30 uur (bed. H.D.) ds. J. Schipper OUDDORP - Ger. Gem., don derdag 5 mei, 19.30 uur ds. B. Labee.Ouddorp. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Uitgave: Uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Versdiijning: dinsdag huis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. Langeweg 13, Sommeisdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187) 471020 Bezorgl<iachten: (06) 13981177 E-mail: info@eilandennieuws.nl Tarief per mm 0,45. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstermijn overlijdensberichten: maandag 17.00 uur en vrijdag 7.30 uur. Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk werden gesteld. Bladmanager: Gert Verw/eij, tel. (06) 50448359 Advertentie-verkoop: e-mail: gertverweij@eilandennieuws.nl REDACTIE hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187) 471022 e-mail: redactie@eilandennieuws.nl Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01.108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor'het Advertentiewezen (ROTA). DIRKSLAND- Actie, span ning, sensatie en gezellig heid. Alle deze ingrediën ten komen weer helemaal samen tijdens de trekker- trek familiedag, georgani seerd door de Plattelands Jongeren Euro-Delta, afdeling Goeree Overflak- kee. Op zaterdag 14 mei vindt deze weer plaats op de locatie bij Landbouw bedrijf De Wit aan de Philipshoo'^esweg 77 in Dirksland. Om 12.30 uur zal de burgervader van de gemeente Dirksland Drs. S. Stoop het startsignaal geven door op een trac tor de openingstrek te doen. Daarbij zal de heer Henk Wielaard directeur bedrijven van de Rabo bank Goeree-Overflakkee en hoofdsponsor van het evenement, de startvlag zwaaien, voor dit specta culaire evenement, waar voor iedereen van alle leeftijden, heel veel te zien en te beleven is. Door Mirjam Terlioeve Na een lange tijd van voorbe reiding heeft de evenemen tencommissie weer een mooi. programma kunnen sainen- stellen, waar het hele gezin van kan genieten. Het resultaat van al die inspanningen mag er zeker zijn. Men heeft beslag kunnen leggen op maar liefst twee sleepwagens, die door de deelnemers 100 meter vooruit getrokken moet worden en wie het verst komt, heeft gewon nen. Het gewicht van de sleep- wagen neemt daarvoor steeds wat toe. "Er zijn ruim 200 deel nemers vanuit alle omliggende regio's", vertelt commissielid Joar van der Velde. "Zij komen uit in verschillende klassen. De klasse waarin men uitkomt, wordt bepaald aan de hand van het gewicht van de tractor, waarmee men rijdt. Alle tracto ren worden dan ook vooraf op de weegbrug gezet en mogen een keer proefrijden. Hoewel de wedstrijden om 12.30 uur, na de officiële opening door Burgemeester Stoop, begin nen, zullen de oudjes, oftewel de oldtimers reeds om 11.00 uur acte de presence geven. Naarmate de dag vordert zul len steeds zwaardere tractoren op de twee speciaal geprepa reerde wedstrijdbanen hun krachten laten zien. Zo starten we aan het begin van de mid dag met tractoren tussen O en 2300 kg en we eindigen de dag met de zware jongens van maar liefst 13.000 kg en zwaarder". Wedstrijdcategorieën "Naast cfe trekkertrek zijn er deze dag ook andere wed strijdcategorieën", voegt Joar er aan toe. "Denk daarbij aan de autotrek en de 4 x 4 auto- trek. Bovendien zal er een speciale Kenbri Eire Fighting brandweer spuitwagen voor de sleepwagen gezet worden. Oin 16.00 uur volgt er een bijzon der optreden van the 'Future Guys', die spectaculaire stunt doen op hvin paard. Dit mag men zeker niet missen. Daar naast is de organisatie nog op zoek naar een olifant om voor de sleepwagen te zetten! Als het dan toch om krachtpatsen gaat, dan zijn we wel benieuwd hoever een olifant met één van de sleepwagens komt. Evenals in vorige edities heb ben we ook dit keer weer de sport- en hobbysportklasse en Een spectaculaire archiejjoto van de Trekkertrek uit 2U09. niet te vergeten de zogenaamde Bikiniklasse. Dit is de wedstrijd waarbij de vrouwelijke tractor chauffeurs hun krachten laten zien. Zij dingen bovendien mee naar de prijs voor mooist \er- sierde tractor. Juist, omdat ^ve ook dit jaar twee wedstrijdba nen hebben is er continu wat te beleven. Men hoeft zich ove rigens toch niet te vervelen, want naast het \olgen \an de wedstrijden is er nog veel meer te zien en te doen. Men kan een helikoptervlucht inaken of een kijkje nemen bij de stand houders. Diverse bedrij\en uit de buurt tonen een diversiteit aan machines en er zijn tal van miniaturen te koop. \'er- der zijn er vele oldtimers te bewonderen die staan opge steld. Uiteraard is er ook aan de inwendige mens gedacht". Echte familiedag Joar van der \'elde wil vooral benadrukken, dat het een echte familiedag is. "Er is aan iedereen gedacht, dus ook aan de kinderen", laat hij weten. "Voor hen zijn er diverse spe len, zoals een jungle run, hin- dernisbaan, een kleurwed- strijd, een ballonnenclown. een koeien- springkussen en een quad-baan. Om 15.00 uur wor den de kinderen bo\endien uitgenodigd om op de offici ële wedstrijdbaan mee te doen met de traptrekker- of skel- terrace. \Vie legt als eerste de 100 meter af? De deelnemers dienen hun eigen traptrek ker mee te nemen en maken kans op een nieuwe traptrek ker van John Deere. New Hol land of Massv Ferguson. Men kan zich ter plaatse hiervoor aanmelden bij de bonnenbar. Hoofdsponsor de Rabobank, deelt ballonnen uit. De gehele dag zullen er ook 2 kamelen rondlopen waarop een rondje kan «orden gemaakt. Hienan worden foto's gemaakt die ter plaatse worden afgedrukt en die men meteen mee naar huis kan nemen". De organisatie he'eft er duide lijk heel veel zin in en hoopt op mooi weer en vele bezoekers. ^Ve\ w illen ze er heel graag nog aan toevoegen, dat het evene ment niet door zou kunnen gaan zonder de sponsoren en niet te \ergeten de ruim 150 vrijwilligers. "Wij \\illen ieder een dan ook heel erg hiervoor bedanken", zeggen ze tot slot. De trekkertrek is niet het eni ge evenement, wat de Eino Delta jongeren organiseren. Her gehele jaar door zijn er tal van activiteiten, als uitstapjes, toneelavonden, informatieve avonden, workshops, behen- digheidswedstrijden. ploeg- vvedstrijden. motortoertochten en uiteraard de alom bekende schiuufeostcn. Iedereen tus sen Uï en 30 jaar kan lid wor den voor slechts 25 euro per jaar. Ook \oor informatie over deze activiteiten en het lid- m.uttsch.ip kan men de website raadplegen. De trekkertrek familiedag duin-t tot c.a. IS. 50 uur. De^ entree bedraagt 5 euro. Kinderen tot 12 jaar betalen 2.50 en voor kinderen tot (t Jaar j'.v de toegang gratis. Voor meer informatie kan men een kijkje nemen op de •^ft'bsite. ieu-u:pjf)akkee.nl.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2011 | | pagina 2